Değerli ziyaretçilerimiz üye alımına tekrar başlamış bulunmaktayız. Üye olmak için sizi tanıtabilecek bir referans kaynak göstermeniz gerekmektedir.
Bu kaynaklar size ait soysal medya hesapları(Facebook,Twitter,İnstagram vb.) ve ya sizi tanıtacak belgeler olabilir. İstenilen referansı göstermeyen kullanıcıların kayıt işlemi gerçekleştirilmeyecektir.
(Gizli hesapları ve bağlantı adresi tam verilmemiş(siz arayın bulun der gibi) hesapları dikkate almıyoruz)

Kayıt için kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ile birlikte ""kayit(@)trmilitary.org"" adresine elektronik posta gönderebilirsiniz diğer adreslere gönderilecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Libya'da iç savaş

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 08 Oca 2020, 10:03

sailordream yazdı:
08 Oca 2020, 07:57
Adam Harvard ve Standford mezunu o yüzden beni de rahatsız ediyor.
Bizim liderimiz gibi Hogwarts ve İETT mezunu değil. Miçonun Şivesi o yüzden kayıyor.

Bilmiyorum belki de adamı sevmiyorum ondan rahatsız oluyorum sanırım. :) Doğulu liderlerin İngilizce konuşmaları bile rahatsız etmiyor. Erdoğan, İngilizce konuşmayarak bu aksan problemini doğrudan ortadan kaldırıyor.

Sudan, tam olarak tarafını seçmiş değil. Her an taraf değiştirecek gibi bir hali var. Türkiye’yi tam olarak karşısına almış değiller.

kabardey
Akıncılar
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kabardey » 08 Oca 2020, 10:06

Libya'da yada Yemen'de Suud tarafını tutanlar bunu para için yapıyor. Suud bu ülkelere asker göndermesi yada siyasi desteğine karşı ciddi para yardımları yapıyor. Zaten bu ülkeler en ufak bir yardıma hadi muhtaç.

Kullanıcı avatarı
sailor06
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen sailor06 » 08 Oca 2020, 13:22

Kullanıcı avatarı
sailor06
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen sailor06 » 08 Oca 2020, 18:28

Bir anlaşma çıkar mı ki?

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Canti » 09 Oca 2020, 00:47

Mısırlının teki Cezayir Türkiye'ye üs verecek. Hava gücü olarak gelirlerse ölümcül olur diye ağlıyor. İnşallah doğrudur.
koşan hollandalı

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen TEORI » 09 Oca 2020, 12:10

TEORI yazdı:
10 Ara 2019, 00:00
Beyler hevesinizi baltalamak istemem ama ruslar bu denklemi bozuyor. Öyle güçlü olduklarından falan değil. Akdenizde rusları her türlü ezeriz. Ama bir türlü çözemediğim ruslarla yapılmış bir anlaşma var gibi. Ülkemizin yararına olmayan ama birilerinin yararına olan. Bu bizim her alanda istediğimizin daha azına razı olmamıza sebep oluyor. Umarım yanılırım ve ordumuz libya da ve daha sonra suriyede gerekeni yapar.
Bu işin başlarında şöyle bir kelam etmiştim. Ne yazık ki yaşananlar ve hafter ilerleyişine göz yumulması bunun gerçekleştiğini gösteriyor. Yoksa hafteri libya da çözmek bir kaç f16 sortisine ve gemilerden yapılan atışlara bağlı. Üç sağlam havan atışı ile mevzisini terk edip kaçışan adamları yenemeyecek değiliz. Ruslar herzamanki gibi bizimkilerin elini kolunu bağlamış gibi.
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Canti » 09 Oca 2020, 12:28

Mısır dışişleri bakanı apar topar Cezayir'e gidiyor.
koşan hollandalı

krena
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen krena » 09 Oca 2020, 13:28

TEORI yazdı:
09 Oca 2020, 12:10
Bu işin başlarında şöyle bir kelam etmiştim. Ne yazık ki yaşananlar ve hafter ilerleyişine göz yumulması bunun gerçekleştiğini gösteriyor. Yoksa hafteri libya da çözmek bir kaç f16 sortisine ve gemilerden yapılan atışlara bağlı. Üç sağlam havan atışı ile mevzisini terk edip kaçışan adamları yenemeyecek değiliz. Ruslar herzamanki gibi bizimkilerin elini kolunu bağlamış gibi.
Zoraki Pastadan PAY için Davetli olduk gibi. Kötü Ruslara Tampon Gibi Sanki

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Antares » 09 Oca 2020, 14:31

ABD gitti Rus geldi yine aynı. Bir ortasını tutturamadık.

tersduz
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen tersduz » 09 Oca 2020, 14:51

TEORI yazdı:
Aynı fikirdeyim.

4-5 tane hava harekatı yap, gemilerden Bengazi'ye (Ana yerlerine) atışlar yap ortam direk değişir.

Ruslar ve Putin mi bozuyor işleri? ihanetin bedeli seçimlerde kendi gösterir.

goldenwings
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen goldenwings » 09 Oca 2020, 16:20

Yine korkumuz gerçekleşecek gibi. Geçmiş olsun Suriye gibi. Artık ileride 10 kat daha fazla çaba harcayıp bunu da düzeltiriz hazır kozlar elimizde iken masaya eller bağlı oturacağız galiba ?

Kullanıcı avatarı
sailor06
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen sailor06 » 09 Oca 2020, 16:28

Cezayir ve İtalya, Libya'daki savaşın barışçıl çözüme kavuşması için ateşkesin sağlanması ve siyasi sürecin başlatılması çağrısında bulundu

Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum, resmi temaslarda bulunmak üzere ülkeye gelen İtalya Dışişleri ve Uluslararası İş birliği Bakanı Luigi Di Maio ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Bukadum, İtalya ile ülkesi arasında, Libya'daki krizi barışçıl siyasi yollarla çözmek için şart olan ilkeler konusunda çok iyi koordinasyon bulunduğunu söyledi.

Bukadum, "Biz, herhangi bir askeri müdahaleyi reddediyoruz. Silahların naklinin yasaklanmasını ve özellikle komşu ülkeler başta olmak üzere uluslararası toplumun desteğiyle, uluslararası yasalara saygı duyularak, tüm Libyalılar arasında müzakerelerin başlatılmasını talep ediyoruz." dedi.

Cezayirli bakan, İtalya'ya, ülkesinin ateşkesin desteklenmesi için bölgesel ortaklar ve kilit aktörlerle oynadığı role verdiği destek için teşekkür etti.

Di Maio da Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra, Türkiye ile Mısır'ın, Libya'daki taraflar arasındaki savaşın durması için istekli olduğunu gördüğünü belirtti.

İtalyan bakan, "Herkes ateşkes konusunda hemfikir. Şimdi bu krize uygun çözüm bulmak için herkesin aynı masaya oturması gerekiyor." diye konuştu.

Cezayir Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, Cezayir ve İtalya arasındaki görüşmede enerji, yeni teknolojiler, turizm, yasa dışı göç ve diğer bölgesel ile uluslararası hususlarda, ikili iş birliğinin ele alındığı belirtildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Yayımcı (Editör)

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen İstiklalFM » 09 Oca 2020, 22:50

Resim

Kullanıcı avatarı
first officer
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen first officer » 09 Oca 2020, 23:03

TEORI yazdı:
Sanırım bizim müdahil olmamız durumunda Mısır, S. Arabistan ve BAE'nin de daha fazla unsurla, daha aleni müdahil olması endişesi var. Ve bölge ülkelerinden birini hava üssü kullanımı konusunda ikna edememe sorunu söz konusu. Mesafe faktörü ve AB, Rusya, ABD üçlüsünün aleni dış müdahaleye karşı çıkan tutumu işleri zorlaştırıyor. Birkaç F16 sortisi yapılır ama bu Hafter'i bitirmez ki hocam, bu bir süreklilik arz etmez ise ve uzun vadeli bir askeri destek olmazsa kalıcı olmaz. Karşı tarafın destekleyicileri de Trablus'a eşdeğer hava saldırıları yaparsa ne olur? Bölgeye yakın konuşlu, olası Hafter, Mısır, BAE, Suudi uçaklarına anında önleme yapacak bir iki filoya ihtiyaç yok mu?
Resim
You don't know what you don't know.
There are known knowns.
There are known unknowns.
But there are also unknown unknowns.

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Canti » 09 Oca 2020, 23:07

first officer yazdı:
09 Oca 2020, 23:03
Sanırım bizim müdahil olmamız durumunda Mısır, S. Arabistan ve BAE'nin de daha fazla unsurla, daha aleni müdahil olması endişesi var. Ve bölge ülkelerinden birini hava üssü kullanımı konusunda ikna edememe sorunu söz konusu. Mesafe faktörü ve AB, Rusya, ABD üçlüsünün aleni dış müdahaleye karşı çıkan tutumu işleri zorlaştırıyor. Birkaç F16 sortisi yapılır ama bu Hafter'i bitirmez ki hocam, bu bir süreklilik arz etmez ise ve uzun vadeli bir askeri destek olmazsa kalıcı olmaz. Karşı tarafın destekleyicileri de Trablus'a eşdeğer hava saldırıları yaparsa ne olur? Bölgeye yakın konuşlu, olası Hafter, Mısır, BAE, Suudi uçaklarına anında önleme yapacak bir iki filoya ihtiyaç yok mu?
Libya konusunda artık geçmiş olsun durumuna geldiğimizi düşünüyorum. Bizim oraya destek/eğitim için gideceğiz dememiz bile adamları daha saldırgan hale getirdi.
koşan hollandalı

kabardey
Akıncılar
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kabardey » 09 Oca 2020, 23:40

Canti yazdı:
09 Oca 2020, 23:07
Bizim oraya destek/eğitim için gideceğiz dememiz bile adamları daha saldırgan hale getirdi.
Acaba sadece o amaçla mı gidilecek? Ben ona bile tam karar verilip verilmediğine emin değilim. Hafter büyük ihtimal ile en kötüsüne hazırlık yaparak tüm gücüyle alabildiği her noktaya uzanmaya çalışıyor gibi.

trakya_forever
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen trakya_forever » 10 Oca 2020, 00:35

Hafter gucleri Trablus sehir merkezine ilk kez 6 km kadar yaklasmis. Sahada da isler Trablus hukumetinin istedigi gibi gitmiyor maalesef.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen TEORI » 10 Oca 2020, 09:11

Mısır ve bae zaten tam gücüyle sahada. Bizi ruslar tutuyor. Neden niçin bilmiyorum ama durum bu. F16 sortilerini küçümsemeyin. Bir de deniz kuvvetleri katılınca hafter tüm bu desteğe rağmen çekilir. Mısır ve bae nin ağ temelli savaşma kabiliyeti yok. Rahatlıkla bozguna uğrarlar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Mec » 10 Oca 2020, 09:34

Buradan bir itibar kaybı yaşar mıyız?
Altay dağlarından geldim,
Eski çağlarından geldim,
Tanrı dağlarından geldim,
Orhun yollarından geldim.

tersduz
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen tersduz » 10 Oca 2020, 09:36

İstiklalFM yazdı:
09 Oca 2020, 22:50
Bu; yarım akıllı rumların Annan planını red etmeleri gibi birşey olmuş.

Henüz herşey geç değil. Havadan ve deniz yollanacak füzeler sahada seyri değiştirir.

goldenwings
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen goldenwings » 10 Oca 2020, 11:05

Allah yine korumuş bizi.

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 12 Oca 2020, 00:23

Bir kısım Trablus güneyinde UMH ilerleme sağladı diyor bir diğer kısım sınırlar hala aynı ilerleyen yok diyor. Kimiyse ilerleme yok diyor. Videolardan, fotoğraflardan anladığım bugün baya Hafter milisi öldürülmüş, 20den fazla araç imha edilmiş.

GNA Komutanları Rus paralı askerlerin geri çekildiğini söylemiş. Bingazi'den de uçaklar kalkmış. ÖSO'cuların Libya'da sahada olduğu söyleniyor. Gerçi Hafter'e verilen her büyük zaiyattan sonra ÖSO, Libya'da haberleri yayılıyor. Psikolojik etki de olabilir. Libya'dakilerin böyle etkili vuracağını düşünmüyorlardır belki.

Ve bunları yazarken Mismari ateşkesi kabul ettiklerini duyurdu.

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 12 Oca 2020, 01:12

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen okeanos » 12 Oca 2020, 12:35

"ASIL ÖNEMLİ OLAN VE MEMLEKETİ TEMELİNDEN YIKAN, HALKINI ESİR EDEN, İÇERİDEKİ CEPHENİN SUSKUNLUĞUDUR.''

tersduz
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen tersduz » 13 Oca 2020, 12:22

Libya için masa kurulmuşken buna paralel Mısır ve İsrail ile yumuşama ve doğu akdeniz paralelinde bir anlaşma muhteşem olurdu.

pymk
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen pymk » 13 Oca 2020, 13:00

Türkiye karşıtı cephede saflar biraz karışık gibi bu aralar. İtalya makul ve bizim açımızdan dengeli bir noktaya geldi. Almanya'nın da Libya konusunda Türkiye'nin tezlerine yaklaştığı söyleniyor, sanırım Berlin'deki görüşmede pozisyonlarını netleştirecekler.

yine Berlin'deki toplantıya Türkiye'nin teklifi ile Cezayir ve Fas'ın davet edileceği söyleniyor. Bu durumda Arapların etkisinden biraz sıyrılıp sanırım Türkiye'ye yakın bir pozisyon alacaklar (yoksa niye böyle teklif yapalım ki diye düşünüyorum).

Mısır, "yabancı müdahale kabul edilemezden" , ateşkes çağrısı yapar duruma geldi. B.A.E ve S. Arabistan'ın pek sesi çıkmıyor bu aralar, sanırım onlar da bir süre köşelerine çekilecekler.

İyimser yaklaşım tabii bunlar, sonuçta neler olacak göreceğiz; ama Doğu Akdeniz konusunun Türkiye için tam bir hezimetle sonuçlanmayacağı yönünde kanaatler güçlendikçe, İsrail ve Mısır ve hatta Yunanistan ve Rum Kesimi ile bir anlaşma ihtimali de güçlenecektir. Libya konusu bu yüzden bizim için çok önemli. Umarım ki istediğimiz bir sonuçla bitsin.

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 13 Oca 2020, 15:08

Ruslara karşı masada kaybede kaybede kazanmayı öğrenmişizdir inşallah... Bakalım bu masada neler olacak.

Twitter geyiğiyle, bizim olmadığımız masa yok! Tabi masada bir şeyler kaybedip durmasak sorun olmayacak...

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 13 Oca 2020, 17:18

Erdoğan ve Conte görüşmelerin olumlu geçtiğini söylerken bu açıklamanın gelmesi ilginç geldi.

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 13 Oca 2020, 19:23

Üç mesaj üst üste atıyorum kusura bakmayın.

Taslak metin ortaya çıkmış Çavuşoğlu'nun açıklamasına göre. Serrac direkt imzalayıp vermiş Hafter ise süre istemiş. Hafter'in süre isteğini aleyhine koşulları düşünmesi ya da birilerine sorması için zaman istediği şeklinde yorumlayıp Libya konusunda umudumuzu yükseltebilir miyiz sizce?

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen musti » 13 Oca 2020, 22:43

Yalan değilse Libya'ya M48 tankları gitmiş. Teyit bekleniyor.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen TEORI » 13 Oca 2020, 23:08

musti yazdı:
13 Oca 2020, 22:43
Yalan değilse Libya'ya M48 tankları gitmiş. Teyit bekleniyor.
Her fasbattan çıkan tankı limanda, demiryolunda görmek mümkün. Fotoları sağdan soldan alıp kafasına göre yorum yapanlardan sıkıldım sosyal medyada. İnanmayın o fotolara.
Resim

hiasa89
Üye
İletişim:

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen hiasa89 » 13 Oca 2020, 23:12

TEORI yazdı:
13 Oca 2020, 23:08
Her fasbattan çıkan tankı limanda, demiryolunda görmek mümkün. Fotoları sağdan soldan alıp kafasına göre yorum yapanlardan sıkıldım sosyal medyada. İnanmayın o fotolara.
Gidisati nasil degerlendiriyorsunuz ? Ikinci bir Suriye vakasi olabilir mi ?

Tesekkurler
Life is life ; fight for it !

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen TEORI » 13 Oca 2020, 23:21

hiasa89 yazdı:
13 Oca 2020, 23:12
Gidisati nasil degerlendiriyorsunuz ? Ikinci bir Suriye vakasi olabilir mi ?

Tesekkurler
Suriye bambaşka bir mevzu. Gelişimi, yapılan hatalar ve o hataların telafisi vs. Libya suriyenin aksine planlı bir devlet politikası. Doğru bir adım. Ama gelgelelim rusya nın hırsı ve bizimkilerle olan bireysel ilişkileri hep bize zarar veriyor. Bilmediğimiz bir mevzuda rusya ile bir anlaşma var ve buna dayanarak hep hakkımızdan daha azına razı etmekte. Suriye de bunu gördük. Libya da kısmen gördük. Rus faktörüne ve bizimkilerin rusa bağımlılığına güvenmiyorum. Benim kafamı bulandıran bu.

Yoksa hafter ve yancıları araplar beş para etmeyen bir grup gerizekalı ve bizle doğrudan savaşa dahi girseler kaybetmeye mahkumlar. Ruslar yine elimizi kolumuzu bağladı sebebini hükümete sormak lazım. Bu arada ruslar akdenizde bizim kadar güçlü değil. Bu rusların askeri gücüyle alakalı değil başka bireysel anlaşmalardan gelen kötü kokular bunlar.
Resim

hiasa89
Üye
İletişim:

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen hiasa89 » 13 Oca 2020, 23:25

TEORI yazdı:
13 Oca 2020, 23:21
Suriye bambaşka bir mevzu. Gelişimi, yapılan hatalar ve o hataların telafisi vs. Libya suriyenin aksine planlı bir devlet politikası. Doğru bir adım. Ama gelgelelim rusya nın hırsı ve bizimkilerle olan bireysel ilişkileri hep bize zarar veriyor. Bilmediğimiz bir mevzuda rusya ile bir anlaşma var ve buna dayanarak hep hakkımızdan daha azına razı etmekte. Suriye de bunu gördük. Libya da kısmen gördük. Rus faktörüne ve bizimkilerin rusa bağımlılığına güvenmiyorum. Benim kafamı bulandıran bu.

Yoksa hafter ve yancıları araplar beş para etmeyen bir grup gerizekalı ve bizle doğrudan savaşa dahi girseler kaybetmeye mahkumlar. Ruslar yine elimizi kolumuzu bağladı sebebini hükümete sormak lazım. Bu arada ruslar akdenizde bizim kadar güçlü değil. Bu rusların askeri gücüyle alakalı değil başka bireysel anlaşmalardan gelen kötü kokular bunlar.
Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen musti » 13 Oca 2020, 23:26

Resim

M-48'lerden 1750 tane var . M-113 lerden 5000 den fazla. Zaten hurdaya çıkacaklar. Libya ya onların gönderilmesi isabetli olur. Haberler doğruysa tabi. Resim bizim güneydoğu kamuflajı. Haber teyitli değildir.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen TEORI » 13 Oca 2020, 23:37

musti yazdı:
13 Oca 2020, 23:26
Resim

M-48'lerden 1750 tane var . M-113 lerden 5000 den fazla. Zaten hurdaya çıkacaklar. Libya ya onların gönderilmesi isabetli olur. Haberler doğruysa tabi. Resim bizim güneydoğu kamuflajı. Haber teyitli değildir.
Haber yalan işte. Onu diyorum. Ayrıca 2000 den az m113 var faal gözüken. Onlarında çoğu garajdan zor çıkar. M48 lerin çoğu hurda oldu bile. Kalan bir kısım ise toplarından faydanılmak için karakollarda nöbette. Zaten onlarda zor hareket edecek seviyede. Kirpileri hunharca kullanan yarım akıllılar bunları hiç hareket ettiremez.
Resim

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 14 Oca 2020, 00:13

TEORI yazdı:
13 Oca 2020, 23:37
Haber yalan işte. Onu diyorum. Ayrıca 2000 den az m113 var faal gözüken. Onlarında çoğu garajdan zor çıkar. M48 lerin çoğu hurda oldu bile. Kalan bir kısım ise toplarından faydanılmak için karakollarda nöbette. Zaten onlarda zor hareket edecek seviyede. Kirpileri hunharca kullanan yarım akıllılar bunları hiç hareket ettiremez.
Ateşkes elbet bozulacaktır Libya'da ama ateşkes süresinde şu Libya'lıları adam akıllı eğitsek keşke. Anlaşmada bunu engelleyen bir madde yoktur inşallah... İçlerinden kısa süre bir ÖSO çıkmasını beklemiyorum ama en azından adam akıllı savaşsınlar yeter.

Eagle1
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Eagle1 » 14 Oca 2020, 04:28

Hafter galiba ateşkesi imzalamadan Moskovayı terk etmiş

Dellobaltino
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Dellobaltino » 14 Oca 2020, 09:42

Hafter Türkiye'nin arabuluculuğu ve ateşkesi denetlemesini kabul etmediğinden ayrıca UMH ile yapılan anlaşmaların geçersiz sayılmasını istediğinden, ateşkes taslağını imzalamayı reddedip moskovadan ayrılmış. Bu yeni bir gelişme ve bizim açımızdan fırsat olabilir.

tersduz
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen tersduz » 14 Oca 2020, 12:20

BAE Rus Wagner'den boşalan yerleri başka gruplarla dolduruyor galiba.

Barış ve ateşkes olmayacak.

goldenwings
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen goldenwings » 14 Oca 2020, 13:21

Diyorum ya Allah koruyor bizi. Hoş değiş ama çatışma ortamı devam edip Hafter’e ölümcül darbe vurabilsek bizim daha çok çıkarımıza. Suriye ortada , arada derede olmaz yılanın başı kesilir yoksa zırt pırt sokulursun.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Yayımcı (Editör)

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen İstiklalFM » 14 Oca 2020, 13:49

Erdoğan, "Biz söylediğimiz sözün arkasında durduk. Ama ne yazık ki darbeci Hafter, aynen darbeciliğinde olduğu gibi, masada bir yalan darbesi yaparak Moskova'yı terk etti. Trablus Hükümeti son derece yapıcı ve uzlaşmacı bir tavır sergiledi. Darbeci Hafter, ateşkesi imzalamaya yanaşmadı. Önce bekledi sonra Moskova'yı terk etti, kaçtı." dedi.
http://www.milliyet.com.tr/siyaset/son- ... ti-6122318
Resim

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Canti » 14 Oca 2020, 13:54

İt değil tasmasını tutanlar kuduz olmuş. BAE ve Mısır çok pişman olacak. Ellerindeki bulgurun kıymetini bilmeleri gerekirdi.
koşan hollandalı

Isbara
Akıncılar
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Isbara » 14 Oca 2020, 13:58

"Bence Hafter'den önce direk gidip Mısır'ı vuralım. Böylece Hafter ile uğraşmak zorunda da kalmayız." derdi Hz.Putty olsaydı eğer. :lol:

goldenwings
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen goldenwings » 14 Oca 2020, 17:25

Bunlar zaman kazanıyor. BAE’den zırhlı filan gelmiş.

Frost
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Frost » 14 Oca 2020, 17:49

goldenwings yazdı:
14 Oca 2020, 17:25
Bunlar zaman kazanıyor. BAE’den zırhlı filan gelmiş.
Ruslar yine sırtımızdan vuruyor gibi. Ben Putin ile Hafter'in anlaştığını düşünüyorum. Keza Ruslar Hafter'in karar vermek için 2 güne ihtiyacı var diye açıklama yaptı.

Öte yandan Avrasyacıların aklımızla dalga geçer gibi Mısır ile masaya oturalım diye saçma açıklamalarda bulunması boşa değildi. Tel Rifat'ta , Münbiç'te ve Tel Abyad'da olanlar Libya'da da olmamalı.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen okeanos » 14 Oca 2020, 18:42

Asena tanker filo için İncirlikte teyakkuz durumu uygulanıyor haberleri geçiyor bir yandanda. Oynayan kendi geleceği ile oynar. Umarım BHP gibi hevesler yarım kalmaz. Kızıl elma bu sefer Libya gibi görünüyor.
"ASIL ÖNEMLİ OLAN VE MEMLEKETİ TEMELİNDEN YIKAN, HALKINI ESİR EDEN, İÇERİDEKİ CEPHENİN SUSKUNLUĞUDUR.''

hiasa89
Üye
İletişim:

Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen hiasa89 » 14 Oca 2020, 18:49

okeanos yazdı:
14 Oca 2020, 18:42
Asena tanker filo için İncirlikte teyakkuz durumu uygulanıyor haberleri geçiyor bir yandanda. Oynayan kendi geleceği ile oynar. Umarım BHP gibi hevesler yarım kalmaz. Kızıl elma bu sefer Libya gibi görünüyor.
Kaynak var mi ustadim ?

Valla icim icimi yiyor .Bulastirmazlar agizlarina yuzlerine.

kostok
Üye
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen kostok » 14 Oca 2020, 19:09

Karşı taraf çok kalabalık yine Katarı Azerbaycan’ı Pakistan’ı falan çağırsaydık keşke.

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler
Libya'da iç savaş

Mesaj gönderen Antares » 14 Oca 2020, 19:39

Bizimkiler 2. hatasını yapacak ve Berlin Konferansını bekleyecekler. Bildiğin zaman kazanıyorlar.