Fransız fırkateyni kaçmayı bile başaramadı.

Savaş Gemileri, Donanma Havacılığı, yorumlar, projeler, analizler...
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Zeitgeist
Süvariler

Mesaj gönderen Zeitgeist » 27 Kas 2020, 23:52

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’da attığı haklı ve kararlı adımlar sonrası bölgede gerilimi artırmak isteyen Paris yönetimi, Ankara’nın ilan ettiği Navtex bölgesine Fransız fırkateyni gönderdi.
Fransa'yla birlikte Birleşik Arap Emîrlikleri (BAE) de, bölgeye savaş uçaklarını sevk etmişti. Türkiye'nin bütün uyarılarına rağmen Türk savaş gemilerinin eşliğinde sismik aramalar yapan Oruç Reis gemisine ani manevra yaparak tacizde bulunmak isteyen Yunanistan'a ait Limnos isimli fırkateyne, Kemal Reis adlı firkatey müdahale etmişti. Yunan gemisi hasar görerek 'tersanelik' olurken, aynı günlerde bir başka olayın daha yaşandığı ortaya çıktı.

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Fransız ve BAE medyasında yer alan haberlere göre, bölgede bulunan Fransız fırkateyni telsiz konuşmasında Yunan yetkililere "Gemimizin bütün dijital göstergeleri kilitlendi. Navigasyonumuz çalışmıyor. Silah sistemlerimiz 'off' konumuna düştü" diye mesaj iletmeye çalıştı. Fransız gemisi "Üzerimizde tanımlayamadığımız yüzlerce cisim uçuyor. Bunların ne olduğunu anlayamıyoruz. Bütün sistemimizi kilitledi. Geminin bütün dijital sistemi kontrolümüzden çıktı. Bize kılavuz gönderin" diyerek yardım çağrısında bulunmak istedi.

BÖLGEDEN KAÇTI

Ancak Fransız gemisinin bu yardım isteğinin Yunan Sahil Komutanlığına ulaştıramadığı ortaya çıktı. Bir süre bekleyen Fransız fırkateyni yardım gelmeyeceğini anlayınca bölgeden kaçmak zorunda kaldı. Bu olaydan sonra "yüzen üs" adı verilen ABD'nin takip ve gözlem gemisi "acil koduyla" Girit'e geldi. ABD'den yapılan açıklamaya göre söz konusu gemi, bölgedeki faaliyetleri gözlemleyecek, Türkiye'nin nasıl bir sistem kullandığını çözmeye çalışacak. (sabah)

https://www.borsagundem.com/haber/frans ... di/1515499

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 28 Kas 2020, 00:07

Ak sakallı hayaletlerdir. Sabah yasaklı kaynaktır.

Kullanıcı avatarı
Shock and Awe
Üye

Mesaj gönderen Shock and Awe » 28 Kas 2020, 00:53

Sabah yine üflemiş. Keşke böyle bir konu hiç açılmasaydı.

Kullanıcı avatarı
Zeitgeist
Süvariler

Mesaj gönderen Zeitgeist » 28 Kas 2020, 01:42

igirgin yazdı: 28 Kas 2020, 00:07 Ak sakallı hayaletlerdir. Sabah yasaklı kaynaktır.
Ben borsa gündemin haberini paylaştım, sonradan farkettim onlarda sabahtan almış.

Kullanıcı avatarı
Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares » 28 Kas 2020, 02:11

Konya'lı sanayiciler görünmez tanktan sonra yeni projeler ile karşımızda.. Yürüyen Vatoz projesinde de sona yaklaşmışlar.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 28 Kas 2020, 02:14

Zeitgeist yazdı: 28 Kas 2020, 01:42 Ben borsa gündemin haberini paylaştım, sonradan farkettim onlarda sabahtan almış.
Nereden aldığınız önemli değil içerik abes, hiç fark edemediniz mi?

Practicante
Süvariler

Mesaj gönderen Practicante » 28 Kas 2020, 05:03

Sabah gazetesi neden böyle haberler yapmakta :mrgreen:

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin » 28 Kas 2020, 07:14

Özünde totaliter olan tüm rejimler bir propaganda makinesine ihtiyaç duyarlar. Bu makinenin bizdeki adı Havuz Medyası ve Troll sosyal medya hesapları.

Kilitli