Atmaca Gemisavar Füzesi

Güdümlü / güdümsüz roket ve füze sistemleri, hava ve füze savunması, patlayıcı, mühimmat ve mermiler, KBRN silah sistemleri ile ilgili haber ve analizler
Kullanıcı avatarı
Footle
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Footle »

1:14'de "Encapsulated Harpoon Inert Launch.... Shell" veya ona benzer bir yazı yazdığı görülüyor.

Kullanıcı avatarı
RocKhan
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen RocKhan »

Bu test ünitesi ile gösterilen video sayesinde denizaltından güdümlü füze atabilme yeteneği kazanmış olduğumuzu varsayıyorum. Ben şahsen bunu gördüm.
Belli ki sadece torpil değil güdümlü füzeleri de atabilecek seviyeye geldik.
Askeri açıdan son derece önemli ve caydırıcı bir yetenek, vatana millete hayırlı olsun diyorum.

Bize karşı Akdeniz veya Ege'de hayaller kuran bazı potansiyel düşmanlar eminim yutkunmuştur.
Libya açıklarına bir denizaltı gönder, Haftere karşı bile inanılmaz korkutucu bir silah.
Toplama ordusunu, konvoyunu dizip, yola bile çıkamaz.
Ha biz bu şekilde kullanır mıyız, ne yaparız artık orasını ben bilmem ama ben olsam bu şekilde de gerektiğinde kullanırdım.

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen DELKU »

O yetenek 1994ten beri deniz kuvvetlerinde mevcut, yeni kazanılmış filan değil

Kullanıcı avatarı
RocKhan
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen RocKhan »

DELKU yazdı: 23 Haz 2022, 12:10 O yetenek 1994ten beri deniz kuvvetlerinde mevcut, yeni kazanılmış filan değil
Bilgim yok, Harpoon veya Atmaca atıldığına dair bir video paylaşıldı ise henüz görmedim. Forumun da eski bir üyesiyim, bu zamana kadar öyle bir mesaja da denk gelmediğim için bu yetenek yoktur diye düşünüyordum, Birisi yazmıştır belki de unutmuşumdur, hiç hatırlamıyorum.

94'ten beri varsa çok sevindirici bir haber.

Kullanıcı avatarı
Footle
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Footle »

RocKhan yazdı: 23 Haz 2022, 12:34 Bilgim yok, Harpoon veya Atmaca atıldığına dair bir video paylaşıldı ise henüz görmedim. Forumun da eski bir üyesiyim, bu zamana kadar öyle bir mesaja da denk gelmediğim için bu yetenek yoktur diye düşünüyordum, Birisi yazmıştır belki de unutmuşumdur, hiç hatırlamıyorum.

94'ten beri varsa çok sevindirici bir haber.
Deniz Yıldızı 2017 tatbikatından, 26. saniyeden itibaren denizaltından güdümlü mermi atışı görülebilir. Ayrıca DATA sisteminin test görüntüsünde fırlatılan kapsül de yine SubHarpoon eğitim kapsülü.

Kullanıcı avatarı
RocKhan
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen RocKhan »

Teşekkürler, çok iyiymiş, sadece Harpoon mu atabiliyoruz şu an, Atmaca filan denendi mi acaba?