TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Kas 2019, 10:55

Tüm zamanlar UTC+03:00Değerli ziyaretçilerimiz üye alımına tekrar başlamış bulunmaktayız. Üye olmak için sizi tanıtabilecek bir referans kaynak göstermeniz gerekmektedir.
Bu kaynaklar size ait soysal medya hesapları(Facebook,Twitter,İnstagram vb.) ve ya sizi tanıtacak belgeler olabilir. İstenilen referansı göstermeyen kullanıcıların kayıt işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Kayıt için kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ile birlikte ""kayit(@)trmilitary.org"" adresine elektronik posta gönderebilirsiniz diğer adreslere gönderilecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ZHUHAI 2016 AİRSHOW
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2016, 16:05 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 11 Oca 2016, 21:55
Mesajlar: 37
Yaş:
Resim

https://tr.scribd.com/document/33027717 ... HA-FI-LOSU


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: ZHUHAI 2016 AİRSHOW
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2016, 22:37 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 11 Oca 2016, 21:55
Mesajlar: 37
Yaş:
ÇİN ÜRETİMİ EN YENİ FÜZELER
ROKET FIRLATICILAR, SÜPERSONİK CRUISE FÜZELERİ VE DAHA FAZLASI .

Resim

https://tr.scribd.com/document/33055926 ... HI-MMATLAR


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: ZHUHAI 2016 AİRSHOW
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2016, 22:53 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 4215
Yaş:
Bizim CH805 gibi birşeye ihtiyacımız var. ŞİMŞEK platformundan sonra iyi giderdi. Fi tarihinde rastladığım mühendis arkadaşlara sormuştum Şimşek niye stealth gövde tasarımına sahip değil diye onlar da Hava Kuvvetleri böyle bir istekte bulunmadı demişti. O zamanlar F-35 daha uçmamıştı :) Şimdi ihtiyaç artık, hatta suikast iha'sı gibi de kullanılabilir.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: ZHUHAI 2016 AİRSHOW
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2016, 12:34 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 11 Oca 2016, 21:55
Mesajlar: 37
Yaş:
Kesinlikle katılıyorum.. Dikkat edilirse çin hava kuvvetleri gerek CH-805 gerekse CK-20'nin temel görevi görev filosunu tek bir uçağı 3-4 adet olmak üzere desteklemek üzerine kurulmuş. Çin hava kuvvetleri 2020 civarında insanlı/insansız takımlardan oluşan saldırı ve önleme kuvvetlerini envantere deneyselde olsa katmaya başlayacak. CK-20 görünmezlik özelliği ve bir avcı eğitim uçağı boyutlarında olmasıyla 1-3 oranında av / önleme görevleri için etkin olacak bizimde TF-X programımızda kanat adamlarımızı bu tür MİHA lardan oluşturmamız ve Yapay Zeka çalışmalarına kaynak aktarmamız gerekiyor. Hali hazırda ABD ve ÇİN yapay zeka üzerinde yoğun mesai harcıyorlar..

Evet şuanki durumumuzda quantum sıçraması gibi ancak Yapay Zeka çalışmalarına şimdiden üniversitedeki bölümleri ve parlak gençleri yönlendirmemiz gerekiyor..

Yönlendirmek demek nöral ağ yapıları ve öğrenme gibi alanlarda uzmanlaşmayı gerektiriyor..

Çinliler özellikle şuanda etrafımızda ağ gibi örülmüş hava savunma ağlarını aşmanın bir methoduda intihar dronlarını sürü halinde bu hava savunma şemsiyesi sunan silahı araması bulması ve yok etmek üzere intihar dalışı yapabilmeleri bu çalışmaların mali profilide emin olun 3.köprüye yapılan yatırımdan daha az peki bir kez bu yapay zeka çalışmalarının tetikleyeceği alanların sınırıda yok simülasyonlardan, otonom araçlara kadar gelecek için onu yaratmak için çalışmak gerek aksi halde geleceğin savaş alanında etkinlik tesis etmemiz imkanı bulunmuyor..

İnsansız Otonom Tanklar içinde yapay zekaya ihtiyacımız mevcut.. Bir şehirdeki otonom otobüslerin ulaşım ağında kontrol edilebilmesi içinde.. Tarlaları süren otonom traktörler içinde nasıl kilit ve mükemmeliyet merkezi kurulmayı gerektiren bir alan anlaşılmalı.. ABD seçimleri şimdilik ek 4 sene sağlado belki 8 sene umarız bu zamanı doğru değerlendirebiliriz.


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye