Resim

Polis Özel Birlikler

emre.arslan
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen emre.arslan »

LegionnairE yazdı: 14 Oca 2018, 13:15 Amerikalılar için 6 litre V8 motorlu arabayla işe gitmek çok normal bir şey.

Onları kendimize örnek alırsak bir tarafımız açıkta kalır.
Bizim için de terörle ve krizle mücadele çok normal bir şey.

ABD yerine AB'yi örnek almak isterseniz o da olur hani:

Resim
TITUS 6x6: Fransız RAID birimi için Melez MRAP-APC

LegionnairE
Uzaklaştırıldı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen LegionnairE »

İlginç, biraz yükseltilmiş BTR ye benziyor ama altında basamaklar felan var, araziye çıksa altı yere çarpar. Mayınlardan korunmak için yükseltilmiş gibi görünüyor.

Neden böyle birşeye gerek duyulduğunu bir bakışta anlamak mümkün değil. Belki acil ihtiyaç vardı, polisin ihtiyaçlarına daha uygun bir araç geliştirmektense bunu satın almayı tercih ettiler. Bilemiyorum. Tek bildiğim polisin mayın korumasına, yerden yüksekliğe, 6x6 şasiye, o koca koca arazi lastiklerine ihtiyacı olmadığı.

Belki parayı bol bulmuşlardır bir şey diyemiyorum. Araplar altın kaplama bugattilere biniyorlar gidip "neden?" diye sormuyorsun çünkü açıklaması basit, maymunlar parlak şeyleri gördükleri zaman hoşlarına gidiyor.

emre.arslan
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Bu araç zaten bizim Kirpi'den farklı olarak direkt askeri kullanımdan ziyade MRAP/APC melezi olarak kolluk kuvvetlerinin de taktik kullanımına uygun olarak üretilmiş bir konsepte sahip. Normal bir MRAPtan farklı şekilde ambulans, itfaiye, yukarıda bahsi geçen ESS/ESU kamyonlarındaki gibi kurtarma ve ilk müdahale araçlarında görebilecğeiniz ekipman dolapları/kapakları var yanlarında. Bizim Kirpi'de de kolluk kuvvetlerinin taktik ekipman envanterine uygun ve kurtarma görevlerinde kolaylıkla kullanılabilecek bu tarz adaptasyonlara, modifiyelere ihtiyacı olacaktır (bkz yeni nesil Kirpi'nin Ambulans versiyonu). Sadece kapıya PÖH logosu yapıştırarak olmaz tabii ki kolluk kuvveti MRAPı. Bu araçlara MRAP olmasından ziyade, gelişmiş taktik müdahale ve kurtarma aracı olarak bakmamız gerekiyor.

Ekleme//
Kriz durumunda, kurtarma görevindeki kullanımlarına dair:
En son emre.arslan tarafından 19 Ara 2018, 14:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

LegionnairE
Uzaklaştırıldı
Polis Özel Birlikler

Sular daha yükselmiş olsaydı MRAP bir işe yaramayacaktı, M113 sel baskınları için daha uygun. Tekerlekli araçlar yere daha yakın yapılsa yol kullanımında daha hızlı, daha güvenli, daha verimli olmaz mı?

emre.arslan
Süvariler
Polis Özel Birlikler

LegionnairE yazdı: 14 Oca 2018, 14:26 Sular daha yükselmiş olsaydı MRAP bir işe yaramayacaktı, M113 sel baskınları için daha uygun. Tekerlekli araçlar yere daha yakın yapılsa yol kullanımında daha hızlı, daha güvenli, daha verimli olmaz mı?
Şnorkel eklentileri oluyor bunların. Daha kötü durumlarda da envanterdeki amfibik araçlar devreye giriyor.

Mesela;
GPV Colonel (FNSS Pars'ın kaynağı) amfibik bir APC'dir ve ABD'de Sheriff tarafından aktif olarak kullanılır:
Resim

LegionnairE
Uzaklaştırıldı
Polis Özel Birlikler

Ordudan çıkma bedavaya alabileceğin M113 varken polise 25 tonluk 8x8 araç almak bana pek mantıklı gelmiyor.

Bunlar işin iyice suyunu çıkarttılar. Amerika bugünkü zenginliğine dünya savaşlarında tarafsız kalıp silah satarak, savaşa son anda girerek ulaştı, teknolojik üstünlüğüne de ikinci dünya savaşından sonra Alman mühendisleri ve bilim adamlarını alarak.

Bu değirmenin suyu sonsuza dek akmayacak şu an dünyanın en borçlu ülkesi durumundalar, yakında görücem ben onları.

Lebejac
Üye
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Lebejac »

LegionnairE yazdı: 14 Oca 2018, 14:44 Ordudan çıkma bedavaya alabileceğin M113 varken polise 25 tonluk 8x8 araç almak bana pek mantıklı gelmiyor.

Bunlar işin iyice suyunu çıkarttılar. Amerika bugünkü zenginliğine dünya savaşlarında tarafsız kalıp silah satarak, savaşa son anda girerek ulaştı, teknolojik üstünlüğüne de ikinci dünya savaşından sonra Alman mühendisleri ve bilim adamlarını alarak.

Bu değirmenin suyu sonsuza dek akmayacak şu an dünyanın en borçlu ülkesi durumundalar, yakında görücem ben onları.
Hocam dediklerinizde haklısınız ama şu son cümle hiç olmadı gibi yav. Senelerdir hep aynı cümle.

LegionnairE
Uzaklaştırıldı
Polis Özel Birlikler

Lebejac yazdı: 14 Oca 2018, 17:18 Hocam dediklerinizde haklısınız ama şu son cümle hiç olmadı gibi yav. Senelerdir hep aynı cümle.
Milletlerin tarihinde birkaç sene hiçbirşey, ben yarın olacak demiyorum ama Amerika süpergüç statüsünü kaybedecek bu kesin.

HDS
Akıncılar
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen HDS »

Bir süredir, yani "Yükselen Çin" geyikleri dönmeye başladığından beridir, "Eski süper güç ile yükselen süper güç arasında hır gür çıkar mı?" yahut "Amerika düşüyor, Çin yükseliyor mu?" vs vs gibi bir dolu muhabbet dönüyor dünyada. Akademiye, ya da şu bizde meşhur "think-tank" lere böyle konu var zaten. Dır dır edilip durulsun.

Hatta, en son akademisyen ve yazar Graham Allison'un "Destined for War: Can America and China Escape Thucydides's Trap?" adlı kitabı bu konuyu iyice odağa taşıdı. "Tüsidides" adlı antik Yunan bir tarihçinin Atina ve Ispartalılar'ın karşıt ve yükselen birer bölgesel güç olarak çıkar çatışmalarına girmelerinin kaçınılmaz oluşu yorumundan el alan bir tartışma bu. Tarihte, kayıtlara geçen ve iki büyük gücün karşıya karşıya geldiği 16 vakanın 12'sinin savaşa sebep olmasından vs'den bahsediyor. Kısaca Çin ile Amerika'nın çıkar çatışmalarının bir sert çatışmayı tetikleyeceği vurgusu var.

Hatta artık, bu konunun popüler olması sebebi ile süper güç kavramının nasıl iki savaş ile ve barış içinde İngiliz İmparatorluğundan Amerika'ya geçtiği konusu hortladı. Herkes bununla ilgili kitaplar çıkarıyor ardı ardına.

Hoş, orada İngilitere'nin egemenliğini tehdit eden kıta güçleri vardı: Başta Almanya ve belki sonra Fransa vs gibi. Pasifikte Amerika ile de itişip kakışıyorlardı. İngiltere ile Amerika 19. yy ikinci yarısında savaşın eşiğine geldiler. İngiltere'nin gücünü başta Almanya ile giriştiği mücadele tüketti ve buradan Amerika sıyrıldı. Ha keza, bölgesel bir güç olan Japonya da buradan nasibini aldı. Ortada salt bir Amerikan hegemonisi kaldı. Savaş sonrası Amerikan ekonomik gücü dünya GSMH'sının %70'inden fazlaydı. Marshall yardımları ile şöyle bir kaktırılan dünyada bu oran %65'lere ancak düştü. Amerika o ortamda bir gerçek süper güç oldu. Roma İmparatorluğu gibi. İngiltere öyle değildi. Amiral "Drack" (Drake de derler) gibi aslında bildiğimiz korsan olan adamlarla İspanyol ganimet gemilerini yağmalatıp iş yaptılar.

Şimdi ise her tarafta kendisini iğdiş ettirmiş bir ABD var. Yükselen bir Çin var. Yani zamanının İngiliz ve yükselen Alman imparatorluklarını anımsatıyor. Ama eskiden güneşi batan imparatorluk yerine onun güneşini batıran değil, Atlantik ötesindeki imparatorluk bir hegemon olarak çıkmıştı.

Ancak; Evet çok alametler belirdi.

hadbad
Üye
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen hadbad »

LegionnairE isimli arkadaş "ölen" polis yerine "şehit" polis dersen uygun olur sanırım biraz saygı.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Test7 »

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Test7 »

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

musti yazdı: 11 Oca 2019, 22:24
Sağ koltuktaki mühimmatları tüfek bombasına benzettim. Bunların hala kullanıldığını bilmiyordum.
Bunlar aslında kapı ve tuğlaları patlatıp giriş alanları yaratmak için ideal. 40mm gibi aşırı bir hasar gücü de yaratmıyorlar. İsrail in bu iş için için özel olarak ürettiği bir tüfek bombası vardı. Bir de bunları kullanmak için tüfeklerin namlusuna geçirilen yivli bir adaptör olması lazım. Bizde hangi tüfekte var ya da namlusu uygun tüfek var mı bilmiyorum. Başta havan mühimmatı dedim ama şekli cidden tüfek bombasına benziyor...

KIZILYURTLU
Üye

Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen KIZILYURTLU »

musti yazdı: 11 Oca 2019, 22:24

Sağ koltuktaki mühimmatları tüfek bombasına benzettim. Bunların hala kullanıldığını bilmiyordum.
Bu video Kartel mensupları tarafından çekilmiş bir video. İnstagramda kartel mensupları tarafından yönetilen birçok sayfada buna benzer videolar var bu videonun birebir aynısı orada vardı. Bulursam gösteririm hocam.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

PÖH ZPT-556 yı TİSAŞ ın Zigana poligonlarında test etmiş...

Resim

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen sailordream »

DENO yazdı: 16 Şub 2019, 03:44 PÖH ZPT-556 yı TİSAŞ ın Zigana poligonlarında test etmiş...

Resim
Bir şeyler var gözümü çok rahatsız ediyor.
Tutuşmu silah mı bilemedim....

Murjuk
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Murjuk »

Gözü çıkacak, onun için olabilir.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

Dipçiği de sağlamı sağlamına omzuna daymamış, yarısı havada da bizimkiler için klasik oldu artık o...

azap5555
Üye
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen azap5555 »

Silahın tepmesi az, pozisyon doğru, silahı kaldırdığı gibi nişangah hedefe yerleşiyor, atıcının silaha göre şekil alması değil silahın atıcıya göre şekil alması lazım burada olduğu gibi, dipçiğin alt kısmı köprücük kemiğinin altındaki boşluğa oturur, reaksiyon süresi olabildiğince hızlı isabet çok yüksek atıcı yorulmaz bu pozisyonda, eski piyade tüfekleri gibi değil.

Ayrıca üzerindeki yelek de pozisyonu zorluyor, bu haliyle bu kadar yapabilmiş, yelek olmasa sırıtan görüntü olmaz.

Kullanıcı avatarı
Alpagut46
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Alpagut46 »

Sadece yelekten dolayı değil aslında genelde polis özel harekatçı arkadaşlar böyle kullanıyor. Bende her ne kadar dipçik pedinin orta alt noktasının ortalanarak omuz boşluğuna konulmasından yanaysam da atış yaptığın özel hareketçi arkadaşlar öyle düşünmüyor. ar-15 klonu 5.56 tüfeklerde çok sıkıntı olmazda bu şekilde g3 ile atış yapabileceklerini sanmıyorum ve yanlış buluyorum.

aybars_batur
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen aybars_batur »

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

Beyaz bozkurt bıyıklı ağabey meşhur ters kılıfta Desert Eagle taşıyan Hakkari İli Emniyet Müdürümüz Dilberoğlu :)

Resim

rifat52
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen rifat52 »

DENO yazdı: 07 Mar 2019, 21:28 Beyaz bozkurt bıyıklı ağabey meşhur ters kılıfta Desert Eagle taşıyan Hakkari İli Emniyet Müdürümüz Dilberoğlu :)
Yerli Captain Price mübarek :D

Kullanıcı avatarı
Alaricdhuman
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Alaricdhuman »

Yahu bu adamlar hiç akıllanmayacak mı? Hala hücum yeleği bereyle takılıyorlar. Yok mu bi adam şunlara izah edebilecek durumu?

KIZILYURTLU
Üye

Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen KIZILYURTLU »

Alaricdhuman yazdı: 08 Mar 2019, 00:46 Yahu bu adamlar hiç akıllanmayacak mı? Hala hücum yeleği bereyle takılıyorlar. Yok mu bi adam şunlara izah edebilecek durumu?
Geçenlerde ülkemizin güzide bir birliğinde uzunca süre görev yapmış bir tanıdığım PÖH'lerin bu balistik malzeme düşmanlığını şöyle özetledi. ''Zaten hiçbiri ne miğfer takıyor ne balistik plaka takıyor PÖH niye bütçeden para kesip alıyorki ?''

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Test7 »

Teknik arıza sebebiyle zorunlu iniş gerçekleştiren EGM Havacılık Dairesi'ne ait S70 helikopteri.

Resim
Resim
@aybarsbtr

emre.arslan
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Uyuşturucu satıcılarına yönelik 4 ilde özel harekat ekiplerinin de desteğiyle düzenlenen Adana merkezli operasyonda 39 şüpheli yakalandı.

Operasyona ait bir fotoğrafta 3. personelde yeşil-tan (folaj?) mid-cut bir başlık görüyorum. Marka-model çıkaramadım. (Ops-Core değildir herhalde...)

Resim

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

emre.arslan yazdı: Uyuşturucu satıcılarına yönelik 4 ilde özel harekat ekiplerinin de desteğiyle düzenlenen Adana merkezli operasyonda 39 şüpheli yakalandı.

Operasyona ait bir fotoğrafta 3. personelde yeşil-tan (folaj?) mid-cut bir başlık görüyorum. Marka-model çıkaramadım. (Ops-Core değildir herhalde...)
Garanti Giyim in kaskı o ve yeşil değil ten renginde. Aslında öndekiler ile aynı model ama üzerinde kamuflaj kılıfı olmadığı için farklı görünüyor göze. PÖH aslında Garanti Giyim den kask-yelek alan ilk birimdi ama böyle kullandıkları için kimse fark edemedi uzun süre boyunca...

Neyse eskiden vatandaşımız her ray aparatı olan kaska "bu ops-core" diyordu, ona nazaran bu da büyük bir gelişmedir bizim için...

emre.arslan
Süvariler
Polis Özel Birlikler

DENO yazdı: 20 Nis 2019, 11:02 Garanti Giyim in kaskı o ve yeşil değil ten renginde. Aslında öndekiler ile aynı model ama üzerinde kamuflaj kılıfı olmadığı için farklı görünüyor göze. PÖH aslında Garanti Giyim den kask-yelek alan ilk birimdi ama böyle kullandıkları için kimse fark edemedi uzun süre boyunca...

Neyse eskiden vatandaşımız her ray aparatı olan kaska "bu ops-core" diyordu, ona nazaran bu da büyük bir gelişmedir bizim için...
Teşekkürler DENO. Kasktaki GGG aparatının Ops-Core modellerinden farklı olduğu zor da olsa anlaşılıyor. PÖH'ün kılıfsız kullandığını da daha önce görmemiştim sanırım. Arclardan da seçemedim rengini, öndekilerinkine pek benzemiyor; kılıfın kontrastından sanırım.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

PÖH Ankara Metrosu rehine kurtarma tatbikatı. "ABC kiti" olarak sıralayabileceğimiz durumsal ihtiyacı elzem ekipmanlar standart hale gelmiş sonunda. Balistik yelek-kask, entegre balistik gözlük, eldiven ve polimer tabanca kılıfı kullanımı hemen hemen her personelde var. Dikkatimi çeken bir başka şey taktik kalkanlara sonradan monte edilmiş flaş ışık ve kalkanı tutanın tabancasında da lazer işatetleyicili taktik ışık kullanması. Yalnız artık her silahta elektro optik nişangah olmalı. Yine bazı MP5 lerde ışık kaynağı var bazılarında yok. Bunlarda en kısa sürede standart yapılmalı bence...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kafkasya
Süvariler

Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Kafkasya »

Bu mp 5 e özgün milli bir alternatif çıkmadımı hala?

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

Kafkasya yazdı: 26 May 2019, 15:26 Bu mp 5 e özgün milli bir alternatif çıkmadımı hala?
Sarsılmaz SAR109T var. Deniz Kuvvtleri ve Jandarma ellerindeki MP5 leri bunlarla değiştirmeye başladı ama Polis ilk etapta bir parti daha MKEK MP5 sipariş etti. Ama yapılan son alımda bildiğim kadarı ile onlarda SAR109T sipariş etti.

emre.arslan
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Kafkasya yazdı: 26 May 2019, 15:26 Bu mp 5 e özgün milli bir alternatif çıkmadımı hala?
Çıktı. Memnun kalınmadı.

Yine/yeni MP5 sipariş ediliyor.

DENO yazdı: 26 May 2019, 15:29 Sarsılmaz SAR109T var. Deniz Kuvvtleri ve Jandarma ellerindeki MP5 leri bunlarla değiştirmeye başladı ama Polis ilk etapta bir parti daha MKEK MP5 sipariş etti. Ama yapılan son alımda bildiğim kadarı ile onlarda SAR109T sipariş etti.
Geldiği gibi geri gidiyor çoğu 109T...

Kafkasya
Süvariler

Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Kafkasya »

Sebabi ne diye soracağım ama cevabı sanki biliyorum.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

musti yazdı: 18 Tem 2019, 22:58 Bayağı ilginç .
Polis Özel Harekat genel görüntünün aksine kendi içinde yüksek seviyede eğitime sahip ve ayrı uzmanlık grupları olan bir yapılanmaya sahip aslında. Ama genel personel eğitim ve kabiliyeti bakımından pek iç açıcı değil, lakin yükselmek isteyen ve görev aşkı olan kendini kanıtlamış personel birim içinde yükselip ihtisaslaşabiliyor ama...

qtq
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen qtq »

PÖH içinde SAT/SAS tarzı bir yapı mı var?

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

qtq yazdı: 18 Tem 2019, 23:44 PÖH içinde SAT/SAS tarzı bir yapı mı var?
Kapalı devre dalış ekipmanı ile su altı taaruz kabiliyeti sadece SAT a özgü değil. PÖH dışında JÖAK ta ÖKK de aynı eğitim ve ekipmana sahip. PÖH ü aslında biz bir bütün olarak görüyoruz ama kendi içinde yurdun her yerinde her tip operasyonu yapmaya uygun eğitim ve imkanlara sahip kendi içlerinde ihtisaslaşmış ve daha elit birimlere sahip bir organizasyon. PÖH mesela Türkiye'de SAT tan önce ilk modern gemi zapt eğitimi alan birimdi. Hatta pek bilinmez ama SAT Lucky-S i de PÖH ile müşterek olarak yaptı...

Kullanıcı avatarı
Alpagut46
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Alpagut46 »

En son Balıkesir PMYO'da her personel CMAS 1 yıldız ile mezun oluyordu şimdi durum nedir bilmiyorum. Hava taşıtlarında rehine kurtarma ve keskin nişancılık gibi ayrı iki ihtisas birimine şahit oldum diğer türlü ihtisas alanlarının da olması kuvvetle muhtemel.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

musti yazdı: 19 Tem 2019, 00:45
Zaten Colt ta aynı tip silahı başarıyla yıllar önce üretti ama ABD ordusu istemedi.

ABD ordusu ve diğer birimler bile hala faal olarak MP-5 kullanıyor.
ABD de kolluk kuvveti yapılanması çok değişik ve birimler birbirinden bağımsız olduğu için kim ne kullanıyor çok karışık. Ordu ise daha derli toplu. Özel Kuvvetler genel olrak MP5 kullanıyor ama SIG MPX ile değiştirmeye niyetlendiler. Delta ve DEVGRU gibi en elit birimler ise zaten uzun süredir MP7 kullanıyordu. MP5 işini hakkı ile yapan güvenilir bir platform. Ama artık piyasaya yeni ve başarılı alternatifler çıkmaya başladı. Değiştirmek isteyen onlar ile değiştiriyor. HK UMP & MP7, SIG MPX, Brügger & Thomet APC ve Beretta PMX aklıma gelen ilk modeller.

Colt SMG ile SAR109T yi aynı kefeye koymak pek doğru değil, biri kısa darbe gaz piston diğer DI tip, yine Sarsılmaz'da free float ray aksamı ve fişek kapakçığının olmaması gibi eklentilerde mevcut. Ayrıca Colt modeli üst alıcı ve gövde 5.56mm modelinden devşirilmiş 9mm ye ayrıca gövde yapmaya uğraşmamışlar. Sadece temel gaz piston mekanizması aynı. Bu ilk tasarlanan M16A1 ile HK416 aynı demek gibi bir şey olur. Ki sanırsam Sarsılmaz'ın aletinin sevilmemesinin nedeni kronik sorunları olan düşük malzeme ve üretim kalitesizliği olduğunu tahmin etmekteyim. PÖH Sarsılmaz üretimi M4 leri de aynı nedenle çok tutukluk yapıyor diye sevmemişti. Sonra da SIG516 alımına gittiler...

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Kale'nin bir 9mm otomatik tabanca projesi vardı. O ne oldu acaba, IDEF'19 da da ortalıkta yoktu hiç.
Resim

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

PÖH, sabahın ilk saatlerinde Adana'da yapılan şafak baskınında. Aralarından bir kişi Sar-223T taşıyor.

Resim

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

EGM sarsılmaz'dan 2.000 adet SAR223 piyade tüfeği satın almış.

Kullanıcı avatarı
Test7
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Test7 »

aybars_batur
Süvariler
Polis Özel Birlikler

MP5A3, İsveç merkezli Spuhr'un 'forend' eklentisi ile

Resim
Resim
Resim

aybars_batur
Süvariler
Polis Özel Birlikler

MPT-55

Resim

Ekleme:SAR223T, Afrin.
Resim

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Sanchez »

Bu yüz boyası ne ola ki, cangıla mı girecekler...

aybars_batur
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Sanchez yazdı: 29 Eki 2019, 21:16 Bu yüz boyası ne ola ki, cangıla mı girecekler...
Hiç anlam veremediğim devam eden gelenklerden.Geçit töreninde yüz boyasıyla neyin gövde gösterisi neyin gizliliği.Törenlerde ve faaliyetlerde yüz maskesi standart olmalı.En nizamisi bu bence.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen DENO »

O yüz boyasına takılana kadar bu arkadşaların neden hala ısrar ile rambo gibi makineli tüfek mayonlarını gövdelerine ve silaha doladıklarını bir çözmemiz lazım. Polis'te hala süregelen bir disiplin ve eğitim eksikliği var.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Polis Özel Birlikler

Mesaj gönderen Sanchez »

Operasyonda da yapıyorsa kendi cenazesi hiç kusura bakmasın. Lakin geçit töreninde fena durmuyor yahu.

aybars_batur
Süvariler
Polis Özel Birlikler

Daha beteri de oluyor bazen; Cumhurbaşkanlığı korumaları mermi mayonları yeleğin altına geçiriyor.