Değerli ziyaretçilerimiz üye alımına tekrar başlamış bulunmaktayız. Üye olmak için sizi tanıtabilecek bir referans kaynak göstermeniz gerekmektedir.
Bu kaynaklar size ait soysal medya hesapları(Facebook,Twitter,İnstagram vb.) ve ya sizi tanıtacak belgeler olabilir. İstenilen referansı göstermeyen kullanıcıların kayıt işlemi gerçekleştirilmeyecektir.
(Gizli hesapları ve bağlantı adresi tam verilmemiş(siz arayın bulun der gibi) hesapları dikkate almıyoruz)

Kayıt için kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ile birlikte ""kayit(@)trmilitary.org"" adresine elektronik posta gönderebilirsiniz diğer adreslere gönderilecek başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

ABD-Türkiye Krizi | Türkiye'nin NATO'dan Çıkması ve Eksen Kayması

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 07 Kas 2019, 22:19

Ben hala ABD'de ne konuşacaklar, yine ne saçma bir anlaşma yapılacak onu düşünüyorum. Erdoğan Amerika'ya gitmemeliydi.

koşan hollandalı

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 07 Kas 2019, 22:30

Bu buluşmadan önce şunu iyi kavramak gerek, ABD'li Trump karşıtları, şuan Türkiyeyi vakti zamanında Meksika'ya yaptıkları gibi iç siyasetlerine bulaştırarak, Trump'a yüklenmek için kullanıyor. Trump'da etki-tepki prensibinden Türkiyeyi kolluyor. Eğer böyle devam ederse, azilciler bastırdıkça Trump Türkiye'ye daha da "dostça" davranabilir. Olur da bu görüşmeden birde patriot alımı çıkarsa, sonra ki adım tahminimce F-35'lerin bir gece Türkiye'ye gelmesi olur. Dangalak senatörler, Suudi parası ve İsrail aklıyla hareket ettikçe, ABD siyaseti ile Türkiye arası düzelmez. Trump burada aslında en güvenilemeyecek adam olmasına rağmen, ne yazık ki tek seçenek kaldı. Bakalım bu param parça ettiğimiz ABD politikamızı buradan biraz olsun toparlayabilecek miyiz. Tabi şunu da not düşmek istiyorum. Fetö ve Suud-İsrail ekibi muhakkak ki bir provokasyon yapacaklardır, hazırlıklı olmak gerek. Umarım bir saçmalık yapılmadan gelinir.

Kullanıcı avatarı
stannisbaratheon
Akıncılar

Mesaj gönderen stannisbaratheon » 07 Kas 2019, 22:35

Türkiye ABD ilişkilerinin ne olacağını 2 seçim belirleyecek biri bizdeki diğeri onlardaki , bizde iktidar değişirse her şekilde herkesi rahatlatan bir ortam olacaktır , bizde iktidar değişmez ise o zaman ABD'de Trump tekrar seçilir mi konuşulmaya başlanır..(tabi azledilmez ise )
Fortune Favors The Audacious

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 07 Kas 2019, 22:45

kabardey yazdı:
07 Kas 2019, 22:30
Bu buluşmadan önce şunu iyi kavramak gerek, ABD'li Trump karşıtları, şuan Türkiyeyi vakti zamanında Meksika'ya yaptıkları gibi iç siyasetlerine bulaştırarak, Trump'a yüklenmek için kullanıyor. Trump'da etki-tepki prensibinden Türkiyeyi kolluyor. Eğer böyle devam ederse, azilciler bastırdıkça Trump Türkiye'ye daha da "dostça" davranabilir. Olur da bu görüşmeden birde patriot alımı çıkarsa, sonra ki adım tahminimce F-35'lerin bir gece Türkiye'ye gelmesi olur. Dangalak senatörler, Suudi parası ve İsrail aklıyla hareket ettikçe, ABD siyaseti ile Türkiye arası düzelmez. Trump burada aslında en güvenilemeyecek adam olmasına rağmen, ne yazık ki tek seçenek kaldı. Bakalım bu param parça ettiğimiz ABD politikamızı buradan biraz olsun toparlayabilecek miyiz. Tabi şunu da not düşmek istiyorum. Fetö ve Suud-İsrail ekibi muhakkak ki bir provokasyon yapacaklardır, hazırlıklı olmak gerek. Umarım bir saçmalık yapılmadan gelinir.
Tam tersine şu an ABD içerisinde en mantıklı düşünen adam Trump. ABD ile ilişkiler Trump'ın şahsi iteklemesiyle olmaz. Öküz öldü deyince bana hepiniz kızıyorsunuz ama öldü yani...
koşan hollandalı

Kullanıcı avatarı
Tyras
Süvariler

Mesaj gönderen Tyras » 08 Kas 2019, 01:54

stannisbaratheon yazdı:
07 Kas 2019, 22:35
Türkiye ABD ilişkilerinin ne olacağını 2 seçim belirleyecek biri bizdeki diğeri onlardaki , bizde iktidar değişirse her şekilde herkesi rahatlatan bir ortam olacaktır , bizde iktidar değişmez ise o zaman ABD'de Trump tekrar seçilir mi konuşulmaya başlanır..(tabi azledilmez ise )
Erdoğan'ın başına buyruk tavrı seçmende şu güveni oluşturuyor, kendi çıkarını savunabilen adam ülkeyi de savunabilir. Kılıçdaroğlu ki Erdoğan'dan sonra başkan olma yada adayı belirleme şansı olan 2. kişi o, hala gözümde ne istediği karanlık bir kişilik. Nasıl oluyorsa Erdoğan'a yenildikçe kendi partisi içinde kadrolaşması-tekelleşmesi artıyor her seferinde.

Bu anlamda Türkiye'nin bir "Erdoğan sonrası" planı yok gibi. Yani Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Muharrem İnce, Yavuz Ağıralioğlu, Mansur Yavaş, Oktay Vural gibi şahsen bana güven veren dürüst siyasetçilerin her biri vasat noktalardalar.

Yani Türkiye'de iktidar değişecekse,en kilit noktalarda oturan Soylu, Berat Albayrak, Kılıçdaroğlu, Bahçeli gibi adamların iktidarları neyi bugünden daha iyi hale getirebilir bende bir soru işareti. Hele hala Gül, Davutoğlu, Arınç gibi ülkenin kuyusunu kazmış, içini boşaltmış adamlar ortalıkta dolaşabiliyorken.

Burada Erdoğan gidince ülke güllük gülistanlık olur yada ülke kaosa girer senaryolarından çok, bu arada partizan hırslarını yenmiş bir milli irade doğmaz, herkes kendi yoluna koşarsa, gelecek vizyonu olmayan ürkütücü bir vasatlığın pençesine düşmüş bir ülke bulmamız ihtimali de hiç uzak değil.
Ey insanoğlunun hapsedilemez mayası,
Tahrip ve tanzim edenlerin yurdu Turan!

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 08 Kas 2019, 02:20

Tyras yazdı:
08 Kas 2019, 01:54
Erdoğan'ın başına buyruk tavrı seçmende şuhz zu güveni oluşturuyor, kendi çıkarını savunabilen adam ülkeyi de savunabilir. Kılıçdaroğlu ki Erdoğan'dan sonra başkan olma yada adayı belirleme şansı olan 2. kişi o, hala gözümde ne istediği karanlık bir kişilik. Nasıl oluyorsa Erdoğan'a yenildikçe kendi partisi içinde kadrolaşması-tekelleşmesi artıyor her seferinde.

Bu anlamda Türkiye'nin bir "Erdoğan sonrası" planı yok gibi. Yani Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Muharrem İnce, Yavuz Ağıralioğlu, Mansur Yavaş, Oktay Vural gibi şahsen bana güven veren dürüst siyasetçilerin her biri vasat noktalardalar.

Yani Türkiye'de iktidar değişecekse,en kilit noktalarda oturan Soylu, Berat Albayrak, Kılıçdaroğlu, Bahçeli gibi adamların iktidarları neyi bugünden daha iyi hale getirebilir bende bir soru işareti. Hele hala Gül, Davutoğlu, Arınç gibi ülkenin kuyusunu kazmış, içini boşaltmış adamlar ortalıkta dolaşabiliyorken.

Burada Erdoğan gidince ülke güllük gülistanlık olur yada ülke kaosa girer senaryolarından çok, bu arada partizan hırslarını yenmiş bir milli irade doğmaz, herkes kendi yoluna koşarsa, gelecek vizyonu olmayan ürkütücü bir vasatlığın pençesine düşmüş bir ülke bulmamız ihtimali de hiç uzak değil.
Peki Tyras amerika yada batı ittifakı ile çatışma durumu çıkarsa (diyelimki senin en azından yürüyor iması çıkabilecek iş ) başkomutan rte nin arkasından doğrusu sen önde onlar sarayda, o adamlarla yani batıyla ölümüne savasırmısın?
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 08 Kas 2019, 09:32

Zaten Bülent Ecevit Kıbrıs'a ilk çıkan birlikteydi.
koşan hollandalı

Kullanıcı avatarı
stannisbaratheon
Akıncılar

Mesaj gönderen stannisbaratheon » 08 Kas 2019, 09:39

Tyras yazdı:
08 Kas 2019, 01:54
Erdoğan'ın başına buyruk tavrı seçmende şu güveni oluşturuyor, kendi çıkarını savunabilen adam ülkeyi de savunabilir. Kılıçdaroğlu ki Erdoğan'dan sonra başkan olma yada adayı belirleme şansı olan 2. kişi o, hala gözümde ne istediği karanlık bir kişilik. Nasıl oluyorsa Erdoğan'a yenildikçe kendi partisi içinde kadrolaşması-tekelleşmesi artıyor her seferinde.

Evet haklısınız ancak bir tek lider bunlardan farklı bence , o da Meral Akşener , çok iyi bir yöneticilik örneği ortaya koydu partisini herşeye rağmen kurarken , ben konuşmalarında bugüne kadar bir büyük hatasını görmedim , ekonomi konusunda ben ekonomist değilim işi bilen ve güvendiğim kişilere bırakırım diyebilecek kadar geri planda durmayı tercih edebiliyor , ama Meral hanımın başkanlık makamına gelmesi gerektiğini düşünme sebebim bunlardan hiçbiri değil .

Neredeyse 20 senelik baskıcı islamcı bir partiden sonra Türkiye kendisini yönetmek üzere laik bir kadını cumhurbaşkanı seçer ise , tüm dünyaya 2 mesaj gider , ilki Türkiye'de hala demokrasi var , ikincisi Türkiye'de hala laik ve Atatürk'ün ilkelerini benimseyen milyonlar var ..

Sadece bu algı bile ekonomimizi ve dışraıda elimizi rahatlatır , yeni ve devlet geleneğinden gelen birisi AKP ve Erdoğan'ın konuşamadığı ülkelerle konuşabilir , barış yapabilir , Suriye'lileri geri gönderebilir şu an giremediğimiz koridorları bize açabilir.

tersduz
Üye

Mesaj gönderen tersduz » 08 Kas 2019, 10:01

stannisbaratheon yazdı:
08 Kas 2019, 09:39
Evet haklısınız ancak bir tek lider bunlardan farklı bence , o da Meral Akşener , çok iyi bir yöneticilik örneği ortaya koydu partisini herşeye rağmen kurarken , ben konuşmalarında bugüne kadar bir büyük hatasını görmedim , ekonomi konusunda ben ekonomist değilim işi bilen ve güvendiğim kişilere bırakırım diyebilecek kadar geri planda durmayı tercih edebiliyor , ama Meral hanımın başkanlık makamına gelmesi gerektiğini düşünme sebebim bunlardan hiçbiri değil .

Neredeyse 20 senelik baskıcı islamcı bir partiden sonra Türkiye kendisini yönetmek üzere laik bir kadını cumhurbaşkanı seçer ise , tüm dünyaya 2 mesaj gider , ilki Türkiye'de hala demokrasi var , ikincisi Türkiye'de hala laik ve Atatürk'ün ilkelerini benimseyen milyonlar var ..

Sadece bu algı bile ekonomimizi ve dışraıda elimizi rahatlatır , yeni ve devlet geleneğinden gelen birisi AKP ve Erdoğan'ın konuşamadığı ülkelerle konuşabilir , barış yapabilir , Suriye'lileri geri gönderebilir şu an giremediğimiz koridorları bize açabilir.
Sayın Tyras'ın mesajını okurken içimden benim de Meral Akşener geçti. Seçilirse muhteşem olur aday olmalı

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 08 Kas 2019, 12:14

Canti yazdı:
08 Kas 2019, 09:32
Zaten Bülent Ecevit Kıbrıs'a ilk çıkan birlikteydi.
Elinde mektup amerikaya koşuyordu o vakit zaten dur deyince hemen durdu Daha adaya adım atınca .....
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 08 Kas 2019, 12:19

Kafkasya yazdı:
08 Kas 2019, 12:14
Elinde mektup amerikaya koşuyordu o vakit zaten dur deyince hemen durdu Daha adaya adım atınca .....
Yalnız tam olarak öyle oldu. Ecevit, Demirel gibi adamları başkasına övün bana değil. Yazmak için yazıyorsunuz. Adam cumhurbaşkanı tabi yerinde oturacak. Muharip general de bizim mi haberimiz yok?
koşan hollandalı

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 08 Kas 2019, 12:28

Canti yazdı:
08 Kas 2019, 12:19
Yalnız tam olarak öyle oldu. Ecevit, Demirel gibi adamları başkasına övün bana değil. Yazmak için yazıyorsunuz. Adam cumhurbaşkanı tabi yerinde oturacak. Muharip general de bizim mi haberimiz yok?
Otursun sarayda canım bana göre hava hoş.
Sen yazının genel manasını anlamıyorsan ben ne yapayım.
Ecevit, Demirel gibi adam ları bu devirde nerden bulacağız.

Valla Canti hem bana cevap yazıyorsun hemde bozuluyorsun.
Bana cevap yazıncada kendimi olduğumdan daha zeki hissetmemi sağlıyorsun.
Konu dışı olacak ama Türkiyede balık tüketimi çok düşük, et de öyle. Bu bir ülke için felaket.
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 08 Kas 2019, 12:36

Kafkasya yazdı:
08 Kas 2019, 12:28
Otursun sarayda canım bana göre hava hoş.
Sen yazının genel manasını anlamıyorsan ben ne yapayım.
Ecevit, Demirel gibi adam ları bu devirde nerden bulacağız.

Valla Canti hem bana cevap yazıyorsun hemde bozuluyorsun.
Bana cevap yazıncada kendimi olduğumdan daha zeki hissetmemi sağlıyorsun.
Konu dışı olacak ama Türkiyede balık tüketimi çok düşük, et de öyle. Bu bir ülke için felaket.
Et ve balık konusunda haklısınız. Uzun zamandır bunu düşünüyorum. Balık özellikle çok önemli. Bozulmuyorum ama kim ne veriyorsa beş fazlası seviyesindeki adamları övecek halim yok.
koşan hollandalı

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 08 Kas 2019, 12:41

Canti yazdı:
08 Kas 2019, 12:36
Et ve balık konusunda haklısınız. Uzun zamandır bunu düşünüyorum. Balık özellikle çok önemli. Bozulmuyorum ama kim ne veriyorsa beş fazlası seviyesindeki adamları övecek halim yok.
Et ve balık olmayınca işte kim bana beş fazlası verirse oy veririm meselesi oluyor.
Yanlız bir fark var bu iki adamın kurduğu kuruluşların meyveleri yeniyor bugün.
Birde Türkiye’nin sanayisini Atatürk dönemi hariç bu iki adam kurdu.
Araştır bak gerçekten, yanlış iki kişi seçtin.
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Tyras
Süvariler

Mesaj gönderen Tyras » 08 Kas 2019, 14:16

Kafkasya yazdı:
08 Kas 2019, 02:20
Peki Tyras amerika yada batı ittifakı ile çatışma durumu çıkarsa (diyelimki senin en azından yürüyor iması çıkabilecek iş ) başkomutan rte nin arkasından doğrusu sen önde onlar sarayda, o adamlarla yani batıyla ölümüne savasırmısın?
Vallahi ülkemiz için savaşmak konusuna iktidarın yolsuzluk yapmaması, yöneticilerin halkla aynı standartta yaşaması gibi bir ön şart koşulsa, Atatürk'ün Osmanlı askeri olarak Libya'ya Çanakkale'ye yada Doğu cephesine gitmesinin de, aynı şekilde eleştiriyor olmak gerekirdi. Oysa Atatürk son raddeye kadar Osmanlı'nın yenilmemesi için çalıştığını görüyoruz. Bu mücadeleyi bir monarşist olduğu için yapmadı elbette.

Dış müdahaleler ile kendi iktidarının doğru yönde terbiye olmasını beklemek yanlış, ha keza Atatürk'ün şu sözünü akla getiriyor: "Halbuki hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleri ile, ecnebilerin planları ile yükselebilsin?"

İstediğiniz şey çok güzel,elbette ülkemiz için temennimiz ülkenin malını israf etmeyen, "insanı yaşat ki devlet yaşasın " diyerek halkına hizmet eden, sorumluluk alan, karşılığında da Türk milletinin minnettarlığı ile güçlenen bir yönetimdir.

Buradaki mesele çok yönüyle bir rehine operasyonuna benziyor. Ülkenin kaynaklarını yanlış-verimsiz- yer yer art niyetli kullanan bir yapı, devletin tüm imkanlarını size yada başkasına karşı heba etme imkanına sahipken, devletinizi nasıl güvende tutarsınız? İktidarı ne yaparsa yapsın, dümdüz karşınıza alarak mı?

Bu insanlar akıllı insanlar olmadıkları için ne yazık ki deneyimleyerek öğreniyorlar bazı şeyleri.

-AB ziyareti dönüşü uçakta halay çekiyorlardı, elalemin ipiyle kuyuya inilmeyeceğini, dışa bağımlı ekonominin sonuçlarını yaşayarak gördüler.

-Atatürk'ün döneminde yargılanıp asılan "hocaefendiler" in sadece hoca olmadığını, devleti oraya buraya peşkeş çekmek için kurulmuş sistemli yapıların parçaları olduklarını da "kandırılıp" gördüler.

-Höşgörüyle, tavizle, incikle-cıncıkla teröristlerin çözülmeyeceğini, bu tavizlerin hiçbir üst sınırı olmadığını açılımı deneyerek gördüler.

-Ayağı yere basmayan, " Osmanlı'nın mirasçısıyım 2 haftaya şunu şunu deviririm" diye, ortadoğu'da yönetim değiştirmeye yeltenen islamcı dış politikanın bir gerçekliği olmadığını da Suriye'yi yaşayarak gördüler.

Elde bu insanları ikna edebilecek bunca materyal varken, "ehehe ben demiştim size makarnacılar" temalı şahsi egomuzu tatmin etmeye yönelik bir tavrı sürdürüp, karşımızda "inatla hataları sahiplenip, hatalar çevresinde konsolide olan bir grup yaratmak" yerine, bu insanların tabanını olabildiğince konumlarından çözülüp hatalarını düzeltmeye ikna etmemiz gerekiyor.

Bu ülkenin kaynaklarının iyi yönetilirse herkes yeteceğine, yapılan projelerin halkın vergisiyle yapıldığına ve halktan başka kimsenin eseri olmadığına, inancın kimsenin tekelinde olmadığına, haklı olduğumuz konularda kendimizi dünyaya yanlış dille anlatmamızın sonuçlarına. Birçok yanlış tutumun düzeltilebilir olduğuna, bu iktidar gitse de herkesin canını ve alın teri ile kazandığı malını koruyacak bir hukukun var olacağına dikkat çekeceğiz.

Çoğu insan bir iyilik yaptığını zannederek kötülük yapıyor, bizim milletimizin bu iktidarı gözü kapalı baş tacı etmesi de, zıt noktalarda kamplaşması da ayrı bir hikayenin ürünü değil.(arada çıkarı için her köpekliği yapabilecek kapasitede, nokta atışı tespit edilebilecek tiplerde yok değil,geneli konuşuyorum kimseyi aklamaya çalışmıyorum.)

En başarılı rehine operasyonu ikna çalışması ile hiçbir aksiyon olmaksızın çözülen değil midir? İktidarın hatalarını gün yüzüne çıkarıp yargılamak üzere sağ-sol kamplaşmasını alevlendirmek ve fazlası aksiyon arayışına vaktimiz olduğunu hiç sanmıyorum. Muhalefetin artık muhalefet etme görevini ifa etme odaklı yaklaşımını gerekirse ihmal edip, bir adım daha ileri atması, insanların beynine bir kendi kuracakları muteber bir yapıyı şimdiden resmedip, insanlara gelecek için güven aşılaması gerekiyor.

İnsanları ikna edeceğiz ki, bu insanlar eninde sonunda bizim insanımız,bir noktada ülkenin güncel iradesi ile tarihinden gelen ruh uyuşacak. Sonra geleceğimize bakabiliriz.

Sonuç olarak; Tabi ihtiyaç olduğunda cepheye giderim. İktidarlar geçici yapılardır, onların iyisi kötüsü benim devletimi her şartta savunmak üzere bayrağa el basıp ant içtiğim gerçeğini değiştirmez.
Ey insanoğlunun hapsedilemez mayası,
Tahrip ve tanzim edenlerin yurdu Turan!

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 08 Kas 2019, 14:36

Tyras yazdı:
08 Kas 2019, 14:16
Vallahi ülkemiz için savaşmak konusuna iktidarın yolsuzluk yapmaması, yöneticilerin halkla aynı standartta yaşaması gibi bir ön şart koşulsa, Atatürk'ün Osmanlı askeri olarak Libya'ya Çanakkale'ye yada Doğu cephesine gitmesinin de, aynı şekilde eleştiriyor olmak gerekirdi. Oysa Atatürk son raddeye kadar Osmanlı'nın yenilmemesi için çalıştığını görüyoruz. Bu mücadeleyi bir monarşist olduğu için yapmadı elbette.

Dış müdahaleler ile kendi iktidarının doğru yönde terbiye olmasını beklemek yanlış, ha keza Atatürk'ün şu sözünü akla getiriyor: "Halbuki hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleri ile, ecnebilerin planları ile yükselebilsin?"

İstediğiniz şey çok güzel,elbette ülkemiz için temennimiz ülkenin malını israf etmeyen, "insanı yaşat ki devlet yaşasın " diyerek halkına hizmet eden, sorumluluk alan, karşılığında da Türk milletinin minnettarlığı ile güçlenen bir yönetimdir.

Buradaki mesele çok yönüyle bir rehine operasyonuna benziyor. Ülkenin kaynaklarını yanlış-verimsiz- yer yer art niyetli kullanan bir yapı, devletin tüm imkanlarını size yada başkasına karşı heba etme imkanına sahipken, devletinizi nasıl güvende tutarsınız? İktidarı ne yaparsa yapsın, dümdüz karşınıza alarak mı?

Bu insanlar akıllı insanlar olmadıkları için ne yazık ki deneyimleyerek öğreniyorlar bazı şeyleri.

-AB ziyareti dönüşü uçakta halay çekiyorlardı, elalemin ipiyle kuyuya inilmeyeceğini, dışa bağımlı ekonominin sonuçlarını yaşayarak gördüler.

-Atatürk'ün döneminde yargılanıp asılan "hocaefendiler" in sadece hoca olmadığını, devleti oraya buraya peşkeş çekmek için kurulmuş sistemli yapıların parçaları olduklarını da "kandırılıp" gördüler.

-Höşgörüyle, tavizle, incikle-cıncıkla teröristlerin çözülmeyeceğini, bu tavizlerin hiçbir üst sınırı olmadığını açılımı deneyerek gördüler.

-Ayağı yere basmayan, " Osmanlı'nın mirasçısıyım 2 haftaya şunu şunu deviririm" diye, ortadoğu'da yönetim değiştirmeye yeltenen islamcı dış politikanın bir gerçekliği olmadığını da Suriye'yi yaşayarak gördüler.

Elde bu insanları ikna edebilecek bunca materyal varken, "ehehe ben demiştim size makarnacılar" temalı şahsi egomuzu tatmin etmeye yönelik bir tavrı sürdürüp, karşımızda "inatla hataları sahiplenip, hatalar çevresinde konsolide olan bir grup yaratmak" yerine, bu insanların tabanını olabildiğince konumlarından çözülüp hatalarını düzeltmeye ikna etmemiz gerekiyor.

Bu ülkenin kaynaklarının iyi yönetilirse herkes yeteceğine, yapılan projelerin halkın vergisiyle yapıldığına ve halktan başka kimsenin eseri olmadığına, inancın kimsenin tekelinde olmadığına, haklı olduğumuz konularda kendimizi dünyaya yanlış dille anlatmamızın sonuçlarına. Birçok yanlış tutumun düzeltilebilir olduğuna, bu iktidar gitse de herkesin canını ve alın teri ile kazandığı malını koruyacak bir hukukun var olacağına dikkat çekeceğiz.

Çoğu insan bir iyilik yaptığını zannederek kötülük yapıyor, bizim milletimizin bu iktidarı gözü kapalı baş tacı etmesi de, zıt noktalarda kamplaşması da ayrı bir hikayenin ürünü değil.(arada çıkarı için her köpekliği yapabilecek kapasitede, nokta atışı tespit edilebilecek tiplerde yok değil,geneli konuşuyorum kimseyi aklamaya çalışmıyorum.)

En başarılı rehine operasyonu ikna çalışması ile hiçbir aksiyon olmaksızın çözülen değil midir? İktidarın hatalarını gün yüzüne çıkarıp yargılamak üzere sağ-sol kamplaşmasını alevlendirmek ve fazlası aksiyon arayışına vaktimiz olduğunu hiç sanmıyorum. Muhalefetin artık muhalefet etme görevini ifa etme odaklı yaklaşımını gerekirse ihmal edip, bir adım daha ileri atması, insanların beynine bir kendi kuracakları muteber bir yapıyı şimdiden resmedip, insanlara gelecek için güven aşılaması gerekiyor.

İnsanları ikna edeceğiz ki, bu insanlar eninde sonunda bizim insanımız,bir noktada ülkenin güncel iradesi ile tarihinden gelen ruh uyuşacak. Sonra geleceğimize bakabiliriz.

Sonuç olarak; Tabi ihtiyaç olduğunda cepheye giderim. İktidarlar geçici yapılardır, onların iyisi kötüsü benim devletimi her şartta savunmak üzere bayrağa el basıp ant içtiğim gerçeğini değiştirmez.
İflas eden şirketi iflas ettiren patron mu rehabilite edebilir?
Bence millet ona buna sataşmadan otursun oturduğu yerde.
Bunlarda becerileri yetmediği işlere bulaşmasın.
Ben yüzde 50 nin kafa yapısının bedelini ödemek zorunda değilim.
Atatürk sonuna kadar Osmanlı da kalmadı devrim yaptı eski yapıyla zaten Türkiye Cumhuriyeti kurulamazdı.
Yeni havalimanindaki yılan başılı kule neyin sembolü?
Mustafa Kemal Atatürk

karli
Süvariler

Mesaj gönderen karli » 08 Kas 2019, 17:21

NATO çadırdamaktamı arkadaşlar, Macron neyin kafasını yaşamakta. Hoş bizim için Nato durumları malum, ancak Avrupa ya ne olmakta?

Phrasal26
Süvariler

Mesaj gönderen Phrasal26 » 08 Kas 2019, 18:11

karli yazdı:
08 Kas 2019, 17:21
NATO çadırdamaktamı arkadaşlar, Macron neyin kafasını yaşamakta. Hoş bizim için Nato durumları malum, ancak Avrupa ya ne olmakta?
İkinci sınıf Napolyon Macron'un kendi çalıp kendi oynaması, tam bir tipik Fransız arsızlığı. Sırf Türkiye, Suriye'de BTÖ'ye operasyon yaptı diye baya kudurduğu için böyle saçma şeyler diyor. Havlar susar Fransızlar yapar öyle arada fazla şeetmemek lazım ;)

Kullanıcı avatarı
stannisbaratheon
Akıncılar

Mesaj gönderen stannisbaratheon » 08 Kas 2019, 18:13

karli yazdı:
08 Kas 2019, 17:21

Cümlenin sonuna nereye varmak istemektedir koymayınca tanınmayacağınızı mı sandınız ? Sn.Bahçeli tanıdım sizi konuşma ve yazma şeklinizden .. :D:D:D:D:D

karli
Süvariler

Mesaj gönderen karli » 08 Kas 2019, 18:39

stannisbaratheon yazdı:
08 Kas 2019, 18:13
Cümlenin sonuna nereye varmak istemektedir koymayınca tanınmayacağınızı mı sandınız ? Sn.Bahçeli tanıdım sizi konuşma ve yazma şeklinizden .. :D:D:D:D:D
Bahçeli derken?
Soyadım "Karlı"
En son karli tarafından 08 Kas 2019, 18:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

karli
Süvariler

Mesaj gönderen karli » 08 Kas 2019, 18:46

Phrasal26 yazdı:
08 Kas 2019, 18:11
İkinci sınıf Napolyon Macron'un kendi çalıp kendi oynaması, tam bir tipik Fransız arsızlığı. Sırf Türkiye, Suriye'de BTÖ'ye operasyon yaptı diye baya kudurduğu için böyle saçma şeyler diyor. Havlar susar Fransızlar yapar öyle arada fazla şeetmemek lazım ;)
Adam bir müddettir Avrupa ordusu filan diye konuşmakta, istermisin ciddi ciddi bir Avrupa yapılanmasına geçsin. Nato da, ABD ile Türkiye den gayri kimse kalmıyormuş. :) İkiside birbirine ambargo uyguluyormuş. Komik lakin olmaz olmaz da diyemiyorum.

Kullanıcı avatarı
sailor06
Süvariler

Mesaj gönderen sailor06 » 08 Kas 2019, 18:51

karli yazdı:
08 Kas 2019, 18:46
Adam bir müddettir Avrupa ordusu filan diye konuşmakta, istermisin ciddi ciddi bir Avrupa yapılanmasına geçsin. Nato da, ABD ile Türkiye den gayri kimse kalmıyormuş. :) İkiside birbirine ambargo uyguluyormuş. Komik lakin olmaz olmaz da diyemiyorum.
NATO Ordusu kavramına dair, George Friedman ın youtube daki videolarını izlemenizi öneririm :) yürümez...

Kullanıcı avatarı
Shock and Awe
Üye

Mesaj gönderen Shock and Awe » 09 Kas 2019, 12:56

Phrasal26 yazdı:
08 Kas 2019, 18:11
Aynen öyle yüzde yüz katılıyorum.
Bu Macronun bahsettiği tam bağımsız avrupa mevzusu Charles de Gaulle’e dayanıyor.
Gaulle’e özetle diyor ki Anglo Saksonlar bir taraf biz(Avrupa)bir taraf. Bunun için de güçlü Avrupa diyor ve Avrupa Atlantikte başlar Ural dağlarında biter diyerek Rusyayı da dahil ediyor. Birleşik Krallık’ı dışlıyor.
Fakat asıl sorun şu ki Fransızlar kendini bilmez, arsız bir halk. Orduları da öyle, liderleri de.
Yani boş konuşuyorlar sonuç olarak bir şey olacağı yok. Fakat bu çatırdama bizim için iyidir, umarım daha da ileri gider Macron.
“Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkûmdur.”

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 09 Kas 2019, 13:25

Shock and Awe yazdı:
09 Kas 2019, 12:56
Bu Macronun bahsettiği tam bağımsız avrupa mevzusu Charles de Gaulle’e dayanıyor.
Gaulle’e özetle diyor ki Anglo Saksonlar bir taraf biz(Avrupa)bir taraf. Bunun için de güçlü Avrupa diyor ve Avrupa Atlantikte başlar Ural dağlarında biter diyerek Rusyayı da dahil ediyor. Birleşik Krallık’ı dışlıyor.
Fakat asıl sorun şu ki Fransızlar kendini bilmez, arsız bir halk. Orduları da öyle, liderleri de.
Yani boş konuşuyorlar sonuç olarak bir şey olacağı yok. Fakat bu çatırdama bizim için iyidir, umarım daha da ileri gider Macron.
"Ortak Avrupa Medeniyeti" düşüncesinin kökeni Napolyonik savaşlar sonrasında Avrupa devletlerinin güç dengelerini göz önüne alarak ortak paydada buluşmasını amaçlayan 1815 tarihli Avrupa Uyumu (Concert of Europe) devlet sistemi ile başlar ve Afrika kolonilerinin bölüşmesi için yapılan Berlin Konferansı'nda da devam eder.

Bu düşüncenin günümüzde kısmi olarak uygulanan konfedere modelini yine Fransız ekonomist ve siyasetçi Jean Monnet'in teorisyenliğini yaptığı AB ile görebiliriz. Rusya da 1990 sonrası toparlanma evresi olarak anılacak dönemde Primakov etkisinde gelişen dış politika oryantasyonu ile AVrupa ülkeleri ve Çin ile ABD karşıtı bir endekste ortak paydada buluşmaya çalıştı ama kısmen başarılı oldu.

Mermi
Üye

Mesaj gönderen Mermi » 11 Kas 2019, 01:00

Shock and Awe yazdı:
09 Kas 2019, 12:56
Benim anlayamadığım, AB askeri açıdan bütün ipleri neden ABD' ye verdi. Iskandinav ülkeleri, Balkanlar, Doğu avrupa neredeyse ABD hegomonyasında. F-35 satıslarına baktığımız zaman anlarız. Hollanda, Norveç, Danimarka, Polonya, Belçika, İtalya hepsi F-35 kullanıcısı. 30-50 yıl göbekten bağımlılar. Polonya, Amerikaya gel benim ülkemde üs kur diye para veriyor. Bu kadar feci hatalar yapacaksın. Neredeyse bütün Avrupayı altın tepside Amerikaya vereceksin. Sonra bağımsız Avrupa vs. Nasıl olacak bu iş onuda söylese ya Macron.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez » 11 Kas 2019, 03:27

Fransa, Avrupa'da artan ABD gücüne her zaman karşı oldu. Lakin savaş sonrası o kıtadaki bütün ülkelerin yeniden inşaasını da Amerikan taxpayerları(Marshall yardımları) üstlendi. Onlar söz sahibi olmayacaktı da ben mi olacaktım..

F-35 başka bir şey. Görebildiği tek tehlike Rusya'nın hareketlenmesi olan 5-20 küsür milyon nüfuslu, çokça zengin, profesyonel ordulu ülkelerin, dünyanın en büyük silahlı kuvvetleri ve en zengin ülkesiyle birlikte sıfır problem yaşamadan operasyon yapabilmelerini sağlayacak. Zamanı gelecek, Norveçli, İspanyol, Amerikan ve üstüne Danimarka F-35'i tek kolda uçacaklar. O muhtemel Avrupa ordusuna da böyle bir standardizasyon gerekiyor, yoksa altından kalkamazlar ABD yardımı olmadan.

Avrupa monolitik bir yapı değil. Herkesin düşüncesi ve ihtiyaçları başka. Bugün Polonya çok büyük bir şevkle ABD ile yakınlaşırken Batı Avrupalılar mesela, uzaklaşıyorlar. Herkesin kendi işi gücü ve hissettikleri tehlikeler var.
It is the duty of the patriot to protect his country from its government.
-Thomas Paine

Resim

bonaparte
Üye

Mesaj gönderen bonaparte » 11 Kas 2019, 10:55

Değerli arkadaşlar uzun süre sonra tekrardan merhaba. Yazı olarak katılmasam da, forumu güncel olarak takip ediyorum. Tüm katılımcılara emekleri için tekrar teşekkür ederim.
Değerli dostlar, 93’ten bu yana Fransa da yaşıyorum ve ülke halkı, siyasi ve iktisadi denge ve AB ilişkilerini iyicene sindirdim.
Macron’un bu çıkışı bir çok sebebe bağlı:
1)Almanya: Merkel AB-ABD statükosundan pek memnuniyet duymayan ve AB bin elini mutlaka güçlendirmesi gerektiğini düşünen bir genel bakış sahibi idi. Ancak Merkel döneminin son bulması ile Alman tepe yönetimi kökten ABD bağlanma taraftarı...Tornado ların görev süreleri dolmasına aylar kala yaşanan kaosu anımsatırım. Macron burda Almanlara: sizin devamlı ve yaşamsal tek partnerinize sırtınızı çevirmeyin! Beyanatı Berlin duvarının yok oluşunun 30. yılı kutlamalarına denk gelmesi tesadüf eseri değil.
2)ABD: Stratejik ortaklık yerine feodal yapıya sahip bir NATO ya artık Fransa tahammül etmiyor. Amerika ya ödenen bedel getirisinden çok fazla. AB gerekirse Rusya ile partneliği geliştirebilmeli. AB NATO yüzünden tüm silah alımlarını ABD ye diyet olarak ödemektedir , bundan vazgeçilmelidir ...
Hele ki bu alımlar AB fonları sayesinde yapılıyor ve bu alımları yapan ülkeler AB desteğinden faydalanıyorlar ise.
AB diplomatik manada tam bir cüce. Yapısı nedeni ile ortak yol bulmak mümkün değil. Çıkarlar çok farklı. Ben NATO Dan önce AB nin sonunu görüyorum.
İlin

Mermi
Üye

Mesaj gönderen Mermi » 11 Kas 2019, 11:37

Sanchez yazdı:
11 Kas 2019, 03:27
Fransa, Avrupa'da artan ABD gücüne her zaman karşı oldu. Lakin savaş sonrası o kıtadaki bütün ülkelerin yeniden inşaasını da Amerikan taxpayerları(Marshall yardımları) üstlendi. Onlar söz sahibi olmayacaktı da ben mi olacaktım..

F-35 başka bir şey. Görebildiği tek tehlike Rusya'nın hareketlenmesi olan 5-20 küsür milyon nüfuslu, çokça zengin, profesyonel ordulu ülkelerin, dünyanın en büyük silahlı kuvvetleri ve en zengin ülkesiyle birlikte sıfır problem yaşamadan operasyon yapabilmelerini sağlayacak. Zamanı gelecek, Norveçli, İspanyol, Amerikan ve üstüne Danimarka F-35'i tek kolda uçacaklar. O muhtemel Avrupa ordusuna da böyle bir standardizasyon gerekiyor, yoksa altından kalkamazlar ABD yardımı olmadan.

Avrupa monolitik bir yapı değil. Herkesin düşüncesi ve ihtiyaçları başka. Bugün Polonya çok büyük bir şevkle ABD ile yakınlaşırken Batı Avrupalılar mesela, uzaklaşıyorlar. Herkesin kendi işi gücü ve hissettikleri tehlikeler var.
Evet hocam, söylediklerinizde haklısınız. Bende bu şartlar altında Macronun çıkışının pek bir anlam ifade etmediği kanısındayım. Fransa/Almanyanın geçmişte önlem almadığı veya alamadığı için iş buralara geldi bence.

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 12 Kas 2019, 00:43

Kafkasya yazdı:
08 Kas 2019, 12:28

Japonya!da kişi başı yıllık tüketim 65 kg. Türkiye 7 kg.

Naçziane önerim Somali'de bizim askeri üsse yakın bir liman tesis edip bizim balıkçıları oraya göndermek. Mazot, işçilik ve vergi ucuz. Orda birde ön işlme tesisi yapılır. Buzhane falan.

Yine bir tane büyükçe bir nakliye gemisi yapıp avlanan balığı dipfrizle gümrüksüz yurda sokup millete bol bol ucuz balık yedirmek. Hem de nispeten temiz Hint okyanusu balığı. Hem Somali kazanır hem Türkiye. Yeni balıklarda soframıza girer bu şekilde.

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 12 Kas 2019, 00:51

Sanchez yazdı:
11 Kas 2019, 03:27

Bir çok ABD'li Avrupa savaşlarına katılımı vatana ihanet olarak görürmüş.

iyi komediydi.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO » 12 Kas 2019, 01:01

Avrupa'daki anti-Amerikancılık farklı üyelerin belirttiği üzere 2.DS den sonra Batı Avrupa ekseninde artan ABD kontolü ile başlamış, aynı dönemde Avrupa ülkelerinde dekolonizasyon süreci ile birlikte gelişen anti-emperyalizm algısı Vietnam savaşı ve ucu bize kadar giden Gladio faaliyetleri ile de 1960 sonları ve 1970 ler de de zirve yapmış, ama karşılarında SSCB gibi bir tehdit olduğu için sosyal bazda vuku bulan bu anti-Amerikancılık devlet politikalarına pek yansımamış.

Soğuk Savaş sonrası dönem içini ise terör örgütlerinin batı devletlerine karşı ortak bir tehdit olması ve dünya üzerindeki çatışmaların politik eksenden tekrardan kültür eksenli olarak vuku bulması ve artan ekonomik işbirliği ile Avrupa-ABD ilişkileri genel olarak Soğuk Savaş sonrası seyrini koruyabilmişti son yıllara kadar.

musti yazdı:
12 Kas 2019, 00:51
...
Bir çok ABD'li Avrupa savaşlarına katılımı vatana ihanet olarak görürmüş.
...
Çok ilginç mesela Almanya'da şahit olduğum yaşlı başlı Amerikan tarihi profesörleri ciddi ciddi Pearl Harbour'u Roosevelt'in uluslararası arenadaki etkisini arttırmak için 2.DS ye müdahail olmak amacı ile planladığını ispatlanmış bir gerçek gibi tartışıyordu. Dünyanın başka bir kıtasında herhangi bir akademik ortamda benzer bir şey söyleseniz cahil-cühela komplo teorisyeninin alası olursunuz ama.

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 12 Kas 2019, 01:23

musti yazdı:
12 Kas 2019, 00:43
Japonya!da kişi başı yıllık tüketim 65 kg. Türkiye 7 kg.

Naçziane önerim Somali'de bizim askeri üsse yakın bir liman tesis edip bizim balıkçıları oraya göndermek. Mazot, işçilik ve vergi ucuz. Orda birde ön işlme tesisi yapılır. Buzhane falan.

Yine bir tane büyükçe bir nakliye gemisi yapıp avlanan balığı dipfrizle gümrüksüz yurda sokup millete bol bol ucuz balık yedirmek. Hem de nispeten temiz Hint okyanusu balığı. Hem Somali kazanır hem Türkiye. Yeni balıklarda soframıza girer bu şekilde.
Somali de somalilerin avlanması yasak.
Ama onların denizinde hukuk dışı İran ve başka ülkeler aşırı Avlanmakta imiş.
Geçmişde İce man kahraman askerlerinin zayıf açlıktan kurumuş sözde haydutlarini yakalayıp fotosunu çekip şov yapıyorlardı.
Adamlara avlanmayi yadaklarsan sen onların denizini soyarsan yapacakları pek fazla iş kalmıyor.
Ama artık ordan da ses çıkmıyor
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
musti
Süvariler

Mesaj gönderen musti » 12 Kas 2019, 02:37

NATO tarihinde Fransa'nın oyun bozanı oynamış. Geçmişte ittifakın( ne demekse artık) askeri kolundan çıkmış. Sonra geri girmiş.

Ama hiçbir zaman ülkesinde NATO üssü açılmasına izin vermemiş. Amerikanın uçaklarına ve gemilerine hiç üslerini açmamış. Hatta 60-70'lerde ABD'nin Bretton Woods sistemini yıkmak için ülkeleri Amerika'dan altın rezervlerini almaya yada Amerika'dan altın almaya teşvik etmiş.

Halen daha ABD uçakları Fransa'daki üslere kullanmazlar . Birçok zamanda hava sahasını açmamıştır. Mesela 1986'daki ABD'nin Libya'yı bombalaması gibi . Uçaklar İngiltere'den kalkmış ama Fransa hava sahasını açmamıştı.

Kendi ordusunu ve nükleer silah yapılanmasını NATO ve ABD tarafından denetlenmesine izin vermemiş.

Şimdi bu tuhaf ülke Türkiye'nin NATO dışına alınması konusunda sesleri yükseltiyor. Türkiye Fransa'ya göre çok daha istikrarlı bir NATO üyesidir.

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 12 Kas 2019, 13:34

Mermi yazdı:
11 Kas 2019, 01:00
Benim anlayamadığım, AB askeri açıdan bütün ipleri neden ABD' ye verdi. Iskandinav ülkeleri, Balkanlar, Doğu avrupa neredeyse ABD hegomonyasında. F-35 satıslarına baktığımız zaman anlarız. Hollanda, Norveç, Danimarka, Polonya, Belçika, İtalya hepsi F-35 kullanıcısı. 30-50 yıl göbekten bağımlılar. Polonya, Amerikaya gel benim ülkemde üs kur diye para veriyor. Bu kadar feci hatalar yapacaksın. Neredeyse bütün Avrupayı altın tepside Amerikaya vereceksin. Sonra bağımsız Avrupa vs. Nasıl olacak bu iş onuda söylese ya Macron.
Daha ABD yi tanımıyorlar da ondan. Ukrayna örneğini de hatırlatırım. Onlar iyi tanıdı!

ilhan
Akıncılar

Mesaj gönderen ilhan » 12 Kas 2019, 20:43

Mermi yazdı:
11 Kas 2019, 01:00
Polonya, Amerikaya gel benim ülkemde üs kur diye para veriyor.
Polonya şu anda abd için en önemli 3 bölgeden biri. Rusya almanya arasını kapatmak için abd çok uzun süredir polonyaya çalışıyor. Bize fetöyü falan sokan adamlar oralara neleri sokmuştur düşünmek serbest.
Resim

Kullanıcı avatarı
stannisbaratheon
Akıncılar

Mesaj gönderen stannisbaratheon » 13 Kas 2019, 08:47

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 13 Kas 2019, 09:26

Keşke Pentagon'un omzu kalabalıkları bu adam kadar mantıklı olabilse.
koşan hollandalı

Phrasal26
Süvariler

Mesaj gönderen Phrasal26 » 13 Kas 2019, 10:15

Şu operasyon sonrası ABD medyasının resmen AHaber ile yarıştığını hatta yalan ve dezenformasyonda onları geçtiğini gördükten sonra bugün yapılacak ortak basın toplantısı inanılmaz provokatif geçebilir. Öyle iğrenç bir propaganda var ki adamlar daha birkaç gün önce zırhlı araca tırmanmaya çalışırken ezilen Kürt bir protestocuyu "Türk askeri aracı Kürtleri ezdi"(Kullanılan dil kasıt varmış gibi gösteriyor) diye haber geçiyor. Inşallah fiyaskoya dönüşmez ama Pentagon ve ABD medyası baya hararetli bir Türkiye karşıtlığı körüklüyor. Sabah akşam gizemli "Unknown Source" lar Kürtlerin ne kadar harika olduklarını, Türklerin fosfor kullandığını ve savaç suçu işlediğini bildiriyor bu gazetecilere ve normal bir günde spekülatif & kanıtlanmamış bir olay olacak haberler direk sitelerinde & sosyal medyada (Reddit'te buna benzer bir iddia 70bin upvote almıştı) yayınlanıyor. Baya harika bir habercilik. Galiba günümüzde öyle bağımsız, tarafsız ve ilkeli gazetecilik hiçbir ülkede kalmadı.

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 13 Kas 2019, 10:26

Phrasal26 yazdı:
13 Kas 2019, 10:15
Şu operasyon sonrası ABD medyasının resmen AHaber ile yarıştığını hatta yalan ve dezenformasyonda onları geçtiğini gördükten sonra bugün yapılacak ortak basın toplantısı inanılmaz provokatif geçebilir. Öyle iğrenç bir propaganda var ki adamlar daha birkaç gün önce zırhlı araca tırmanmaya çalışırken ezilen Kürt bir protestocuyu "Türk askeri aracı Kürtleri ezdi"(Kullanılan dil kasıt varmış gibi gösteriyor) diye haber geçiyor. Inşallah fiyaskoya dönüşmez ama Pentagon ve ABD medyası baya hararetli bir Türkiye karşıtlığı körüklüyor. Sabah akşam gizemli "Unknown Source" lar Kürtlerin ne kadar harika olduklarını, Türklerin fosfor kullandığını ve savaç suçu işlediğini bildiriyor bu gazetecilere ve normal bir günde spekülatif & kanıtlanmamış bir olay olacak haberler direk sitelerinde & sosyal medyada (Reddit'te buna benzer bir iddia 70bin upvote almıştı) yayınlanıyor. Baya harika bir habercilik. Galiba günümüzde öyle bağımsız, tarafsız ve ilkeli gazetecilik hiçbir ülkede kalmadı.
Adamlar sayfalarca yazıyorlar böyle böyle oldu diye. Yazdıkları iki münferit olay. Üstüne Pentagon objektif gözlemlere göre savaş suçu denebilecek fazla bir şey olmadı diyorlar. Neymiş Türkler önlesinmiş. Ulan it engellemiyor olsak bu kadar az ve küçük şeyler olur mu? Farazi şeyleri yazıp duruyorlar. Basın toplantısını merakla bekliyorum. Tarafsız gazetecilik diye bir şey yoktur. Gazetecilere melek muamelesi yapmayın. Sahibin sesi olan kişilerden bahsediyoruz.
koşan hollandalı

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 13 Kas 2019, 22:03

Blaise Misztal denen dangalak, yine hiç bozmadan Erdoğan nefreti üstünden yorum yapıp duruyor. İşte böyle dangalaklar yüzünden ABD kafasına daha çok duvarlara vuracak.

Kafkasya
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Kafkasya » 13 Kas 2019, 22:26

Seneler aylar önce yazmıştım Rte'nin ve AKP'nin tutumunu hiç de iyi olmayan bir yere varacağını, çoğu konuda işin bu duruma everileceği hep dedim, hepsi bu forumda mevcut. Bunun üzerine bir de başkanlık sistemi geldiki tam tuzak.
Ben demiştim de bir şey fayda etmiyor.

Bu işin sonu çok daha taviz vererek biraz daha bu mevkide kalmak. Ama artık yaka kaptırıldı. Tavizlerin arkası kesilmez bizim için çok kötü noktalara gider.
Tv'de hala ama Kılıçdaroğlu da Trump a heç höt deyemedi diyen tipler konuşuyor.

Allah sonumuzu hayır etsin.
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 14 Kas 2019, 00:47

Sakin bir basın toplantısı oldu. Herhalde Pentagon itlerini twit atmanız daha iyi olur diyerek soru sormaya göndermedi. Hepsi çıldırmış vaziyette aptal aptal twitler atıyorlar.
koşan hollandalı

Murjuk
Süvariler

Mesaj gönderen Murjuk » 14 Kas 2019, 00:52

Bizimkiler iyi çalışmışlar bu sefer. Yalnız güvenli bölge/harekât işi ne oldu tam anlamadım. Başını kaçırmışım. Çözülen sorun da duyamadım. Yine boş mu döneriz bilemiyorum...
En son Murjuk tarafından 14 Kas 2019, 00:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mermi
Üye

Mesaj gönderen Mermi » 14 Kas 2019, 00:53

F-35 için o kadar basın açıklamasını bekledim. Hiç değinilmedi bile. Televizyonlar sabaha kadar konuşur boş konuları. Mektubu iade etti. Yeni Türkiye cart curt :(
En son Mermi tarafından 14 Kas 2019, 00:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Murjuk
Süvariler

Mesaj gönderen Murjuk » 14 Kas 2019, 00:54

Canti yazdı:
14 Kas 2019, 00:47
Sakin bir basın toplantısı oldu. Herhalde Pentagon itlerini twit atmanız daha iyi olur diyerek soru sormaya göndermedi. Hepsi çıldırmış vaziyette aptal aptal twitler atıyorlar.
Bizim istemediğimiz gazetecilerin soru sormasına izin verilmedi dikkat ederseniz. Hatta trump sizinkilerden seçin birini diye pas attı.

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 14 Kas 2019, 00:55

Belirsizlik halen devam ediyor. Uçak röportajında işin rengi belli olur.

Kullanıcı avatarı
TMRT
Süvariler

Mesaj gönderen TMRT » 14 Kas 2019, 00:57

Trump Hilal Kaplan'ı çok fena haşladı yalnız. Hala gülüyorum. :)
Someone Over 50 You Can Trust (F4 Phantom II 2020 Terminator)

Resim

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 14 Kas 2019, 00:58

Silinebilir.
En son Canti tarafından 14 Kas 2019, 01:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
koşan hollandalı

Kullanıcı avatarı
Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti » 14 Kas 2019, 01:01

Murjuk yazdı:
14 Kas 2019, 00:54
Bizim istemediğimiz gazetecilerin soru sormasına izin verilmedi dikkat ederseniz. Hatta trump sizinkilerden seçin birini diye pas attı.
Keşke sorsalardı. Gayet iyi olurdu. Adam gitti Hristiyan azınlıkları sordu. Kardeşim kaç taneler zaten garibanlar? Adamlarla ne derdimiz olacak. Türkiye destekli grupların savaş suçları sorulmadı diye çıldırıyorlar. Savaş suçu dedikleri vakayı adiyeden üç beş olay. Ne yaptın sen diye kulağını çekeriz. Sorsalardı Erdoğan BTÖ'nün yediği haltların belgelerini gösterir, ağızlarının payını verirdi.
koşan hollandalı

Murjuk
Süvariler

Mesaj gönderen Murjuk » 14 Kas 2019, 01:03

Yalnız bizimki mektubu Trump'a "takdim etmiş". Bu da komik durdu ama ne yapalım. Ancak takdim edebiliyoruz...