Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri

goldenwings
Süvariler
Re: Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri

Mesaj gönderen goldenwings » 27 Haz 2020, 14:24

Rusya silahlı kuvvetleri konusu savaş ahlakına kaydı :) o ona tecavüz etti o da onu kesti gibi bir mantık hiç bir millet için kabul edilemez. Bahse konu olaylar Milletlerin vicdanına bakan bir olaydır ki tarih bu konuda maalesef insanların hayvandan bile daha fazla azgınlaşabildiğini kanıtlıyor. Hep deriz hayvan bir amaç doğrultusunda bilinçsiz bir şekilde davranırken biz insanın en büyük farkı beyni ve vicdanı. Sonuç olarak sayın Deno’nun dediği gibi ; al Almanı vur Rusa al Japonu vur Çinliye ... kişisel görüşüm ,beni bağlar, Ruslardan İngilizlere göre daha çok nefret ettiğimdir . Türk ırkına yapılan zalimlikler nedeniyle.

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler

Mesaj gönderen _Turkuaz_ » 27 Haz 2020, 14:54

Ruslar, karizması çizilen Pantsir sisteminin mini silahlı insansız hava araçlarına karşı etkinliğini arttırmaya yönelik bir geliştirme yapmışlar. Bu kapsamda 4 adet güdümlü mühimmat bulunduran kanister geliştirilmiş.

Resim
Resim
Resim

Kaynak: https://twitter.com/CagataiTemuchin/sta ... 26113?s=20
Resim

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 27 Haz 2020, 15:01

igirgin yazdı:
27 Haz 2020, 11:32
Hitler ve Stalin farklı kutuplarda aynı kişilikte iki psikopattır. Rusya kesinlikle iyi taraf değildi 7 Kasım 1917'den 22 Haziran 1941'e kadar arkasında en az 20.000.000 ölü vardı.
Ben böyle bir şey söylemedim. Adamın kendine saldıracağını düşünse böyle olmazdı diyorum ama bana Ruslar iyi değildi diyorsunuz. Ben zaten iyiler demedim. Savaşın gidişatı için konuşuyorum.
koşan hollandalı

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 27 Haz 2020, 15:38

Wolverine yazdı:
27 Haz 2020, 14:14
İşinize gelmedimi konuyu başka yerlere çekmeyin. Konuştuğumuz konuda cevap verin yada çenenizi kapayın.

Yazdığınız yazıda Rusların almanlara tecavüz ettiğini yazdınız bizde almanların Rusyada sivillere çok daha beterlerini yaptığını yazdık. Bu konuda cevap vereceğinize akboylar gibi konu değiştiriyorsunuz. O yüzden yok ruslar almanlara bunu bunu yaptı gibisinden konuşmayın madara olursunuz ki ben bu konuda almanları madara etmiş kişiyim.

Yazdığınız yazı almanlara ruslar böyle böyle davrandı idi. Bu konuda cevap yazacağınıza konuyu bilgisizliğinizden başka yere çektiniz. Birdaha bu konuda yazmamanızı önereririm. Ww2 zamanında savaşa giren hiçbir ülke masum değildi ama almanların karşısında almanlar melek ruslar onlara bunu yaptı gibisinden yazarsanız içinizdeki rus düşmanlığı gözünüzü kör etmiş olur.
Cevabım polemik yaratmak için değil fakat çemkirme,çenenizi kapayın uslübunu kendi aileniz içinde annenize, babanıza, eşinize karşı kullanabilirsiniz bana karşı böyle bir uslübu men ederim ve kesinlike özür beklemekteyim, tabi bunu yapıp yapmamanız kalitenizle doğrudan alakalıdır ve kendi seçiminizdir.
Ayrıca nerelerde ne yazacağım konusunda en son sizin fikrinize başvururum herhalde, benim yazılarımı okumak zorunda olmadığınız gibi cevap verme zorunluluğunuz da yoktur. Yani lütfen bana cevap vermeyin!

Rusların Sovyet propagandası sonucu iyilik sembolü Almanların da kötülüğün sembolü olarak gösterilmesine karşıyım o kadar. Her ikisi de insanlığa karşı büyük suçlar işlemiştir Nazi Almanya'sı işlemiş olduğu suçlar dolayısı ile yargılanmış, "iyilik abidesi" Империя Зла Rusya ise hiçbir suçu kabul etmiyor diye bu suçlar görmezlikten gelinemez. Ayrıca bu suçların hatırlatılmasına objektiflikten uzak denmesi de ne kadar objektif ayrı bir konu.

Tekrar yazıyorum Sovyet Rusya bir terör imparatorluğudur, GULAG kampları "Arbeit macht frei" den hiçbir farkı yok ki Almanlardan önce kurmuşlardır. Milyonlarca kişinin açlıkla telef edilmesi ve kanibalizme terk edilmesi hiçbir şeyin karşılığı olamaz.

1929 'da Stalin ve Hitler Polonya'yı aralarında paylaştılar sonrasında Katyn ormanında yaptıkları soykırımın da hiç bir açıklaması yok, bilinen inkar politikası нас там нет их там нет.
Resim
panem et circenses
Dev aynasındaki cüceler, ayna kırılınca tarihin çöplüğüne gömülürler.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 27 Haz 2020, 15:41

_Turkuaz_ yazdı:
27 Haz 2020, 14:54
Ruslar, karizması çizilen Pantsir sisteminin mini silahlı insansız hava araçlarına karşı etkinliğini arttırmaya yönelik bir geliştirme yapmışlar. Bu kapsamda 4 adet güdümlü mühimmat bulunduran kanister geliştirilmiş.

Resim
Resim
Resim

Kaynak: https://twitter.com/CagataiTemuchin/sta ... 26113?s=20
Henüz değil bunlar mockup
Resim
panem et circenses

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings » 27 Haz 2020, 15:52

Eğer hedefi göremiyorsa lazer de taksa sonuç değişmez. Umalım da bize karşı etkin Elektronik Tedbir geliştirmesinler.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 27 Haz 2020, 15:59

Rus savunma sektörü devletin elindedir ve çalışanlarının yaş ortalaması bir hayli yüksek, emeklilikten sonra çalışmaya devam edenlerin yüzdesi azımsanmayacak kadar fazla.
Resim
panem et circenses

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 27 Haz 2020, 17:10

Propagandanın yumuşak güç olduğundan yola çıkarsak biraz romantizm arası verelim.
https://youtu.be/DtNtvLgmD9M
Resim
panem et circenses

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 27 Haz 2020, 18:05

goldenwings yazdı:
27 Haz 2020, 15:52
Eğer hedefi göremiyorsa lazer de taksa sonuç değişmez. Umalım da bize karşı etkin Elektronik Tedbir geliştirmesinler.
Aklıma absürt bir sovyet filmi geldi "Kin dza dza" youtube de altyazılı olarak izleyebilirsiniz alt yazıları Türkçe olursa ne ala. En sevdiğim absürdistan hikayelerinden bir tanesi. Olaylar dünyadan milyonlarca ışık yılı uzakta Kin dza dza galaksisinin Plyuk gezegenine teleporte olan iki sıradan vatandaşın çevresinde gelişiyor. Gezegen çölden ibaret fakat insanları uzayda seyahat edebiliyor zihin okuyabiliyor yani bilgi ve teknoloji seviyeleri yeterli ve fakat uzay araçları yakıt olarak dünyada her tarafta bulunabilen basit kibrit çöpleri ile çalışıyor ama gel gör ki o galakside kibrit çok değerli bir meta.
Gezegendeki toplum alt ve üst kastlardan oluşuyor alt kasta ait olanlar burunlarına zil takıp dolaşabiliyorlar üst kast bireyleri ile karşılaştıklarında ise KU! diyerek ve hafifçe çoketek selam vermeleri gerekiyor.
Uzun lafın kısası Pantsir'ler Türk EH ve Siha karşısındaki durumları bundan ibaret.
Resim
Resim
Resim
panem et circenses

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 28 Haz 2020, 21:57

Baltık ülkeleride, İsveç ve Finlandiya'da Rusya kaynaklı radyoaktif bulut tespit edilmiş.
Benim kafa yine Kızıl Meydan komedilerine gitti ,1 Mayıs 1986 radyoaktif serpintili "şenlik"
https://www.youtube.com/watch?v=2T74IrtN25Y
Resim
https://twitter.com/SinaZerbo/status/12 ... 7731153921
Resim
panem et circenses

Kullanıcı avatarı
Hayali
Üye

Mesaj gönderen Hayali » 28 Haz 2020, 23:51

Meşhur RBMK-1000 ler hala hizmette mı? İki tane güç plantı var . Kola ve leningrad
Bu hayatta yapılan hiçbir iyilik, cezasız kalmaz!

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM » 30 Haz 2020, 13:47

Rusya yeni istihbarat uçağını test etmeye başladı

Resim

Rus Rostec State Corporation’ın parçası olan United Aircraft Corporation’un OJSC Deneysel Makine İnşa Tesisi veya V. M. Myasishchev olarak bilinen tesis Perşembe günü yayımladığı bir basın açıklamasında, yeni istihbarat, gözetim uçağının operasyonel testlerine başladığını açıkladı.

https://www.defenceturk.net/rusya-yeni- ... ye-basladi
Resim

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 30 Haz 2020, 18:35

Geçenlerde Putin kısaca dedi ki SSCB ye girerken bazı cumhuriyetler kadim Rus toprağı olan bazı yerleri kendi yönetimine aldı ve birlikten çıkarken Rus halkının hediyesi olan bu bölgeleri bırakmaları gerekirdi.
Bunun üzerine Ukrayna yeni bir savaş beklemektedir. Kazakistan'da Orenburg ve Altay özerk bölgesindeki Moğolistan sınırını isteyebilir. Ayrıca Rusya'ya karşı soykırım davaları da açılabilir.
Anlayacağınız Putin iktidarda kalabilmek için Rusya'ya herhangi bir savaşa gözü kara sokabilir.
Resim
panem et circenses

pymk
Üye

Mesaj gönderen pymk » 30 Haz 2020, 20:36

Putin'in ya büyük bir hesabı ya da çok büyük bir karın ağrısı var. Hesabı şu olabilir; Avrupa'nın ve ABD'nin pasifliği ve beceriksizliğine güvenip etkisini arttırmak ve topraklarını genişletmek istiyor. Karın ağrısı da iç siyasetle ilgili olsa gerektir.

Ukrayna, Suriye ve Libya derken, Avrupa sınırlarını çevirdiğini artık Avrupalılar bile anladı. Olası kabinesi şahinlerden oluşacağı düşünülen Biden'ın başkan olma ihtimali var. Türkiye ile çok ciddi sorunlar birikiyor ve adam yetmez deyip eski Sovyet cumhuriyetlerine sarıyor. Umarım ki, Çin ile de yakınlarda bir sorun yaşamaya başlar.

Kullanıcı avatarı
Wolverine
Akıncılar

Mesaj gönderen Wolverine » 30 Haz 2020, 21:11

Aslında batının uyguladığı ambargolar ekonomik olarak Rusyayı zorluyor. Bunun sonucu olarak ben ilerde Rusya,'nın daha da agresif bir dış politika güdeceğini düşünüyorum.

kivele
Üye

Mesaj gönderen kivele » 30 Haz 2020, 22:38

Ruslar'ın agresif politika sergilemesi lehimize ekonomik yaptırımlar, petrol fiyatlarının düşük seyretmesi ve Covid-19 pandemeso ekonomik olarak çökmesine neden oluyor. Rusya sonsuza kadar Suriye'yi ve Libya'yı askeri olarak destekleyemez.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 03 Tem 2020, 06:56

2007 yılında Rus federal rezervlerinden fazladan olan yassı ve çubuk çelik ürünleri elden çıkarılırken 4 adet çelik montaj iskelesi tanesi 153 ruble(15TL) fiyatla elden çıkarılıyor. Esas komedi bu iskelelerin aslinda Mig-31 uçakları olmasıdır, satın alan ise satış komisyonu başkanı Andrey Silyakov'un arkadaşının şirketidir, sonrasında "iskeleler" Sokol şehrindeki üretici fabrikaya satılmış, fabrika da Mig-31 leri yeni üretilmiş ürün gibi devlete satmış . Sonradan anlasılmış ki 35.000 ton mazut da kayıp. Aslında bunun gibi tiplerle arkadaşlık yapmak lazım... :lol:
https://ria.ru/20200703/1573822796.html
Resim
panem et circenses