Yunanistan Türkiye gerilimi

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
TerörleMücadele
Süvariler
Re: Yunanistan Türkiye gerilimi

Mesaj gönderen TerörleMücadele » 28 Tem 2020, 21:40

İstiklalFM yazdı:
28 Tem 2020, 21:17
Hükumetin diplomasi ile sahayı soğutma çabaları benim açımdan o kadar da mantıksız değil. Sadece "Herkes kendi kıta sahanlığında çalışmalara devam etsin, tartışmalı bölgelerde de ortak çalışmalar yapılsın." açıklaması beni rahatsız etti. Manası nedir? Niye böyle saçma bir açıklama yapıldı?
Umarım şu açıklamayı görüşme esnasında diplomatlar, bürokratlar düzeltirler.

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 28 Tem 2020, 21:59

Pardon Ege ve Akdenizdeki MEB den yola ciktik, kanala nasıl geldik? Göz göre göre bir rant projesi olan kanalı Ege ve Akdenizle ilişkilendirmek anlamsız (veya konuyu saptırmaya yönelik)

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 28 Tem 2020, 22:04

İstiklalFM yazdı:
28 Tem 2020, 21:17
Hükumetin diplomasi ile sahayı soğutma çabaları benim açımdan o kadar da mantıksız değil. Sadece "Herkes kendi kıta sahanlığında çalışmalara devam etsin, tartışmalı bölgelerde de ortak çalışmalar yapılsın." açıklaması beni rahatsız etti. Manası nedir? Niye böyle saçma bir açıklama yapıldı?
Ben tahmin ediyorum hükumet içinden biri yine "akıllılığını" ortaya koydu. Bunun dışişlerinden çıkmış olması pek mümkün değil.

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey » 28 Tem 2020, 22:08

Moon&star yazdı:
28 Tem 2020, 21:23
Rusya?
Rusya, biz göz yumduğumuz için rahatlıkla, Karadeniz'den Akdeniz'e denizaltı geçiriyor. Montrö'nün kalkması sadece ABD'nin değil, Rusya'nın da sınırlarını kaldıracak. Sözleşmeyi bir gözden geçirin.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings » 28 Tem 2020, 22:23

delikpr yazdı:
28 Tem 2020, 21:59
Pardon Ege ve Akdenizdeki MEB den yola ciktik, kanala nasıl geldik? Göz göre göre bir rant projesi olan kanalı Ege ve Akdenizle ilişkilendirmek anlamsız (veya konuyu saptırmaya yönelik)
ABD’nin Yunanistan’a yerleşmesinin mevcut gerilim ile alakası var mı yoksa gerçekten Rusya’ya karşı mı konuşlandı , bu olay kanal projesine kadar uzanan bir planın hazırlığı olabilir mi diye çok girdili ve birbirine bağlı konuları içerdiği için.

Kullanıcı avatarı
Moon&star
Süvariler

Mesaj gönderen Moon&star » 28 Tem 2020, 22:24

Gözden geçirmeme pek gerek yok. Zira meslek icabı çokça dersini aldım. Aynı Rusya'nın Pasifik ve Baltık denizinde de büyük filolar bulundurduğunu ve Karadeniz ve bize gebe kalmadan da dünya üzerinde istediği bir yere kuvvet aktarımı yapabileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Neyse, bu konunun tartışma yeri burası değil. Sulandırmayalım. :)
Resim
Today's lesson will be pain.

leto
Süvariler

Mesaj gönderen leto » 28 Tem 2020, 22:31

Bu itlerin sevindirilmesine üzüldüm açıkçası. Yine de elbette barış savaştan iyidir. Umarım bunların hareketlenmesinden edinebileceğimiz bilgi varsa edinmişizdir. Bilirsiniz, nerelerde nasıl pozisyon aldılar, hangi birimleri en aktifti, radarları, gemileri nasıl pozisyon aldı vs... Bazı futbolcular penaltı atacakken vuracak gibi yapıp kaleciyi yatırır ya hani.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings » 28 Tem 2020, 22:36

Moon&star yazdı:
28 Tem 2020, 22:24
Gözden geçirmeme pek gerek yok. Zira meslek icabı çokça dersini aldım. Aynı Rusya'nın Pasifik ve Baltık denizinde de büyük filolar bulundurduğunu ve Karadeniz ve bize gebe kalmadan da dünya üzerinde istediği bir yere kuvvet aktarımı yapabileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Neyse, bu konunun tartışma yeri burası değil. Sulandırmayalım. :)
Katılamayacağım. Şu an Habertürk TekeTek konukları gayet güzel , E TümAmiral Ali Deniz konuşuyor.

Kullanıcı avatarı
Moon&star
Süvariler

Mesaj gönderen Moon&star » 28 Tem 2020, 22:49

Konu konuyu açar elbette. Yüzeysel olarak da tartıştık zaten. Lakin orası bir TV programı, burası forum. Kanal konusunu kendi başlığında tartışmak daha doğru olur düşüncesindeyim. Yinede siz bilirsiniz, bana musade. Şarjım bitiyor. :roll:
Resim
Today's lesson will be pain.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings » 28 Tem 2020, 22:55

Moon&star yazdı:
28 Tem 2020, 22:49
Konu konuyu açar elbette. Yüzeysel olarak da tartıştık zaten. Lakin orası bir TV programı, burası forum. Kanal konusunu kendi başlığında tartışmak daha doğru olur düşüncesindeyim. Yinede siz bilirsiniz, bana musade. Şarjım bitiyor. :roll:
Yanlış anladınız , D.Akdeniz Yunanistan gerilimi konuşuluyor şu an. Program güzel dedim. Konuya döndük merak etmeyin.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez » 30 Tem 2020, 22:36

Montrö'nün imzalandığı onyılda dünya ne durumdaydı, kimler kimden çekiniyordu, kim ile birlikteydi, ABD neredeydi, ne yapıyordu okumadan doğru bir bakıç açısı elde etmek mümkün değil.

İngiltere ve Fransa'nın o dönem içinde bulundukları Sovyet yayılmacılığı korkusu, iki ülkenin de hem Kıta Avrupası'nda hem de Doğu'da silahlı bir çatışmadan kaçınma isteği lakin buna karşın yine de dünyanın en büyük iki donanması ile en kabiliyetli ordularına sahip olmaları Sovyetler'i masaya çeken asıl şey olmuştur. Bizim asıl çekincemiz olan İtalya masada kazanamayacağını bildiği için görüşmelere katılmamıştır dahi. ABD henüz resimde yoktu, zaten imzacısı da değildir ancak müttefiki Türkiye'nin Boğazlar üzerindeki kayıtsız egemenliğine geçen 90 yılda hep saygı duymuştur, içten içe Soğuk Savaş sonrası değişim istese de.

Montrö bir taviz değildir. Boğazlar gibi önemli doğal su yollarının herhangi birine bakarsanız hiç birinde coğrafi olarak sahibi bulunan ülkenin Türkiye kadar egemen olmadığını göreceksiniz. Özellikle İngiltere Türkiye'yi kendine müttefik arayan Almanya'ya (tekrar) itmemesi için bizim bütün isteklerimizi savunmuş, neredeyse Sovyetler ile bizim adımıza müzakere yürütmüştür.

Bugün Türkiye'nin bizi mutlu etmek isteyen o kadar güçlü arkadaşları yok.
It is the duty of the patriot to protect his country from its government.
-Thomas Paine

Resim

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 30 Tem 2020, 23:48

Dünyanın ve de özellikle Batılı müttefiklerin istikrarsızlık ihraç eden bir İhvan rejimine güveni, sempatisi, desteği mümkün mü?

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 31 Tem 2020, 00:41

Sanchez yazdı:
30 Tem 2020, 22:36
Montrö'nün imzalandığı onyılda dünya ne durumdaydı, kimler kimden çekiniyordu, kim ile birlikteydi, ABD neredeydi, ne yapıyordu okumadan doğru bir bakıç açısı elde etmek mümkün değil.

İngiltere ve Fransa'nın o dönem içinde bulundukları Sovyet yayılmacılığı korkusu, iki ülkenin de hem Kıta Avrupası'nda hem de Doğu'da silahlı bir çatışmadan kaçınma isteği lakin buna karşın yine de dünyanın en büyük iki donanması ile en kabiliyetli ordularına sahip olmaları Sovyetler'i masaya çeken asıl şey olmuştur. Bizim asıl çekincemiz olan İtalya masada kazanamayacağını bildiği için görüşmelere katılmamıştır dahi. ABD henüz resimde yoktu, zaten imzacısı da değildir ancak müttefiki Türkiye'nin Boğazlar üzerindeki kayıtsız egemenliğine geçen 90 yılda hep saygı duymuştur, içten içe Soğuk Savaş sonrası değişim istese de.

Montrö bir taviz değildir. Boğazlar gibi önemli doğal su yollarının herhangi birine bakarsanız hiç birinde coğrafi olarak sahibi bulunan ülkenin Türkiye kadar egemen olmadığını göreceksiniz. Özellikle İngiltere'nin Türkiye'yi kendine müttefik arayan Almanya'ya (tekrar) atmaması için bizim bütün isteklerimizi savunmuş, neredeyse Sovyetler ile bizim adımıza müzakere yürütmüştür.

Bugün Türkiye'nin bizi mutlu etmek isteyen o kadar güçlü arkadaşları yok.

Aslında olmak isteyen bir sürü ülke var da. İşte dayımız işi bozuyor. Kimse dayımız ile iş yapmak istemiyor. Zaten o da iş yapamıyor. Ben Yunanistan ile gerilimin durmasının üst akıl ile olduğunu sanmıyorum. Bildiğin geri vites! Büyük devlet dediğin bu kadar öterse dediğini yerine getirmek zorunda olduğunu bilir. Temmuz ayı ne yazık ki Doğu Akdeniz ve Libya'da kaybetmeye başladığımız ay oldu.

@Teori ye katılıyorum. Bizim harekatımız bir anda bir yerde durdurulup hazırlanılıyor ha girdik ha gireceğiz deniliyorsa. O iş bitmiştir. İç kamuoyuna güzel sözlerden ibarettir. Zaten ekonominin durumu ortada. Bir savaş kaldıracak durumda değiliz. Doğu Akdeniz sorununun tam da bu yıllara denk gelmesi şans değil sanırım! Gavur işini biliyor. Zamanlama manidar.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM » 31 Tem 2020, 05:47

Klişe, klişe ve klişe...

Hükumete kimse güvenmiyor normal ancak her duraklamada kaybediyoruz tantanası yine başladı. Libya'ya ilk müdahale kararının ardından Sirte düştüğünde, Trablus sokaklarına havanlar düşerken de aynısı oldu. Kaybettik, baştan yanlış tarafı tuttuk vs. Bütün Batı Libya'dan çekildiler.
Şimdi Meis çevresinde durup biraz diplomasi deneyelim dendiğinde de aynısı. Yunanistan'a bakın birde. Koşulsuz şartsız harita dayatmaya çalışırken koşulsuz ön görüşmeye kadar gevşediler. Birşey çıkacağından değil ancak ne çıkacağını görmeden peşin hükme gerek yok. Her seferinde aynısı oluyor. Klişeler sayfaları dolduruyor
Resim

Kullanıcı avatarı
ddemir
Süvariler

Mesaj gönderen ddemir » 31 Tem 2020, 08:55

İstiklalFM yazdı:
31 Tem 2020, 05:47
Klişe, klişe ve klişe...

Hükumete kimse güvenmiyor normal ancak her duraklamada kaybediyoruz tantanası yine başladı. Libya'ya ilk müdahale kararının ardından Sirte düştüğünde, Trablus sokaklarına havanlar düşerken de aynısı oldu. Kaybettik, baştan yanlış tarafı tuttuk vs. Bütün Batı Libya'dan çekildiler.
Şimdi Meis çevresinde durup biraz diplomasi deneyelim dendiğinde de aynısı. Yunanistan'a bakın birde. Koşulsuz şartsız harita dayatmaya çalışırken koşulsuz ön görüşmeye kadar gevşediler. Birşey çıkacağından değil ancak ne çıkacağını görmeden peşin hükme gerek yok. Her seferinde aynısı oluyor. Klişeler sayfaları dolduruyor
Katılıyorum. Bu kadar duygusallık fazla. Artık böyle yorumlar kahvehane muhbbetinide aştı. Günübirlik yaşamayı bırakın. Sanki meydan muharebesine çıktıkta günün sonunda kimin kazanacağı belli olacak.
Sebep sonuç analizi yaparsın. Analiz o kadar çok olasılık çıkarır ki hepsi ayrı ayrı aksiyon gerektirir. Ve zaman meselesi. 200 yıllık meseleyi bir haftada nasıl çözeceksin.

Zigana
Üye

Mesaj gönderen Zigana » 31 Tem 2020, 09:04

Scalp muhabbeti mevcut.Yunanlilar kendilerinden cok emin.Türk Ordusu bu tür tehlikeye karsi hangi önlem alabilir?

Lux
Üye

Mesaj gönderen Lux » 31 Tem 2020, 09:51

İstiklalFM yazdı:
Klişe, klişe ve klişe...

Bizim milletin genel yapısı
1 Tez canlıyız
2 Her şeyi gözümüde çok büyütüyoruz

Bunun üstüne bir de bence bizim insanımızın fazla boş zamanı var. Sosyal medyada orda burda çok zaman harcıyoruz. Gelişmiş ülkelerde 65 yaşında ki teyzeler bile Arduino, programlama filan öğrenip bahçesine otomasyon filan bişi yapıyor. Bizim ülkede uygun durumu olan bir çok insan var ama kimse programlama öğrenmeye hevesli değil. Bir bilgisayar mühendisi olarak diyorum bilgisayar mühendisinin yaptığı işi yapabilmek için üniversite okumak şart değil.

Kullanıcı avatarı
Grenadier
Üye

Mesaj gönderen Grenadier » 31 Tem 2020, 10:33

Ben de karşı tarafta bu konuyla ilgili havayı inceledim biraz. Ergen kafalı troller dışında olaya daha mantıklı bakanlar da mevcut. ''Türkler güç gösterisi yaptı, biz müzakere etmeyi kabul ettik, zaten Merkel bizi masaya razı ederek bize kazık attı, Türkleri Merkel'in vaatleri durdurdu, donanmamız değil, kendi kendimize gelin-güvey olmayalım'' şeklinde düşünenlerin oranı da az değil.

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish » 31 Tem 2020, 14:14

İstiklalFM yazdı:
Klişe, klişe ve klişe...

+1

Bugünün en rasyonel yorumu. Tamamen Katiliyorum. Daha bundan bir kac gün evel Yunanlar " egemen hakkimizi asla tartismayiz " diyenleri görün bakin nasil yumusadilar. Hemde önkosulsuz görüsmelere katilmaya hazirlarmis.

leto
Süvariler

Mesaj gönderen leto » 31 Tem 2020, 16:59

Anlayamıyorum. Yani bu olanlarda yurttaşlarımızın rahatsız olacağı hiçbir şey yok mudur? İnsanlar rahatsızlıklarını dile getirmesinler mi? Bunlar Merkel'in telefonuyla kurtulduysa bu durum sıcağı sıcağına uygun bir dille ifade edilip hem yurttaşların bilgilenmesi sağlanıp, hem de bu itlerin böbürlenmelerinin önüne geçilemez miydi? "Yunanistan hukuksuz yaklaşımından, mantık dışı iddialarından sayın Merkel'in ricasıyla vazgeçmiş göründüğünden biz de iyi niyet çerçevesinde, konunun adalet divanında çözülmesi adına sondaj faaliyetlerimizi şimdilik erteliyoruz" gibi bir açıklama yapılamaz mıydı? Ya da nasıl olacaksa artık. Merkel'in etkisiyle eşkiyalıktan vazgeçtikleri, bunun üzerine iyi niyet gösterildiği anlatılmalıydı. Ama onun yerine saatlerce ses seda çıkmadı. Düşman moral buldu. İlla bu itlerin "limandan çıkamadılar, onlar bu dilden anlarlar " gibisinden zırvalamalarına mı maruz kalalım? Şimdi bundan rahatsız olanlar mı suçlu oluyorlar. Diplomasi denen şey akarın tuhaf konuşmalarından fazlasıdır. Eğer biz bu sorunun adalet önünde çözülmesini istiyorsak neden bunu daha güçlü biçimde ifade etmedik? Şimdi geri adım atmış görüntüsü çiziyoruz. Ne derseniz deyin görüntü bu. Elbette savaş kaybetmiş değiliz. Hiçbir şey bitmedi. Ama psikolojik bir durum oluştu. En azından kendilerini eşit görmeye başladılar. Herkesi bilemem ama benim kanıma dokunuyor.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings » 31 Tem 2020, 19:40

Oruçreis gemisi 2 ve 3 nu’lı sahalara gidiyormuş. G.Kıbrıs’ın burnunun dibine. Yani Yunan’la konuşup Rum’u mu tahrik edeceğiz. Bir zıkkım anlamadım. Kaynak : haberler

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM » 31 Tem 2020, 20:27

leto yazdı:
31 Tem 2020, 16:59
Anlayamıyorum. Yani bu olanlarda yurttaşlarımızın rahatsız olacağı hiçbir şey yok mudur? İnsanlar rahatsızlıklarını dile getirmesinler mi? Bunlar Merkel'in telefonuyla kurtulduysa bu durum sıcağı sıcağına uygun bir dille ifade edilip hem yurttaşların bilgilenmesi sağlanıp, hem de bu itlerin böbürlenmelerinin önüne geçilemez miydi? "Yunanistan hukuksuz yaklaşımından, mantık dışı iddialarından sayın Merkel'in ricasıyla vazgeçmiş göründüğünden biz de iyi niyet çerçevesinde, konunun adalet divanında çözülmesi adına sondaj faaliyetlerimizi şimdilik erteliyoruz" gibi bir açıklama yapılamaz mıydı? Ya da nasıl olacaksa artık. Merkel'in etkisiyle eşkiyalıktan vazgeçtikleri, bunun üzerine iyi niyet gösterildiği anlatılmalıydı. Ama onun yerine saatlerce ses seda çıkmadı. Düşman moral buldu. İlla bu itlerin "limandan çıkamadılar, onlar bu dilden anlarlar " gibisinden zırvalamalarına mı maruz kalalım? Şimdi bundan rahatsız olanlar mı suçlu oluyorlar. Diplomasi denen şey akarın tuhaf konuşmalarından fazlasıdır. Eğer biz bu sorunun adalet önünde çözülmesini istiyorsak neden bunu daha güçlü biçimde ifade etmedik? Şimdi geri adım atmış görüntüsü çiziyoruz. Ne derseniz deyin görüntü bu. Elbette savaş kaybetmiş değiliz. Hiçbir şey bitmedi. Ama psikolojik bir durum oluştu. En azından kendilerini eşit görmeye başladılar. Herkesi bilemem ama benim kanıma dokunuyor.
Ben ve benim gibi düşünen üyelerimiz eleştiri olmasın demiyor. Mesnet veya sebep belirtmeden "öldük bittik" kısmına gelinmemesi gerektiğini savunuyor. Söylediklerinizin bir kısmına katıldığım ve benimde rahatsız olduğum kısımlar olduğunu ben de belirttim. Ancak bunları belirli nedenler ile sunmak lazım. Aksi halde sadece kendi kafamızdan uydurduğumuz sonuçlara ağıt yakıyoruz.

Kendilerini eşit görmeye başladılar önceden üstün görüyorlardı. Zamanla gerçekliğe daha çok yaklaşacaklar...
Resim

y_a_s
Üye

Mesaj gönderen y_a_s » 31 Tem 2020, 22:03

şahsen ben felaket tellalı bir insanım. Bu maalesef huyum. Günlük yaşantımda ve iş hayatımda da böyle bir karakterim var ve bütün yakın çevrem bundan dolayı bana sürekli takılırlar. Yani bazı insanlar karamsardır bazıları daha serinkanlı yorumlarlar. Yeter ki forum kurallarını çiğnemeden birbirimize saygısızlık etmeden belirtelim fikirlerimizi. Mesela ben hala bu müzakerelerden bizim çıkarımıza bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Hatta yunanın müzakereye yanaşacağına bile inanmıyorum. Yunanın asla taviz vereceğini düşünmüyorum. Ayrıca iki ülkenin de bir çatışmaya falan gireceğine de inanmıyorum. Öldük bittik demiyorum ama bizim yunanın kendi tezine göre ilan ettiği münhasır ekonomik bölgedeki sondaj faaliyetlerimizin sondajdan öteye geçmesi durumuna göz yumacaklarını hiç sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
taner82
Üye

Mesaj gönderen taner82 » 01 Ağu 2020, 16:40

Özür dileyerek soruyorum:

Bazi Sayfalarda Israil Yunanistandan bi kac Ada kiralamak istiyormus, birkac Asker Üs yapabilmek icin.
Bu ne kadar dogru?
trmilitary.org

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 01 Ağu 2020, 17:40

Yapılan tornistanın arka planı hakkında Sabahattin Önkibar'ın bu videosu epeyi aydınlatıcı.

https://www.youtube.com/watch?v=Vtrkwg-ka5k

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish » 01 Ağu 2020, 20:06

delikpr yazdı:
01 Ağu 2020, 17:40
Yapılan tornistanın arka planı hakkında Sabahattin Önkibar'ın bu videosu epeyi aydınlatıcı.

https://www.youtube.com/watch?v=Vtrkwg-ka5k
Önkibar mi? Bu mi kaldi kaynak olarak referans?

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 01 Ağu 2020, 20:43

Tigerfish yazdı:
01 Ağu 2020, 20:06
Önkibar mi? Bu mi kaldi kaynak olarak referans?
Haklısın, malumu ilâm etmiş, herkesin aklındakini söylemiş.

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish » 01 Ağu 2020, 20:47

Ben ise bu kaliteli sahislari daha cok ciddiye alirim.

https://www.youtube.com/watch?v=baaGcZp_e1A

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 01 Ağu 2020, 23:27

Amiyâne tabirle, bu işin arkasında derin strateji, derin devlet aklı, devletin âli menfaatleri gibi şeyleri aramak bence biraz hikâye.

Gerçek, gâyet yalın, basit ve sarih olarak gözümüzün önünde duruyor. Diğer söylemler şaşırtma, hedef saptırma ve toplumun aklını karıştırma taktikleri veya türevleri.

Dış güçler, mevcut bazı "dosyaları" gerektiği zaman, gerektiği ortamda dolaptan çıkarıp masaya koydukları zaman bazı operasyonlar, harekâtlar vs. anlaşılmaz bir şekilde aniden nihayete eriyor. Ondan sonra "devlet aklı", "derin strateji" koroları devreye giriyor.

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 02 Ağu 2020, 15:59

Sayın @istiklal sanırım benim yorumuma klişe dediniz? Ardindan forumun yarısı da yüklenmiş.

Ben size göre klişe gelebilirim. Hatta kahvedeki adam da olabilirim(!) Ama önümdeki sebep ve etkenlere bakarak yorum yapıyorum. Ve hiç iç açıcı değil. Evet hiç yoktan iyi ama yine dejavu yaşamaktayız. Yaptık ettik de dedigimiz çok şey çıktı. Suriye'den örnek vererek konuyu dağıtmak istemiyorum. Çok fazla negatif yorum yapan insan olabilir lakin siz de her negatif yorumu aynı kefeye koymayın. Ben önceki yazımın arkasındayım. Umarım yanılırım. Madem bu kadar eminsiniz. Susuyorum..

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 02 Ağu 2020, 23:44

Kimisi üstün hayal gücü ile Meis adasını dahi işgal fantezileri geliştirmiş.

Yahu önce bir işgal altındaki adalarımızı kurtarın.
Ama doğru aynı kişiler o adalarımızın işgal altında olmadığını iddia ediyor.
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

TEORI
Akıncılar

Mesaj gönderen TEORI » 03 Ağu 2020, 17:38

Şimdi yazmayayım diyorumda dayanamıyorum. Trablus a bombalar düşerkende yazdıklarımız duruyor hala. Siz meis den bir melis çıkar mı diye düşünüyorsunuz. Çıkmaz şu saatten sonra. Daha önce yazdığımda hala ısrarcıyım. Çünkü herzamanki gibi olanı yazıyorum. Daha önce bir yazımda belirtmiştim yine belirteyim. Bu işlerde bardağın dolu tarafına bakmak için kasmayın. Gerçekler o boş olan kısma ne konacağına odaklanır. Boş olan kısmı öyle bir doldururlarki dolu olanıda bozar.

Bu işlerin doğası ya yaparsın ya yapamazsın. Ortası olmaz. Şuan orada sözüm ona tartışılan şey senin egemenlik hakların. Ortak bir noktada buluşma veya diğer basına yansıyan gibi şeyler değil. Sen EGEMENLİK haklarını tartışmaya savaşmadan açıyorsan zaten sonucunda sana iyi bir şey değil neyi razı görürlerse onu almaya mahkum ederler. Siz yine dolu tarafına bakıp kendinizi avutun ama en son bu kadar girişken bir noktaya gelmemize vesile olan Yaycı paşa gibi adamlarıda uçurdular. Artık bir devlet aklından söz edilemez.

Umalımda düşmanımız herzamanki aptallığını sürdürsün.
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr » 03 Ağu 2020, 19:30

Ayrıca Yunanistan burada, silahlı kuvvetlerini teyakkuza geçirerek, deniz ve hava unsurlarını ihtilafa konu olan bölgeye konuşlandırarak ve gelirseniz vururuz diye ihtar çekerek bize karşı etkin bir şekilde caydırıcılık uyguladı; adamların hakkını yemeyelim.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos » 04 Ağu 2020, 12:33

delikpr yazdı:
03 Ağu 2020, 19:30
Ayrıca Yunanistan burada, silahlı kuvvetlerini teyakkuza geçirerek, deniz ve hava unsurlarını ihtilafa konu olan bölgeye konuşlandırarak ve gelirseniz vururuz diye ihtar çekerek bize karşı etkin bir şekilde caydırıcılık uyguladı; adamların hakkını yemeyelim.
Yunanistan' ın gönderdiği kuvvet caydırıcılık olarak değil, iç politikaya dönük hareketti. Bize nasıl kendi sahanlığımızı tartışmak mantıksız geliyor ise Yunanistan tarafı için de aynı şartlar gerekli. Bizim burada mücadele ettiğimiz sadece Yunanistan değil, AB' nin de kendisi. Umuyorum ki düşündüğüm gibi olurda Yunanistan' ı, bu görüşmeler sonucunda yasal haklılığımızı kendi ağzı ile ilan ettirilecek pozisyona getirtebiliriz.Aksi durumda im kimi nereye kadar caydıracak belli olur. Zaten belirtilen kısımlarda düzenlenen 12 günlük navtex ile sağlıklı bir tarama yama zamanı olmazdı. Oltaya geldi Yunanistan. (Umuyorum.)
"ASIL ÖNEMLİ OLAN VE MEMLEKETİ TEMELİNDEN YIKAN, HALKINI ESİR EDEN, İÇERİDEKİ CEPHENİN SUSKUNLUĞUDUR.''

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 06 Ağu 2020, 15:45

Bu arada bu Yunan Kardak krizinde adaya çıkan SAT komandolarının hepsinin kazalarda öldürüldüğüne inanıyormuş.

Kaynak: Kendi forumları.

Ardından biri de "Imia (Kardak) da ölen şehitlerimiz için hiç biri yaşamamalı, her nefesleri bizim 3 kahramanımız için küfür!" gibi saçma yorum da yapmış. Sizi bilmem ama bu adamlar hakikatten başka kafadalar. Sen gel anakaramın dibinde kendi hatan ile öl, ardından Türk komandosunu suçla!

Kullanıcı avatarı
Test7
Yayımcı (Editör)

Mesaj gönderen Test7 » 06 Ağu 2020, 15:50

Antares yazdı:
06 Ağu 2020, 15:45
Bu arada bu Yunan Kardak krizinde adaya çıkan SAT komandolarının hepsinin kazalarda öldürüldüğüne inanıyormuş.

Kaynak: Kendi forumları.

Ardından biri de "Imia (Kardak) da ölen şehitlerimiz için hiç biri yaşamamalı, her nefesleri bizim 3 kahramanımız için küfür!" gibi saçma yorum da yapmış. Sizi bilmem ama bu adamlar hakikatten başka kafadalar. Sen gel anakaramın dibinde kendi hatan ile öl, ardından Türk komandosunu suçla!
Daha geçen birisi SAT Komutanlığı’na atandı :roll:

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 06 Ağu 2020, 16:01

Test7 yazdı:
06 Ağu 2020, 15:50
Daha geçen birisi SAT Komutanlığı’na atandı :roll:
Zaten o haberin altına yorum yapmışlar. "Demek ki yaşıyorlarmış!" diyorlar bir de. Bazıları "Hepsi öldürülmedi mi ya?" diye de sormaktalar..

Zigana
Üye

Mesaj gönderen Zigana » 06 Ağu 2020, 16:33

Sular daha fazla isinmaya basliyor.Yunanistan ve Misir anlasmaya varacaklar gibi.Türkiyenin etrafi gün gectikce daha fazla sariliyor ve cembere aliniyor.Bir cözüm bulunmali, cikarimiz gözetilmeli.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok » 06 Ağu 2020, 17:01

https://twitter.com/MfaEgypt/status/129 ... 43553?s=20

Bir şeyler imzalamışlar. Bakalım ne imzaladılar.

Kullanıcı avatarı
Hayali
Üye

Mesaj gönderen Hayali » 06 Ağu 2020, 18:40

kostok yazdı:
06 Ağu 2020, 17:01
https://twitter.com/MfaEgypt/status/129 ... 43553?s=20

Bir şeyler imzalamışlar. Bakalım ne imzaladılar.
Italya ile imzaladıkları gibi birşey çıkabilir.
Bu hayatta yapılan hiçbir iyilik, cezasız kalmaz!

bitliprens
Süvariler

Mesaj gönderen bitliprens » 06 Ağu 2020, 21:10

Gözler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'dan gelecek açıklamalarda..

Çavuşoğlu'nun Yunanistan ile Mısır Arasında Sözde Deniz Yetki Alanları Sınırlandırma Anlaşması İmzalanması hakkında 1 saat içinde açıklama yapması bekleniyor.

Önemli ve sert mesajlar gelecek!

#ÖNEMLİ https://t.co/nUss2EdpdX

bitliprens
Süvariler

Mesaj gönderen bitliprens » 06 Ağu 2020, 22:13

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu :
BM’ye bildirdiğimiz kıta sahanlığını ihlal eden bu anlaşma bizim için yok hükmündedir. Bu anlaşmanın yok hükmünde olduğunu hem masada, hem de sahada hem bunlara hem de dünyaya göstereceğiz. https://t.co/jNJ44ULbiI

Kafkasya
Süvariler

Mesaj gönderen Kafkasya » 06 Ağu 2020, 23:42

Bunu kuvvetli bir şekilde dile getirmek için 8 i sınıfı Fırkateyn i özel tersanelerle birlikte 1 seneye yap bitir ve 6 TF 2000 i 3 sene içinde bitmesini sağla bak bakalım kimse sesini çıkarabilecek mi.

Sen 600 subayı emekli et sonra boş boş kükre.

Kemire kemire bitirdiler TSK yı
“Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!”
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 07 Ağu 2020, 10:23

Kafkasya yazdı:
06 Ağu 2020, 23:42
Bunu kuvvetli bir şekilde dile getirmek için 8 i sınıfı Fırkateyn i özel tersanelerle birlikte 1 seneye yap bitir ve 6 TF 2000 i 3 sene içinde bitmesini sağla bak bakalım kimse sesini çıkarabilecek mi.

+5

madmax12
Süvariler

Mesaj gönderen madmax12 » 07 Ağu 2020, 12:11

Nato'nun tutumu ilginç tabi lakin Ruslar'da ortalarda pek fazla görünmüyor. Mısır ve Yunanistan'in tutumu, bölgede ön plana çıkan politikaları ve Tr karşıtlığı olayı büyük ölçüde bölgesel bir sorun haline getiriyor. Yani D.Avrupa'da olan ve Nato'nun müdahale ettiği, bölgesel olmanın ötesinde meselenin daha geniş kapsamlı ele alınmasını sağlayan Rusya eksenli bakışın olduğu ortam burada yok.

Rusya'nın sessiz sakin bölgede var olması ve ekstra etki yaratması bu iki ülke için fırsat olmakla birlikte politika ve uzun soluklu strateji planlamalarında elleri daha güçlü. Öyle yada böyle biz bu bölgede tek başımızayız, bu ne zamana kadar sürer bilinmez lakin ilk aşamada yalnızız politika ve strateji konusunda rakiplerin eli güçlü, banada öyle geliyor ki geriye pek fazla seçenek yok bizim açımızdan.
trmilitary.org

Kullanıcı avatarı
Shock and Awe
Üye

Mesaj gönderen Shock and Awe » 07 Ağu 2020, 12:31

Kafkasya yazdı:
Hocam ekonomi öyle bir halde ki planlanan 4 İ sınıfı fırkateyn bile istendiği takvimde bitmeyecek gibi duruyor. Ama keşke olsa bu dediğiniz.
“Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkûmdur.”

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish » 07 Ağu 2020, 14:34

Kafkasya yazdı:

TSK kemire kemire bitirilseydi yurtdisi operasyonlari zor intikal ederdi. Sana icra edilen tatbikaatlari hatirlatmak isterim. Bunun arasinda üc denizde ayni anda 103 gemileriyle ve personeliyle 2019 27 Subattan 5 Marta kadar süren geniskakpsamli Mavi Vatan tatbikati.

TSK vurucu gücüyle ve personeliyle gayet saglam ayakta.

pymk
Üye

Mesaj gönderen pymk » 07 Ağu 2020, 14:42

.....
En son pymk tarafından 07 Ağu 2020, 15:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok » 07 Ağu 2020, 14:50

En azından elimizde ''Biz diplomasi, beraber çözüm derken bunlar farklı arayışlara girişiyor.'' söylemi oluşacaktır. Bu da bir şey. Erdoğan sondaj devam edeceğiz demiş. Önümüzde çok sıcak günler bekliyor bizi.