Değerli ziyaretçilerimiz üye alımına tekrar başlamış bulunmaktayız. Üye olmak için sizi tanıtabilecek bir referans kaynak göstermeniz gerekmektedir.
Bu kaynaklar size ait soysal medya hesapları(Facebook,Twitter,İnstagram vb.) ve ya sizi tanıtacak belgeler olabilir. İstenilen referansı göstermeyen kullanıcıların kayıt işlemi gerçekleştirilmeyecektir.
(Gizli hesapları ve bağlantı adresi tam verilmemiş(siz arayın bulun der gibi) hesapları dikkate almıyoruz)

Kayıt için kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ile birlikte ""kayit(@)trmilitary.org"" adresine elektronik posta gönderebilirsiniz diğer adreslere gönderilecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

DIMDEX 2014

Firma gezileri,Fuar gezileri,Müze gezileri ve Forum adına yapılan çeşitli etkinliklerie ait yazılı ve görsel medyaların yayınlanacağı bölüm
Cevapla
balıkcı
Akıncılar
Mesajlar: 1477
Kayıt: 11 Tem 2012, 12:00
Yaş:

DIMDEX 2014

Mesaj gönderen balıkcı » 26 Mar 2014, 17:06

Katar'daki savunma fuarına Türkiye damgasını vurdu
Katar’ın Başkenti Doha’da düzenlenen DIMDEX fuarında Türkiye, 25 şirket ve SSM standıyla en büyük katılımcılardan oldu. SSM Müsteşarı Bayar, Katar ile savunma işbirliğini derinleştireceklerini söyledi
Resim
MEHMET KAYA

DOHA - Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Türkiye’nin dünya savunma sanayiindeki yerinin güçlü biçimde değişmeye başladığını söyledi. Türkiye ile Katar arasındaki denizcilik alanındaki projelerin geliştirileceği kaydedildi. Katar’ın Başkenti Doha’da düzenlenen Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı DIMDEX başladı. Türkiye’nin en büyük katılımcılarından biri olduğu fuarda, 25 Türk şirketi ve SSM stand açtı. Fuar nedeniyle Doha’da bulunan Bayar, Katar’ın Türkiye’den hızlı hücumbot alımlarına Yonca Onuk’a yeni sipariş vermesinin gündemde olduğunu, yine sahil güvenlik botları için ARES Denizcilik ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Bayar, Katar ile kontratların 120 milyon dolar seviyesinde bulunduğunu açıkladı. Katar’ın yeni kurulan savunma bakanlığının temel görevlerinden birinin savunma sanayiinin güçlendirilmesi olduğunu belirten Bayar, Türkiye ile bu alanda ilişkilerin derinleştirilmesini istediklerini açıkladıklarını belirtti.

TAI’nin TSK’ya teslim aşamasında bulunan saldırı helikopteri ATAK’ın TSK’ya teslimi öncesi ihracatının söz konusu olup olmayacağı sorularına ise Murad Bayar, 4-5 ülkenin ciddi olarak bu helikopterle ilgilendiğini, 9 adetlik erken duhul acil teslimatın yapılma aşamasında olduğunu kaydetti. Murad Bayar, 59 helikopterlik bir üretim hattının açık olacağı bu süreçte, helikopter sipariş eden ülke olursa onlara hızlı tesim konusunda bir avantaj dönemi yaşanacağını belirterek, bundan maksimum seviyede yararlanmak istediklerini aktardı.

Suudilerin katılımı düşük

DIMDEX fuarı Suudi Arabistan ve BAE ile yaşanan siyasi sorunlar nedeniyle geçmişe kıyasla daha az katılımcıyla başladı. Murad Bayar, Türkiye’nin Katar ile iyi ilişkilerinin diğer ülkelerle ilişkilerine olası etkisiyle ilgili bir soruya, “Bu geçici bir dönem. Bütün bölge ülkeleriyle ilişkilerimiz iyi. Siyasi konular ve geçici olacaktır” dedi.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Latif Aral Aliş de, Katar’a yapılan ihracatın 2013’ün tamamında 9,5 milyon dolar, 2014’ün ilk iki ayında ise 18 milyon dolar seviyesinde bulunduğunu kaydetti. Aliş, Türkiye’nin halen ihracatının kg başına birim fiyatı ortalamasının 1,5 dolar olduğunu, savunma sanayiinde bu ortalamanın 26 dolara çıktığını belirterek, “Havacılığa geldiğinizde ise bu 150-200 dolarlara çıkıyor. Bu çok önemli bir yapı” dedi.

DÜNYA’nın sorularını yanıtlayan ASELSAN Deniz Sistemleri Direktörü Suat Bengür, Katar’ın da kullandığı Yonca Onuk hızlı hücumbotlarda da kullanılan uzaktan kumandalı silah sistemlerinin, çeşitli ülkelere ihraç edildiğini ve ihraç sayısının Türkiye içindeki satışların sayısını geçtiğini kaydetti.

HAVELSAN Genel Müdürü Sadık Yamaç da Katar için helikopter simülasyonu geliştirilmesi projesinde son aşamada bulunduklarını ve yakında teslim etmeyi umduklarını açıkladı.Yamaç, C-130 nakliye uçakları, F-16 simülatörleriyle ilgili de görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Yamaç, HAVELSAN’ın simülatörler konusunda dünyanın sayılı şirketleri arasına girmekistediğini kaydetti.
http://www.dunya.combalıkcı
Akıncılar
Mesajlar: 1477
Kayıt: 11 Tem 2012, 12:00
Yaş:

Re: DIMDEX 2014

Mesaj gönderen balıkcı » 27 Mar 2014, 00:09

....................
En son balıkcı tarafından 27 Mar 2014, 09:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

balıkcı
Akıncılar
Mesajlar: 1477
Kayıt: 11 Tem 2012, 12:00
Yaş:

Re: DIMDEX 2014

Mesaj gönderen balıkcı » 27 Mar 2014, 00:13

Ares, Katar'a 17 Sahil Güvenlik Botu inşa edecek
Ares Tersanecilik Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu, sözleşmenin askeri gemi ihracatı kategorisinde tek başına en büyük kontrat olduğunu bildirdi.

Katar'daki DIMDEX Uluslararası Denizcilik ve Savunma Fuarında gerçekleştirilen imza törenine Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok ile savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

"DEVLET ARKASINDA OLACAK"

Firmanın ciddi gayretleri sonucunda sözleşmenin imzalandığını vurgulayan Bayar, "Bizler için son derece mutluluk veren bir gelişme. Bu çalışma maksadı zaten Türk şirketlerimizi uluslararası pazar açmak. Savunma ürünlerinde işin kuralı bu. Devletimiz de bu işin arkasında olacak" değerlendirmesinde bulundu.

HEDEF BÜYÜK

Savunma sektörünün ciddi ihracat hedefleri olduğunu belirten Bayar, "Kısa vadede hedefimiz 2 milyar dolarlık ihracat. 2023'te de 25 milyar dolarlık bir hedefimiz var. Bu demektir ki sürekli ve daha hızlı koşmamız gerekiyor. 2014'te bölgesel krizler rol oynasa da bu defa gücümüzü Asya, Latin Amerika gibi coğrafyalarda sonuç almayı hedefleyeceğiz. Önemli platform projelerinin ihracatını başarmayı hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

"TÜRK ÜRÜNLERİNE CİDDİ TALEP VAR"

Türk savunma sanayi ürünlerinin küresel alanda ciddi manada talep görmeye başladığını dile getiren Bayar, "Bazı ürünler var ki dünyadaki ilk 5'ten birisiyiz. Sahil güvenlik ve karakol gemileri kesinlikle bu ürünler arasında. Simülatörler ve yazılım sektöründe de çok iyi bir noktadayız" dedi.

"TEK BAŞINA EN BÜYÜK SATIŞ"

Ares Tersanecilik Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu da imzaladıkları sözleşme ile toplam 17 adet yüksek süratli sahil güvenlik teknelerinin yapımını üstlendiklerini kaydederek, "Sadece Katar'da değil, askeri gemi ihracatı tek başına en büyük kontrat diyebiliriz" dedi.

Firma olarak bölgede aktif olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiklerini anlatan Kalafatoğlu, şunları kaydetti:

"Katar olsun, Bahreyn olsun buralarda artık tanınan bir firmayız. Temenni ediyoruz ki buradaki mevcudiyetimiz çok daha da uzun olacak. DIMDEX Fuarı diğer ülkelerle bağlantı kurulması çerçevesinde çok önemli. Bu noktada Savunma Sanayii Müsteşarlığımızın katkılarını unutmamak lazım. Bütün bu imkanlar Müsteşarlığımız ve Milli Savunma Bakanlığımız tarafından karşılanıyor. Neticesinde de bugün gördüğünüz gibi güzel haberler ve sonuçlar ortaya çıkabiliyor."
www.DenizHaber.Com.tr

balıkcı
Akıncılar
Mesajlar: 1477
Kayıt: 11 Tem 2012, 12:00
Yaş:

Re: DIMDEX 2014

Mesaj gönderen balıkcı » 27 Mar 2014, 09:28

Today at DIMDEX 2014, the Naval Defence and Maritime Security exhibition currently held in Doha, the Qatar Coast Guard Services placed an order for 17 new fast patrol boast from Turkish company ARES Shipyard.
Resim
Deputy of Director Logistics Department, Brig. Abdullah Saad Al Kharji, representing the Ministry of Interior for the State of Qatar and Kerim Kalafatoglu, Chairman & Executive Director for ARES Shipyard signing the Memorandum of Understanding during DIMDEX 2014
Further expanding on business relations between Qatar and Turkey, Deputy of Director Logistics Department, Brig. Abdullah Saad Al Kharji, representing the Ministry of Interior for the State of Qatar and Kerim Kalafatoglu, Chairman & Executive Director for ARES Shipyard, today signed an initial Memorandum of Understanding to deliver 17 new fast patrol boats within the next 56 months for the Qatar Coast Guard Services. ARES Shipyard are a specialist composite boat builder (though they also build in aluminium and steel) located on the southern shores of Turkey, in the Antalya Free-Zone.

The deal of 17 vessels consists in 10x "ARES 110 Hercules" multi-role patrol craft, 5x "ARES 75 Hercules" multi-role patrol craft and 2x "ARES 150 Hercules" multi-role patrol craft. These Fast Patrol Boats will be constructed using advanced composite materials and are expected to be completed within the next 5 years.
Resim
The "ARES 110 Hercules" multi-role patrol craft is intended for littoral and coastal waters law-enforcement, open sea rescue operations and naval duties. It is 33 meters in length and displaces 117 tons. Its maximum speed is 47 knots.
Resim
The "ARES 75 Hercules" multi-role patrol craft
The smaller "ARES 75 Hercules" multi-role patrol craft is also intended for littoral and coastal waters law-enforcement, open sea rescue operations and naval duties. It is 23 meters in length and displaces 58 tons. Its maximum speed is 52 knots.
Resim
The "ARES 150 Hercules" multi-role patrol craft
The much larger "ARES 150 Hercules" multi-role patrol craft is intended for offshore and littoral waters law-enforcement, open sea rescue operations and naval duties. It is 46 meters in length and displaces 245 tons. Its maximum speed is 40 knots.

Navy Recognition learned during DIMDEX that Qatar Coast Guard Services has not made a final decision yet on sensors and weapon systems for the 3 types of vessels.
http://www.navyrecognition.com

balıkcı
Akıncılar
Mesajlar: 1477
Kayıt: 11 Tem 2012, 12:00
Yaş:

Re: DIMDEX 2014

Mesaj gönderen balıkcı » 27 Mar 2014, 09:38

ARES-150'nin bir de şöyle bir resmi var.

Resim

gökhan
Üye
Mesajlar: 289
Kayıt: 31 Tem 2012, 11:59
Yaş:

Re: DIMDEX 2014

Mesaj gönderen gökhan » 27 Mar 2014, 11:01

Şu makinelerle ilgili şöyle kapsamlı belgeseller olsa da keyifle izlesek artık!!!
"Canı pahasına savaşanlar için yaşamın bir tadı vardır, ama saklananlar bu tadı asla bilmez."

Cevapla