F-35 Lightning II

Tüm Askeri Uçaklar,İnsansız Hava Araçları, haberler, yorumlar, projeler, analizler...
Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler
F-35 Lightning II

Mesaj gönderen okeanos »

Azerbaycanturku yazdı: 04 Kas 2021, 09:24 Selam
Bende sevinmisdim cok istiyorum 5 ci nesil ucak olsun THK de. F35 hayraniyim malesef galiba olmayacak
Hocam s400 olmasa bile çok fazla çıkar çatışması var sahada. Bahane bulur karşı taraf yine. S400 u geri vermek veya devretmek de Rusya ile problem çıkar ki onlarla da bir taraftan çekişmenin, bir taraftan da ortak çıkarlarımız var. İsrail deseniz zaten bizde bu teyyarenin olmaması için elinden geleni yaptı ve yapacaktırda. S400 burada bahane ama çok şahane bı bahane oldu adamlara.

Azerbaycanturku
Süvariler
F-35 Lightning II

Mesaj gönderen Azerbaycanturku »

okeanos yazdı: 04 Kas 2021, 11:46 Hocam s400 olmasa bile çok fazla çıkar çatışması var sahada. Bahane bulur karşı taraf yine. S400 u geri vermek veya devretmek de Rusya ile problem çıkar ki onlarla da bir taraftan çekişmenin, bir taraftan da ortak çıkarlarımız var. İsrail deseniz zaten bizde bu teyyarenin olmaması için elinden geleni yaptı ve yapacaktırda. S400 burada bahane ama çok şahane bı bahane oldu adamlara.
Kesinlikle Kendimiz Bahaneni verdik.
Azerbaycana acaba hibe edilse rusyadan zaten Biz S300 almisiz araci olsak olurmu diye dusunuyorum !

Kullanıcı avatarı
Tyras
Süvariler
F-35 Lightning II

Mesaj gönderen Tyras »

Azerbaycanturku yazdı: 04 Kas 2021, 15:36 Kesinlikle Kendimiz Bahaneni verdik.
Azerbaycana acaba hibe edilse rusyadan zaten Biz S300 almisiz araci olsak olurmu diye dusunuyorum !
Putin bütün bu olacakları bilerek verdi, böylece 1 taşla 3-4 kuş vurdu. Şimdi bu curcunanın böyle sakince dinmesini istemez.

-Para kazandı.
-Güneyinden F-35'i def çabasızca etti.
-ABD-TR ilişkisini dibe vurdurdu.
-Hem Türkiye, hem ABD para kaybetti-edecek.
-S-400'ü Türkiye kamuoyunda gurur meselesi haline getirip, karar vericileri iyice kilitledi.

Daha çok ekmeğini yemek ister. Zira ABD çat diye Suriye'yi de terk ederse yine bizi Rusya ile başbaşa bırakacak, S-400'ü ülke dışına çıkardığımızda ise , "Türkiye Rusya'nın güvenine ihanet etti", "en kritik teknolojilerimizi verdik sırtımızdan vurulduk" vs. yaygara koparıp Rus halkından Türkiye'ye karşı yapılacak saldırılar konusunda kamuoyu devşirir.

Ama asla Putin'e kızamıyorum. Adam kendi ülkesinin politikası doğrultusunda doğru olanı yapıyor.

Asıl kepazelik yine bizi Suriye'de Rusya'ya karşı yalnız bırakıp, her türlü ihaneti körükleyip BTÖ trenine binen birkaç satılmış ABD'li siyasetçinin, bir kısım suç da, bu ani değişim sonrasında bizim soğukkanlı olamamamızdan dolayı bizde.

qtq
Süvariler
F-35 Lightning II

Mesaj gönderen qtq »

Biz sürekli F35'i konuşuyoruz ama sistemin başka bir parçası da varmış:

Azerbaycanturku
Süvariler
F-35 Lightning II

Mesaj gönderen Azerbaycanturku »

Tyras yazdı: 05 Kas 2021, 04:10 Putin bütün bu olacakları bilerek verdi, böylece 1 taşla 3-4 kuş vurdu. Şimdi bu curcunanın böyle sakince dinmesini istemez.

-Para kazandı.
-Güneyinden F-35'i def çabasızca etti.
-ABD-TR ilişkisini dibe vurdurdu.
-Hem Türkiye, hem ABD para kaybetti-edecek.
-S-400'ü Türkiye kamuoyunda gurur meselesi haline getirip, karar vericileri iyice kilitledi.

Daha çok ekmeğini yemek ister. Zira ABD çat diye Suriye'yi de terk ederse yine bizi Rusya ile başbaşa bırakacak, S-400'ü ülke dışına çıkardığımızda ise , "Türkiye Rusya'nın güvenine ihanet etti", "en kritik teknolojilerimizi verdik sırtımızdan vurulduk" vs. yaygara koparıp Rus halkından Türkiye'ye karşı yapılacak saldırılar konusunda kamuoyu devşirir.

Ama asla Putin'e kızamıyorum. Adam kendi ülkesinin politikası doğrultusunda doğru olanı yapıyor.

Asıl kepazelik yine bizi Suriye'de Rusya'ya karşı yalnız bırakıp, her türlü ihaneti körükleyip BTÖ trenine binen birkaç satılmış ABD'li siyasetçinin, bir kısım suç da, bu ani değişim sonrasında bizim soğukkanlı olamamamızdan dolayı bizde.
Tam Dogru Obama sherefsizlik yaptdi

kostok
Üye
F-35 Lightning II

Mesaj gönderen kostok »

Kullanıcı avatarı
Hayali
Üye

F-35 Lightning II

Mesaj gönderen Hayali »

kostok yazdı: 17 Kas 2021, 18:46

Düşme anına ait görüntüler.