Pakistan Silahlı Kuvvetleri

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

Pakistan'ın Belucistan ve Bannu bölgelerinde iki farklı parti tarafından aynı anda yapılan iki mitinge bombalı saldırı düzenlenmiş. Saldırılarda aralarında bir milletvekili adayınında olduğu 132 kişi hayatını kaybemiş ve 230 u aşkın kişi de yaralanmış. Bombalı saldırıları IŞİD Terör Örgütü üstlenmiş.

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/pakistan ... lu/1203204

Allah hayatını kaybedenlere rahmet yaralananlara da acil şifa versin. IŞİD Terör Örgütü bitme aşamasında iken böyle acı olayların yaşandığını görmek cidden çok üzücü

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

DENO hocam IŞİD Terör Örgütü'ün bittiği kim söyledi? Bir iki seneye daha öncekinden çok daha vahşi bir şekilde geri dönecekler.

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DarkStorm »

Canti bey farkındaysak Pakistan ile Milgem ve T-129 Atak helikopteri satışına yönelik imzalar atıldı.Şimdi biz bu anlaşmaları imzalarken bir saldırı söz konusu yokken birdenbire biz Pakistan ile Silah satışı yaptıktan sonra ardı ardına canlı bomba patlaması nın yaşanması olayı İşid mişid değil, tamami ile silah baronlarının ve Türkiye'nin silah, savunma ve askeri ürün yelpazesinin yeni pazarlara açılmasını istemeyenlerin işi.
İşid konusunda ise geri dönmeleri için 5 yıl önceki gibi hızlı silahlanıp çok toprak ele geçirip yeni finans ağları kurmaları gerekli ki bu konuda çok kan kaybettiler.Hatta şunu da belirtebilirim ki yarın bir gün işide benzer başka bir terör örgütü çıkartacaklar düşüncesindeyim.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Konuşun lakin üsturuplu konuşun. Spekülasyon yapacaksanız da destekleyecek kanıtınız olsun.

Pakistan, ayda en azından 10 bombanın patladığı, 50 kişinin terörizm sebebiyle öldüğü bir cehennem çukuru. İstihbarat ajansları ve terörist örgütler iç içe geçmiş, kimse kimin ne olduğunu bilmiyor ve sürekli yolsuzlukla uğraşan bir ülke. Bir de hepsinin üstüne şu an genel seçimler zamanı. Daha çok patlar. Birbirlerini öldürmeye yer arıyorlar, bizimle bir alakası olması gerekmiyor.

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Sayın Sanchez bey bunu biliyorum.Belki boş spekülasyon yaptım fakat tamda böyle bir anlaşma imzalandıktan sonra böyle bir olay oldu.Ayrıca yine yanlış hatırlamıyorsam Pakistan ile bir yakınlaşma olmuş hatta herhalde bu yakınlaşma hava savunma sistemi veya nükleer silahlar ile ilgiliydi.Sonrasında yine birdenbire patlama olmuştu.Yoksa tabikide sizinde belirtmiş olduğu gibi Pakistan bir Cehennem çukuru,her ay patlamaların olduğu zor bir yer.

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream »

DarkStorm yazdı: 14 Tem 2018, 15:21 Sayın Sanchez bey bunu biliyorum.Belki boş spekülasyon yaptım...
Sayın Darkstrom kardeşim seni destekliyorum. Belki değil kesinlikle boş spekülasyon yaptın. Desteksiz salladın. Sizinle hemfikiriz.
Pakistan ile bir yakınlaşma olmuş hatta herhalde bu yakınlaşma hava savunma sistemi veya nükleer silahlar ile ilgiliydi.Sonrasında yine birdenbire patlama olmuştu.
Ne zaman nükleer silahlar konusunda yakınlaştık ben kaçırdım onu. Cidden tarihîni bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Sayın sailordream bey işte onu tam hatırlamıyorum daha doğrusu hatırladığım şu''Türkiye'nin nükleer silahı yoksa Pakistan gibi kardeşi var.'' diye birşey hatırlıyorum hatta bu sözlerden sonra Pakistan'da olaylar daha da artmaya başlıyor ve Türkiye'nin Pakistan'la ilişkilerinin gelişmesini önlemek amacı ile ülke içerisindeki terör ve canlı bomba olayları artıyor.
Belki bir makale de okudum belki de bir Gazete de gördüm fakat böyle birşey hatırlıyorum.
Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

DarkStorm yazdı: 14 Tem 2018, 17:23 Sayın sailordream bey işte onu tam hatırlamıyorum daha doğrusu hatırladığım şu''Türkiye'nin nükleer silahı yoksa Pakistan gibi kardeşi var.'' diye birşey hatırlıyorum hatta bu sözlerden sonra Pakistan'da olaylar daha da artmaya başlıyor ve Türkiye'nin Pakistan'la ilişkilerinin gelişmesini önlemek amacı ile ülke içerisindeki terör ve canlı bomba olayları artıyor.
Belki bir makale de okudum belki de bir Gazete de gördüm fakat böyle birşey hatırlıyorum.
Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
Onu diyen de Pakistan'ı minik tayyipleri, minik kocaeli valileri. 100 lafın biri doğru. Bizim valilere, hatta Allah korusun fişkiyeci başına kalsa haftada bir Yunan'a dalıyoruz.

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Sanchez bey yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim bazen bilgi kirliliğinden yanlışıda doğru sanıyoruz veya ben sanıyorum fakat inşallah Pakistan'da kısa süre içerisinde terör belasından kurtulur.(ve tabiki bizden de alım yapmaya devam ederler inşallah.)

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Pakistan sipariş ettiği iki Atr-72 Deniz Karakol uçağından ilkini teslim almış. Ayrıca Leonardo ürerimi AESA radarı, anti denizaltı muharebe torpidosu ile uyumlu Star Safıre elektro optik kamera ve öz savunma sistemi ile donatılmış.
Bu alım daha çok deniz kuvvetlerini yenilemeye yönelik mi ,Hindistan'a karşı bir alım mı, yoksa ülke içerisndeki terör faaliyetlerine karşı bir alım mı?
Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

DarkStorm yazdı: 16 Tem 2018, 18:17 Pakistan sipariş ettiği iki Atr-72 Deniz Karakol uçağından ilkini teslim almış. Ayrıca Leonardo ürerimi AESA radarı, anti denizaltı muharebe torpidosu ile uyumlu Star Safıre elektro optik kamera ve öz savunma sistemi ile donatılmış.
Bu alım daha çok deniz kuvvetlerini yenilemeye yönelik mi ,Hindistan'a karşı bir alım mı, yoksa ülke içerisndeki terör faaliyetlerine karşı bir alım mı?
Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.
Deniz karakol uçağının Veziristan'da Allahın dağında ne işi var hocam? Deniz güvenliği içindir.

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Canti yazdı: 16 Tem 2018, 18:54 Deniz karakol uçağının Veziristan'da Allahın dağında ne işi var hocam? Deniz güvenliği içindir.
Bilgi için sağolun zaten aksi biraz saçmalık olurdu.Fakat hani aklımdan geçen sorulardı bunlar.Yoksa dediğiniz gibi Allah'ın dağında deniz karakol uçağının teröristleri torpido ile vuracak hali yol. :) :) :)

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Pakistanli Heavy Industries Taxila (HIT) tarafindan gelistirilen M113'un uzatilmis şasili personel tasiyicisi Viper.
Slovakya yapimi Shipunov 2A42 30 mm otomatik top, PKT 7.62 mm makineli tufek (MG), Turra 30 Ukss. 9M113 Konkurs ATGM.

Resim

https://www.janes.com/article/84904/pak ... -viper-ifv

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

IDEAS-18 de duzenlenen konferansta pakistan ile DOU imzanalanmis. Iddiaya gore Rokestan'in Pakistan'a hava-hava, yer-yer ve anti-tank UMTAS ve OMTAS fuze teknolojisi ile yardimci olmasi bekleniyormus.

https://tribune.com.pk/story/1857733/8- ... ity/?amp=1

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Test7 yazdı: 29 Kas 2018, 22:38 Pakistanli Heavy Industries Taxila (HIT) tarafindan gelistirilen M113'un uzatilmis şasili personel tasiyicisi Viper.
Slovakya yapimi Shipunov 2A42 30 mm otomatik top, PKT 7.62 mm makineli tufek (MG), Turra 30 Ukss. 9M113 Konkurs ATGM.

Resim

https://www.janes.com/article/84904/pak ... -viper-ifv
Pakistan,Afganistan ve Özbekistan için düşündüğüm platformu yapmış.Tez vakitte Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nde görmek dileği ile.

Kullanıcı avatarı
DarkStorm
Üye
İletişim:

Ve Bu arada.Pakistan uzun menzilli hava savunma sistemi arayışında.Hss ise bizim bir zamanlar alımını düşündüğümüz fd-2000
http://m.c4defence.com/Gundem/pakistan- ... nde/7535/1

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey »

DarkStorm yazdı: 15 Ara 2018, 21:03 Ve Bu arada.Pakistan uzun menzilli hava savunma sistemi arayışında.Hss ise bizim bir zamanlar alımını düşündüğümüz fd-2000
http://m.c4defence.com/Gundem/pakistan- ... nde/7535/1
E zaten başka kim satacak ki?

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Pakistan, 2025 yılına kadar Hindistan'a karşı dengeyi sağlamak için 600 adet Rus T-90 ve Çin VT-4 ana muharebe tankı alarak zırhlı filosunu yenilemeyi planlıyor.

https://www.armyrecognition.com/january ... _ones.html

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Çin, Pakistan'a ihraç edilen Type 054AP savaş gemisi inşasına Hudong-Zhonghua Tersanesi’nde başladı. 6 ay önce ihale alan Çin şimdiden üretmeye başladı.

https://www.denizhaber.com.tr/cin-pakis ... -86165.htm

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

Bu arkadaşın iddiasına göre Pakistan Hindistan tarafından atılan ama hedefi ıskalayan bir Spice 2000'i tek parça olarak bulmuş. Son cümle daha ilginç Pakistan ve Çin tarafından kesinlikle derinlemesine incelenecektir yazmış.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Pakistan, yerli olarak ürettiği anti gemi ve kara saldırı füzesini test etmiş. Babur seyir füzesinin deniz versiyonu olduğu düşünülen füzenin menzilinin 450-700 km arasında olduğu tahmin ediliyor.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Paki'yle Hint Yunan'la Türk gibi, etle tırnak. Biri yeni bir şey yapınca diğer geri kalamıyor, oda mecburi devamını getiriyor.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec »

Babür ismini vermeleri güzel olmuş.

kabardey
Akıncılar

Pakistan'ı JF-17 konusunda tebrik ederim. Evet işin çok büyük kısmı, hatta neredeyse tamamı, Çin tarafından üstleniliyor ama Block II'nin teslimleri tamamlanırken 2020'den itibaren Block III'ler gelmeye başlayacak. Başta kimsenin önemsemediği platform, AESA radarı ile ciddi bir platform olma yolunda ilerliyor. Asya'nın Gripen'i oldu artık. :D

https://www.janes.com/article/88534/pak ... r-aircraft

çanakkale geçilmez
Süvariler
İletişim:

Mesaj gönderen çanakkale geçilmez »

jf-17 blok3 için gövde tasarımında da değişiklik olacak mı acaba?Çünkü internette yarı stealth görseller ,f-16 blok60 lar ile kıyaslamalar var..Merak ediyorum gerçekten?

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec »

Bu uçak beni kendi uçağımız konusunda heveslendiriyor.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Resim

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Romanya’da bulunan DAMEN Galati Tersanesi, 17 Mayıs'ta düzenlenen bir törenle Pakistan Donanması için inşa edeceği iki adet 2.300 tonluk korvetin ilkinin denize indirdi. İlk geminin bu yılın sonunda Pakistan Donanması'nın envanterine girmesi ve ikinci korvetin ise 2020 yılının ortalarında teslim edilmesi planlanıyor.

Resim

http://www.c4defence.com/Gundem/pakista ... tek/8180/1

Patriot
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Patriot »

Romanya madem korvet üretebiliyor o zaman neden Hollanda’dan Sigma sınıfı korvetlerden satın aldı ?

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

Patriot yazdı: 20 May 2019, 21:40 Romanya madem korvet üretebiliyor o zaman neden Hollanda’dan Sigma sınıfı korvetlerden satın aldı ?
Romenlerin SIGMA Sınıfı da Romanya'da Damen ortaklı Galeti tersanelerinde üretilecek ki bu korveti üreten de onlar. Aslında bir üreticinin iki farklı ürün modeli gibi düşünsek pek yanılmış olmayız, iki ülke de AB üyesi olduğu için yerli üretimden farksız zaten. Yine SIGMA sınıfının sunduğu kabiliyetler bu gemide var mı ya da uzun dönem idame masrafları ve ar-ge maliyeti ile daha pahalıya mı geliyor falan bakmak lazım...

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Pakistan, Shaheen-II balistik füzesi ile başarılı bir şekilde test atışı yapmış. 1500 km menzilli füze nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

musti yazdı: 25 May 2019, 01:22
İkisininde sokakları b... içinde yüzüyor. Askeriyeye değilde adam gibi ekonomiye asılmaları gerekirken akıl yok.

Şunu bilir ve hep söylerim. İngiltere çıktığı her yere öyle pis düğümler atmış ki hepsinde hala yangın. Ahanda Filistin ahanda Kıbrıs Ahanda bunlar. Somali , G.afrika.
Genel olarak Avrupa ülkeleri etkisinde kalan post koloniyal ülkeleri etnik kökeni değiştirilen ve değiştirmeyen olarak ikiye ayırmamız gerekir. Post-İngiliz sömürgeleri olarak mesela ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda ulusal kimliği tamamen batılılaşmış ve kızılderililer, aborjinler ve maoriler gibi yerli halkları sömürgeciler tarafından sistematik olarak asimile edilerek avuç kadar kalmış ülkeler. Ama Hindistan, Pakistan ve benzeri gibi büyük ve güçlü kültürlere aynı şeyleri yapamamışlar ama yine de bir kültür dejenerasyonu yaşatmışlar.

Hindistan dediğiniz ülke dünyanın en büyük 6. ekonomisi şu anda. Ekonomik büyümeden ziyade esas sorunları nüfus kaynaklı olarak gayrı-safi milli hasıla ve insan gelişmişlik endekslerinin çok düşük olması. Yani ülkede zengin ile fakir, eğitimli ile eğitimsiz arasındaki uçurum çok yüksek. Fakat sokakları b.. dediğiniz Hindistan uzaya roket gönderiyor dünyanın en iyi matematikçilerini, yazılımcılarını ve mühendislerini çıkartıyor şu anda. İki ülkenin de nükleer güç olmasını saymıyorum. Bu bile kendi iç ve dış politikalarında belli miktar bir otonomi sahibi olduklarını gösterir. Biz şu anki halimizle nükleer güç olmaya çalışsak ambargo yiye yiye İran'dan farkımız kalmaz.

Güney Afrika bana göre Afrika'nın en gelişmiş ülkesi şu anda. Sadece savunma sanayinerine bakacak olursak bile adamlar bizden 30 yıl önce kendi savaş uçaklarını, saldırı helikopterlerini, zırhlı araçlarını ve obüslerini yapıyorlardı. Demografik sorunları hala mevcut mesela bulundukları coğrafya, çok kimlikli ulusal yapı (Hollanda kökenli Boerler, Anglosaksonlar ve Afrikalılar) ve ülkeyi uzun bir süre yönetmiş ırkçı apartheit rejiminin yarattığı sorunların etkisi günümüzde bile devam ediyor ama Güney Afrika bütün bunlara rağmen kara kıtadaki benzer ülkelere bakınca ulusal bütünlüğünü muhafaza edebilmiş ve hızlı gelişme kat eden bir ülke olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

Pakistan Ordusunun en büyük yerli tedarikçilerinden biri olan devlet sahipli şirketi Taxtila, Güney Koreli KIA Motors'tan KM450 4x4 askeri arazi aracı ve KLTV 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araç üretme lisansı almış. Şu an için ordudan resmi bir sipariş gelmese de önümüzdeki dönemde iki araçtan da yüksek sayılarda tedarik edileceği düşünülmekte imiş...

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Uğraşsan, geçmişi oralara gider zaten. KM450, eski Kaiser M715'in modern iterasyonu.

leventt
Akıncılar

Mesaj gönderen leventt »

musti yazdı: 15 Haz 2019, 00:52 Resim

Alltaki alet bana eski Dogde WC 52 leri hatırlattı. Çok güzel araçtır. Taburda var idi. Arazide gidişi güzeldir. Willy's gibi dar değildir. Çok kemikli alettir. Ama motor benzini içerdi.

Yani deseler Land Rover ların yerine bundan alıcaz ayakta alkışlarım.

Aydın taraflarında köylük yerlerde halan faal olanları var. Offroad için tam aracıdır.
Anılarım canlandı. Askerde şoför değildim lakin bu aracla kademe etrafında tek başıma tur atarken yakalanmıştım. Yanımda biri olsa sıkıntı olmazdıda tek olunca derdimi anlatamadım. Yıldızları görmüştüm hafiften :lol:

Kullanıcı avatarı
Moon&star
Süvariler

Mesaj gönderen Moon&star »

Pakistan’dan 125 milyon dolarlık F-16 sözleşmesi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanlığı (PAF) envanterinde yer alan F-16 uçaklarına Teknik Güvenlik Ekibi (TST) hizmeti sağlanmasını içeren 125 milyon dolarlık olası bir Yabancı Askeri Satışı (FMS) onaylama kararı aldı.

Söz konusu anlaşma kapsamında ABD, Pakistan’ın F-16 modernizasyonu projesi olan Peace Drive için teknik ve lojistik destek sağlayacak. Ana yüklenicinin ABD’li Booz Allen Hamilton şirketinin olduğu sözleşme kapsamında, Pakistan’a 60 kişilik bir ekip gönderilecek.

Hatırlanacağı üzere daha önce Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), F-16 Modernizasyon Programı (Peace Drive II) kapsamında Pakistan Hava Kuvvetlerine ait 41 adet F-16 uçağına, aviyonik ve yapısal modernizasyon uygulamıştı.

https://savunmasanayist.com/2019/07/27/ ... ozlesmesi/

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

kabardey
Akıncılar

En sevdiğim satıhtan satha füze, 290 km menzilli füzedir. :D

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Pakistan için Romanya'daki Damen Tersanesi tarafından üretilen 2300 tonluk korvetin ikincisi suya indirilmiş.

Second corvette vessel inducted into Pakistan Navy

KARACHI (Dunya News) – A launching ceremony of the second state-of-the-art 2,300 tons corvettes vessel built for Pakistan Navy was held in Romania.

Chief of Staff (Personnel) Vice Admiral Athar Mukhtar was the chief guest on the occasion.

Corvettes laced with latest technology are multi-purpose platforms of medium size and tonnage. These are used for different operations including security patrol.

In his remarks on the occasion, Vice Admiral Athar Mukhtar said the addition of these ships would further enhance the capability of Pakistan Navy to defend the waters of the country.

He lauded the professionalism of DAMEN Shipyards in delivering cutting edge technologies to Pakistan Navy in the form of Corvettes.

https://dunyanews.tv/en/Pakistan/507861 ... istan-Navy
kaynak: https://defence.pk/pdf/threads/second-s ... vy.634113/

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Teyitsiz bilgi!!

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

iddiaya göre Pakistan Jinnah sınıfı gemilerde(Milgem) kullanılmak üzere 4 adet Oto Melara 76mm top sipariş etmiş.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler

Mesaj gönderen Test7 »

Pakistan donanması kara konuşlu anti gemi füzesi olan “Zarb”ı başarıyla test ettiğini duyurdu. Füzenin Çin YJ-62'nin ihrac versiyonu olan C-602 benzerliğine vurgu yapılmış. 280 km menzil ve 300 kg harp başlığına sahip.

Resim
Resim

https://www.janes.com/article/92421/pak ... nce-system

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Pakistan, SHAHEEN-I testini gerçekleştirdi. Takribi menzil 650+ km deniyor. Dün de Hindistan ile karşılıklı çatışma haberleri geliyordu bölgeden.

Kullanıcı avatarı
sailor06
Süvariler

Mesaj gönderen sailor06 »

Pakistan eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref vatana ihanet suçlamasıyla idama mahkum edildi

Kaynak : Anadolu Ajansı

Kullanıcı avatarı
muhendus
Süvariler

Mesaj gönderen muhendus »

sailor06 yazdı: 17 Ara 2019, 10:30 Pakistan eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref vatana ihanet suçlamasıyla idama mahkum edildi

Kaynak : Anadolu Ajansı
Hangi suçlamayla yargılandığını bilmiyorum ama kendisi KHO mezunu, çok iyi Türkçe bilen ve koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Türk dostu idi. İdam edilmez umarım.

tuğrulbey
Süvariler

Mesaj gönderen tuğrulbey »

Pakistan sınırları dışında şu an kendisi. Sağlık sorunları nedeni ile çıkışına izin verilmiş.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok »

muhendus yazdı: 17 Ara 2019, 11:56 Hangi suçlamayla yargılandığını bilmiyorum ama kendisi KHO mezunu, çok iyi Türkçe bilen ve koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Türk dostu idi. İdam edilmez umarım.
Bildiğim kadarıyla anayasaya aykırı bir şekilde ohal ilan etmek, Benazir Butto suikasitini önceden bilmesine rağmen önlem almamasından, yargı mensuplarını tutuklanması gibi birkaç durumdan yargılanıyordu. Bir aşiret liderinin ölümünden de sorumlu olduğu iddiaları vardı. Tabi idam kararı hangisinden dolayı çıktı bilmiyorum. Belki de darbeyle başa geldiği için vatana ihanet etti denilmiştir.

Kendisi şu an Dubai’de diye biliyorum. Bae teslim edecek mi acaba? Teslim etmezse Pakistan-Bae arasında bir krize sebebiyet verir mi? Ya da sorgusuz teslim etmesi Pakistan’ın Bae ve Araplar ile biraz daha yakınlaşmasına sebep olur mu?

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream »

kostok yazdı: 18 Ara 2019, 01:17 Bildiğim kadarıyla anayasaya aykırı bir şekilde ohal ilan etmek, Benazir Butto suikasitini önceden bilmesine rağmen önlem almamasından, yargı mensuplarını tutuklanması gibi birkaç durumdan yargılanıyordu. Bir aşiret liderinin ölümünden de sorumlu olduğu iddiaları vardı. Tabi idam kararı hangisinden dolayı çıktı bilmiyorum. Belki de darbeyle başa geldiği için vatana ihanet etti denilmiştir.

Kendisi şu an Dubai’de diye biliyorum. Bae teslim edecek mi acaba? Teslim etmezse Pakistan-Bae arasında bir krize sebebiyet verir mi? Ya da sorgusuz teslim etmesi Pakistan’ın Bae ve Araplar ile biraz daha yakınlaşmasına sebep olur mu?
Bu tür karalar genelde politik olarak veriliyor. Amaç daha da geri gelme ve medyaya abuk sabuk açıklamalar yapma yoksa gelir alır idam ederiz amacı taşıyor. Zannetmem ki istesinler gelsin idam edilsin daha dert Pakistanlı politikacılar için. Orduda sevilen bir şahsiyettir.