Nurol Ejder Yalçın

Tanklar, Zırhlı Araçlar, Toplar, Tüfekler, yorumlar, projeler, analizler...
goldenwings
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen goldenwings »

Tepedeki SARP mı ? Yani Ejder satışından Aselsan da nasiplenir mi ? 1 taşta 2 kuş ?

Kullanıcı avatarı
FrOzkan
Üye
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen FrOzkan »

goldenwings yazdı: 03 Kas 2017, 19:22 Tepedeki SARP mı ? Yani Ejder satışından Aselsan da nasiplenir mi ? 1 taşta 2 kuş ?
BMC fuarlarda Romen malı uks kullanıyordu kendi üretimleri varsa sanmıyorum aselsanı tercih edebileceklerini.

Yalquzaq
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Yalquzaq »

FrOzkan yazdı: 27 Eki 2017, 16:17 (iki araçta aynı sınıf olmadığını biliyorum)

Bu yazıyı bu yüzden bıraktım Elin güney afrikalısı taa nereden gelip mal satıyor benim gardaşıma

Ama ben adım attığın yer tta üreticileriyle doluyken satamıyorum sitemim buna. Demek ki ssm veya üreticiler sıkıntı var. FNSS övündüğü bir konu var birisiyle iş yaptığımız zaman sıkı sıkı bağlanıyoruz diye... Ne güzel kobrayı satmışız o zaman ihtiyaçları dağa ağır bir platform ise o zaman kobra 2 teklif et dağa ağır istiyorum derse kaleyi teklif et ortak üretime karşı değil firmalarımız ama kısa yoldan kaar etmenin derdindeyiz galiba.Müşteriyi küstürmemeliyiz.
Konu dışı ancak yazdığınızla ilgili olarak, Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanının sözlerine göre Otokar ile Cobra 2'lerin ortak üretimi için anlaşmaya varılmış.

İDEF sərgisi çərçivəsində “Otokar” şirkəti ilə “Cobra” maşınlarının Azərbaycanda istehsalı və təmiri məsələlərinə dair razılıq əldə etdik. Düşünürəm ki bu layihəni də reallaşdıracağıq. Layihə çərçivəsində “Cobra II” zirehli maşınların Azərbaycanda istehsalını təklif etmişik.
http://az.azeridefence.com/yaver-camalo ... ondurecek/

Kullanıcı avatarı
FrOzkan
Üye
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen FrOzkan »

Yalquzaq yazdı: 03 Kas 2017, 21:21 Konu dışı ancak yazdığınızla ilgili olarak, Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanının sözlerine göre Otokar ile Cobra 2'lerin ortak üretimi için anlaşmaya varılmış.

http://az.azeridefence.com/yaver-camalo ... ondurecek/
EE yıldırım ve tufan vardı onlara ne olacak ? Hadi onu geçtim neden israilden SandCat 4x4 alındı bir sürü, Gurze aracı üretiliyordu onlara ne oldu. İstikrarsız alışverişi sadece Azerbaycan da yapmıyor Türkmenistan da biraz şundan biraz bundan Little Little Into the Middle çok mu hoşumuza gidiyor.

Yalquzaq
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Yalquzaq »

FrOzkan yazdı: 03 Kas 2017, 21:49 EE yıldırım ve tufan vardı onlara ne olacak ? Hadi onu geçtim neden israilden SandCat 4x4 alındı bir sürü, Gurze aracı üretiliyordu onlara ne oldu. İstikrarsız alışverişi sadece Azerbaycan da yapmıyor Türkmenistan da biraz şundan biraz bundan Little Little Into the Middle çok mu hoşumuza gidiyor.
Yıldırım dediğiniz araç başka sınıfta, Kirpi ile karşılaştırılabilir. Gürze bütünüyle başka bir şey.

TSK ve Jandarma son yıllarda kaç çeşit araç aldı? Kirpi, Cobra 2, Ejder Yalçın, Ural.

Kullanıcı avatarı
FrOzkan
Üye
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen FrOzkan »

Yalquzaq yazdı: 03 Kas 2017, 22:49 Yıldırım dediğiniz araç başka sınıfta, Kirpi ile karşılaştırılabilir. Gürze bütünüyle başka bir şey.

TSK ve Jandarma son yıllarda kaç çeşit araç aldı? Kirpi, Kaya, Cobra 2, Ural aklıma gelenler.
Yazacaklarımı umarım yanlış anlamazsınız, bizim tepemizde 3 tane terör örgütü ve bunların kuklaları var sürekli şehit haberleri geliyor karabağın aksine bizde düşman içimizde bazen kara yolun da bazen sokakta bazende havada giden helikoptere bazende dağda. Bizim yaşadığımız hendek olaylarından sonra o günlerde şehit sayıları çift haneli sayılara yükseldi o günden beri 1400 den fazla şehit verdik o zaman bakmadık elimizdeki üreticilere sipariş verdik yeter ki kısa sürede çok araç üretilsin.Ve hala araç sayısı yeterli değil ki mayına karşı zırhsız araçlarla şehit vermeye devam ediyoruz.Hatta katmercilerin HIZIR ve BMC vuran da listeye dahil edilebilir.

Gelelim asıl konuya bmc mesela kamyon üreticisiydi kirpiyi üretti . Ve yıllar içinde kendini geliştirdi. Daha sonra piyasada küçük araçlara ihtiyaç olduğunu gördü ve 2 tane farklı sınıfta araç çıkardı .

Gürze galiba toyota hilux şasisi üzerinden üretildi. Eskiyen uaz araçlarının yerine muhtemelen. SandCat ise gine sivil araç olan ford f50 üzerne tasarlandı. Yani Azerbaycan istese aynı şasi üzerine daha zırhlı bir araç üretebilir sonuçta SandCat ayarında. Parasının çoğuda Azerbaycan da kalır. Paramount Group zırhlı araç konusunda bir şey öğretmiştir muhakak.

İki aracı bu yüzden karşılaştırdım elinde imkan varken uğraşmamak çok saçma. Kobra 2 , yıldırım ve tufanla aynı sınıfta olmadığını farkındayım. Her sınıf için ayrı araç zorunlu olmadığı kanatindeyim.

Düşünün elinizde marauder var yanlış hatırlamıyorsam ortak üretimdi daha büyüğü olan matador var ayrıca. cobra 2 den küçük cobra 1 ve daha küçük Sufa araçlarınız var bir hayal edin illa her tonda araca ihtiyacınız var mı ,bekleseniz 5 sene zaten mühendisleriniz diyecek bunun büyüğünü de tasarlayalım küçüğünü de diye belki arada biraz ton farkı var diye her araçtan istemek , bu günlerdeki alışveriş hastalıgı gibi bir şey iphone 7s var cebimde ve ben iphone x istiyorum çünkü cebimdeki den farklı

Sayın Yalquzaq sürekli sizinle tartışıyoruz sözlerim kırıcıysa affola.

"Azerbaycan’ın elemi bizim elemimizdir, sevinci bizim sevincimiz, hüznü, kederi bizim hüznümüz, kederimizdir"

fforfoxtrot
Üye
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen fforfoxtrot »

Ejder Yalçın Katar'da.

ilker0101
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen ilker0101 »

400 araç alacak diye bir şeyler okudum.Bunun haricinde BMC den de araç alacaktı galiba Katar,

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Ejderle beraber geçen hafta görüntülenen NMS 4x4'lerde Katarda boy gösterdi.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Resim
İyi yanlıyor ;)

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Nurol Ejder Yalçın

leventt
Akıncılar

Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen leventt »

Ben bu Ejder Yalçını Beşiktaşın bir avrupa maçında , stad dışında gördüm.O kalabalıkta geri geri gidiyordu az daha altında kalacaktık .Geri görüş kamerası yokmu bunlarda. :)

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Sanchez »

Araçta ön ve arka kameralar var sürüş için ama o bir yere kadar. Bu kadar düşük görüş açısına sahip, yerden 2 metre yukarıdaki camlar şehir trafiğinde bir yarar getirmez. Şoför de tecrübesizce böyle durumlar kaçınılmaz. Şehir içinde asla olmamalılardı. Tepede ukss varken, geçemeyeceği altgeçitler bile vardır yahu.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Senegal Jandarmasin da gorev yapan Nurol Ejder.

ResimResim
ResimResim

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Nurol Ejder'in Ambulans versiyonu.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Sanchez »

Arkadaki açık taretliler bizim için mi?

emre.arslan
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen emre.arslan »

Sanchez yazdı: 23 Nis 2019, 14:51 Arkadaki açık taretliler bizim için mi?
İhraç edilenler.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Özbekistan olabilir.. Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’in Türkiye ziyareti kapsamında imzalanan anlaşma 24 tane araç alımını kapsıyormuş.

https://www.nurol.com.tr/nurol-makina-o ... tecek.html

azap5555
Üye
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen azap5555 »

Buna ukss takılması lazım, şoför yanındaki personel de gözetleme ve silahı kontrol eder, aracın kendi savunması olmalı ki riskli bölgeden nakil yapabilsin.

emre.arslan
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen emre.arslan »

azap5555 yazdı: 24 Nis 2019, 05:18 Buna ukss takılması lazım, şoför yanındaki personel de gözetleme ve silahı kontrol eder, aracın kendi savunması olmalı ki riskli bölgeden nakil yapabilsin.
Medikal/Sıhhi araçlara silah takılmamasının sebebi, bu araçları birincil hedef yapmamaktır. Koruma görevini beraberindeki diğer muharip araçlar üstlenir.

Aracın üstünde, normalde UKSS'nin olduğu yerde bir kapak vardır. Araç personeli, gerektiğinde kendi silahını veya manga destek silahını bu üst kapağı açarak kullanabilir. Bunun için silahçı koruma kulesine ihtiyaç da var aslında. Bu kulenin kendisi silahsız oluyor zaten, bu yüzden bazı sıhhi araçlarda alternatif bir çözüm olarak silah barındırmayan bir silahçı kulesi görmek mümkün.

Kullanıcı avatarı
swat
Genel Yetkili

Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen swat »

FrOzkan yazdı: 03 Kas 2017, 19:49 BMC fuarlarda Romen malı uks kullanıyordu kendi üretimleri varsa sanmıyorum aselsanı tercih edebileceklerini.
Kesinlikle anlamıyorum bu düşmanlığı !!!

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen sailordream »

swat yazdı: 26 Nis 2019, 14:03 Kesinlikle anlamıyorum bu düşmanlığı !!!
Daha öncekiler de(Ejderler) maliyet ve zaman sebebi ile Romanya yapımı UKSS ile temin edildi. Uzun süre asli kabulleri yapılmayıp geçici kabulle kullanıldılar. SAdece BMC'ye özgü değil. En başından hiç kabul edilmemeli idi.
Bilgi notu Romen UKSS'leri Stabilize değildir.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Test7 »

EJDER YALÇIN, üzerine, uzaktan komutalı silah sistemi üreticisi EOS’un 30 mm’lik otomatik topa sahip RS400 Mk2 kulesi ile birlikte sergilendi. RS400 Mk2 çözümü üzerinde, 30×113 mm çapındaki M230 LF otomatik top yer alıyor. 2 eksende stabilize bu silah sisteminin, 75 mühimmat ve zırh koruması dâhil toplam ağırlığı, 400 kilograma yakın. Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel, aracın bu yeni konfigürasyonu hakkında:

“Öncelikle bu çözüm ile Türk savunma sanayisi tarafından üretilen 4×4 bir araca, ilk kez bu kadar yüksek ateş gücüne sahip bir silah sistemi entegre edilmiş olduğunu belirtmek istiyorum. Bu noktada, silahın araca etkin şekilde entegrasyonunda, silah sisteminin kabiliyetleri kadar, EJDER YALÇIN’ın dengeli ve titreşimsiz bir sürüş imkânı sunan tasarımı etkili oldu.”

Resim
Resim

http://www.milscint.com/tr/ejder-yalcin ... ergilendi/

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Re: Nurol Ejder Yalçın

Impregnable Guard 2020 tatbikatında Katar Ordusuna ait Aselsan Serdar Tanksavar Füze Sistemi ve Aselsan SEDA Atış Yeri Tespit Sistemi entegre edilmiş Nurol Makina üretimi Ejder Yalçın TTZA'lar
Resim

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Özbekistan'ın Ejder'leri kopya çıktı:

Resim

Nurol Makina ile Özbek şirketi UzAuto arasında 1000 adet Ejder Yalçın Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç’ın Özbekistan’da ortak üretimine yönelik anlaşma imzalanmıştı. Ejder Yalçın üretimi beklenirken Ejder Yalçın’a benzer TARLON isimli başka bir prototip araç ortaya çıktı.

Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev’in Ekim 2017 tarihindeki Türkiye ziyaretinde, Nurol Makina ile Özbek şirketi UzAuto arasında 1000 adet Ejder Yalçın Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç’ın Özbekistan’da ortak üretimine yönelik mutabakat muhtırası imzalanmıştı. Mutabakatın, 24 adet hazır zırhlının alımı ve ortak üretim araçların 3’üncü ülkelere satışını da kapsadığı açıklanmıştı.

Nurol Makina sözleşme kapsamındaki 24 zırhlı aracın teslimatını tamamladı. Bahse konu 1000 zırhlı aracın ortak üretimi konusunda ise şimdiye kadar herhangi bir gelişme yaşanmadı. Nurol Makina yetkilileri ise Özbekistan’ın ‘yeni’ geliştirdiği söz konusu araçtan basın organlarına yansıyan bilgilerden sonra haberdar olduklarını ifade ettiler.

TARLON'un Ejder Yalçın üzerinden geliştirildiği tahmin edilmişti.

https://www.defenceturk.net/ozbekistani ... kopyasi-mi

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok »

https://www.defenceturk.net/katar-yenid ... rik-edecek

Önceki 400+100 araçlık partiden sonra yenileri geliyor. Ben yanlış anlamadıysam tabi. Bu adamlar bu kadar zırhlıyı ne yapacak? Bmcden aldıkları da var. Aktif personel sayıları 10-15 bin anca. Hepsine şahsi zırhlı verecekler?

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

kostok yazdı: 23 Ağu 2020, 23:36 https://www.defenceturk.net/katar-yenid ... rik-edecek

Önceki 400+100 araçlık partiden sonra yenileri geliyor. Ben yanlış anlamadıysam tabi. Bu adamlar bu kadar zırhlıyı ne yapacak? Bmcden aldıkları da var. Aktif personel sayıları 10-15 bin anca. Hepsine şahsi zırhlı verecekler?
Milli asker sayısı o, bir de kötü durumda parayı basıp kendi saflarında savaştıracakları yabancı fakir fukara ve paralı asker nüfusu da var. Aynı nedenden devlet kanalı ile olmasa da şirket aracılığı ike bireysel olarak temasa geçtikleri özel kuvvet geçmişi olan emekli askerlerimiz bile olmuş, bizzat dinlemiştim içlerinden birinden. Adamlar kötü durumda kolay bulalım diye şimdiden İK ağlarını kurmuş.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Nurol Ejder Yalçın

Resim

Macaristan, Nurol Makina’dan 40 adet daha 4×4 araç sipariş etti
Macaristan Savunma Bakanlığı Müsteşarı Gáspár Maróth’un Pazartesi günü verdiği bilgiye Macaristan Silahlı Kuvvetleri 40 adetlik 4×4 zırhlı araç tedariki için Nurol Makina ile bir sözleşme imzaladı.

Yapılan açıklamada ayrıca Macar Ordusunun Türkiye’den ilk parti Ejder Yalçın (yerel isimlendirmesi “Gidran”) 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçları (TTZA) yakın zamanda teslim aldığı ve yeni sözleşmedeki araçların da benzer özelliklerde olacağı belirtildi.

Resim

Macar kaynaklar araçların Alman-Macar ortaklığı ile kurulan tesiste üretileceğini ve Nurol Makina’nın bu ortaklık ile sözleşme imzaladığını belirtiyor. Macar kaynaklar yerel üretimi kapsayan ikinci aşamada 300’e yakın araç tedarik edilmesinin planlandığını belirtti.

https://www.defenceturk.net/macaristan- ... paris-etti

Kullanıcı avatarı
Moon&star
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Moon&star »

kostok
Üye
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen kostok »

Burkina Faso başkanını tutuklayan darbeciler. Daha önce söz konusu ülkeye Ejder ihracı yönünde bir haber çıktığını hatırlamıyorum.

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler
Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Tulga
Süvariler

Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen Tulga »

Özel sektör şirketleri bu tarz beklentilere çok daha hızlı reaksiyon vererek sonuca gidiyor. Bu ateş gücü her ne kadar taşıdığı mühimmat miktarı nedeniyle bizde tercih edilmese de Nurol-Unirobotics sayesinde belirli miktarda envantere alma şansımız var artık. Umarım her kuvvetin değerlendirmeye alacağı bir ateş gücü destek sistemi olur. Geriye bir tek şu kule tasarımlarında düşük yoğunluklu tasarım eksikliği kaldı. Şu işi bir kotarabilsek harika olacak.

AkınGözü
Üye

Nurol Ejder Yalçın

Mesaj gönderen AkınGözü »

30 mm var 30 mm var. Bizimki ortadaki oluyor. Örnein resimdeki 30 mm kule ise sağdaki 30 mm yi atıyor.
Resim

Resim

Alttaki de 30 mm üstteki de 30 mm. Alttaki bizimki gibi 30x113 mm atıyor üstteki 30x 173 mm atıyor. Bakınca bile aradaki fark hissediliyor
Resim