HvKK'nın Gelecek Nesil B Planı | Tartışma

Tüm Askeri Uçaklar,İnsansız Hava Araçları, haberler, yorumlar, projeler, analizler...
Kullanıcı avatarı
wolfastein
Üye

Mesaj gönderen wolfastein » 13 Eyl 2021, 22:17

İngiltere uçakları 2025 yılında emekli etmeyi düşünüyor yani biz kendi kendimize gelin-güvey oluyoruz.
Nasıl olacak bilemiyorum ama F-4'lerin yerine uçağa ihtiyacımız var ve Yunan Rafale'lerini dengeleyecek bir uçağa acilen ihtiyacımız var.
https://www.c4defence.com/kraliyet-hava ... emeklilik/
Kraliyet Hava Kuvvetleri Eurofighterlarına Erken Emeklilik
Resim
Birleşik Krallık, envanterinde bulunan Eurofighter Typhoon Tranche 1 uçaklarını erken emekli etmeyi planlıyor.

Kraliyet Hava Kuvvetlerinin (RAF/Royal Air Force) kullandığı 24 adet Tranche 1’in normalde 2040 yılına kadar hizmette kalması ön görülüyordu ancak bu uçakları FGR 4 konfigürasyonuna modernize etmenin yüksek maliyetlerinden ötürü İngiltere jetleri 2025 yılında emekli etmeyi planladığını açıkladı.
Resim
6 bin saat gövde ömrü bulunan 24 adet Eurofighter Typhoon, RAF hizmetinde henüz sadece 2544 saat uçtu.

Bu durum, henüz gövde ömrünün 40%’ını doldurmuş uçakların satılma ihtimalini ortaya çıkartıyor.

karli
Süvariler

Mesaj gönderen karli » 15 Eyl 2021, 10:27

Tyras yazdı: 13 Eyl 2021, 19:41 Esad Türkiye için "6 milyon vatandaşımızı oraya süremeyiz, orası bizim toprağımız değil" demediği üzere, bizim bu kadar hassas olmamızın bir manası kalmıyor.

Öncelikle toprak bütünlüğü söylemi, ABD'nin olası terör devleti girişimlerine karşı prensipte karşı durmak üzere bir "araçtı". Eğer Rusya ben İdlib'i temizleyeyim, sende kaçanı göçeni Afrin-Bab-Manbic ve Fırat'ın doğusuna yerleştir. Biz Fırat'ın doğusundan umudu kestik dese, Fırat2ın doğusu+ Manbic bizim mülteci sorununu ihya eder, başıma minnet. Kazan-kazan olur.

Aksine İdlib'e yaptıkları harekatın 10'da birini yapmadılar Fırat'ın doğusuna, ama ABD karşıtlığı, antiemperyalizm dendi mi, doğu bloku mangalda kül bırakmazlar.

Sadece, biz Suriye'de teröristleri yeneceğiz diyorlar, terörist kim, kim değil bir tanımlama yok herkes olası hedef. Eee. 3 milyon insan daha mülteci olacak, ona karşılıksız siz bakacaksınız, hem de kendi ülkenizde.

Geri dönüş için uygun ortam da yaratmam, Esad'ın keyfi gelirse onla konuş.

Bu muhataplık tarzı doğru değil.

İlle Rusya ile boğaz boğaza gelelim demiyorum ama biz Rusya'ya karşı yapıcı adımlar atıyorsak, tek karşılığı Suriye olmalı, onlar da araya kan davası girmiş, Esad'ın barışmak gibi bir niyeti veya imkanı olmadığı toplulukları askeri yöntemlerle ülkemize sürmeyi bırakmalılar.

Yoksa bu işin gidişatı en iyi ihtimalle Bahar kalkanı 2.

Bu ticaretle iki ülkenin de fayda göreceği bir işbirliği kurulmayacaksa, neye güvenip 2 sene sonra boğaz boğaza geleceğimiz ülkeden, içeriğine aşina olmadığımız kritik askeri sistemler alıyoruz??

*Tabii ki, sitemlerim sorularım size değil. Yine kendimizi haklı olup da, haklılığı hiç birşey ifade etmeyen bir konumda bulmamız üzücü, bari paramızın hatrı geçsin bir yerlerde.
Hayır azizim, üzerime alınmıyorum. Teknidlerinizde ziyadesiylede haklısınız.

Ancak şahsi fikrim, Rusya için İdlib önemli. Suriye nin geri kalanıda onlara göre PYD ye bırakılıp Federatif bir yapıya dönüştürülebilir. Bunda bir sakınca görmüyorlar. Suriye ise kendi mülküne hakim değil. İktidarda Esed e şerik olarak Rusya, ve İran var. Ellerinden çok fazla iş gelmez.

Ben olsan Rusya ile taktik işbirliklerini kesinlikle kurardım, ancak stratejik anlamda işbirliğine kesinliklede girmezdim. Ancak dediğim gibi İdlib konusunda Rusya ile anlaşmak hayal, 2. Paket S400 ün başka anlamları var. Bunun sonuçlarını çok yakında görmeye başlarız. Konuyu bu başlıkta daha fazla dağıtmak istemiyorum. Dilerseniz tartışmayı başka başlık altında devam ettirebiliriz.

JNG90
Üye

Mesaj gönderen JNG90 » 15 Eyl 2021, 20:07

wolfastein yazdı: 13 Eyl 2021, 22:17 İngiltere uçakları 2025 yılında emekli etmeyi düşünüyor yani biz kendi kendimize gelin-güvey oluyoruz.
Nasıl olacak bilemiyorum ama F-4'lerin yerine uçağa ihtiyacımız var ve Yunan Rafale'lerini dengeleyecek bir uçağa acilen ihtiyacımız var.
https://www.c4defence.com/kraliyet-hava ... emeklilik/
Kraliyet Hava Kuvvetleri Eurofighterlarına Erken Emeklilik
Resim
Birleşik Krallık, envanterinde bulunan Eurofighter Typhoon Tranche 1 uçaklarını erken emekli etmeyi planlıyor.

Kraliyet Hava Kuvvetlerinin (RAF/Royal Air Force) kullandığı 24 adet Tranche 1’in normalde 2040 yılına kadar hizmette kalması ön görülüyordu ancak bu uçakları FGR 4 konfigürasyonuna modernize etmenin yüksek maliyetlerinden ötürü İngiltere jetleri 2025 yılında emekli etmeyi planladığını açıkladı.
Resim
6 bin saat gövde ömrü bulunan 24 adet Eurofighter Typhoon, RAF hizmetinde henüz sadece 2544 saat uçtu.

Bu durum, henüz gövde ömrünün 40%’ını doldurmuş uçakların satılma ihtimalini ortaya çıkartıyor.

S-400'e paramız varsa Eurofighter'ı da düşünmemiz gerekir.

JNG90
Üye

Mesaj gönderen JNG90 » 15 Eyl 2021, 20:11

karli yazdı: 15 Eyl 2021, 10:27 Hayır azizim, üzerime alınmıyorum. Teknidlerinizde ziyadesiylede haklısınız.

Ancak şahsi fikrim, Rusya için İdlib önemli. Suriye nin geri kalanıda onlara göre PYD ye bırakılıp Federatif bir yapıya dönüştürülebilir. Bunda bir sakınca görmüyorlar. Suriye ise kendi mülküne hakim değil. İktidarda Esed e şerik olarak Rusya, ve İran var. Ellerinden çok fazla iş gelmez.

Ben olsan Rusya ile taktik işbirliklerini kesinlikle kurardım, ancak stratejik anlamda işbirliğine kesinliklede girmezdim. Ancak dediğim gibi İdlib konusunda Rusya ile anlaşmak hayal, 2. Paket S400 ün başka anlamları var. Bunun sonuçlarını çok yakında görmeye başlarız. Konuyu bu başlıkta daha fazla dağıtmak istemiyorum. Dilerseniz tartışmayı başka başlık altında devam ettirebiliriz.

Konudan bende çıkmak istemem ama sıradaki Bahar Kalkanı sonrası Esed rejiminden geriye kalan teçhizat ve ordu Taliban'dan kötü olacaktır.