İran ve Devrim(?)

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye
Mesajlar: 179
Kayıt: 15 Kas 2018, 22:02
Yaş: 27

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen TRMilitarist »

İran'dan bir yetkili bugün Az-Er sınırının değiştirmeye yönelik eylemler olursa İran'ın müdahale edeceğini açıkladı. Tabi önce kendi söküklerini dikebilirlerse. Aslında şu an pek çok işin gerçekleştirilmesi için yüzyılın fırsatları içerisindeyiz. İran'daki karışıklık ilerlerse bazı küçük çaplı amaçlar için bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

velicanoduncu
Üye
Mesajlar: 129
Kayıt: 12 Tem 2012, 22:16
Yaş:

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen velicanoduncu »

İran'da Mahsa Amini protestoları devam ederken, protestocuların yerel idareyi ve polisi etkisiz hale getirerek Türkiye sınırına yakın bir kentin kontrolünü ele geçirdiği ve silahlanmaya başladığı haberleri geçiyor

merzifonlu
Süvariler
Mesajlar: 1240
Kayıt: 17 Tem 2012, 15:48
Konum: Merzifon
Yaş:

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen merzifonlu »

TRMilitarist yazdı: 22 Eyl 2022, 17:45 İran'dan bir yetkili bugün Az-Er sınırının değiştirmeye yönelik eylemler olursa İran'ın müdahale edeceğini açıkladı. Tabi önce kendi söküklerini dikebilirlerse. Aslında şu an pek çok işin gerçekleştirilmesi için yüzyılın fırsatları içerisindeyiz. İran'daki karışıklık ilerlerse bazı küçük çaplı amaçlar için bir fırsat olarak değerlendirilebilir.
O molla rejimindeki onun bunun evlatları, Ermeniler sınırları değiştirirken 30 yıl boyunca neredeydiler? İnanılmaz derecede salak ve ahlaksız bu mollalar. 35 Milyon Azerbaycan Türkü var ülkelerinde ama Azerbaycan ezilsin diye her haltı yediler. Yetmedi, çevre ülkelerde terör örgütlerini tezgahladılar ve finanse ettiler. Bıldır yedikleri hurmalar şimdi götlerini tırmalıyor.

Ylmz
Süvariler
Mesajlar: 212
Kayıt: 22 May 2022, 03:01
Konum: İstanbul
Yaş: 34

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen Ylmz »

Nerede bir Batı çıkarına uyan bir ayaklanma direniş söz konusuysa direnişçilerin birbirleriyle iletişimini sağlaması adına SpaceX uyduları internet erişimini açıyor. İran'da da açılmış. Dipnot olarak ekleyelim bu durumu bir köşeye.

Yörük Efe
Üye
Mesajlar: 143
Kayıt: 27 Eyl 2020, 22:34
Yaş: 22

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen Yörük Efe »

İran'da bir rüzgar esiyorsa ve esmesi önlenmeyecekse bizim lehimize esmesi için her eylemde bulunmak lazım. Türkleri örgütlemek, kaostan işimize yarayacak vaziyette çıkarmak gerek. Tabi kaos çıkacaksa yoksa mevcut statükonun oynanması tehlike arz ediyor gibi.

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye
Mesajlar: 179
Kayıt: 15 Kas 2018, 22:02
Yaş: 27

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen TRMilitarist »

Yörük Efe yazdı: 25 Eyl 2022, 21:01 İran'da bir rüzgar esiyorsa ve esmesi önlenmeyecekse bizim lehimize esmesi için her eylemde bulunmak lazım. Türkleri örgütlemek, kaostan işimize yarayacak vaziyette çıkarmak gerek. Tabi kaos çıkacaksa yoksa mevcut statükonun oynanması tehlike arz ediyor gibi.
Aynen katılıyorum

velicanoduncu
Üye
Mesajlar: 129
Kayıt: 12 Tem 2012, 22:16
Yaş:

İran ve Devrim(?)

Mesaj gönderen velicanoduncu »

iran'ın rusya'ya Ukrayna'da kullanması için verdiği ihalardan ermenistan'a verebileceğine ilişkin bir takim haberler bazı haber sitelerinde geçiyor , bencede bu ihtimal, iran'nın geçmişte ve günümüzde uyguladığı Türk milletine olan düşmanlığından dolayı hiçte yabana atılacak bir durum olmaz, bunun için Azerbaycan'a Korkut yakın hava sistemlerinden yeteri miktarda sağlanmalıdır diye düşünüyorum...

Cevapla