Pakistan Silahlı Kuvvetleri

Exploration
Üye
Re: Pakistan Silahlı Kuvvetleri

Mesaj gönderen Exploration »

Alacak adam JF17'i niye Pakistanlılardan alsın ki ? gider Çin'den alır.

Kullanıcı avatarı
FrOzkan
Üye

Mesaj gönderen FrOzkan »

Azerbaycan ?

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey »

FrOzkan yazdı:Pakistanlılar Hintliler gibi şaşkın çıktı. Sen git uçak üretiyorum diye artistlik yap birilerine satıcam diye uğraş sonrada f16 alcam ben de ,kimse JF17 almaz bu vakitten sonra bu adamlar dan
F-16 ile JF-17'yi aynı sınıfa koymanız bir kere yanlış. İkisi bambaşka ihtiyaçlara göre yapılmış uçaklar. Pakistan F-16 alırken JF-17'de satabilir. Şuan başka sebeplerden ötürü satamıyor o ayrı mevzu.

Kullanıcı avatarı
FrOzkan
Üye

Mesaj gönderen FrOzkan »

kabardey yazdı: F-16 ile JF-17'yi aynı sınıfa koymanız bir kere yanlış. İkisi bambaşka ihtiyaçlara göre yapılmış uçaklar. Pakistan F-16 alırken JF-17'de satabilir. Şuan başka sebeplerden ötürü satamıyor o ayrı mevzu.
Aynı sınıftan kastınız anlayamadım iki uçak da tek motorlu ve 4.5 nesil ayrıca ikisininde kanat tasarımları aynı.Bir başka açıyla baktığımızda her ikisi de çok amaçlı savaş uçağı olarak sınıflandırılıyor bu kadar ortak özellik olmasına rağmen aynı sınıfta yer almıyorlarsa siz f16 ayarında bir uçak söyleyin o zaman

Erich Von Manstein
Süvariler

Mesaj gönderen Erich Von Manstein »

Biz kısaca JF-17'ye bomba taşıyan platform diyoruz.Sadece tasarımlarına bakarak 4.5. nesil demek biraz yanlış olabiliyor.Teknolojik imkanlarına,taşıdıkları aviyoniklere iyi bakmak lazım.

kabardey
Akıncılar

FrOzkan yazdı: Aynı sınıftan kastınız anlayamadım iki uçak da tek motorlu ve 4.5 nesil ayrıca ikisininde kanat tasarımları aynı.Bir başka açıyla baktığımızda her ikisi de çok amaçlı savaş uçağı olarak sınıflandırılıyor bu kadar ortak özellik olmasına rağmen aynı sınıfta yer almıyorlarsa siz f16 ayarında bir uçak söyleyin o zaman
İlla bir uçakla karşılaştırmak istiyorsanız JAS 39 Gripen ile karşılaştırın. F-16 ile bu uçakları karşılaştırmak haksızlık olur. Belki JF-17 Block-III iddia ettiklerini başarabilirse F-16 ayarında olacak.

Kullanıcı avatarı
çıspıntır
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen çıspıntır »

ABD'den Pakistan'a F-16 satışına onay
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, Pakistan’a 699 milyon dolar tutarındaki 8 adet F-16 uçağının satışını onayladığı bildirildi.
Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı’ndan yapılan açıklamada, 8 adet F-16 savaş uçağının yanı sıra bu uçaklara ait teçhizat ve lojistik desteği de kapsayan 699 milyon dolarlık silah satışını ABD Dışişleri Bakanlığı’nın onayladığı kaydedildi.

Kongre’nin satış hakkında bilgilendirildiği belirten açıklamada, satışın, Pakistan hükümetinin daha önce bulunduğu talep üzerine gerçekleştirildiği ifade edildi.

Her türlü hava koşulunda ve karanlıkta uçabiliyor

Açıklamada, “Onay verilen bu satış, Pakistan’ın mevcut ve gelecekteki güvenlik tehditlerine karşı koymasına yardımcı olacak. Bu ilave F-16 uçakları her türlü hava koşulunda, gün ışığının olmadığı ortamlarda uçabilen, kendini koruma yeteneğine sahiptir ve Pakistan’ın terörle mücadele operasyonlarındaki kapasitesini artıracaktır” değerlendirmesinde bulunuldu.

ABD Kongresi’nin, satışı 30 gün içinde durdurabilme yetkisi bulunuyor.
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/346361.aspx

Kullanıcı avatarı
Türkistan
Süvariler

Mesaj gönderen Türkistan »

Rusya'dan Da Su-35 Alımı Gündem de

https://www.quora.com/What-do-you-make- ... rom-Russia

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

Pakistan Genel Kurmay Başkanı General Rahel Şerif, yakın zamana içinde ülkenin en büyük silah üreticisi olan ve ordu ve kolluk kuvvelerine uzun bir zaman boyunca HK MP5, HK G3, MG 3 ve türevleri gibi Alman tandanslı silah modelleri ve muhtelif tip mühimmat üretmiş olan hükumet kurumu Pakistan Ordonat Fabrikaları (Pakistan Ordnance Factories - POF) ziyaretinde, ordu standart servis tüfeği olan HK G3 ve yine bazı ordu birimleri ve kolluk kuvvetleri tarafından ağırlıklı olarak kullanılan Çin üretimi AK-47 modeli olan Type 56 tüfeklerinin değiştirilmesi için seri üretim metodu ile üretilmesi planlanan tüfek adaylarını inceleyerek aday firma yetkilileri ile toplantı yapmış.

Firma ve ordu mercilerinin seri üretim için ihaleye kabul ettiği 5 tüfek modeli ise:

-FN SCAR-H , 7.62x51mm (Belçika)
Resim

-Beretta ARX-200 , 7.62x51mm (İtalya)
Resim

-CZ806 Bren 2 , 5.56x45mm (Çek Cumhuriyeti)
Resim

-Zastava M21 , 5.56x45mm (Sırbistan)
Resim

-Kalasnikov Concern AK-103 Kalasnikov , 7.62x39mm (Rusya Federasyonu)
Resim

İhaleye katılan tüfekler 2015 yılı Kasım ayından beridir ordu tarafından test edilmekte ve nihai kararın kadar en geç bu yıl sonuna kadar verilmesi ve seçilen tüfeğin 2017 yılı içinde, bütün alt yapı ve üretim ihtiyaçları tedarik edilerek POF tarafından seri üretime geçilmesi kararlaştırılmış.

Aşağıdaki bağlantıda, sözü geçen haberin tam halini ve Pakistan Genelkurmay başkanının tüfekleri incelerken ki görüntülerini İngilizce olarak inceleyebilirsiniz:

http://quwa.org/2016/03/16/pakistan-arm ... ry-rifles/

kabardey
Akıncılar

Zastava M21 ve AK-103 kapışır zira diğerleri Pakistan için çok pahalı silahlar.

TürkünGücü
Üye

Mesaj gönderen TürkünGücü »

Biz niye ihaleye girmedik acaba?

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

TürkünGücü yazdı:Biz niye ihaleye girmedik acaba?
İletimde yazdığı üzere, bu modeller ordu ve POF tarafından ihalede yarışması için onaylanmış yada özellikle seçilmiş modeller. Yoksa listede Colt, Heckler & Koch , Steyr Arms, SIG sauer, IWI yada Norinco gibi silah devlerinin ürünleri de yok...

TürkünGücü
Üye

Mesaj gönderen TürkünGücü »

DENO yazdı: İletimde yazdığı üzere, bu modeller ordu ve POF tarafından ihalede yarışması için onaylanmış yada özellikle seçilmiş modeller. Yoksa listede Colt, Heckler & Koch , Steyr Arms, SIG sauer, IWI yada Norinco gibi silah devlerinin ürünleri de yok...
Bilgilendirme için sağolun. Dost ve müttefik ülke olarak gördüğümüz için söyledim. Ayrıca coğrafya olarak 7.62 uygun olduğu için bide fiyat konusunda biraz daha ucuz olabilir diğer 7.62ler arasından.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

TürkünGücü yazdı: Bilgilendirme için sağolun. Dost ve müttefik ülke olarak gördüğümüz için söyledim. Ayrıca coğrafya olarak 7.62 uygun olduğu için bide fiyat konusunda biraz daha ucuz olabilir diğer 7.62ler arasından.

Muhtemelen AR-15/10 mekanizma kullanan piyade tüfeklerini kullanmak istememişler. Yoksa birim maliyeti olarak piyade tüfeklerinin Ferrarisi olan FN SCAR H yi bile denerken listede HK ve Colt un, ya da MKE nin olmamasının nedeni de bu olabilir çünkü bu üç üreticinin güncel ürünleri de AR-10/15 mekanizma temelli (G36 yı şu saatten sonra aklı başında herhangi bir askeri gücün almayacağını varsayarak yazıyorum) . Benim aklıma mantığa dayalı başka bir neden gelmiyor açıkçası.

Kullanıcı avatarı
TUVA
Süvariler

Mesaj gönderen TUVA »

Pakistan’nın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da bir lunaparkta düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre 36 kişi hayatını kaybetti.
http://www.haberturk.com/dunya/haber/12 ... ama-36-olu

Bunlar nasıl gözü dönmüş şerefsiz bir canlı türleridir ya. Lunapark bombalamak nedir ya. Çoluk çocuk herkesi hedef alıyorlar artık. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Düzeltme: En az 50 kişi yaşamını yitirmiş deniyor :shock:
En son TUVA tarafından 27 Mar 2016, 19:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yalquzaq
Süvariler

Mesaj gönderen Yalquzaq »

Ve tabii ki kimse çıkıp da duyar kasmayacak. Bu ülkede 2014 yılında yüzden fazla çocuk başka bir terör saldırısında amansızca katledilmişti, tabii bu da hatırlanmaz. Ne diyorum ben, bunlar da insan mı?

Kullanıcı avatarı
TUVA
Süvariler

Mesaj gönderen TUVA »

Yalquzaq yazdı:Ve tabii ki kimse çıkıp da duyar kasmayacak. Bu ülkede 2014 yılında yüzden fazla çocuk başka bir terör saldırısında amansızca katledilmişti, tabii bu da hatırlanmaz. Ne diyorum ben, bunlar da insan mı?
Ölenlerin Hristiyan olduğu söyleniyor hocam. Paskalya bayramlarını kutlamak için dışarı çıkıp kutlama yaptıkları falan söyleniyor. Batı bu sefer duyar kasabilir, bizde ümmetçiler olduğu gibi onlarda da Haçlı zihniyeti var zira..

Kullanıcı avatarı
TUVA
Süvariler

Mesaj gönderen TUVA »

Pakistanlılar, bizim hediye ettiğimiz T-37'ler için teşekkür videosu yayınlamışlar :) Sonda, Pakistan'lı komutanın anlattığı kapalı çarşı anısı çok duygulandırdı beni..

[youtube]zcbLaVB9suc[/youtube]

Kullanıcı avatarı
ebonitcubuk
Süvariler

Mesaj gönderen ebonitcubuk »

TUVA yazdı:Pakistanlılar, bizim hediye ettiğimiz T-37'ler için teşekkür videosu yayınlamışlar :) Sonda, Pakistan'lı komutanın anlattığı kapalı çarşı anısı çok duygulandırdı beni..

[youtube]zcbLaVB9suc[/youtube]
Pakistan Ordusu'nun resmi youtube hesabı mı bu ?

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

ebonitcubuk yazdı: Pakistan Ordusu'nun resmi youtube hesabı mı bu ?
Değil, Defence Pak adlı ve tartışma dili İngilizce olan askeri forumun resmi Youtube hesabı. Türkiye bölümü de çok aktifti hatırladığım kadarı ile...

Kullanıcı avatarı
FrOzkan
Üye

Mesaj gönderen FrOzkan »

TUVA yazdı:Pakistanlılar, bizim hediye ettiğimiz T-37'ler için teşekkür videosu yayınlamışlar :) Sonda, Pakistan'lı komutanın anlattığı kapalı çarşı anısı çok duygulandırdı beni..
'Esnaf Pakistan 'lı mısın demiş komutanda evet.... oğlum deyip elini öpmüş' gerisi yok bende İngilizcem buraya kadar devamını anlatırsanız sevinirim :D :D

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

"Siz bize Osmanlı zamanında yardımcı oldunuz bu aldıklarının lafı bile olmaz." deyip bedavaya vermiş aldıklarını. Sonra da komutan "Ben de hükümete ve Türk Hava Kuvvetleri'ne hediyeleri için teşekkür ediyorum." diyor.

kabardey
Akıncılar

Bakanların görüşmesinden bayağı bir haber çıktı. Türkiye hala Pakistan'dan Super Mushshak temel eğitim uçaklarını almayı değerlendiriyormuş. Ayrıca Türkiye, Pakistan donanmasında bulunan 3 adet Agosta sınıfı denizaltı için modernizasyon projesi önermiş. T-129 alımının hala gündemde olduğu söylenmiş.

http://www.hurriyetdailynews.com/minist ... sCatID=345

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Buyursunlar T-41'lerin yerlerini alsınlar..

kabardey
Akıncılar

Pakistan donanmasına ait Agosta 90B Denizaltılarının modernizasyon projesini STM kazanmış.

orko_8
Akıncılar

Mesaj gönderen orko_8 »

http://www.trmilitary.com/viewtopic.php ... 25#p237125
orko_8 yazdı:...Ama hazır gelmişken, çok kısa süre içinde bir terslik olmazsa tam da bu başlık konusuyla ilgili çok güzel haber(ler) geleceğini söyleyim.

Biri geldi, darısı diğer ikisinin başına

kabardey
Akıncılar

Diğeri de, Ada Sınıfı gemi üretimi mi olacak yoksa üstadım?

Zagor
Akıncılar

Mesaj gönderen Zagor »

Agosta 90B'lerin dörtlü torpido kovanlari daha genis capli 550 mm. Bizim Tip 209 serisi (Ay, Preveze, Gür) 533 mm NATO standardi.
Ayrica bildigim kadariyla Pakistan'in üc adet A90B serisi denizaltisi, Fransiz Exocet SM39'un alternatifi AGM-84 Harpoon sertifiyeli ve bu kücümsenemeyecek bir saldiri kabiliyetini teskil ediyor.

warrior
Akıncılar

Mesaj gönderen warrior »

CB'nın Pakistan ziyaretinde Savunma konularında anlaşmalar yapılacağı söyleniyor. Teyit edecek? Aklıma gelenler;

-Süper Mushak eğitim uçağı alımı
-Milgem anlaşması
-T129 alımı
-Anka veya Bayraktar anlaşması
-ALTAY tankı anlaşması
-Fırtına KMO alımı
-T/FX ortaklık vs...

tathar
Üye

Mesaj gönderen tathar »

warrior yazdı:CB'nın Pakistan ziyaretinde Savunma konularında anlaşmalar yapılacağı söyleniyor. Teyit edecek? Aklıma gelenler;

-Milgem anlaşması
-T129 alımı
-ALTAY tankı anlaşması
-Fırtına KMO alımı
-T/FX ortaklık vs...
Umuyoruz öyledir de. Pakistan'ın uzun vadeli çeklerinin karşılıksız çıkma olasılığı yüksek. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
TUVA
Süvariler

Mesaj gönderen TUVA »

Forumca totem mi yapsak ne yapsak? :)

KIZILYURTLU
Üye

Mesaj gönderen KIZILYURTLU »

warrior yazdı:CB'nın Pakistan ziyaretinde Savunma konularında anlaşmalar yapılacağı söyleniyor. Teyit edecek? Aklıma gelenler;

-Milgem anlaşması
-T129 alımı
-ALTAY tankı anlaşması
-Fırtına KMO alımı
-T/FX ortaklık vs...

Daha ne isterizki ? T-129'la Altay bile satsak yeter :D

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

KIZILYURTLU yazdı:
Daha ne isterizki ? T-129'la Altay bile satsak yeter :D
Biz sadece Mushak'ı almayalım da :lol: Güzel uçak aslında ;)

KIZILYURTLU
Üye

Mesaj gönderen KIZILYURTLU »

goldenwings yazdı: Biz sadece Mushak'ı almayalım da :lol: Güzel uçak aslında ;)

Ben uçak konusundan pek anlamıyorum ama alınması gündemdeyse vardır bir sebebi :(

goldenwings
Süvariler

kabardey
Akıncılar

Bu listeden Altay'ı satamayacağımız kesin. Bunu sebeplerini sıralamıştım. 60+ ton bir tank için Pakistan'ın ne alt yapısı var, ne de böyle bir niyeti. İHA ve Ada sınıfı sanırım en olabilir satışlar. Karşılığı da para + Süper Mushak + Holosko şeklinde olabilir. :D

goldenwings
Süvariler

kabardey yazdı:Bu listeden Altay'ı satamayacağımız kesin. Bunu sebeplerini sıralamıştım. 60+ ton bir tank için Pakistan'ın ne alt yapısı var, ne de böyle bir niyeti. İHA ve Ada sınıfı sanırım en olabilir satışlar. Karşılığı da para + Süper Mushak + Holosko şeklinde olabilir. :D
Mushak'lar aslında Hava Harp Okulu'na gidebilir hatta belki Karacılar Havada ! kapar :lol: , meraklılardır uçaklara 8-)

Kullanıcı avatarı
Bör Körmös
Üye

Mesaj gönderen Bör Körmös »

Pakilerde para yok. Bize de para lazım en acilinden. Ödeyemez bunlar. Bizde paraları alamadığımızla kalırız. :)

Kullanıcı avatarı
süvari_türk
Süvariler

Mesaj gönderen süvari_türk »

Başlangıç Eğitim Uçağı projesinde 52 adet Super Mushshak alımı için Türkiye ile Pakistan arasında sözleşme imzalandı.

husta
Üye

Mesaj gönderen husta »

Merhaba. Ben Pakistan'ın Katar aracılığı ile kredi kullanacağını düşünüyorum. En azından 1 milyar dolar hibe şeklinde olabilir.

BATTLESTAR
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen BATTLESTAR »

kabardey yazdı:Bu listeden Altay'ı satamayacağımız kesin. Bunu sebeplerini sıralamıştım. 60+ ton bir tank için Pakistan'ın ne alt yapısı var, ne de böyle bir niyeti. İHA ve Ada sınıfı sanırım en olabilir satışlar. Karşılığı da para + Süper Mushak + Holosko şeklinde olabilir. :D

Çerkes kardeşim, peki bizim bunların al khalid tanklarını altay alt sistemleri ile donatıp Al-Altay'ı yapıp bu arkadaşlara satmak gibi bir olay olabilir mi ?

kabardey
Akıncılar

BATTLESTAR yazdı:
Çerkes kardeşim, peki bizim bunların al khalid tanklarını altay alt sistemleri ile donatıp Al-Altay'ı yapıp bu arkadaşlara satmak gibi bir olay olabilir mi ?
Orada da Çin gibi bir rakip var ve bizden çok öncedir ve daha yakın olarak Pakistanlılar ile çalışıyorlar. Olabilir, fakat çok uzak bir ihtimal.

ÜNAL
Süvariler

Mesaj gönderen ÜNAL »

Satılan muhtemelen Milgem...

BayramlıkŞeker
Üye

Mesaj gönderen BayramlıkŞeker »

ÜNAL yazdı:Satılan muhtemelen Milgem...

Hatta satılan milgem bile değil, milgemin orda üretilip üstüne çin sistemlerinin konulması.

pardus
Süvariler

Mesaj gönderen pardus »

c4 defence haberi...
Pakistan yerel medyasından Express Tribune’e göre Pakistan Hava Kuvvetleri (Pakistan Air Force /PAF) 250 adet JF-17 Thunder çok rollü savaş uçağı edinecek. Pakistan resmi olarak 150 adet uçak tedariki kararı verdi. Bu uçakların üretilecek üç versiyondan (Block-I, Block-II, and Block-III) oluşması hedefleniyor. Nihai JF-17 Block-III’ün Aktif Elektronik- Tarama Fazlı (Active electronically-scanned array /AESA) radarı, kaska monteli gösterge ve görüş (helmet-mounted display and sight / HMD/S) ve geliştirilmiş elektronik harp sistemleri (electronic warfare /EW) ile elektronik karşı önlem (electronic countermeasures /ECM) sistemleri ile teçhiz edileceği biliniyor

kabardey
Akıncılar

Bunlara birde ASELPOD eklemek gerek. ;)

pardus
Süvariler

Mesaj gönderen pardus »

kabardey yazdı:Bunlara birde ASELPOD eklemek gerek. ;)
som da eklense ne hoş olur :)

warrior
Akıncılar

Mesaj gönderen warrior »

kabardey yazdı:Bunlara birde ASELPOD eklemek gerek. ;)
Zaten sözleşmesi yapılan 14-15 adet Aselpod J-17'ler için.Devamı gelir,eminim.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Resim
Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı açıklamaya göre ülke, Pazartesi günü denizaltından atılan ve 450 km menzilli nükleer başlık taşıyabilen seyir füzesinin ilk testlerini, Hint Okyanusu'nda başarıyla tamamladı. Kuvvetin basın ve halkla ilişkiler ofisi, Babur-3 füzesinin hareketli bir sualtı platformundan fırlatıldığını ve hedefini yüksek hassasiyetle vurduğunu belirtti.

450 km menzile sahip Babur-3, geçtiğimiz sene Aralık ayında denemeleri tamamlanan karadan fırlatılan seyir füzesi Babur-2+'ın deniz varyantı.

http://www.c4defence.com/Arsiv/pakistan ... adi/3513/1

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Pakistan'ın denizaltından fırlatılan 450km menzilli seyir füzesinin test atış videosunu paylaştı.

Türk Uzay ve Havacılık A.Ş.’nin (TUSAŞ/TAI) Pakistan Hava Kuvvetleri için gerçekleştirdiği modernizasyon programının ilk aşaması başarıyla tamamlandı. TAI, Pakistan Hava Kuvvetlerine ait iki adet F-16 Blok 15 (A/B) uçağının kokpitini gece görüş gözlükleri ile uçuşa uygun hale getirdi. Pakistan’ın Şahbaz Hava Üssü’nde gerçekleşen çalışmalarda biri çift kişilik olmak üzere iki uçağın kokpit aydınlatması uyumluluk çalışmalarının tamamlandı. Uçakların gece uçuşuna uyumluluğu Aralık ayında test edildi, onaylandı ve iki uçak kuvvete teslim edildi. TAI, F-16 uçaklarının gece uçuşuna uygun hale getirilmesi kapsamında Pakistan Hava Kuıvvetleri personeline uçak başında kokpiti uyumlu hale getirme eğitimi verdi. TAI, programında devamında 43 adet ilave F-16 uçağı için gerekli uyum kitini Pakistan’a teslim edecek.
http://www.c4defence.com/Arsiv/sahinler ... cak/3637/1

Resim

Pakistan, Ababeel satıhtan satha balistik füzesinin ilk testinin 24 Ocak’ta başarıyla tamamlandığını açıkladı. Kuvvetler Arası Halkla İlişkiler (Inter-Services Public Relations/ISPR) biriminden yapılan resmi açıklamada, deneme uçuşunun çeşitli tasarım ve teknik parametrelerin doğrulanması amacıyla gerçekleştirildiğine yer verildi. Ababeel füzesi, bağımsız olarak hedefe yöneltilebilen çoklu atmosfere giriş aracı (Multi Independent Re-entry Vehicle/MIRV) teknolojisi sayesinde çoklu nükleer savaş başlığı taşıyabiliyor ve 2 bin 200 kilometre menzilde birden fazla hedefe yüksek hassasiyetle atış kabiliyetine sahip.
http://m.c4defence.com/Arsiv/-ababeel-- ... cti/3629/1

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Pakistan Hava Kuvvetleri, Perşembe günü Kamra Hava Üssü'nde düzenlenen bir törenle 16 adet ilave JF-17 Thunder'ı (Gök Gürültüsü) teslim aldı. Yeni uçaklar, halihazırda 70 adet Thunder'ın görev yaptığı Pakistan Hava Kuvvetleri'nin 14. hava filosuna katılacak. Pakistan, toplamda 150 adet JF-17 tedarik etmeyi planlıyor.
http://www.c4defence.com/Gundem/pakista ... yor/3794/1