Yunanistan Deniz Kuvvetleri

Kullanıcı avatarı
Tyras
Süvariler

Mesaj gönderen Tyras » 16 Eyl 2018, 14:32

Uzun süredir teknik sorunlar nedeniyle kullanılamaz durumda olduğu, bu yüzden Çin'e satıldığı söylentileri dolaşan, Zubr sınıfı Hovercraftlar tatbikatta fotoğraflanmış.

https://twitter.com/D__Mitch/status/1035622853968896001
Ey insanoğlunun hapsedilemez mayası,
Tahrip ve tanzim edenlerin yurdu Turan!

Kullanıcı avatarı
KatipMaster
Süvariler

Mesaj gönderen KatipMaster » 16 Eyl 2018, 19:19

Yunanistan'ın hovercraft kabiliyetini hafife almamalıyız. Yanlışım varsa düzeltin. Yunanistan hovercraft üretimi yapıyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream » 17 Eyl 2018, 12:16

Tyras yazdı:
16 Eyl 2018, 14:32
Uzun süredir teknik sorunlar nedeniyle kullanılamaz durumda olduğu, bu yüzden Çin'e satıldığı söylentileri dolaşan, Zubr sınıfı Hovercraftlar tatbikatta fotoğraflanmış.
https://twitter.com/D__Mitch/status/1035622853968896001
Sahte haber çıktı.
KatipMaster yazdı: Yunanistan'ın hovercraft kabiliyetini hafife almamalıyız. Yanlışım varsa düzeltin. Yunanistan hovercraft üretimi yapıyor.
Düzel. Yapmıyor
Kalyon Seydi Engin

Kullanıcı avatarı
KatipMaster
Süvariler

Mesaj gönderen KatipMaster » 17 Eyl 2018, 13:44

Abi hafızam beni yanıltıyor olamaz. En azından parçasını üretiyordu diye hatırlıyorum.
Resim

bertone
Süvariler

Mesaj gönderen bertone » 17 Eyl 2018, 14:01

KatipMaster yazdı:
17 Eyl 2018, 13:44
Abi hafızam beni yanıltıyor olamaz. En azından parçasını üretiyordu diye hatırlıyorum.
Şöyle bir olay vardı arızalı olan bir veya iki zubr sınıfı çıkarma gemisini yedek parça olarak ayırmışlardı.
Resim

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Kullanıcı avatarı
Tyras
Süvariler

Mesaj gönderen Tyras » 17 Eyl 2018, 14:27

sailordream yazdı:
17 Eyl 2018, 12:16
Sahte haber çıktı.
Pek açıklayıcı yazamamışım, sizin bana yanıtınızda kafa karıştırıcı olmasın diye yazayım.

Sahte haber, Hovercraftların Çin'e satıldığı haberi. Hovercraftlar hala Yunanistan'ın elinde, paylaştığım tweet'teki fotoğrafta Pire yakınlarındaki Salamis adasının terminalinden.
Ey insanoğlunun hapsedilemez mayası,
Tahrip ve tanzim edenlerin yurdu Turan!

delikpr
Süvariler
YDK Komutanı: Ege'de her gece savaş oluyor

Mesaj gönderen delikpr » 30 Kas 2018, 22:43

YDK Komutanı: Ege'de her gece savaş oluyor

YDK komutanı Nikolaos Tsunis (Çunis), YDK vatanın toprak bütünlüğü ve ulusal egemenliğin korunması görevi için her an teyakkuz durumunda bulunduğunu belirtti. Türk Ege'de burnunu dışarı çıkardığı anda yanında Donanmamızın bir unsurunu yanında bulur, dedi.

http://www.kathimerini.gr/997855/articl ... =hootsuite

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish » 01 Ara 2018, 00:46

Kendilerin aç karınları gibi gemilerin depolarına ilk önce yeterli yakıt ikmal kapasitelerini düşünsünler. Akdeniz’de Fatih’i gözlemlerken kısa zamanda kupkuru depoyla üssüne fırkateynleri ancak geri dönebildi.

Dışarın kusmuk artı ile kime gözdağı verdiğini zannediyor sefil feta çobanı? Yakınlarda geminin kıcına ikinci g.. deliği açıldıklarını ne çabuk unuttular?

TEORI
Akıncılar

Mesaj gönderen TEORI » 01 Ara 2018, 01:14

Şuan arka kısmımla gülüyorum. He görüyoruz kim kafayı çıkarsa yanında bir şey buluyor. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 01 Ara 2018, 01:39

TEORI yazdı:
01 Ara 2018, 01:14
Şuan arka kısmımla gülüyorum. He görüyoruz kim kafayı çıkarsa yanında bir şey buluyor. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Evet aynen öyle, 'Burnunu çıkaran Türk, yanıbaşında bir birimimizi bulur' demiş.
Όταν ξεμυτίσει ένας Τούρκος θα βρει δίπλα του μία μονάδα μας, επισήμανε ο Αρχηγός ΓΕΝ, αντιναύαρχος Νικόλαος Τσούνης
Sayın Teori küçümsemeyin adamları ama... :lol:

TEORI
Akıncılar

Mesaj gönderen TEORI » 01 Ara 2018, 01:43

Bizim botlar iki tur atınca etraflarında ya da yandan az dokundurunca ağlayıp duruyorlar.
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 01 Ara 2018, 01:56

En son biri direkt kafa atmisti :) Eee tabi onlarda ic politikanin gazini alacak aciklama yapacak...

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 06 Ara 2018, 02:41

ABD'nin Yunanlilara 214HN denizaltıları için Mk48 Mod 7 torpilleri önerdiği bildirildi.

Türkiye'nin Mk48 Mod 6 modeli torpilleri ısmarladığı belirtiliyor.

https://www.ptisidiastima.com/lm-to-off ... reek-navy/

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream » 06 Ara 2018, 06:42

Türkiye uzun yıllardır Amerikan torpili satın almadı veya ısmarlamadı. Hatta 2014'te 170 milyon dolarlık satış onayı dahi verildi kısmi ortak uretim bile olur denildi ama Türk tarafı istekli olmadi.
Yunan kaynaklarına şüphe ile yaklaşalım, çok güvenmeyelim.

MK 48 mod6 ile Mod 7 arasında sadece karşıt tedbirler için geliştirilmiş yazılım farkı var o ladar.
Kalyon Seydi Engin

robust
Akıncılar

Mesaj gönderen robust » 06 Ara 2018, 16:26

sailordream yazdı:
06 Ara 2018, 06:42
Türkiye uzun yıllardır Amerikan torpili satın almadı veya ısmarlamadı. Hatta 2014'te 170 milyon dolarlık satış onayı dahi verildi kısmi ortak uretim bile olur denildi ama Türk tarafı istekli olmadi.
Yunan kaynaklarına şüphe ile yaklaşalım, çok güvenmeyelim.

MK 48 mod6 ile Mod 7 arasında sadece karşıt tedbirler için geliştirilmiş yazılım farkı var o ladar.
Turkiye'ye Mk-48 torpil satisi resmi olarak yururlukte. Pentagon'un Raytheon sirketine verdigi uretim kontratlarda bir kac ulke ile birlikte Turkiye'de taraf olarak bulunuyor. Bence bir kac kaynaktan torpil temini dogru bir yaklasim. Tabi kesin cozum kendi gelistirdigimizi bir an once operasyonel yapmak lazim.

Kullanıcı avatarı
witch_king
Üye

Mesaj gönderen witch_king » 06 Ara 2018, 23:54

Sosyal medya' da Yunanistan' ın deniz kuvvetleri için halktan bağış kampanyası başlatılacağı yazılıp çiziliyor :roll:
Amcam kağan ile doğuda Yeşil Nehir, Şantung ovasına kadar ordu sevk ettik. Batıda Demir Kapıya kadar ordu sevk ettik. Kögmeni aşarak Kırgız ülkesine kadar ordu sevk ettik. Yekûn olarak yirmi beş defa ordu sevk ettik, on üç defa savaştık. İlliyi ilsizleştirdik, kağanlıyı kağansızlaştırdık. Dizliye diz çöktürdük, başlıya baş eğdirdik.

Bilge Kağan Yazıtından

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 06 Ara 2018, 23:56

Denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan "Aziz Nikola günü"nde, Pire'deki donanma akademisinde düzenlenen törene katılan Kammenos, burada bir konuşma yaptı.

Kammenos, Yunanistan'ın Akdeniz ülkeleriyle beraber bir enerji merkezi ve üreticisi olacağını savunarak, "Bu bizi, egemenlik haklarımızı korumak ve bölgede güvenliği güçlendirmek için kuvvetli bir donanma gücüne sahip olmaya mecbur kılıyor." ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl bu hedeflerine ulaşmaları gerektiğini belirten Kammenos, "Ancak şimdi ülkemizin büyük hayırseverlerine ve bağışçılarına ihtiyacımız var. Yeni fırkateynler ve amiral gemisi alarak filomuzu güçlendirmek için Yunan halkına ve armatörlerine, 1 Ocak 2019'da açılacak hesaba yatıracakları para ile kendi ihtiyaçlarından keserek ulusal çabamıza destek vermeleri çağrısında bulunuyorum." dedi.

Yunan Savunma Bakanı Kammenos, ilk parayı kendi maaşından yatıracağını açıkladı.

Ekonomik krizi atlatmaya çabalayan Yunanistan, yıllık 5 milyar avronun üzerinde askeri harcama da yapıyor.

Milli gelirine oranla yüzde 2,5'a ulaşan bu miktar ile Yunanistan, askeri harcama konusunda NATO kriterini sağlayan ülkeler arasında bulunuyor.
Kaynak yasaklı.

Bence bu bağış muhabbetinin başarılı olması çok düşük bir ihtimal %1 .
Altay dağlarından geldim,
Eski çağlarımdan geldim,
Tanrı dağlarından geldim,
Orhun yollarından geldim.

leventt
Akıncılar

Mesaj gönderen leventt » 07 Ara 2018, 00:56

Mec yazdı:
06 Ara 2018, 23:56
Kaynak yasaklı.

Bence bu bağış muhabbetinin başarılı olması çok düşük bir ihtimal %1 .
Yurtdışındaki greeklerde para çok belli olmaz.
Eski kullanıcı adım asade

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec » 07 Ara 2018, 01:03

leventt yazdı:
07 Ara 2018, 00:56
Yurtdışındaki greeklerde para çok belli olmaz.
Parası çok olan tayfa daha tutucu bu konularda ayrıca gereken rakamlar çerez parası değil yani o yüzden ben çok düşük bir ihtimal görüyorum yapabilecekleri en akıllı şey bir fon oluşturup onu da gerçekten ihtiyaç olan konulardaki argeye gömmeleri olabilir belki.
Altay dağlarından geldim,
Eski çağlarımdan geldim,
Tanrı dağlarından geldim,
Orhun yollarından geldim.

Kullanıcı avatarı
Shock and Awe
Üye

Mesaj gönderen Shock and Awe » 07 Ara 2018, 01:21

Yunanistan Türkiye'yle kafa tutmayı bırakıp kendine göre bir planlamaya gitmeli özellikle hava ve deniz kuvvetleri açısından. Aramızda dağlar kadar fark var. Tüm araç gereçlerim ABD'den Almanya'dan hibe gelsin ben yatayım devirleri geride kaldı artık Yunan için.
“Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkûmdur.”

Kaptan
Genel Yetkili

Mesaj gönderen Kaptan » 07 Ara 2018, 01:31

Dönemler değişir ama milletler değişmez. Yunan milleti ikinci Averof'u rahatlıkla bulur.

Bizde de günün sonunda bir bakarsınız ' Donanma Cemiyeti ' tekrar canlanmıştır...

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez » 07 Ara 2018, 01:57

Averof, Balkan Savaşları'nda tek bir başına ülkemize Ege'yi dar etmişti, burnumuzu çıkaramadık yıllar boyu. 1. savaşı kaybetmemizin en büyük nedenlerinden biridir Averof sebebiyle askerlerimize erzak sağlayamamamız. Aynı bizim gibi Yunan da mühimmatı yurtdışından aldığı için gerek olmadığı sürece silahını kullanmıyordu. Yokluğu bilirler. Ona rağmen hala da başkent Atina'da demirlidir, topları Türkiye'ye bakar.

Her zaman rakibiniz sizden daha güçlüymüş gibi hazırlanacaksınız, daha güçsüzmüş gibi değil. Konuya katkı sağlamayan sulandırıcı mesajlar hakkında 2 defa düşüneceğim bundan sonra.
It is the duty of the patriot to protect his country from its government.
-Thomas Paine

Resim

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 07 Ara 2018, 03:15

Sanchez yazdı:
07 Ara 2018, 01:57
Averof, Balkan Savaşları'nda tek bir başına ülkemize Ege'yi dar etmişti, burnumuzu çıkaramadık yıllar boyu. 1. savaşı kaybetmemizin en büyük nedenlerinden biridir Averof sebebiyle askerlerimize erzak sağlayamamamız. Aynı bizim gibi Yunan da mühimmatı yurtdışından aldığı için gerek olmadığı sürece silahını kullanmıyordu. Yokluğu bilirler. Ona rağmen hala da başkent Atina'da demirlidir, topları Türkiye'ye bakar.

Her zaman rakibiniz sizden daha güçlüymüş gibi hazırlanacaksınız, daha güçsüzmüş gibi değil. Konuya katkı sağlamayan sulandırıcı mesajlar hakkında 2 defa düşüneceğim bundan sonra.
Ptisi Diastima: İmroz Deniz Muharebesi (Yunancası: Helles Deniz Muharebesi-Η ναυμαχία της Έλλης) Ege yeniden Yunan Gölü!

16 Aralık 1912'de Çanakkale Boğazı Seddülbahir-Elles Burnu açıklarında İmroz Deniz Muharebesi adıyla da anılan bir deniz savaşında Türk ve Yunan donanmaları karşı karşıya gelmiş ve Yunan zaferi ile sonuçlanmıştır.

1. Balkan Savaşının ilk aylarında Ege'ye hakim olan Yunan Donanması, Amiral Pavlos Kunduriyotis emrinde ilk olarak Limni adasını kurtarmış ve Mondros koyunu kendine üs yapmış, daha sonra da Ayranoz, Kuzey ve Doğu Ege adaları (Taşoz, Semadirek, İmroz, Bozcaada, Bozbaba-Agios Efstratios, Midilli, Sakız) kurtarılmış, bu sırada Ramiz Bey idaresindeki Türk donanması Ege'ye açılmaktan çekinerek Çanakkale Boğazında saklanma yolunu seçmiştir.

Yunan donanması, başarısını, Kunduriyotis'in cesur manevrası yanında Averof'un Türk gemilerine karşı üstünlüğüne borçludur. Kunduriyotis'in manevrası, Averof'u sahildeki Türk topçu bataryalarının menziline sokmuşsa da Averof sadece yüzeysel hasarlar almış, bunun karşısında Türk gemilerine ağır hasar verdirerek 58 ölü ve 40 yaralı ile Türklerin moraline ağır bir darbe vurmuştur. Bunun karşısında Yunan tarafı sadece 2 ölü, 7 yaralı vermiştir.

İmroz Deniz Muharebesindeki başarı, stratejik bir zaferdir çünkü Ege denizinin kontrolü sağlamlaşmış ve Türkiye deniz yolunu kullanamadığı için Makedonya ve Trakya'da savaşan kuvvetlerine lojistik destek sağlayamamıştır.

https://www.ptisidiastima.com/elli-nava ... niversary/

(Linkte muharebeyi harita üzerinde anlatan videolar var)

Bu bilgileri Adaları Atatürk Lozan'da kaybetti diyenlerin gözüne sokmak lazım).

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 07 Ara 2018, 13:47

Bunun suçlusu donanmayı çürütendedir.
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Shock and Awe
Üye

Mesaj gönderen Shock and Awe » 11 Ara 2018, 13:13

https://twitter.com/d__mitch/status/107 ... 47137?s=21

İddiaya göre Yunanistan, Avustralya donanmasına ait Adelaide sınıfı fırkateynlerle ilgileniyormuş.
“Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkûmdur.”

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 11 Ara 2018, 13:24

FREMM'den Perry'e...

Kullanıcı avatarı
waves
Üye

Mesaj gönderen waves » 11 Ara 2018, 13:55

Yine de bizim 4 gabya gibi Essm modernizeli. Hafife alınmamalı.

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream » 11 Ara 2018, 14:17

waves yazdı:
11 Ara 2018, 13:55
Yine de bizim 4 gabya gibi Essm modernizeli. Hafife alınmamalı.
Bizim Gabyalar bayağı bir modernize bu gemiler bizimkilerin bir tık altı modernize. İşletme kısmı kabus olur onlar için ama zorlanarak da olsa işletebilirler LM 2500 türbinlere, Thales sistemlerine ve ABD silahlarına aşina Yunan donanması.
Yine de astarı yüzünden pahalıya mal olur elinde olmayan bu yaşlı sınıfı alırsa ek maliyetler doğurur çok pahalıya gelir. O yüzden çok ciddiye almıyorum.
Bu gemiyi anca Polonyalılar(resmi istekte avustralyalılardan bir tek onlar bulundu) ve biz işletebiliriz. Mısırlılar dahi teknik ABD ve mali Suud desteği olmadan işletemez.
Kalyon Seydi Engin

erkanor
Süvariler

Mesaj gönderen erkanor » 11 Ara 2018, 14:55

Bu aralar Adelaide veya LaFayette alma durumları çıkmış en ikinci elinden. LaFayette almak artı bir dolu modernizasyon yüküne girmek demek olacak ki iş zor demektir. Adelaide'i daha yakın buluyormuşlar hatta bizim de 2 Adelaide ile ilgilendiğimizi eklemişler.
Para toplarlarsa tabi çünkü 300 M Euro gibi bir maliyet hesaplamışlar.

https://www.ptisidiastima.com/adelaide- ... or-greece/
Resim

çanakkale geçilmez
Süvariler
İletişim:

Mesaj gönderen çanakkale geçilmez » 11 Ara 2018, 15:47

Biz alsak ABD bize sm-2 vermez zaten..Füzeyi alamadıktan sonra bakım/işletim yedek parça vs. gibi sebeplerden dolayı bize gelmez bu gemiler....Bizim için en önemli şey çafrad radarı testlerinin bitmesi(tf-2000 e yol aralanması).Bugün tf-2000 den envanterde 2 tane +4 tane i-sınıfı donanma da olsa denge bizim lehimize bozulurdu..
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream » 11 Ara 2018, 16:56

çanakkale geçilmez yazdı:
11 Ara 2018, 15:47
Biz alsak ABD bize sm-2 vermez zaten..Füzeyi alamadıktan sonra bakım/işletim yedek parça vs. gibi sebeplerden dolayı bize gelmez bu gemiler....Bizim için en önemli şey çafrad radarı testlerinin bitmesi(tf-2000 e yol aralanması).Bugün tf-2000 den envanterde 2 tane +4 tane i-sınıfı donanma da olsa denge bizim lehimize bozulurdu..
Zaten Avustralya kim alırsa alsın SM-2 vermeyecek. Kendine yeter sayıda yok yeni gemileri doldurup yedekleyecek.
Kalyon Seydi Engin

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 21 Mar 2019, 00:15

Uzun zamandan beridir merak ettiğim bir konu Yunan DzK nin neden 76mm lik Leonardo Compact (eski OTO Melara) baş toplarını çoğu gemisinde ikişer adet, hatta amfibi çıkarma gemilerinde baş topu olarak kullandığı idi. Geçenlerde bu soruyu sorduğum bir Yunan bu topların deniz/kara hedeflerinin aksine parçacıklı mühimmatı ve yüksek menzilleri yüzünden hava hedeflerine karşı kullanırmak için gemilerde bu kadar fazla takıldığını söyledi. Birkaç örnek:

Jason Sınıfı LST (4 gemi) genellikle LST lerde popüler olan 40mm çift namlulu top yerine tek 76mm compact top. Hadi bu kıyı hedeflerine karşı daha tesirli ateş gücü sağlamak için daha mantıklı ama tek ünite olunca gemi iskele baş ve sancak baş taraflarını aynı anda ateş altına alamıyor.

Resim

La Combattante III A & B sınıfı Hücumbotlar (4+5 gemi) kıç ve başta olmak üzere ikişer adet 76mm compact top (aynı sınıfın başka ülke kullanımındaki kardeşleri ve bizdeki hücumbotlar (Kılıç & Doğan ve Yıldız) kıçta 35mm & 40mm çift namlulu otomatik top taşımakta)

Resim

Elli Sınıfı Fırkateyn (eski Hollanda Kortenaer Sınıfı, 10 gemi) başta 1 adet ve helikopter hangarının üstünde 1 adet olmak üzere 2 adet 76mm compact top. Ben olsam arkadakinin yerine köprünün önünde olan Sea Sparrow hava savunma füze atıcısından bir adet daha koyardım. Niyet hava savunması ise çok daha etkili olurdu...

Resim

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 21 Mar 2019, 00:28

Ben hava savunması için Tulpar tarzı bir araçtada 76 lık görmek isterdim hatta kara hedeflerine karşıda.

76 lık top gerçekten hava savunması için ideal.
korkut sistemine belki entegre edilebilir.
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream » 21 Mar 2019, 10:00

DENO yazdı:
21 Mar 2019, 00:15
Uzun zamandan beridir merak ettiğim bir konu Yunan DzK nin neden 76mm lik Leonardo Compact (eski OTO Melara) baş toplarını çoğu gemisinde ikişer adet, hatta amfibi çıkarma gemilerinde baş topu olarak kullandığı idi. Geçenlerde bu soruyu sorduğum bir Yunan bu topların deniz/kara hedeflerinin aksine parçacıklı mühimmatı ve yüksek menzilleri yüzünden hava hedeflerine karşı kullanırmak için gemilerde bu kadar fazla takıldığını söyledi. Birkaç örnek:

Jason Sınıfı LST (4 gemi) genellikle LST lerde popüler olan 40mm çift namlulu top yerine tek 76mm compact top. Hadi bu kıyı hedeflerine karşı daha tesirli ateş gücü sağlamak için daha mantıklı ama tek ünite olunca gemi iskele baş ve sancak baş taraflarını aynı anda ateş altına alamıyor.

Resim

La Combattante III A & B sınıfı Hücumbotlar (4+5 gemi) kıç ve başta olmak üzere ikişer adet 76mm compact top (aynı sınıfın başka ülke kullanımındaki kardeşleri ve bizdeki hücumbotlar (Kılıç & Doğan ve Yıldız) kıçta 35mm & 40mm çift namlulu otomatik top taşımakta)

Resim

Elli Sınıfı Fırkateyn (eski Hollanda Kortenaer Sınıfı, 10 gemi) başta 1 adet ve helikopter hangarının üstünde 1 adet olmak üzere 2 adet 76mm compact top. Ben olsam arkadakinin yerine köprünün önünde olan Sea Sparrow hava savunma füze atıcısından bir adet daha koyardım. Niyet hava savunması ise çok daha etkili olurdu...

Resim
Sayın Deno
Sorduğun arkadaş bir tekrar kontrol etsin. Her 76mm Oto merala Dart mühimmatı atamaz. Atar da güdümü devreye girmeyeceği için patlamaz onun için ciddi bir upgrade gerekiyor. Sadece Zamanlamalı tapa ile atış yapar ki Yunalıların genel atış sistemi olan eski TRS3220 1970lerin atış kontrolleri ile zamanlama tapasında dahi çok başarı beklememek gerek.
3 adet Laskos sınıfı hücumbotlarda(P22 hariç) LIROD Mk2 atış kontrol radarı var onlar DArt programlama yeteneğine sahip ve 2 Elli sınıfı gemide yapıldı ELLI ve LIMNOS diğer Elli sınıfı gemilere de yapıldı söyleniyor ama referans yok hele ki Jasonlar eski radar ve atış kontrol sistemleri Strales ile çalışamıyor.

Dikkat edersen bizim bütün hücümbotlarda radarlar Lirod MK2 ye modernize edildi ;)
Ki hala Dart yeteneği kazandı diye resmi açıklama gelmedi
Kalyon Seydi Engin

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez » 21 Mar 2019, 13:45

Kafkasya yazdı:
21 Mar 2019, 00:28
Ben hava savunması için Tulpar tarzı bir araçtada 76 lık görmek isterdim hatta kara hedeflerine karşıda.

76 lık top gerçekten hava savunması için ideal.
korkut sistemine belki entegre edilebilir.
İtalyanlar 80'lerde denemişti benzer birşey.

https://www.wikiwand.com/en/Otomatic
It is the duty of the patriot to protect his country from its government.
-Thomas Paine

Resim

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 21 Mar 2019, 22:14

Sanchez yazdı:
21 Mar 2019, 13:45

Daha yenisini yapmışlar, geçen Robust göstermişti.

https://images.app.goo.gl/7gCELBjn5PuWhhQg9
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 04 Nis 2019, 14:57

Bu pekte yeni bir şey değil aslında. Nereden baksanız son 10 yıldır kendi korvetlerini inşa etmeye hevesleniyorlardı ve buna binzer bir sürü haber ve tasarım "Hellenic Corvette" diye internette dolaşıyordu. Ne kadar gerçekçidir bekleyip görmek lazım...

Ayrıca korvet olarak lanse edilen tasarımda 8 hücreli vls, çift CIWS (üstelik farklı modellerden!) ve görüntü itibarı ile ÇAFRAD radar var. O kadar donanım ile olsa olsa fırkateyn olur o :shock:

StrategyMaster
Süvariler

Mesaj gönderen StrategyMaster » 04 Nis 2019, 15:04

Bir kaporta tasarlayıp deniz testleri ile doğrulayabilirlerse sağdan soldan altsistem toplayıp yaparlar ancak.

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 04 Nis 2019, 22:11

Bunun için para lazım.

Almanya yada Fransa kendi satamadığı gemi ve yağlı müşteriyi kaybetmek için kredi verirmi?
Mustafa Kemal Atatürk

çanakkale geçilmez
Süvariler
İletişim:

Mesaj gönderen çanakkale geçilmez » 04 Nis 2019, 22:55

Yunanın genlerinde çalışmak yok 10 dönüm bostan yan gel yat osman modundalar.görseldeki tüm silah sistemlerini yapmaya kalksalar şu anki insan gücü ve para ile en az 15 sene lazım.o zamana kadar tasarım bile demode kalır.Bir de çafrad benzeri radar için biz senelerdir uğraşıyoruz hala bitmedi belli 3-4 sene daha var.Ki biz milgeme bile smart-2 taktık tf-2000 için çabalayıp duruyoruz.
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

StrategyMaster
Süvariler

Mesaj gönderen StrategyMaster » 05 Nis 2019, 04:34

Tüm silah sistemlerini nereye yapacaklar biz bile yapamıyoruz. Yapacakları şey ellerinde işe yarar tersane kalmışsa Atina Teknik Üniversitesi ile beraber denizde yüzebilecek bir kabuk tasarlamak sonra da Fransadan radar, LMden motor falan alarak bunun içini bu şekilde toplama altsistemler ile doldurmak. Bunu bile yapabileceklerini sanmıyorum ama nihayetinde en oluru bu.

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 05 Nis 2019, 21:44

Test7 yazdı:
11 Ara 2018, 13:24
FREMM'den Perry'e...
Almanya varken en Fransız olur ne Avustralya.

swat
Genel Yetkili

Mesaj gönderen swat » 21 May 2019, 12:17

Sanchez yazdı:
21 Mar 2019, 13:45

76mm lik mühimmat üretirsek harika olur ATOM veya PARM gibi. O zaman hava savunmadan daha rahat bahsedebiliriz.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 29 May 2019, 13:57

Yunanistan Deniz Kuvvetleri ellerinde bulunan 4 adet Hydra Sınıfı MEKO200-HN fırkateynini modernize etmek için ihale açmış. Modernizasyon içerikleri ihale kazanına göre netleşmek ile birlikte şu an için Fransız Thales ve Amerikan Lockheed Martin güçlü adaylar arasındaymiş. Söylenene göre Yunan donanmasının istediği değişiklikler gemilerde kullanılan STACOS muharebe kontol sisteminin yenilenmesi, Phalanx CIWS lerin Blok-1B modernizasyonu ve ESSM Blok-II füze entegrasyonu imiş. Ayrıca gemilerin MW-08 & DA-08 radar ünitesinin Smart-S ile yenilenmesi düşünülmemekte imiş.

Resim

https://www.shephardmedia.com/news/imps ... eam9eaqctQ

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler

Mesaj gönderen _Turkuaz_ » 06 Haz 2019, 18:44

Yunanlar, Naval Group'un (eski DCNS) Belharra fırkateyninden 2 adet tedarik etmek için niyet mektubu yollamış.
https://twitter.com/navalnewscom/status ... 52448?s=19
En son _Turkuaz_ tarafından 07 Haz 2019, 05:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
witch_king
Üye

Mesaj gönderen witch_king » 06 Haz 2019, 19:26

Buda resmi olarak Hellenic Corvette' in başlamadan bittiğini gösteriyor.
Bunlar Almanya' dan savaş tazminatı da alsalar bu ayarda bir gemi yapamazlardı zaten.
Amcam kağan ile doğuda Yeşil Nehir, Şantung ovasına kadar ordu sevk ettik. Batıda Demir Kapıya kadar ordu sevk ettik. Kögmeni aşarak Kırgız ülkesine kadar ordu sevk ettik. Yekûn olarak yirmi beş defa ordu sevk ettik, on üç defa savaştık. İlliyi ilsizleştirdik, kağanlıyı kağansızlaştırdık. Dizliye diz çöktürdük, başlıya baş eğdirdik.

Bilge Kağan Yazıtından

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 06 Haz 2019, 19:47

Adamların donanması gün geçtikçe eriyor. Bu gidişler ellerinde 4+1 denizaltı ve 4 tane firkateyn kalacak. Elli sınıfı uzatmaları oynuyor, acil bir çözüm lazım. Almanlar ile araları zaten bozuk, Fransa'da güzel bir kredi ile öneride bulunmuştur. 2 gemi aslında az.

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar

Mesaj gönderen ZIRHLISUVARİ » 08 Haz 2019, 00:45

Biz de yakinda yikik bir hal alacagiz. Benim artik buralari okuyasim bile gelmiyor. Caatsa olursa zaten forumun da konu basliklarinin da anlami kalmayacak. Bizim butun projelere de bay bay nerdeyse...

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 08 Haz 2019, 01:44

ZIRHLISUVARİ yazdı:
08 Haz 2019, 00:45
Biz de yakinda yikik bir hal alacagiz. Benim artik buralari okuyasim bile gelmiyor. Caatsa olursa zaten forumun da konu basliklarinin da anlami kalmayacak. Bizim butun projelere de bay bay nerdeyse...
İran modelini izleriz. Hava Kuvvetleri F-16 da çakılır kalır (CAATSA gelirse Avrupa ile savunma işbirliğini unutun). Deniz kuvvetlleri de envantere bol bol silahlı zodiaclar falan katar.

Mühim olan yeni saraylar yapabiliyor muyuz? İtibardan tasarruf olmaz.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 15 Haz 2019, 22:18

Yunan Deniz Piyadeleri NATO bünyesinde Balıkesir'de yapılan Destined Glory 2000 tatbikatında M101 105mm çekili obüs ateşlerkene...

Resim