IDEF 2015 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı

Firma gezileri,Fuar gezileri,Müze gezileri ve Forum adına yapılan çeşitli etkinliklerie ait yazılı ve görsel medyaların yayınlanacağı bölüm
Yalquzaq
Süvariler
Re: IDEF 2015 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı

Mesaj gönderen Yalquzaq » 07 May 2015, 18:10

ETS yazdı:
TEORI yazdı:Fuarda gözüme çarpan, karacıların her aracın yanına geldiklerinde ilk akıllarına takılan suda yüzüyor mu sorusu.
Hocam bende rastladim ne yalan söylüyüm.
Hatta aselsan ve taide güzel sohbetlerimiz oldu ,kulak misafiri olan askerler sanki" ulen bizmiyiz asker yoksa bunlarmi " dercesine bakiyorlardi.
++++
Ciddi tavsiyemdir;
Tai den FX
Aselsandan radar ve sensör guruplari ile çok güzel sohbet edebilirsiniz.
Yarin bir arkadaş giderse bir ricam var oda şu;
Aselpold incelerken yetkilisi güzel bilgiler verdi latrn podundan daha iyi hatta cok çok iyi olduğunu söyledi ama ben sniperpodu ile arasindaki farklari sormayi unuttum bir arkadaş sorarsa ve paylaşırsa sevinirim.
+++
Bir diger hususta Azerbaycan Türkü standina gidin istiklala sniperi inceleyin yerli tüfeklerinide.
Aman ALLAHim o ne rezil bir metal işlemesi,boyasi nasıl bir kötü kalitede bir silah sasirip kaldim şaka gibi yani. Sanki 1970 lerde yapilan tüfekler gibi ,kamuflaj boyasida ayri bir dert.

Hk 417 A2 ve 416 yı inceledim 416 hakikaten çok güzel ve hafifti.
Şaşırdınızmı. Malesef "Savunma Sanayii"nin tek doğru düzgün "ürünleri" başka firmaların lisans altında üretilen bazı ürünler (gerçekte bizim olmayan ürünler).

Ancak "Yırtıcı" ve "Yalguzag" keskin nişancı tüfekleri de sergileniyormu? Onları nasıl buldunuz?

1nsane
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen 1nsane » 07 May 2015, 20:36

ÜNAL yazdı:
Cremna yazdı:
ÜNAL yazdı:Cabatlı Waff'da Dolanan Mühimmat fotoğrafını paylaşmış bilgisi olan var mı bu proje ile ilgili ?
http://translate.googleusercontent.com/ ... AiSe0Bp9Ww
Üreten şirket Kartal Savunma Sistemleri. Şirketin sahibi de forumumuza üyedir
Ssm'dan ihale açıldı mı yani istendi mi böyle bir mühimmat ilk defa gördüm de.
Herhangi bir ihale açılmadı, resmi bir talep yok. Silahlı kuvvetlerimizin işine yarayacağını düşündüğümüz, can kurtaracak bir teknoloji.
Yönlendirilmiş ES-06...

Kullanıcı avatarı
MANOWAR
Akıncılar

Mesaj gönderen MANOWAR » 07 May 2015, 21:47

Tam muadili gibi değil anladığım kadarıyla anlık görüntü iletemiyor en azından DB-110 gibi. Aselsan bu işe de girerek sanırım TF-X öncesi hazırlık yapıyor.

http://www.terma.com/defense/airborne-t ... e/jas-mrp/

Destiny
Süvariler

Mesaj gönderen Destiny » 07 May 2015, 23:29

Stabilize silah sistemlerine fazlaca önem verilmiş Juan Carlos dizaynında hatta ön tarafada CIWS kulesi oturtularak 360derece koruma alanı sağlanmış ama pist üzeri uçak taşıma alanından feragat edileceği açık. Maket üzerindeki tasarımdan, sensöre-'den, silah sistemlerine tamamen Türk isterlerini şekillendiriyor. Gemi üzerinde F-35B versiyonununda maketi bulundurulması Denizcilerin ne kadar çok muharip hava yeteneğine kavuşmak istediğinin göstergesidir. Hava kuvvetleri ihtiyaçları tanımlanıp oturtulduğunda veya hava kuvvetlerine engel oluşturmayacak ilk fırsatta F-35B siparişi deniz kuvvetleri için verilecek.
Resim

Resim

Resim

Resim
BORAN 105'lik Top
Resim
ASELSAN EH SUİT : ÇAFRAD ve bu suit'in entegre bir direk yaklaşımıyla iç içe bir dizayn içerisinde olmayacağını duyunca moralim bozuldu. Umarım ÇAFRAD kulesi sadece radar ailesinden ziyade EH ve diğer sensörlerinde ana direği olur. Entegre direk yaklaşımı artık dünyada önem kazanmıştır pek çok açıdan.
Resim
ASELSAN ERKEN İKAZ RADARI : Türk hava sahasının milli ve özgün yetenek ve kaynaklarla tamamen milli irade ile izlenmesini koordine etmemizi sağlayacak en kritik önemdeki sistem. Sistem 2019/20 gibi ürüne dönüşüp seri üretime geçecek ve RADNET'i güçlü bir yapıya yükselterek TSK'nın bölgedeki durumsal farkındalığına büyük fayda sağlayacağı açıktır. Sistem mobil ve sabit olmak üzere 2 farklı sistem ve sabit değil etrafında dönüyor keşke sabit bir mevki izlese yarın bu konuda biraz bilgi almaya çalışıcam.
Resim
ASELSAN 3B radar. Sanıldığı gibi Smart-S muadil bir sistem değil daha küçük ölçekte ve Hücumbot projesinin ana radarı olması planlanmakta.
Resim
FOTONİKS-BAE LiteHUD : Oldukça hafif, küçük kompakt bir HUD sistemi. Her türlü hava şartında yüksek çözünürlük, görünürlükte bilgiyi ekranda taşıyabiliyor. Uçaklar arası müşterekliği sahiplenecek bir HUD sistemi. HÜRKUŞ, TX ve FX'in HUDU olacak hatta kuvvet F-16'lara entegrasyonunu istemiş.
Resim
AKKOR : Konvensiyonel ve asimetrik tehditlere karşı her türlü hava koşullarında ve arazide kısa menzilde ve düşük reaksiyon süresi ile yüksek koruma sağlıyor. AMT'lerden ziyade farklı zırhlı araçlarada entegre imkanı var. Birden fazla hedefe, karşı ateş açabilmekte. Envanterdeki farklı tanklarada modernizasyon ile entegre etme imkanı mümkünmüş.
Resim
MEHPOD : Elektronik Harp Podu envanterdeki F-16'ların bazıları dahili EH'den yoksun bunlar pod olarak bu bağışıklığa kavuşturulması amaçlanmakta ve F-X içinde bir hazırlıktır. Sistem E-J frekansında hedef tespit-teşhisi yapıp sınıflandırabilmekte I-J bandında hedef takibi ve ''tehdite özel'' karıştırma yapabilmekte. Sistem AESA mimarisine uygun dizayne edilmiş.
Resim
Resim

ETS
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen ETS » 07 May 2015, 23:56

Fuar çıkışına yakın bir noktada ücretsiz idef ve SH dergisi veriliyor.
O dergilerde çok ama çok önemli bir ayrinti var bakalim kim yakalayacak o ayrintiyi :)

ETS
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen ETS » 08 May 2015, 00:06

polybolos yazdı:
ETS yazdı:Fuar çıkışına yakın bir noktada ücretsiz idef ve SH dergisi veriliyor.
O dergilerde çok ama çok önemli bir ayrinti var bakalim kim yakalayacak o ayrintiyi :)
Resim
defence.pk da gördüm bu resmi. Bunu mu kastediyorsunuz?
Defencede zaten hiç bir zaman sakli gizli birşey yokki :)
Dergide bir projeye detayli yer verilmiş. Onu kast ettim.
Bu fotoyu biliyorum dün banada ulaşti fakat proje ve proje icerisindeki mühimmat bumu emin olamiyorum.
Dergiden aslinda bir başlik acip yeni proje üzerinden konuşabilirdik ama şu an mobilim olmadi yarin pc den yazarim konu acilmaz ise ;)

BATTLESTAR
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen BATTLESTAR » 08 May 2015, 00:08

Resim

Destiny
Süvariler

Mesaj gönderen Destiny » 08 May 2015, 00:33

Fuardaki heriflere pek dikkat etmemek gerekiyormuş demekki. ASELSAN ÇAFRAD ve entegre direk yaklaşımı radar direğinin nihai hali budur. Oldukça gelişmiş bir direk çözümü sunuyoruz hayırlı olsun ülkemize tebrik etmek gerek. Direk baya büyüdü.
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 08 May 2015, 00:39

orko_8 yazdı:
baris75 yazdı:
orko_8 yazdı:Ben gittim
Pictures or it didn't happen!
Twittera yükledim gun boyu pil bitmek uzere :)
Senin twitter adresini alsak hocam . Biraz görsel görsek sayenizde. Yada sen forumda bir paylaşsan .

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI » 08 May 2015, 02:17

1nsane yazdı:
Herhangi bir ihale açılmadı, resmi bir talep yok. Silahlı kuvvetlerimizin işine yarayacağını düşündüğümüz, can kurtaracak bir teknoloji.
Öncelikle bu çalışmanızdan dolayı tebrik etmek gerek. Son derece yenilikçi ve önü açık bir proje. Daha önceleri hep söylediğim gibi pire için yorgan yakarak yürütmeye çalıştığımız operasyonların daha az maliyetli bir şekilde sonlanmasına yardımcı olacaktır. Çatışma ortamlarında düşmanın tahmini olarak belirlediğimiz noktaya coğrafi veya yapay koşullardan dolayı karadan anında müdahale edemediğimiz durumlarda can simidi olacağı kesin. Tahmini hedeflere tahmini yapılan atışların maliyeti hesaplanamaz boyutlara çıkmakta. Ama bu çözümle hedefin en beklemediği ve aciz kaldığı hava yoluyla tepesine inmesi harcanacak mühimmat sayısını azaltacaktır.
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper

aktifkarbon
Site Başkanı

Mesaj gönderen aktifkarbon » 08 May 2015, 04:27

[spoiler]
Wolverine yazdı:
BATTLESTAR yazdı:[wimg]http://s13.postimg.org/4m62gpi6v/sasdasd.png[/wimg]
Örnek hiç ama hiç olmamış. Nereden diye yazılan resimdeki zamanda kendi uçağımızı üretiyorduk.

Biraz dikkat.
[/spoiler]
Sayın Wolverine çok haklısınız. O savaşlarda uçaklarımızı modifiye edip üst kanatlarına makineli tüfek döner tareti bile yapmışız. Sanırım bu dünyada ilk uygulama olmuştu. Hem de cephe şartlarında, pilot diye istanbuldan gelen zaten kısıtlı sayıda olan şöförler kullanılmış.
Savunma Havacılıktan Mehmet DEMİRKOL'un facebookta paylaştığı resimlerde diğer resimleri de görebilirsiniz.
En açıklayıcı olan resmi paylaşıyorum: Gerekirse konuyu ayrı başlık haline getirelim.
Bu resimde sadece uzun boylu olanın kafası rötuşla tamamlanmıştır.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Resim
Erhan DOĞUDAN
AC-GC Karbon Ürünleri ve Teknolojileri
İZMİR
[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

leto
Süvariler

Mesaj gönderen leto » 08 May 2015, 08:46

Benim bildiğim bu fotoğraftakiler yöre halkından olup, pilotların hizmetini gören kişilerdir. Asker değillerdir, eskimiş asker elbiselerini giymektedirler.
Askere düşmanlık, düşmana askerliktir.
Mustafa Kemal ATATÜRK

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum » 08 May 2015, 09:52

Yahu yöre halkından olsa ne olacak. İçimiz rahat mı edecek. Halk fukara iken askeri, memuru, politikacısı düzgün giyinince ülke itibarlı ve yaşanası mı oluyor.

Garibanız işte. Saray ahalisi ve % 1'lik zengin % 20 lik ortaüst dilimleri hariç bildiğin fakiriz. 1000 sene evvel de böyleydi, 100 sene evvel de.. bugün de öyle.
"Savaş için değil, barış getirmek için gidiyoruz..."
https://m.youtube.com/watch?v=wrDQW66jWoo

leto
Süvariler

Mesaj gönderen leto » 08 May 2015, 10:32

dum yazdı:Yahu yöre halkından olsa ne olacak. İçimiz rahat mı edecek. Halk fukara iken askeri, memuru, politikacısı düzgün giyinince ülke itibarlı ve yaşanası mı oluyor.

Garibanız işte. Saray ahalisi ve % 1'lik zengin % 20 lik ortaüst dilimleri hariç bildiğin fakiriz. 1000 sene evvel de böyleydi, 100 sene evvel de.. bugün de öyle.
Haklısınız, tabii ki öyle. Fakat doğru bildiğimi söylemek istedim.
Askere düşmanlık, düşmana askerliktir.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
ddemir
Süvariler

Mesaj gönderen ddemir » 08 May 2015, 11:09

BATTLESTAR
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen BATTLESTAR » 08 May 2015, 14:22

[wimg]http://s8.postimg.org/kbogrmqz9/Whusb5u.jpg[/wimg]

Allam nolur bu dürbünle standart gelsin ne olur gelsin .

1nsane
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen 1nsane » 08 May 2015, 18:19

Ben IDEF 2015'te şunu gördüm. Türk insanın gerçekten çok güzel fikirleri var. Tonla yeni proje fikri ürettik. Ordumuzun ihtiyacı olabilecek ürünleri ilk ağızdan dinledik. Bizden çok daha büyük devasa şirketlerin bizlere gösterdikleri ilgi, fikir paylaşımları bizi çok mutlu etti.

Son gün biraz dolaşma fırsatım oldu. Türk kobileri gerçekten iyi çözümler sunuyor. Büyük şirketleri anlatmama bile gerek yok. Savunma sanayii sektörümüz gümbür gümbür ilerliyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlerde olacağımıza eminim.
Yönlendirilmiş ES-06...

Saltanat_36
Üye

Mesaj gönderen Saltanat_36 » 08 May 2015, 18:37

1nsane yazdı:Ben IDEF 2015'te şunu gördüm. Türk insanın gerçekten çok güzel fikirleri var. Tonla yeni proje fikri ürettik. Ordumuzun ihtiyacı olabilecek ürünleri ilk ağızdan dinledik. Bizden çok daha büyük devasa şirketlerin bizlere gösterdikleri ilgi, fikir paylaşımları bizi çok mutlu etti.

Son gün biraz dolaşma fırsatım oldu. Türk kobileri gerçekten iyi çözümler sunuyor. Büyük şirketleri anlatmama bile gerek yok. Savunma sanayii sektörümüz gümbür gümbür ilerliyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlerde olacağımıza eminim.

Sonuna kadar katılıyorum yabancı gazetecilerin kendi aralarındaki konuşmaları ve tepkileri çok olumluydu umarım forumdan katılan sayısı çok olmuştur,

orko_8
Akıncılar

Mesaj gönderen orko_8 » 08 May 2015, 18:40

Ben de inceledim tebrik ederim, zor bir yoldasiniz ama umarim sonuc iyi olur. Muadil dogru durust cozum pek yok zaten
Resim

1nsane
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen 1nsane » 08 May 2015, 18:47

Teşekkürler. Zorlanmayı seven bir yapımız var ;)
Yönlendirilmiş ES-06...

Kullanıcı avatarı
assslan
Süvariler

Mesaj gönderen assslan » 08 May 2015, 19:27

1nsane yazdı:Ben IDEF 2015'te şunu gördüm. Türk insanın gerçekten çok güzel fikirleri var. Tonla yeni proje fikri ürettik. Ordumuzun ihtiyacı olabilecek ürünleri ilk ağızdan dinledik. Bizden çok daha büyük devasa şirketlerin bizlere gösterdikleri ilgi, fikir paylaşımları bizi çok mutlu etti.

Yolunuz açık olsun üstadım...
Ne Mutlu Türküm Diyene...

zayfin
Üye
Re: İdef 2015 Fotoğraf Galerisi

Mesaj gönderen zayfin » 09 May 2015, 13:25

bende bir miktar resim var ama nasıl ekleyeceğim.
resim yükleme düğmesi yok tag var sadece

Kullanıcı avatarı
Punish
Süvariler
Re: İdef 2015 Fotoğraf Galerisi

Mesaj gönderen Punish » 09 May 2015, 16:47

zayfin yazdı:bende bir miktar resim var ama nasıl ekleyeceğim.
resim yükleme düğmesi yok tag var sadece
imgur.com dan internete yükleyin, oradan foruma.

Postulat
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Postulat » 09 May 2015, 18:18

Fuardaki hologramin uretimi hangi amacla yapilmis? Cevresinde bilgi alinabilecek herhangi bir gorevli de yoktu?

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI » 09 May 2015, 19:35

Binden fazla fotoğraf, onlarca video, 10 kg dan fazla tanıtım broşürü dergi. Hepside tasnif edilmeyi bekliyor. Ardından arşivlediğim bilgileri güncelleriyle değiştireceğim. En az bir kaç ayımı alır artık. Önceki fuarlardanda gün yüzüne çıkmamış bir yığın arşivlenmiş bilgi mevcut.
Resim

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI » 09 May 2015, 21:08

Aselsan Akkor
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Daha geliştirme aşamasında olduğunu ve radarın dahada küçültüleceğini, lançerin daha basık ve yatay olacağını ayrıca hafif zırhlı araçlar içinde ayrı bir sistem geliştirildiğini belirtelim. Ayrıca Altay ın standart bir savunma sistemi olarak kuvvete kazandırılacağını belirtelim.

Bu da zırhlı araç üzerinde uygulanmış örneği.
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Resim

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI » 09 May 2015, 22:21

Altay
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Resim

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI » 09 May 2015, 22:46

Kaplan 20 nin rakibi Tulpar S
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Resim

HDS
Akıncılar

Mesaj gönderen HDS » 10 May 2015, 00:57

TEORI yazdı:Altay
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Kule yanlarındaki avadanlık cepleri burada seçilebiliyor..

pardus
Süvariler

Mesaj gönderen pardus » 10 May 2015, 01:25

Beni en çok heyecanlandıran gelişme akkor oldu.Herkesin elin sağlık .

Yalquzaq
Süvariler

Mesaj gönderen Yalquzaq » 10 May 2015, 01:45

Dört dörtlük bir tank ortaya çıkmış hakikaten.

Phrasal26
Süvariler

Mesaj gönderen Phrasal26 » 10 May 2015, 15:49

Kısmet olursa önümüzdeki sene gitmeyi düşünüyorum bende :) Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok güzel şeyler oluyor Savunma Sanayi'de ama inşallah bu yapılan projeler TSK envanterine kısa sürede alınır.

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 10 May 2015, 15:50

vertualx yazdı:Kısmet olursa önümüzdeki sene gitmeyi düşünüyorum bende :) Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok güzel şeyler oluyor Savunma Sanayi'de ama inşallah bu yapılan projeler TSK envanterine kısa sürede alınır.
Önümüzdeki fuar 2017'de olacak üstat.

Phrasal26
Süvariler

Mesaj gönderen Phrasal26 » 10 May 2015, 17:00

kabardey yazdı:
vertualx yazdı:Kısmet olursa önümüzdeki sene gitmeyi düşünüyorum bende :) Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok güzel şeyler oluyor Savunma Sanayi'de ama inşallah bu yapılan projeler TSK envanterine kısa sürede alınır.
Önümüzdeki fuar 2017'de olacak üstat.
Daha iyi o zaman :) Üniversite işlerini bitiririm 2017'ye kadar.

zayfin
Üye

Mesaj gönderen zayfin » 11 May 2015, 08:27

Fuarda çektiğim fotoları albüm yapıp öyle paylaşmak istedim.
hepsi için ayrı ayrı link kopyalamak zor geldi, kusura bakmayın.

Kod: Tümünü seç

<iframe class="imgur-album" width="100%" height="550" frameborder="0" src="//imgur.com/a/vx4x7/embed?background=f2f2f2&text=1a1a1a&link=4e76c9"></iframe>
bu da linkin yalın hali
http://imgur.com/a/vx4x7

PARS
Üye

Mesaj gönderen PARS » 12 May 2015, 11:21

Resim

Resim

Resim

ASELSAN'ın ilk kez tanıttığı CENKER projesiyle birlikte Türk askeri giyilebilir bilgisayar, akıllı gözlük ve saat kullanacak.
Türk askeri bu yıldan itibaren gittikçe teknolojik birliklerden oluşacak. Bunun için başlatılan ve IDEF 15’te bitmiş hali ilk kez tanıtılan

ASELSAN’ın ‘CENKER Takın ve Tek-Er Komuta Kontrol Sistemi’ TSK’yı öne geçirecek.
İlk etapta Özel Kuvvetler için düşünülen sistemin yakın gelecekte piyade birliklerinden başlayarak arazide görev yapan tüm birimlerde kullanılması planlanıyor.

ASKERLER BİRBİRİNİ KAYBETMEYECEK
CENKER’de bulunan hassas konum bilgilendirme sistemi sayesinde tüm tim birbirini kaybetmeden takip edebiliyor.

Diz ve dirsek koruma kullanan geleceğin Türk askerinin silahı ise NATO’nun 42 ağırlaştırılmış testini dünyada geçen tek silah olan MKE’nin ürettiği yeni nesil piyade tüfeği MPT-76 olacak. Ağırlığı 2 kg olan ve Türk mühendislerinin geliştirdiği yazılımla çalışan CENKER’in fiyatı maksimum 5 bin dolara geliyor.

http://www.ensonhaber.com/aselsanin-pro ... 05-12.html
http://www.mehmetciktv.com.tr/haber/111 ... VG0nVXtmko

Bu gerçekten ASELSAN'nın bir projesi mi yoksa sadece fikir vermesi için yapılmış bir çalışma mı ? Google glass ve İwatch la bu iş bitiyorsa alalım, bu haber gerçekse şimdiye kadar gördüğüm en kötü sunum ve fikir yani orta bir şey yok, google glass 4-6 saat olması lazımdı batarya süresi yine İwatch bir günü zor çıkarır yanı bunlar bir kere askeri standarda yada dayanıklıkta üretilmemiş ürünler ikincisi hiç bir özgünlüğü yada üzerine çalışılmışlık gibi bir izlenim yok.

ASELSAN gerçekten böyle bir proje onay yada fuarda gösterecek kadar garip bir hareket beklemezdim.
En son PARS tarafından 12 May 2015, 12:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

1nsane
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen 1nsane » 12 May 2015, 11:59

Güncel Google Glass'ı hiç bir operasyon askeri kullanamaz. Dayanıklılık, çalışma sıcaklığı, hava şartları uygun değil.
Yönlendirilmiş ES-06...

Heruamarth
Akıncılar

Mesaj gönderen Heruamarth » 12 May 2015, 14:12

1nsane yazdı:Güncel Google Glass'ı hiç bir operasyon askeri kullanamaz. Dayanıklılık, çalışma sıcaklığı, hava şartları uygun değil.
Zaten şu an için satılmıyor.
Shock.wave yazdı:Kablo yığını olarak dolanıyorlardı fuarda... O karmaşa toplanmadığı sürece etkili şekilde kullanılamaz.
Toparlarlar Shock.wave, Land Warrior gibi örnekler var önlerinde, hem de geliştirme sürecinde ağırlığı yarıya düşmüş, derlenip toparlanmış halde. 4900'ü, kısa süre önce imzalanan yazılım tabanlı telsiz ihalesini falan düşününce ümitliyim ben. Belki Korsan'ı falan da entegre ederler.

Destiny
Süvariler

Mesaj gönderen Destiny » 12 May 2015, 14:34

Bana kalırsa bu sistemin farklı kuvvetleri düşünecek şekilde bir kaç versiyonu olmalı ve biraz artık ciddi anlamda inovatif düşünmek gerek. Google Glass, İ-Watch gibi şeyler yerine kompozit bir miğfer üzerine entegre çözümler düşünülmeli. Dünya artık buraya doğru gidiyor çünki devamlı entegre çözümler üzerine çalışılıyor. Mesela Ops-Core tarzı yan rail'lere gece görüş tak, birde Google Glass yerine miğfere bir ekran giydir hatta glass'ı giydir veya oda olur bu tarz optiklerden gelen görüntünün ekrana yansıtılması çok zor olmasa gerek. Hem daha entegre daha işlevsel, daha derli toplu ve kamuflaj bütünlüğünü bozmayacak bir ürün elde etmiş olursunuz ve gerçekten inovatif, uğraşılmış diyebileceğimiz bir çözüm söyleriz elaleme. Misal dünya'daki çalışmalardan bir kaç kesit, bazıları tasarım.

[spoiler]Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim[/spoiler]
Resim

PARS
Üye

Mesaj gönderen PARS » 12 May 2015, 15:21

Anlamadığım bir program başlatırsın ama bunu utanmadan google glass, iwatch gibi sivil kullanımda olanları tanıtım için koymazsın yada gerçekten bu tip sivil kullanım elektronik cihazları eklenerek yapmak iş mi buna yapanda en önemli savunma firmamız.
En azından projenin son halini temsilen maket yada bir kitapçık, 3d animasyon vs. dağıtarak yapsa dahi iyi olurdu, yani zaten olgunlaşan bir ürün hatta belli bir tasarımı olan bir ürün yok ellerinde sırf idefte boş geçmeyelim buna başladık demek için saçma bir yöntem ne gerek vardı bu iwatch falan.

Resim

Buna benzer bir görsel koysa daha iyi olurdu.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 12 May 2015, 15:47

Destiny yazdı:
[spoiler]Resim[/spoiler]
Buradaki eğitim maksatlı yarı zamanlı muharebe simülatörü. Arazide kullanmak için değil, uçak kokpit simülatörlerinin piyade seviyesine uyarlanmış hali. Amerikan ordusunda kullanımlarına tek tük başlandı...

Destiny yazdı:
[spoiler]Resim

Resim[/spoiler]
Buradaki örneklerde personel kafa ve çevresinin korumasının arttırılması amacı ile yapılmış polikarbon vizör ve aramid/poliüretan çene desteği içeren setler gözükmekte, herhangi bir elektronik aksam içermemekteler. benzer ürünlerde var şu anda piyasada zaten alttakinin nihai ürün olarak satışı vardı hatta yanılmıyorsam. Arazi kullanım hiç düşünülmeden yapılan tasarımlar bunlar, meskun mahalde bile böyle bir kaskla kapılardan geçerken, kafayı sağa sola döndürür ve tüfek dipçiği ile nişan alırken bir ton zorlukla karşılaşırsın. Arazi kullanımını düşünemiyorum bile..

şu anda arazi uygulamasına en yakın ve gerçekçi olan eksoskeleton var, diğerleri geleceğe dönük konsept tasraımları, kağıt üzeri tasarım ve karalamalardan ileri gidemediler..

Destiny
Süvariler

Mesaj gönderen Destiny » 12 May 2015, 21:09

Dediğim gibi sadece örnek olayın yavaş yavaş gittiği noktayı belirtmeye çalıştım şimdi gidip bir tane fps oyunundan bir karemi atayım buraya. Evet öyle hatta adını hatırlayamadığım bir firma bahsettiğin şeyi İDEF'de sergiledi ops-core ile tümleşik şekilde. Ergonomi kısmı zamanla halledilebilecek şeyler eğer kaskın kütlesi o kadar problem yaratıyorsa nişangahda elektronikleştirilir veya lazer pointer ile meskun mahalde bir etkinlik sağlanabilir. Değişik şeylere kafa yormalıyız artık. Bu kadar para harcıyoruz 2 yılda bir miğfer, yelek değiştiriyoruz en azından olan bir şeyi oturtmayalım, oturtamayalım olmayan bir şeyi oturtalım veya oturtamayalım.

Resim

Bu işin halo'ya kadar yolu var. :mrgreen:

Q-Warrior BAE
Resim
http://www.baesystems.com/media/BAES_16 ... ive%20file
Resim

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 13 May 2015, 21:28

IDEF'de yapılan toplantıda alınan karar ile Ukrayna ve Türkiye savunma alanında, aylık olarak toplantı düzenleyecekler.

http://www.ukroboronprom.com.ua/en/newsview/1/650

Kullanıcı avatarı
assslan
Süvariler

Mesaj gönderen assslan » 22 May 2015, 20:11

Adeta İdef 2015' in özeti. Neredeyse bütün ürünler mevcut.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DYZRtsYub7I[/youtube]
Ne Mutlu Türküm Diyene...

aktifkarbon
Site Başkanı

Mesaj gönderen aktifkarbon » 25 May 2015, 18:23

HasanT yazdı: YANMAZ KUMAŞ: https://www.youtube.com/watch?v=6iZVlhJJ-hk
Sayın HasanT öncelikle paylaşımınız için teşekkürler ederim.
Bu videoda 5:30 zaman diliminde küresel aktif karbon yerine elyaflarla bu işi yaptık gibi izahlar var. Ve bunun daha iyi olduğunu söylüyor. Ama ihalenin temel sınırlandırmasında bu tipin özellikle istenmeyen olduğu söyleniyordu. Ve bu istekte de haklılardı.
Bunu da dünyada üreten tek firmaymışlar (6:02 de söylüyor)
Şayet askerlerinize bunu vermeye başladılar ve o koskoca savunma fuarında bunu fark edecek kimse bulamayıp at koşturabiliyorlarsa memleketin hali dumandır.
Aktif karbon elyaftan yapılmış nbc elbise üreten birçok firma mevcuttur.
Avon Protection, Paul Boye Technologies, Remploy Frontline gibi birçok marka var.
Çinden activated carbon fabric diye ithal edilip muhteşem söylevlerle en teknokrat sektörde yutturulabiliyor ise. Benim diyebilecek fazla birşeyim yok.
Aynı kumaşı yanmaz üniforma diye tanıtan başka bir firma çıkmıştı hatırlarsanız.

Anladığım o ki: NBC elbise ihalesi 17/25 aralıktan sonra şartname değiştirdi, veya aldım kabul ettime döndü.
Fuarın altın soytarı ödülü bunlara verilirdi, öyle bir ödül olsaydı. Sektörden ve sessiz kalanlardan iyice midem kalkmaya başladı.
Erhan DOĞUDAN
AC-GC Karbon Ürünleri ve Teknolojileri
İZMİR
[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

r12
Üye

Mesaj gönderen r12 » 11 Eyl 2015, 00:15

IAG adlı Uluslararası firma ,Akdeniz Teknoloji adlı yerli firmayla işbirliği yapıyor.
Zira İDEF!15'te firmanın broşürlerinde, iki şirketinde adı ve internet adresleri yazılıydı. 2014'te üretime geçildiği ve 60 adet aracın Emniyet Müdürlüğü'ne verileceğine dair internet aleminde haberler var.. Araç bir Toyota 4WD şasi üzerine imal edilmiş. Ancak ne kadar Türkiye'den malzeme kullanılmış bilen yok!
[wimg]http://1.bp.blogspot.com/-DvMjQWNkQ6I/V ... ot.com.jpg[/wimg]
Dış tasarım açısından basit ve sıradan görünüyor.Ancak Türkiye'den de rakipleri var.
Aracın adı; SENTRY
http://www.otometre.com/2015/09/sentine ... li-mi.html
[wimg]http://4.bp.blogspot.com/-9_l9IVb0Eq4/V ... 080044.jpg[/wimg]

r12
Üye

Mesaj gönderen r12 » 12 Eyl 2015, 14:18

[wimg]http://magazinulasim.com/attachment.php?aid=4524[/wimg]
International Armored Group (IAG); İngiltere, Kanada , ABD gibi Türkiye'de faaliyette olduğunu gösteren internet sayfası..

r12
Üye

Mesaj gönderen r12 » 14 Eyl 2015, 00:30

Türkiye'nin ilk(şimdilik belkide tek) zırhlı iş makinesi!
Katmerciler mamulatı. Ancak araç aslında bir Hidromek.
Zırh ve diğer detayları İzmirli firma yapmış!
http://www.otometre.com/2015/09/zorlu-g ... bilen.html
Resim
En son r12 tarafından 29 Oca 2016, 00:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

r12
Üye

Mesaj gönderen r12 » 14 Eyl 2015, 18:36

Resim
Standın duvarında zırhlı askeri personel taşıyıcının resmi var.
Önceki fuarda Pitbull olan adı bu kez KhanD olarak değişmişti.

r12
Üye

Mesaj gönderen r12 » 23 Eki 2015, 00:05

BMC Zırhlı midibüs
Resim