Resim

T.C.Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı

komser003
Süvariler

Mesaj gönderen komser003 »

Resim

Resim

arazkayin
Üye

Mesaj gönderen arazkayin »

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

@ Sanchez gel buraya tavana takacaklarmış, hemide robotik inip kalkacakmış Sanchez :D

GMC dedikleri Yukon, Chevrolet dedikleri de Suburban olsa gerek herhalde. Gelecekte BMC Tulga'nın SUV modeli ile değiştirirler umarım. Pikap modelinin çakarlısı çıktıydı ama kime gitti bilemedik...

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Vay arkadaş memleket iyice Arizona'ya döndü. Sıka sıka giderler artık, beklemiyordum :)

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream »

_Turkuaz_ yazdı: 09 Nis 2021, 16:05
Minigun ile mi ateş edecekler sanırım carpet shooting gibi belli bir alanı tarayacaklar

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

sailordream yazdı: 13 Nis 2021, 11:11 Minigun ile mi ateş edecekler sanırım carpet shooting gibi belli bir alanı tarayacaklar
Benim burada aklıma takılan Minigun gatling tipi bir silah olduğu için ateş etmeden önce elektrik motorunun namluları döndürmesi lazım bu nedenle tepki süresi klasik makineli tüfeğe göre daha geç olan bir silah. Ya katlanır vaziyette iken de de elektrik motoru ile namluları döner vaziyette tutacak çıktığı an direkt ateş edebilmesi için ama düşününce güvenlik riski doğurur gibi sürekli araç içinde hızla dönen bir obje olacak sonuçta.

Onun dışında konsepti gayet beğendim, motorla çıkıyor falan üzerinde kafa yorulduğu belli. Umarım aktif kullanımda da isteniren verimi alırlar.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Aletin 2 saniyelik(olsun 3) o 2sn sonrasında kusacağı mermi miktarını kabul edilebilir kılar. Onun dışında yakın koruma ve CAT'çilerin tüfekleri de armut toplamıyor ya.

O kadar da şey değil zaten. Gördük ki en büyük tehlike dışarıda değil, en içerideydi. Neyse.

cemx
Üye

Mesaj gönderen cemx »

Saçma buldum. 40mm bombaatar da olaydı, tam tüy dikerdi.

Kullanıcı avatarı
DENO
Site Başkanı

Mesaj gönderen DENO »

cemx yazdı: 14 Nis 2021, 13:11 Saçma buldum. 40mm bombaatar da olaydı, tam tüy dikerdi.
Nerede ne şekilde kullanılacağı önemli. Konvoy vaziyetinde seyir sırasında, konvoy önüne pusu atacak araç ve araç gruplarına karşı baraj ateşi oluşturmada ideal zira Minigun un yarattığı ateş üstünlüğü ve neticesinde karşı tarafın ateşe karşılık veremeyecek olması çon önemli avantajlar. Yoksa kalabalık içinde gizlenip saldıracak saldırgınlar için orantısız ve kalabalık içine ateş etmeye kalkarsan kıyım yaratır. O durum ile CAT in eli tüfek tutan koruma personeli ilgilenir zaten.