Suriye'de iç savaş

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen baryshx »

Demagoji ve popülizm ile olmaz bu işler.

Bir yandan İsveç ve Finlandiya'daki 3-5 teröristi iade ile uğraşıp, diğer yandan yanlış politikalar ile Suriye'de ikinci bir köpekistan kurulmasına sebebiyet vermek.

Geriye dönüşü zor işler bunlar, en başta düşünülecekti sonuçları. Gerçi ABD bağıra bağıra söylüyor, haritalar yayınlıyordu Bop diye. Şimdi karşında Amerika, Rusya, ABD ve İran var artık, yine milletin üzerine binecek sonuçları.

Tulga
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tulga »

Rusya'yı her konuda eleştiriyor olsak da bir konuda takdir ediyorum. Eğer bir hususta çıkar elde etmek istiyorsa evvela o husus için masaya oturmadan önce haddinden fazla avantaj sağlıyor. Sonrasında fazladan elde ettiği avantaj üzerinden pazarlık yapıp asıl elde etmek istediği noktaya kadar çekilebiliyor.

Evvela neyi ne kadar ilerleteceğimizi ve kazanım elde edeceğimizi sonra da ne kadar pazarlık yaparak hangi noktaya çekileceğimizi netlestirmemiz gerek. 30km ile sınırlama. Haddinden fazlasına ilerleyip masaya öyle otur ki asıl istediğin üzerinden değil elde ettiğin fazla üzerinden pazarlığa başla.

Bunu bir de Yunan yapabilmektedir. Tamam arkasında ciddi bir Batı desteği ile yapmakta. Ama yapabiliyor işte. Onca aidiyeti belli olmayan ada-adacik müdahale edilip bayrak çekilip, birlikler yerlestirilip törenler düzenlediler. Ses yok seda yok. Müdahale yok. Nerde kaldı kardak krizi. Adamlar artık İzmir açıklarında tatbikat yapmaya başladı. Hep bir sonrası, hep nereye kadar gidebiliriz politikası.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Sanchez »

Suriye'de İsrail ile İran arasında yeni bir savaş başlayacak.
2016'da Ankara, Fırat Nehri'nin doğusu ve batısındaki YPG/bölücü terör örgüt bağlantısını kesmek için 'Fırat Kalkanı' bölgesi karşılığında muhalifler Halep'i terk etmişti.
Türkiye'nin Halep'e yönelik baskısı başlayacak
Ürdün'ün Suriye'de çatışmaya katılımı yeni bir aşamaya geçecek.
Suriye-Ürdün-Irak sınırı üçgeninde El-Tanf'teki ABD üssü daha fazla rol oynayacak.
İdlib kırsalında ve bazı bölgelerde İran, Türkiye'ye karşı tavır alacak. (Mete S.)
https://twitter.com/metesohtaoglu/statu ... 4196333569

Frost
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Frost »

Geçtiğimiz günlerde El-Tanf bölgesine vurgu yapmıştım. Belli, Ürdün üzerinden petrolü İsrail limanlarına aktaracaklar. Fırat'ın Doğusu konusunda en ufak bir müdahaleye bile izin vereceklerini sanmıyorum.

Kafkas emirlikleri, Bayırbucak Türkmenleri derken hayale kapılanlara Suriye'nin toprak bütünlüğünün önemini vurguladığımızda mezhepçi ilan ediliyorduk. Suriye'de ilk mermi patladığında işin Kürtlere yarayacağı da belliydi. Ne kuruyorlarsa kursunlar bari mülteci gelmesin dedik üstüne demografik yapı da bozuldu. Çok kötümser olmak istemiyorum ama buradan bir çıkış yolu bulabilir miyiz şüpheliyim.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen TEORI »

Gerçek şu ki haberlerde taktiksel bir yığınak görmediğimiz sürece harekat olacak diyemeyiz. Anca laf salatası olur. Ciddi bir konumlanma ve yığınakta gizli olamaz doğası gereği. Yoksa iki bombardıman ve aşiret kavgasına müdahale için tank göndermekle bu harekat olmuyor.

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Bu soylediginiz dogru olsa da sunu da eklemek gerek ; su an Suriye'ye fazladan tek bir mermi bile sokmadan "basliyoruz" dense, orada haftalarca operasyonu surdurebilecek birlik ve muhimmat gucune sahibiz, bunu gecenlerde bir arkadas sormustu burada, cevaben olsun. Tabii bunu hava ve anakara kaynakli topcu destegi ile birlikte dusunelim. Bu bahsettigime gida, saglik ve yakit lojistigi de dahil ustelik. Sadece Idlib kirsali harekete gecse Munbic ve Tel-Rifat bolgesini dümdüz ederiz. Gerek var mi, tabii ki yok, neden askerimi fazladan riske atayim, acil ve hizli bir olumsuzluk olursa diye yapilabilecegini belirtmek istiyorum.
* artik oralari Türk topragi gibi dusunun. Eskiden Hakkari'de yapabildiklerini simdi Afrin'de, İdlib'de yapamiyorlar. Biz de cok gelistik, bir Fırat Kalkanı'na bakiyorum bir de Bahar Kalkanı'na. Muazzam bir tecrube olustu, sonra Yunanistan falan diyorlar, şaka gibi geliyor...

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen İstiklalFM »

karli
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen karli »

İstiklalFM yazdı: 27 May 2022, 16:37
Bu bir teklif mi? :)

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Rus dış siyaseti Türkiye ile abd nin karsi karsiya gelecegi potansiyel durumlari asla iskalamaz, he Ukrayna'da isler istedikleri gibi gitseydi bu aciklama gelir miydi ayri konu. Savasta tarafsizim demis, nato da veto etmis Türkiye'nin Suriye'de karsisina gececek rusya telef olur, bu kez durum farkli, abd de farkinda delirmek uzere oldugumuzun bence.

karli
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen karli »

KARACI yazdı: 27 May 2022, 17:09 Rus dış siyaseti Türkiye ile abd nin karsi karsiya gelecegi potansiyel durumlari asla iskalamaz, he Ukrayna'da isler istedikleri gibi gitseydi bu aciklama gelir miydi ayri konu. Savasta tarafsizim demis, nato da veto etmis Türkiye'nin Suriye'de karsisina gececek rusya telef olur, bu kez durum farkli, abd de farkinda delirmek uzere oldugumuzun bence.
Mümkün değil gelmezdi. Esasında şu halde bile geleceğini beklemezdim. Hatta bölgeleri ABD ye bırakıp öyle giderler diye düşünüyordum.

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Hala dusunebilirsiniz. Burada bizden daha fazla abd ile pazarlik ediyorlardir. Bir ton yaptirim yediler, şöyle kallavi birkac tanesini kaldirma karsiliginda pekala bunu yapma ihtimalleri var. Bizim icin asil soru abd buna yanasir mi ? Bizle iyice gerilmek isterler mi mesela ? Türkiye'yi bos sahaya sokmak yerine, "biz oradayiz sunları kabul edersen cikariz gelir girersin" derler mi ornegin ? Akıl boyle dusunduruyor, kimsenin kimseye jest yapacagi yok neticede.

Tulga
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tulga »

Hani biz de hazırlıklarımızı yapsak da hızlı davransak, Kamışlı, Ayn-El'Arab, Ayn-isa, Tabka barajı, Münbiç ve Tel Rıfat güneyine kadar insek, İdlib üzerinden Serakib Dörtyol'una tekrar hakim olsak, M4 ve M5 karayolunun Serakib'e kadar olan ticaret yolunu kontrol altına alsak, İran destekli Şii milisler ve Lübnan Hizbullahı bahanesi ile operasyona İsrail'i de katsak, Rusya'nın tükenmiş hali ile Abd'nin anlık ağır kanlılığını fırsata çevirsek, uluslararası kamuoyuna da mülteci geri dönüşe start verildi destek bekliyoruz desek...

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen TRMilitarist »

Operasyon yakında olacaksa bu, yeni birlikler görevlendirerek mevcut durumdaki bölgeleri tutan birliklerin üzerinden aşması şeklinde değil mevcut birliklerin ilerleyeceği anlamına geliyor. Sabit birliklerde de eksiklikler olsa bile hazırlanmaları yeni birlik kaydırmaktan daha kısa süre sürecektir.
En son TRMilitarist tarafından 27 May 2022, 22:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

velicanoduncu
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen velicanoduncu »

:)
Tulga yazdı: 27 May 2022, 19:12 Hani biz de hazırlıklarımızı yapsak da hızlı davransak, Kamışlı, Ayn-El'Arab, Ayn-isa, Tabka barajı, Münbiç ve Tel Rıfat güneyine kadar insek, İdlib üzerinden Serakib Dörtyol'una tekrar hakim olsak, M4 ve M5 karayolunun Serakib'e kadar olan ticaret yolunu kontrol altına alsak, İran destekli Şii milisler ve Lübnan Hizbullahı bahanesi ile operasyona İsrail'i de katsak, Rusya'nın tükenmiş hali ile Abd'nin anlık ağır kanlılığını fırsata çevirsek, uluslararası kamuoyuna da mülteci geri dönüşe start verildi destek bekliyoruz desek...
A dan z ye kadar , noktası virgülüne kadar doğru bir tesbit ... Bu yazdıklarınız uygulandığı takdirde ülkemizin terörden kaynaklı ve mülteci kaynaklı büyük bir kanburdan kurtulacağı muhakkaktır diye başlanmalıdır...Ya Allah bismillah demenin vaktidir

velicanoduncu
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen velicanoduncu »

Yukarıdaki yazdıklarıma ek olarak, ruslarin takdigi gibi hedeflerden biraz daha fazlasını elde edip o fazlalığı gelen tepkilere pazarlık payı olması açısından kullanabiliriz

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye

Suriye'de iç savaş

Tel Rıfat, Ayn el-Arab ve Münbiç'e zaten girilmesi gerek. Benim asıl merak ettiğim Barış Pınarı sınırları M-4 karayolunu içine alacak şekilde güneye doğru daha derine genişletilir mi? Ayn İsa ve Tel Tamir bölgelerinin güneyde kaldığı düşünülünce bana mümkün gözüküyor. Bir de Kamışlı tarafı var tabi ki.

Kullanıcı avatarı
Alesta
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Alesta »

TRMilitarist yazdı: 28 May 2022, 00:16 Tel Rıfat, Ayn el-Arab ve Münbiç'e zaten girilmesi gerek. Benim asıl merak ettiğim Barış Pınarı sınırları M-4 karayolunu içine alacak şekilde güneye doğru daha derine genişletilir mi? Ayn İsa ve Tel Tamir bölgelerinin güneyde kaldığı düşünülünce bana mümkün gözüküyor. Bir de Kamışlı tarafı var tabi ki.
Alınabilir 10 km den az mesafe var.

ogkasa28
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen ogkasa28 »

Bu operasyonun İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreciyle bir bağlantısı var gibi duruyor. Çok fazla ses etmiyorlar gibi yada ben farketmedim.

kostok
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen kostok »

Sosyal medyada bir operasyon havası var ama daha önce de böyle oldu. Zaman zaman bazı sosyal medya hesapları 'gazla' organize bir şekilde operasyon havası estiriyor. Operasyon olur mu? Olursa ne ölçekte olur bilemiyorum. Irak'taki harekata göre Suriye'de yeni manevralar geleceğini tahmin ediyorum elbette ama en iyisini kurmaylar bilir. Umarım kurmayların bildiğini siyasiler uygulayabilir.

SametKomurcu
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen SametKomurcu »

igirgin
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen igirgin »

Ben bu operasyondan yüzlerce olmasa da ulaşılmış kabiliyet ıspatı bulutaltı iha görüntüsü, Kargu ve Alpagu vuruşları görmeyi umuyorum.

SametKomurcu
Üye

Suriye'de iç savaş

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tigerfish »

Enformasyon ve desenformasyon bugünlerde kol geziyor. Sağlıklı bilgilere ulaşmak biraz zor gibi geliyor.

SametKomurcu
Üye

Suriye'de iç savaş

An itibari ile Operasyon emri geldi.

Kullanıcı avatarı
ebonitcubuk
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen ebonitcubuk »

SametKomurcu yazdı: 30 May 2022, 23:01 An itibari ile Operasyon emri geldi.
Başka kaynakta göremedim. Ayrıca harekat böyle başlamaz gibi geliyor. Bölgede hareketlilik yok...

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tigerfish »

İşte demek istediğim bu. Geniş kapsamlı bir operasyon hareketliliği gözlemlendiği bir teyit yok.

Kullanıcı avatarı
ebonitcubuk
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen ebonitcubuk »

Ayrıca tayin döneminden hemen önce olması manasız. Yazın bir kenara, tahminim Ağustos sonu Eylül başı ya da Eylül ortası. İsteyene gazozuna iddiaya girerim :D

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Sanchez »

SametKomurcu yazdı: 30 May 2022, 23:01 An itibari ile Operasyon emri geldi.
Milli Savunma Bakanı'nın çıkıp "Aslına bakarsanız Suriye'de yeni bir operasyon için 1 ila 3 ay arası bir sevkiyata ihtiyacı var." diyecek hali yok. Ordu her zaman hazırdır. Hazır değilse de hazırdır. Yürü dersin yürür, sık dersin sıkar.

Ne idüğü belirsiz Twitter hesapları birer kaynak değiller. Sahada hareket varsa zaten hep birlikte görür duyarız. Henüz bekliyoruz, belli ki.

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye

Suriye'de iç savaş

Bence de tayinler dolayısıyla en erken Ağustos'ta olacak, belki eylülü de bulabilir. Ancak şu da var siyaset biz eldeki şansı ertelemek istemiyoruz, en erken sürede başlayın derse yeni gelecek komutanların sahaya ve birliğe alışma, uyum sağlama süresi yetersiz olacağından shadaki mevcut kadronun tayinlerini eylüle erteleyebilirler. Pek mümkün gözükmese de bir olasılık. Sonuçta Rusların çekildikleri bölgelere yankiler girmeden önce yapmalıyız bu işi. Önümüzdeki 2 hafta boyunca tayinler açıklanmazsa dediğim düşük olasılıklı seçenek güç kazanmış olacak.

Tulga
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tulga »

Bilgim olmadığından öğrenmek için soruyorum. Daha önceki operasyonlarda ve şimdiki operasyon sürecinde sahaya tam hakim ve tecrübeli rütbeli kadronun tayin işlemleri, en kritik operasyon nedeniyle bekletilemiyor mu? Ya da şöyle sorayım. Bu tayin işlemi kanun gereği zaruri olduğu için mi süreç dahilinde uygulanması gerekmekte?

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye

Suriye'de iç savaş

Tulga yazdı: 31 May 2022, 10:08 Bilgim olmadığından öğrenmek için soruyorum. Daha önceki operasyonlarda ve şimdiki operasyon sürecinde sahaya tam hakim ve tecrübeli rütbeli kadronun tayin işlemleri, en kritik operasyon nedeniyle bekletilemiyor mu? Ya da şöyle sorayım. Bu tayin işlemi kanun gereği zaruri olduğu için mi süreç dahilinde uygulanması gerekmekte?
Evet ancak kanun ve yönetmelikteki belirtilen istisnai durumlar için emir çıkarılırsa ertelenebilir. Maksat deneyim değil de bölgede birliğiyle birlikte bölgede yeterli süre bulunmuş olmak. Yani bölüğüyle yeterli süre bölgede bulunmuş bir Ütğm. harekat durumunda bölüğünü devredeceği yüzbaşıdan daha evladır. Çünkü Yzb. daha deneyimli bir personel olsa bile birliğini yeni devralmış ve daha araziyi tanıyamamış bir durumdadır. Timsahı alıp denize atmak gibi bir durum olmaması için ya yakın zamanda eldeki kadro ile tayin gerçekleşmeden harekatın yapılması gerek ya da tayini bir an önce gerçekleştirip yeni kadronun birliğine ve araziye aşina olmasından sonra harekat yapılması gerek ki işte bu durum operasyonun en erken ağustos, eylül aylarında olacağı anlamına geliyor. Her zaman istisnalar olabilir. Bunlar benim kişisel çıkarımlarım. Zaman olarak yorum yapmamızı sağlayan dayanak ise tayin döneminin yaklaşması.
En son TRMilitarist tarafından 31 May 2022, 10:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen DELKU »

Hayır zaruret halinde tayinler geciktirilebilirdi, eski normal Türkiye’de , şimdi zaten başka bir ülkede yaşıyoruz , hala bilincimiz bunu bir rüya filan oalarak algılasa da. Gece yarısı twitti yeter

SametKomurcu
Üye

Suriye'de iç savaş

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Tayin konusu operasyonu etkilemez, tayinler ertelense de etkilemez, zamanında yapılsa da. Ordu sefere çıkmıyor, burnumuzun ucunda operasyon yapacağız. Orada olan olmayan o toprakları ve sahayı bilen binlerce subay astsubay var, kimse yabancılık çekmez, çekecek olanlar da zaten yanlarında bilenlerle olur. Plan elinde olan asker şu tepenin ardında ne var ben bilmiyorum mu diyecek.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen TEORI »

Görünen o ki hedefler belli oldu. Bundan sonrası harekat hazırlığı olacaktır. Tel rıfat fazla direniş göstermez. Ama mümbiç de biraz oyalanırız. Tabi direniş gösterirlerse. Bundan sonrası kedinin fare ile oynamasına dönecek. Buradaki kedinin biz olduğunuda yazalımda sonra başka başka yerlere çekmesinler.

Tulga
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tulga »

Kamışlı ve ayn-el arab tarafı ile ilgili bir gelişme yok sanırım. Öncelikli operasyon hedefi Tel Rıfat ile Münbiç anlaşılan.

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye

Suriye'de iç savaş

Tulga yazdı: 01 Haz 2022, 15:35 Kamışlı ve ayn-el arab tarafı ile ilgili bir gelişme yok sanırım. Öncelikli operasyon hedefi Tel Rıfat ile Münbiç anlaşılan.
Bence Ayn el-Arab da alınacak, alınmalı ama ilk safhada olmayabilir. Ayn el-Arab, Ayn İsa ve Tel Tamir ile birlikte olabilir belki. Ancak Kamışlı hakkında fikir yürütemiyorum.

Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen baryshx »

Tulga yazdı: 01 Haz 2022, 15:35 Kamışlı ve ayn-el arab tarafı ile ilgili bir gelişme yok sanırım. Öncelikli operasyon hedefi Tel Rıfat ile Münbiç anlaşılan.
Olması gereken de bu, Akdeniz'den olabildiğince uzaklaştırmak lazım bu teröristleri.

Hele şükür Fırat'ın batısını temizleyeceğiz gibi. Tel Rıfat ve Münbiç.

karli
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen karli »

baryshx yazdı: 01 Haz 2022, 22:43 Olması gereken de bu, Akdeniz'den olabildiğince uzaklaştırmak lazım bu teröristleri.

Hele şükür Fırat'ın batısını temizleyeceğiz gibi. Tel Rıfat ve Münbiç.
Münbiç en önemlisi çok büyük nüfus barındırabilir. Ama esas merakım; Münbiç tamamenmi alınacak yoksa 30km koridor orası içindemi geçerli. Münbiç şehir merkezi dahi 30km nin ötesinde. Herşeyden öte şu soytarıları Fırat ın doğusuna atmak gerekiyor. İnşallah böyle bir aymazlık yapmayız.

Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen baryshx »

karli yazdı: 01 Haz 2022, 23:00 Münbiç en önemlisi çok büyük nüfus barındırabilir. Ama esas merakım; Münbiç tamamenmi alınacak yoksa 30km koridor orası içindemi geçerli. Münbiç şehir merkezi dahi 30km nin ötesinde. Herşeyden öte şu soytarıları Fırat ın doğusuna atmak gerekiyor. İnşallah böyle bir aymazlık yapmayız.
Aynen, birde oralara mültecileri yerleştirdim mi çok iyi olur.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Tango
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tango »

Bu başımızdaki beladan kurtulmak için nedense Halep'in alınmasından başka bir çıkar yol görünmüyor. Koca şehirin bomboş halde durarak etrafındaki uydu ilçe-kasaba-koylere milyonları konumlandırmak olacak iş değil, bir yönetime merkeze sahip olmaları lazım. Yoksa bu sığınmacıları tamamen Suriye'ye de soksak maddi açıdan üstümüzdeki yükten kurtulamayacağız...
Allah Mehmetçiğimizin ve bütün güvenlik güçlerimizin ayağına taş değdirmesin.

rifat52
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen rifat52 »

İZCİ
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen İZCİ »

Kayıp kaçak bedeli olarak bizden alınsın çünkü müslüman kardeşlerimiz üzülmesin...(!)

Sümer kültürünün sonunu getiren Akad göçlerinden
9. yy’da Araplarca yakılıp yıkılan antik kentlere...

Yine bu semitik yağmacı kültürün saldırısındayız uzun süredir ve bunun en büyük nedeni kendi içimizde saklı.

Sınırdan giriyoruz, Askeri olarak kontrol ediyoruz başarılıyız vs ama kültüren mağlup ediliyoruz.

kabardey
Akıncılar
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen kabardey »

Yine dizmişiz M60'ları...

commandos
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen commandos »

Gün gelecek ve herşey için çok geç olacak ne yazık ki! :cry:
Bu durum seçime kadar bekleyemez tahminim. Bir an önce sığınmacılarla ilgili devletin aksiyon alması gerekir.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Mec »

İZCİ yazdı: 04 Haz 2022, 13:20 Kayıp kaçak bedeli olarak bizden alınsın çünkü müslüman kardeşlerimiz üzülmesin...(!)

Yine bu semitik yağmacı kültürün saldırısındayız uzun süredir ve bunun en büyük nedeni kendi içimizde saklı.

Sınırdan giriyoruz, Askeri olarak kontrol ediyoruz başarılıyız vs ama kültüren mağlup ediliyoruz.
İyi bir yorum, kültür olarakta ezeriz gücümüz var fakat kafadakiler o kültüre hayran. Atatürkçü bir Cumhuriyetin nasıl kararlar alacağını düşünmek yeterli bu konuda.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Mec »

commandos yazdı: 04 Haz 2022, 15:22 Gün gelecek ve herşey için çok geç olacak ne yazık ki! :cry:
Bu durum seçime kadar bekleyemez tahminim. Bir an önce sığınmacılarla ilgili devletin aksiyon alması gerekir.
Hükümet aksiyon alıyor zaten, defalarca da her gün açıklıyorlar tutmaya yönelik. Tutmak bir yana daha fazla gelsin tarzında açıklamaları var her gün her yerde absürt haberler duymamıza rağmen, kötü giden ekonomiye rağmen, emlakta arz talep dengesi bozulduğu için kur bazlı da artış birleşinde her şey çılgın atmaya başladı yine her zaman sömürülen ülkenin tek kaynağı olan halkın vergileri, alım gücüne oluyor.

goldenwings
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen goldenwings »

İZCİ yazdı: 04 Haz 2022, 13:20 Kayıp kaçak bedeli olarak bizden alınsın çünkü müslüman kardeşlerimiz üzülmesin...(!)

Ben de anlamadım bu arkadaşlar elektriği paralı mı kullanıyormuş , biz ne güne duruyoruz neyse biri okur da bize ödetsin bunları , fatura Türk’e komaz !

Öztürk
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Öztürk »

Kendimizi 30 km ile sınırlandırmak bana doğru gelmiyor. Tüm sığınmacıları geri gönderebilecek ne kadar alan gerekiyorsa, o kadar alan kontrol altına alınmalı. Bir kaç büyükşehir haline getirilip, kendi kendine yeterli hale getirilmeli.