Yunanistan Deniz Kuvvetleri

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish » 20 Nis 2018, 14:03

Test7 yazdı:
20 Nis 2018, 13:08
Mülteci kartını stratejik kullanamadık. Yine herzaman olduğu gibi mantıkla değil duygularla hareket ettik ki bunu kendileri de her ortamda dile getiriyorlar, AB'nin verdiği sözleri tutmadığına dair.
Sadece o mu?

Ege bölgesinde hangi stratejik kartı kullanmışız bugüne kadar? Halen ilan edilmemiş bizim kıta sahanlığı ile uluslararası haksız konuma giriyoruz.

Bu arada sizin öbür başlıkta sunduğunuz program çok açıklayıcı. Kesinlikle üyelerimize bakmalarını öneririm.

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 20 Nis 2018, 15:02

Tigerfish yazdı:
20 Nis 2018, 14:03
Sadece o mu?

Ege bölgesinde hangi stratejik kartı kullanmışız bugüne kadar? Halen ilan edilmemiş bizim kıta sahanlığı ile uluslararası haksız konuma giriyoruz.

Bu arada sizin öbür başlıkta sunduğunuz program çok açıklayıcı. Kesinlikle üyelerimize bakmalarını öneririm.
Üstüne üstlük birde açıklama yapıyorlar anlaşmadan dolayı şu kadar mülteci engelledik, engelliyoruz çıldırıyorum. Amerikanın en sevdiğim devlet politikası herşeyi çıkar ilişkisi olarak değerlendirmesi, etik mi? Hayır ama gerekli. Benim eşim amerikalı ve bana sürekli söylediği; Bize ilkokuldan beri öğretirler Amerikanın dostu yoktur, Amerikanın düşmanı yoktur. Sadece ve sadece çıkarları vardır ve o çıkarlar herşeyin üstündedir diye. Bu anlayışın bizim devlet politikamız olması lazım. Ayrıca evet o program çok bilgilendirici idi. Herkesin konudaki programı izlemesini tavsiye ediyorum

viewtopic.php?f=77&p=305866#p305866

dardanelle
Üye

Mesaj gönderen dardanelle » 20 Nis 2018, 15:08

Test7 yazdı:
20 Nis 2018, 15:02
Üstüne üstlük birde açıklama yapıyorlar anlaşmadan dolayı şu kadar mülteci engelledik, engelliyoruz çıldırıyorum. Amerikanın en sevdiğim devlet politikası herşeyi çıkar ilişkisi olarak değerlendirmesi, etik mi? Hayır ama gerekli. Benim eşim amerikalı ve bana sürekli söylediği; Bize ilkokuldan beri öğretirler Amerikanın dostu yoktur, Amerikanın düşmanı yoktur. Sadece ve sadece çıkarları vardır ve o çıkarlar herşeyin üstündedir diye. Bu anlayışın bizim devlet politikamız olması lazım. Ayrıca evet o program çok bilgilendirici idi. Herkesin konudaki programı izlemesini tavsiye ediyorum

viewtopic.php?f=77&p=305866#p305866
Biz olaylara artik ulus devlet olarak mi bakiyoruz?yoksa ümmet olarak mi?.Her yerde bir "ümmetin umudu "diye bir tabir geciyor.
Ben de zengin çocuğuyum, ben de üniversite mezunuyum, ben de Nişantaşı'nda oturuyorum, beni de alsaaaza aranızaaaaa...

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos » 20 Nis 2018, 16:18

İ sınıfı ile FREMM' i kıyaslamak doğru değil. Gerçi verileri okurken bir çok sistemin arafımızca üretilmesi buruk sevinç yaşatsa da bizim açımızdan tablo çok değişmedi. iki FREMM illa ki planları değiştiri ama bozamaz. i sınıfı takribi 2021' lerde hizmete girecek. devamında TF/ 2000 ise 2024' lerde planlanmakta. Ama ne olursa olsun taşıma su değil bizim olan olmalı. Yoksa iki BrahMos' luk canı var yerine göre bu gemilerin. Ha ne olur, blok kaymasında level atlanır, o olur.
"ASIL ÖNEMLİ OLAN VE MEMLEKETİ TEMELİNDEN YIKAN, HALKINI ESİR EDEN, İÇERİDEKİ CEPHENİN SUSKUNLUĞUDUR.''

Kullanıcı avatarı
Dunedain
Süvariler

Mesaj gönderen Dunedain » 20 Nis 2018, 19:30

Bizim bunlara yanıtımız fırkateynden çok kara konuşlu anti-gemi füzeleri olmalı mutlaka. Elimizde bulunan gemi sayısı fena değil. Nerede konuşlu olduğu belli olmayan mobil bir kıyı savunma sistemi ile büyük darbe vurabilirdik.
''Gecenin çöktüğünü görmemiş olan, karanlıkta yürümeye aht etmemeli''

Resim

StrategyMaster
Süvariler

Mesaj gönderen StrategyMaster » 20 Nis 2018, 20:37

2 FREMM tanesi yaklaşık 40 milyon dolar/sene işletme bedeliyle 5 senede en az 400 milyon dolar işletme gideri var. Hadi çok idareli kullandılar 300 olsun.Bir o kadar da kiralama bedeli olsa 5 senede ıvırıyla zıvırıyla bir FREMM parasını veriyorlar. 5 senede savaş çıkmazsa atıl yatırım. Ama bizim hizmete aldığımız platformlar on yıllarca bize hizmet edecek.

Kullanıcı avatarı
fforfoxtrot
Üye

Mesaj gönderen fforfoxtrot » 20 Nis 2018, 21:04

Bazı kaynaklar haberi yalanlıyor.

https://twitter.com/Tom_Antonov/status/ ... 9453105153

Kullanıcı avatarı
muhendus
Süvariler

Mesaj gönderen muhendus » 20 Nis 2018, 21:26

Yunan basınındaki söylentilere göre Fransa yıllık 100 milyon euro bedelle kiralamış gemileri, adamlar 5 yıllık kiralamayla gemi bedelini çıkaracaklar. İşletme giderlerini hesaba katmıyorum.
Eğilmez başın gibi
Gökler bulutlu efem
Dağlar yoldaşın gibi
Sana ne mutlu efem...

Galaxy61
Üye

Mesaj gönderen Galaxy61 » 20 Nis 2018, 22:13

Baskılara rağmen s400 alinabilirse sonrasında çokça olmasa da brahmos da zorlanabilir.Bu füze hep cok önemli savasta fark yaratacak korkutucu bir silah gibi gelmistir bana.

husta
Üye

Mesaj gönderen husta » 20 Nis 2018, 23:27

Fransa yalanlamış haberi.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 20 Nis 2018, 23:31

Yunan haddinden fazla agresif davranmıyor mu sizce ? ve ekonomisinin ötesinde yatırım yapmaya çalışıyor.
Altay dağlarından geldim,
Eski çağlarımdan geldim,
Tanrı dağlarından geldim,
Orhun yollarından geldim.

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 21 Nis 2018, 00:37

Mec yazdı:
20 Nis 2018, 23:31
Yunan haddinden fazla agresif davranmıyor mu sizce ? ve ekonomisinin ötesinde yatırım yapmaya çalışıyor.
Türkiyeyi dengelemek! zorunda. Gücünün yetmediği zamanda büyük abiler tarafından beslenecek.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 21 Nis 2018, 00:43

Test7 yazdı:
21 Nis 2018, 00:37
Türkiyeyi dengelemek! zorunda. Gücünün yetmediği zamanda büyük abiler tarafından beslenecek.
Diyelim ki savunmaya bu kadar yatırım yapmıyorlar zaten NATO içindeler patriotları da var hatta s-300 de var. Savunmaya para harcamayıp bunu ekonomiyi iyileştirmeye, başka şeylere harcasalar gelecek adına yatırımlar yapsalar en nihayetinde onlar bu kadar agresif olmasa, bu kadar masraf yapmasalar bile bizim yani şu dönem veya daha da sonrası için işgal durumumuz söz konusu olamaz bence. Böyle bir şey için dünya düzeninin çok fazla değişmesi lazım ve o zamanlara kadar da ekonomiye yatırım yapmak çok daha mantıklı değil mi, yani çok uzun zamanlar geçse bile bizim bir işgal politikası yürütecek gücümüz olmayabilir, olsa bile diğer abiler kısmı var işin...

bana mantıksız geliyor bu tavır, tutumları nedense ...
Eski çağlarımdan geldim,

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 21 Nis 2018, 01:02

Mec yazdı:
21 Nis 2018, 00:43
Diyelim ki savunmaya bu kadar yatırım yapmıyorlar zaten NATO içindeler patriotları da var hatta s-300 de var. Savunmaya para harcamayıp bunu ekonomiyi iyileştirmeye, başka şeylere harcasalar gelecek adına yatırımlar yapsalar en nihayetinde onlar bu kadar agresif olmasa, bu kadar masraf yapmasalar bile bizim yani şu dönem veya daha da sonrası için işgal durumumuz söz konusu olamaz bence. Böyle bir şey için dünya düzeninin çok fazla değişmesi lazım ve o zamanlara kadar da ekonomiye yatırım yapmak çok daha mantıklı değil mi, yani çok uzun zamanlar geçse bile bizim bir işgal politikası yürütecek gücümüz olmayabilir, olsa bile diğer abiler kısmı var işin...

bana mantıksız geliyor bu tavır, tutumları nedense ...

O dediğinizi yapmaları için bizim Milgem, I sınıfı fırkateyn, F35 B, TF2000, Atmaca, LHD, Gölcükte inşa edilen denizaltılar vs. gibi projeleri iptal etmemiz lazım. Çünkü bu projelerin her biri onlar için birer tehdit. Ege de, Akdeniz de iddiaları var ve bu iddialar rakibi(yani bizi) serbest bırakmaları ile savunulamaz. Şimdi ibreyi ters çevirelim ve yukarıdaki projelerin hepsinin yunan projesi olduğunu düşünelim. Biz nasılsa Nato dayız dermiydik?

Kullanıcı avatarı
Moon&star
Süvariler

Mesaj gönderen Moon&star » 21 Nis 2018, 01:09

Bu Yunan'ı anlamak zor. 2017 eylül ayında 10 gün Selanik'te kaldım. Sanki hiç kriz yokmuş gibi iş çıkışı direkt gece hayatına akıyorlar. Gece yarılarına kadar içip eğleniyorlar. Kordonda ki mekanlar tıklım tıklım. Çalışma desen o da yok. 8 de başlaması gereken mesai 9- 9.30 da başlıyor, 10 da mola verip öğleden sonra 1-3 arası çalışıp bırakıyorlar işi. 1.5 günde tahliye edilen gemiyi 10 günde ite-kaka zor tahliye ettiler. Vurdum duymazlıkta üstlerine yok. Demem o ki adamların ekonomiyi düzeltmeye çalışalım gibi bir gayesi yok. Nasıl olsa çark bir şekilde dönüyor, aç kalmıyorlar. Ekonomi onlar için ikinci, üçüncü sırada bir öncelik. Hal böyle olunca Fremm siparişine şaşmamak lazım şayet haber doğru ise. Sam amcaları verse Burke sınıfı bile alır bunlar.
Resim
Today's lesson will be pain.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 21 Nis 2018, 01:27

Moon&star yazdı:
21 Nis 2018, 01:09
Bu Yunan'ı anlamak zor. 2017 eylül ayında 10 gün Selanik'te kaldım. Sanki hiç kriz yokmuş gibi iş çıkışı direkt gece hayatına akıyorlar. Gece yarılarına kadar içip eğleniyorlar. Kordonda ki mekanlar tıklım tıklım. Çalışma desen o da yok. 8 de başlaması gereken mesai 9- 9.30 da başlıyor, 10 da mola verip öğleden sonra 1-3 arası çalışıp bırakıyorlar işi. 1.5 günde tahliye edilen gemiyi 10 günde ite-kaka zor tahliye ettiler. Vurdum duymazlıkta üstlerine yok. Demem o ki adamların ekonomiyi düzeltmeye çalışalım gibi bir gayesi yok. Nasıl olsa çark bir şekilde dönüyor, aç kalmıyorlar. Ekonomi onlar için ikinci, üçüncü sırada bir öncelik. Hal böyle olunca Fremm siparişine şaşmamak lazım şayet haber doğru ise. Sam amcaları verse Burke sınıfı bile alır bunlar.
Bir yandan bu ne gevşekliktir diyorum diğer taraftan biz burada köle gibi çalışırken ne ciddi kazançlar elde edip ne de rahat huzurlu bir hayat yaşıyoruz.

Yani çok kızılabilir mi adamlara bilemiyorum, onların arasında öyle yaşasam belki benim de umurumda olmaz:)
Eski çağlarımdan geldim,

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 21 Nis 2018, 01:34

Test7 yazdı:
21 Nis 2018, 01:02
O dediğinizi yapmaları için bizim Milgem, I sınıfı fırkateyn, F35 B, TF2000, Atmaca, LHD, Gölcükte inşa edilen denizaltılar vs. gibi projeleri iptal etmemiz lazım. Çünkü bu projelerin her biri onlar için birer tehdit. Ege de, Akdeniz de iddiaları var ve bu iddialar rakibi(yani bizi) serbest bırakmaları ile savunulamaz. Şimdi ibreyi ters çevirelim ve yukarıdaki projelerin hepsinin yunan projesi olduğunu düşünelim. Biz nasılsa Nato dayız dermiydik?
Ben sizi anlıyorum onların bize cevap verebilecek kazanımlara gitmesini de bir açıdan anlıyorum lakin eğer büyük çaplı mucize olmazsa, bunların borçları silinmezse falan yani bu durum ne kadar sürdürülebilir.

Diyelim ki şuan yunan savunmasız durumda ezip geçebiliriz hiç bir şekilde karşı koyamazlar. Yani onların o halde olması bizim oraları işgal edebileceğimiz anlamına gelmiyor ki ...

Yunan bu gün ensesine vur ekmeğini al modunda olsa bile bizi kıpırdatırlar mı ? kandile yaptığımız operasyonlara bile laf ediliyor, afrin için dünyanın propagandası döndü. Ege de en ufak taarruz durumunda anında engellemezler mi ..

yani total olarak bu kadar borç durumunda sadece ithal takılması iginç geliyor bana, mantıksız buluyorum biraz yani Hava güçlerinin bizimkinden aşağı kalır yanı var mı ? jet sayılarımız birbirine yakın bildiğim .. gerçi bizimkinin de olması gerekenden az olduğu söylenebilir belki ...
Eski çağlarımdan geldim,

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 21 Nis 2018, 01:46

Bu haber bence yalandır. Türkiye'nin mevcut deniz platformlarına yönelik projeleri hızlandırmaktan başka işe yaramaz. E bu işten Yunanlı epey zararlı çıkar. Hatta Fremm'in çok üstü ama hiç planda olmayan bir platformu masaya hızlıca yatırırlar. Burdan kına göndeririz artık.

robust
Akıncılar

Mesaj gönderen robust » 21 Nis 2018, 01:57

Ege ve Akdeniz'de dengeler Aster-15 kullanan 2 gemi ile bozulmaz ama daha ileri gidip gunumuz hava savunma konseptine uygun gemi ve fuzeler alirlarsa bozulabilir. TF-2000 projesinin gec kalinmadan rayina sokulmasi lazim. CAFRAD'in prototip gelistirme calismasi onemli dogal olarak. Birde 150km menzilli bir fuze bulabilirsek (gelistirebilirsek, HISAR-U) geminin temel silah ve sensoru tamam olacak.

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar

Mesaj gönderen DELKU » 21 Nis 2018, 09:39

Dengeyi biz bozabiliriz , atmacanın ramjetli uçaktan atılan tipi geliştirebilsek çok ciddi bir çarpan olur bu. 200 km menzil bile yeterli gelecektir. Tayvan bile bu tip füzeyi üretmişken bizim habire motor konularında patinaj yapmamız üzücü

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos » 21 Nis 2018, 13:00

Komşu kendi kendine gelin güvey mi oluyo ne?

https://twitter.com/TyrannosurusRex/sta ... 9560647682
"ASIL ÖNEMLİ OLAN VE MEMLEKETİ TEMELİNDEN YIKAN, HALKINI ESİR EDEN, İÇERİDEKİ CEPHENİN SUSKUNLUĞUDUR.''

KURT
Akıncılar

Mesaj gönderen KURT » 22 Nis 2018, 02:24

Haberin mantığı saçma zaten Fransa en modern savaş gemilerini heleki Suriye gibi akdeniz gibi bir potansiyel egemenlik sahasında oturup al kardeşim yunanistan ben sana kiralayayım sen tepe tepe kullan demelerini beklemiyorsunuz herhalde ?

Hadi Yunan gelin güvey oluyorda bizim millete ne oluyor ?

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 22 Nis 2018, 04:47

Yunan iyi alıştı kiralamaya İsrail'den İHA kiralamışlardı boşa para saçıyorlar gibi eğer niyetleri buysa ve ekstra sebepleri yoksa..

kısa vadeli bir şeylerin peşinde olmalılar muhakkak diğer türlü mantık dışı duruyor.
Eski çağlarımdan geldim,

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 22 Nis 2018, 21:01

Yunanistan'da Türkiye'nin silahlanma programlarından dolayı müthiş bir rahatsızlık var. Ayrıca Ege'de hergün yaşanan gerginlikler, Trakya'da askerlerinin tutuklanması, gemilerimizin Sunio burnuna kadar seyirleri vs.den dolayı Türk tehdidi algısı tavan yapmış durumda. Ekonomik krizden dolayı silahlı kuvvetlerinde yapılan kesintiler, silah ve teçhizat alımlarının durması da bu algıyı daha da güçlendiriyor. Onun için Yunan Turizm kuruluşları başkanı Andreadis özel sektörden 1 milyar dolar toplanıp Yunan ordusunun gereksinimleri için harcanması için kampanya başlattı.

Her modernizasyon olasılığına atlıyorlar.

Ptisi & Diastima, uzunun Yunanla barış yapalım mesajını haber yaptı ve gelişmeleri dikkatle izliyoruz diyerek şu yorumu yaptı:
1. Tüm savaşlar, barış açıklamaları ile başlar. Japonların Pearl Harbor'dan önce Amerikalılara verdikleri barış madalyalarını anımsayalım.
2. Yunanistan gerginlik yaratmıyor; bu onun (Türkiye) kendi elinde.
3. Yasadışı olarak tutuklanmış olan iki askerimizi serbest bıraksın. Şimdi!

Okuyucu yorumu:
4. Uçak gemisi inşasını sonlandırsın
5. Ülkesinin savunma giderlerini gelecek on yıl boyunca %50 azaltsın.

https://www.ptisidiastima.com/erdogan-s ... th-greece/

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 22 Nis 2018, 21:20

delikpr yazdı:
22 Nis 2018, 21:01
Yunanistan'da Türkiye'nin silahlanma programlarından dolayı müthiş bir rahatsızlık var. Ayrıca Ege'de hergün yaşanan gerginlikler, Trakya'da askerlerinin tutuklanması, gemilerimizin Sunio burnuna kadar seyirleri vs.den dolayı Türk tehdidi algısı tavan yapmış durumda. Ekonomik krizden dolayı silahlı kuvvetlerinde yapılan kesintiler, silah ve teçhizat alımlarının durması da bu algıyı daha da güçlendiriyor. Onun için Yunan Turizm kuruluşları başkanı Andreadis özel sektörden 1 milyar dolar toplanıp Yunan ordusunun gereksinimleri için harcanması için kampanya başlattı.

Ptisi & Diastima, uzunun Yunanla barış yapalım mesajını haber yaptı ve gelişmeleri dikkatle izliyoruz diyerek şu yorumu yaptı:
1. Tüm savaşlar, barış açıklamaları ile başlar. Japonların Pearl Harbor'dan önce Amerikalılara verdikleri barış madalyalarını anımsayalım.

Okuyucu yorumu:

Hatta bizde kalan bir kaç adayı da hediye edip yunan ülkesinin mevcut borçlarının yarısını biz ödeyelim
Eski çağlarımdan geldim,

Kullanıcı avatarı
ebonitcubuk
Süvariler

Mesaj gönderen ebonitcubuk » 22 Nis 2018, 21:26

delikpr yazdı:
22 Nis 2018, 21:01

Okuyucu yorumu:

Salaklar bizi kendileri gibi tek derdimizin Ege'nin öte tarafı olduğunu zannediyor. Bunlar hakikaten gerizekalı.
Resim

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 22 Nis 2018, 21:33

''Giannis_Alimos 21 Nisan 2018, saat 23:27
Savaşı kazanacağına emin olana kadar barış istiyor. Tek istediği zaman kazanmak. Ve ona hiçbir şey vermemeliyiz.''

aynı habere başka bir yorum...
Eski çağlarımdan geldim,

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 22 Nis 2018, 21:58

Bir tanesi Sultan sıfır sorun dediği herkesle takıştı, şimdi bize sıfır sorun diyor. Demek sıra bizde yazmış. :lol: :lol: Bu arada translate iyi çeviriyormuş artık.
koşan hollandalı

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 22 Nis 2018, 22:08

Canti yazdı:
22 Nis 2018, 21:58
Bir tanesi Sultan sıfır sorun dediği herkesle takıştı, şimdi bize sıfır sorun diyor. Demek sıra bizde yazmış. :lol: :lol: Bu arada translate iyi çeviriyormuş artık.
Translate gerçekten Yunanca yı güzel çeviriyor katılıyorum. Bu arada aksatmam oradaki yazıları. Yunan nickle yorum yapıyorum bazen, şu Türkler bizi yenecek bizim hiç şansımız yok Türklere karşı sonra çekiliyorum geri seyreyle cümbüşü :)

Kullanıcı avatarı
fforfoxtrot
Üye

Mesaj gönderen fforfoxtrot » 22 Nis 2018, 22:15

Savunma sanayisi tamamen ithalata dayalı 8 milyonluk turizm ülkesi vatandaşlarına bak...

Kullanıcı avatarı
Wolverine
Akıncılar

Mesaj gönderen Wolverine » 22 Nis 2018, 22:30

Adamlar haksız mı? Cumhurbaşkanımızın dostum, kardeşim dediği kişinin burnu boktan kurtulmuyor. Haklı olarak adamları korku basmış.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos » 23 Nis 2018, 16:10

Bir millet bu kadar mı akıldan uzak olur? Nasıl bir ezikliktir bu? Bakanından vatandaşına bu kadar soytarı, bu kadar kifayetsiz bir millet gelmemiştir yeryüzüne. Aklı başında 5-10 kişi var, Allah onların ömrünü uzatsın. Yoksa durduk yere coğrafya kitaplarımızın sayfasını arttıracaklar.

"Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'nda yayın yapan www.kosnews24.gr yerel haber sitesinin haberine göre, dün öğle saatlerinde, Kilimli Adası Limanı'ndan sürat teknesiyle ayrılıp, Kardak kayalıklarına gitmeye çalışan Yunan gazeteci G.L., Yunan sahil güvenlik ekiplerinin engeliyle karşılaştı.

Kayalıklara yaklaşık 1 mil kala sahil güvenlik ekipleri tarafından durdurulan G.L., ifadesi alındıktan sonra geldiği Kilimli Adası'na döndü.

Yunan sahil güvenlik ekiplerinin, herhangi bir gerginliğe neden olmamak için daha önce de 2 kez Kardak'a geçmeye çalıştığı ileri sürülen G.L.'ye engel olduğu belirtildi.

Bölgede halen 3 Türk sahil güvenlik botu ile Kilimli Adası yakınlarında, 2 Yunan sahil güvenlik botunun devriye gezdiği görüldü."

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 23 Nis 2018, 20:11

Yunan forumlarında tam hayal kırıklığı var Mer et Marine dergisine göre FREMM yerine La Fayette teklif edildiğini yazıyormuş. Yorumlarda ise La fayette gemisinin neredeyse silahsız olduğundan yakınılıyor :)

''Yunanistan'ın geçici bir çözüm talebi nasıl karşılanacak? Mer et Marine, iki La Fayette'yi kiralamayı veya devretmeyi teklif ediyor . Eğer bu yeni senaryo hayal gücüne dayanıyorsa ya da sahipse, Mayıs toplantılarında görülecektir. Ancak, Uçuş olarak sahip olduğumuz bilgiler, en güçlü senaryonun FREMM 2 kira senaryosu olarak kalmasıdır. La Fayette sınıfı, ne Yunan donanmasının bir destekçisine sahip değildir , hem de onun savaş yeteneğini neredeyse hiç sunamamıştır.''

https://www.ptisidiastima.com/mer-et-ma ... -solution/

Kullanıcı avatarı
TMRT
Süvariler

Mesaj gönderen TMRT » 04 May 2018, 16:54

P18 numaralı HS Armatolos isimli Yunan sahil güvenlik botu ile Karmate ismindeki kargo gemimiz Midilli adası açıklarında çarpışmış. Ölü, yaralı ya da batma tehlikesi yok deniliyor.

Resim

Resim
Someone Over 50 You Can Trust (F4 Phantom II 2020 Terminator)

Resim

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 06 May 2018, 19:50

TMRT yazdı:
04 May 2018, 16:54
P18 numaralı HS Armatolos isimli Yunan sahil güvenlik botu ile Karmate ismindeki kargo gemimiz Midilli adası açıklarında çarpışmış. Ölü, yaralı ya da batma tehlikesi yok deniliyor.

Resim

Resim
Yunan basın-yayın organları olayı, Türkiye'nin Yunanistan'a karşı yürüttüğü hibrit savaşın bir parçası olarak yorumluyor (Umut'un Gavdos'u bodoslaması, iki Yunan askerinin tutuklanması, Ege'deki hava ve karasuyu ihlalleri vs. gibi).

HDS
Akıncılar

Mesaj gönderen HDS » 06 May 2018, 20:12

Evet bir de Korkut-D yüklü balıkçı teknesi olayı vardı ama o işte gidip Kos kıyılarına vurdu ve büyük oyun ortaya çıktı.

Ulan öküz; Uçuş sayınız artıyor üçer beşer düşüyorsunuz, gemi trafiğiniz artıyor gemiye bodosluyorsunuz. Sizin gemiler bizim SG botuna vurunca saldırganlık değil de, o SG botu korvet abisini çağırıp sizin gemiye kıçtan çakına saldırgan oluyor.

Yunan ordusu operasyonel tempoyu ve stresi kaldıramıyor. Hırsa gelip yanlışlıkla ateş açtı salaklar. Saratoga 1, bu 2..

PARTİKÜL
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen PARTİKÜL » 06 May 2018, 20:28

HDS yazdı:
06 May 2018, 20:12
...Hırsa gelip yanlışlıkla ateş açtı salaklar. Saratoga 1, bu 2..
Muavenet olayının yanlışlıkla olmadığı malum değil midir? Saratoga Uçak Gemisi bilerek ve kasten füzeleri ateşlemiştir. Bunu herkes dile getiriyor. Tereciye tere satmak gibi olmasın da ''sea sparrow'' sisteminin bir düğmeye yanlışlıkla basılarak ateşlenen bir füze sistemi olmadığı malumlarıdır.
''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir''
Mustafa Kemal ATATÜRK

HDS
Akıncılar

Mesaj gönderen HDS » 06 May 2018, 20:33

Tereci "bir düğmeye basmakla yapılan bir hata" demiş olsaydı geçerli bir laf olurdu...
Neyse..

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 06 May 2018, 21:00

Hasan Koni Osman Pamukoğlu paşamızın bölücü terör örgüt ya yardım götüren Abd li 2 helikopter karşılığı Muavenet' in vurulduğunu söylemişti.
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

HDS
Akıncılar

Mesaj gönderen HDS » 06 May 2018, 21:12

Karşılığı ne demek? Ne yaptık ki?

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 06 May 2018, 21:41

HDS yazdı:
06 May 2018, 21:12
Karşılığı ne demek? Ne yaptık ki?
Vurmuşuz galiba
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

HDS
Akıncılar

Mesaj gönderen HDS » 06 May 2018, 22:06

Salaklar kendi helikopterini vurdu yahu. Şehidi biz verdik o ayrı...

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos » 06 May 2018, 22:22

Birleşmiş milletlere ait 2 black hawk uçuşa yasak olan 36. paralelin kuzeyinde ABD tarafindan vurulmuştu. Şansa bakın ki TSK' da aynı zaman diliminde kuzey Irak' a Sn. Emk. Tümg. Osman Pamukoğlu komutasında operasyon yapılıyordu. Muhtemel TSK' nın uçar birlik operasyonu yaptığını sanarak kendi platformunu yanlışlıkla dost ateşi ile vurmuş ve bize de gözdağı vermişlerdi.
En son okeanos tarafından 07 May 2018, 02:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 06 May 2018, 22:24

Sizin gemiler bizim SG botuna vurunca saldırganlık değil de, o SG botu korvet abisini çağırıp sizin gemiye kıçtan çakına saldırgan oluyor.

Bende bizim SG neden bu kadar iri tekne yaptı diyordum. Filika gibi Yunan teknelerine çökmek içinmiş. Çok görürüz kafadan dalmayı daha. :lol:

PARTİKÜL
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen PARTİKÜL » 06 May 2018, 22:24

Kafkasya yazdı:
06 May 2018, 21:41
Vurmuşuz galiba
Hocam, Muavenet Muhribi' nin vurulma olayı Türkiye' de konuşlanmış olan Çekic Güç' ün süresinin uzatılması meselesiyle ilgilidir. Hatırlatacak olursa, 1991 yılı Körfez savaşından sonra Saddam' ın 36. paralelilin kuzeyine müdahale etmesini engellemek için Çekic Güc oluşturulmuştu. Bu güç Türkiye' nin iznine bağlı olarak Türkiye' de konuşlandırılmıştı. Fakat Çekic Güç, gizli ajandasında yazdığı şekliyle Irak' ın kuzeyinde bir otorite boşluğu oluşmasına yardımcı oldu ve terör örgütününün palazlanarak Türkiye' nin başına bela olmasına sebebiyet verdi. Bunu tespit eden TSK' nın ABD' yle olan ilişkileri zedelenmiştir. İşte bu gibi nedenlerle, artık Çekic Güç' ün Türkiye' de konuşlanma süresinin uzatılmayacağının konuşulduğu bir dönemde Muavenet Muhribi; bilerek, isteyerek ve kasten vurulmuştur. O dönemin liderleri işbu mesajı almış olacaklar ki, ta ki 2003 yılına kadar Çekic Güç' ün Türkiye' de konuşlanmasına izin vermek durumunda kaldı.

O günden 2003 yılına kadar geçen sürede, her altı ayda bir süre uzatılarak, Çekic Güç Türkiye' nin başına bela olmaya devam etmiştir. Ta ki ABD II. Körfez Savaşına karar verene kadar. Amerikan isteklerine Ecevit Hükumeti izin vermeyince biliyorsunuz ki iktidardan indirildi. Ecevit hükumeti yerine işte bunlar geldi... gelir gelmez 1 Mart 2003 Tezkeresini gündeme getirdiler. Bereket versin ki TBMM' de vicdan sahibi vekiller varmış -Meclisten geçmedi. ABD bunun üzerine Irak' a güneyden saldırdı. Bu durumda Çekic Güç' ün varlık sebebi kendiliğinden ortadan kalkmış oldu. 20 gün sonra da Çekic Güç' ün varlığına son verildi. Bir daha görev süresi uzatılmadı yani... Şayet 1 Mart 2003 tezkeresi geçmiş olsaydı; bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Zortistan isminde bir devlet kurulmuş olacaktı. Paçayı son anda kurtardık desek yeridir.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 07 May 2018, 00:35

Şu videoda anlatıyor

https://youtu.be/jETAIIavPUE

Şurda 1dakika 15 de Osman Pamukoğlu paşamızın cevabı :D

https://youtu.be/vkRVBjueJHU
Mustafa Kemal Atatürk

PARTİKÜL
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen PARTİKÜL » 07 May 2018, 00:46

Hasan Koni hocanın konuya hakim olmadığı açıkça ortadadır. Tatbikatta top atışıyla vuruldu diyor. Halikopteleri bazukayla düşürdük diyor. Jöleli desen zaten o dönem için acemiydi. Bordo Bereli’ ye Kırmızı Bereli diyor.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos » 07 May 2018, 02:42

Kan uykusu belgeselini izlerseniz paşa konuya açıklık getiriyor zaten.

Kullanıcı avatarı
OKÇULAR
Akıncılar

Mesaj gönderen OKÇULAR » 14 May 2018, 17:59

PARTİKÜL yazdı:
07 May 2018, 00:46
Hasan Koni hocanın konuya hakim olmadığı açıkça ortadadır. Tatbikatta top atışıyla vuruldu diyor. Halikopteleri bazukayla düşürdük diyor. Jöleli desen zaten o dönem için acemiydi. Bordo Bereli’ ye Kırmızı Bereli diyor.
Koni Hocamızın askeri terimlerde hataları olsa da 1 körfez savaşı, Afganistan da ki operasyonlar hakkında kapsamlı yazı ve söyleşileri var. Zamanında çok istifade ettik.

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 13 Tem 2018, 14:58

Yörük Işık, Breeze 18 tatbikatına katılmak üzere Karadeniz'e giden Daniolos P68 gemisini boğaz da yakalamış. O güvertede olmak istemezdim :)

https://twitter.com/YorukIsik/status/10 ... 8883745792