Millî Savunma Bakanlığı

TRAKYA
Akıncılar
Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen TRAKYA » 29 Nis 2019, 20:58

Millî Savunma Bakanlığı logosunu yenilemiş.

Resim

Kaptan
Genel Yetkili
Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen Kaptan » 01 May 2019, 00:43

Kılıç pek durmamış gibi, sosyal medyada da aynı eleştiri var.

Ayrıca bütün bakanlıklar neden aynı logoya geçti? Çok daha iyi mi oldu?

Architect
Süvariler
Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen Architect » 01 May 2019, 12:25

Kaptan yazdı:
01 May 2019, 00:43
Kılıç pek durmamış gibi, sosyal medyada da aynı eleştiri var.

Ayrıca bütün bakanlıklar neden aynı logoya geçti? Çok daha iyi mi oldu?
Hepsini belirli bir sistematiğe oturtmaya çalışmak normalde güzel bir istek ama abartmışlar biraz. Bana kalırsa kullanım açısından da sorun yaratacak bir durum.

Resim

Sağlık bakanlığı logosu üzerinden anlatmam gerekirse, pek çoğumuz bir kere bile oturup logoyu incelememiştir ama renklerden ve genel formdan hepimizin göz aşinalığı vardır. Bir aracın, belgenin ya da görevlinin üzerinde görsek incelemeye gerek kalmadan hangi kuruma ait olduğunu anlık olarak söyleyebiliriz. Yeni logolar bu yönden sıkıntılı.

Kafkasya
Süvariler

Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen Kafkasya » 01 May 2019, 14:46

Hepsi Cumhurbaşkanlığına bağlanınca bu logolar normal oluyor, artık bakanlık falan diyemeyiz buna ofis yada büro olarak adlandırılmalı. Ben bakanlıkların kendi kararlarını verebildiklerini sanmıyorum.
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Shock and Awe
Üye
Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen Shock and Awe » 02 May 2019, 00:50

Eski manada bakan ve bakanlık diye bir şey kalmadı zaten.
Yürütme yetkisinin tamamı bizzat Cumhurbaşkanlığı makamına ait. Bunun doğal sonucu olarak sorumluluk da tamamen ve yalnızca Cumhurbaşkanına ait. ''Bakanlar'' ellerinde bulunan yetkiyi Cumhurbaşkanı adına ve hesabına kullanıyor, bu yüzden kendi kendilerine karar vermezler.
Cumhurbaşkanı'nın atadığı, meclise karşı hiçbir sorumluluğu olmayan, yalnızca Cumhurbaşkanına karşı sorumlu olan ''bakanların'' yalnızca adları bakan. Yoksa bunların ABD'deki, örneğin secretary of something'den bir farkları yok.
Aynı şekilde hükümet ya da kabine de yok. Yok kelimesi hoş gelmiyorsa hükümet 1 kişiden oluşuyor da denilebilir tabi lol.

Ayrıca yeni logo çok kötü olmuş, tam arap işi. Her ne kadar Fatih'in kılıcı vs. diye kılıf uydursalar da genel kalitesizlik hali MSB logosuna da sirayet etmiş diye yorumluyorum ben.
“Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkûmdur.”

delikpr
Süvariler
Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen delikpr » 02 May 2019, 01:45

Shock and Awe yazdı:
02 May 2019, 00:50

Ayrıca yeni logo çok kötü olmuş, tam arap işi. Her ne kadar Fatih'in kılıcı vs. diye kılıf uydursalar da genel kalitesizlik hali MSB logosuna da sirayet etmiş diye yorumluyorum ben.
Evet, o kılıcı özellikle o şekilde yapmışlar; buram buram islamcılık, hilafet, cihad kokuyor.

Cumhurbaşkanlığı külliye olursa MSB bakanlığı da Ümmet Savunma Bakanlığı olur.

kabardey
Akıncılar
Millî Savunma Bakanlığı

Mesaj gönderen kabardey » 02 May 2019, 02:59

Keşke eleştirirken biraz da araştırarak yapsanız. Resimdeki kılıç simgesi, Türk kılıcı, olarak çokça tanınan bir simge. Aslına bakarsanız bu kılıç simgesi neredeyse Türklükle bütünleşmiştir. İslam ile bir alakası yok. Hadi Osmanlı filan deseniz bir nebzede.

Şahsen yeni logolara ısınamadım. Daha oturaklı logolar olabilirdi. Bunlar biraz özensiz, sade olmuş gibi geldi bana. Gerçi artık herkes bir tarz sade logolara geçiyor ama ne bileyim benim içime sinmedi.