Suriye'de iç savaş

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
savsila58
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen savsila58 »

kabardey yazdı: 04 Haz 2022, 14:45

Yine dizmişiz M60'ları...
Özel Kuvvetler Sar 56 ları kullanmaya başlamış galiba.

rifat52
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen rifat52 »

savsila58 yazdı: 07 Haz 2022, 12:07 Özel Kuvvetler Sar 56 ları kullanmaya başlamış galiba.
Özel Kuvvetler olduklarını sanmıyorum. Gerçi komando ile özel kuvvet personeli arasında teçhizat farkı çok kalmadı gibi. DENO bizi aydınlatır.

Kullanıcı avatarı
ebonitcubuk
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen ebonitcubuk »

savsila58 yazdı: 07 Haz 2022, 12:07 Özel Kuvvetler Sar 56 ları kullanmaya başlamış galiba.
O abiler komando yalnız.

Kullanıcı avatarı
TRMilitarist
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen TRMilitarist »

Komando personeli

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Bu operasyon ya çok kolay olacak, 2/3 günde çekilip kaçacaklar ya da sadece operasyon sahaları değil, idlib dahil tüm kuzey sahası karisacak. İkinci ihtimalde oradaki tüm devlet dışı Türk dusmanlarini karsimizda gorecegiz buyuk ihtimalle. Rejim guclerini de devlet statusunde degerlendirmiyorum bu arada.

Tulga
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tulga »

KARACI yazdı: 09 Haz 2022, 16:08 Bu operasyon ya çok kolay olacak, 2/3 günde çekilip kaçacaklar ya da sadece operasyon sahaları değil, idlib dahil tüm kuzey sahası karisacak. İkinci ihtimalde oradaki tüm devlet dışı Türk dusmanlarini karsimizda gorecegiz buyuk ihtimalle. Rejim guclerini de devlet statusunde degerlendirmiyorum bu arada.
Hocam ben terör örgütünden çekilme beklemiyorum açıkçası. Bunun nedeni de bölgede hazırlıklı bir şekilde konumlanmış İran bağlantılı milisler ile rejim ordu desteği ile hareket edecekleridir. Abd tarafından sonuna kadar direniş emri almışlardır.

Abd 2. bir plan olarak da operasyon esnasında Yunanistan üzerinden karasuların 12 mile çıkartıldığı ilanını verdirebilir. Dikkati Adalar denizine çekmek ve Suriye harekatını seyreltmek adına.

3. plan olarak da aynı anda yaptırım ve ambargo söylemleri ile ekonomi ve finansal enstrümanlar üzerinde ani baskılar oluşturabilir.

Zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçmekteyiz. Üzerine bunların da ilave gelme olasılığı yüksek. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Tulga hocam militan sayısı çoğalıyor karşıda bu durumda, şimdi doğuda saldırı işine girerseler orduya bir şey olmaz vatandaş sıkıntıya girer, sınıra çok yakın, abd bunlara verdiği mühimmatı henüz tam kapasite kullanıma açmadı örneğin, başında bekliyorlar. İran kamikaze falan vermiş olabilir, elimizde bir Iron Dome yok ne yazık ki, bunları düşünüyorum ve tabii ki ordu da düşündü. Yine en az 1000 adet Mam-L yakarız gibi görünüyor. He bize bahane olur belki 2-3 sene sonra gündeme gelecek yerlere de girer vururuz olağanüstü bir durum olursa. Fakat ben Yunan tarafından bir şey beklemiyorum, hele de bugünkü CB açıklamaları sizin söylediğiniz ihtimallere karşı net uyarı niteliğinde idi. Ek olarak Abd'nin de 12 mil konusunda destek olacağını sanmıyorum Yunanistan'a. Ben genel itibari ile hem Nato'ya yeni üyelikler konusu hem de Ukrayna'daki savaştan ötürü batının sadece başlarını okşayıp seyredeceğini düşünüyorum, yaptırım falan gelmeyecektir. Şu anda büyük ihtimalle bölgeler konusunda pazarlıklar son aşamada, kimin nerede olacağını falan karşılıklı konuşuyorlardır bir kaza olmasın diye.
* En büyük tedirginlik noktam İdlib'deki üsler konusu, orası hala tam hakkıyla güvencede değil, umarım aptal cesareti gelmez rejim ve İran bağlantılı yapılara. Daha yeni yani almadılarsa derslerini ne diyelim artık illa Şam'ı mı vuralım...

Tulga
Süvariler

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Tulga »

@KARACI hocam, Abd'den gelen açıklamalar ağırlıklı olarak Münbiç ve Aynel Arab kısımlarına müdahale edilmemesi yönünde. Aksi taktirde Abd'nin Suriye'deki terör yapılanma zinciri tamamen kopmuş olacak. En azından bu noktaya gelmesini istemiyorlar. Beni düşündüren kısmı zaten burası. Bu nedenle bir önceki mesajimdaki olasılıkları dile getirmek durumunda kaldım.

İdlib konusunda aslında ben rejimden bir hata bekliyorum. Belki bu vasıta ile serakib. ve çevresi tekrar kontrol altına alınabilir. Serakib güvence altına alınmadan İdlib güvende olmayacaktır.

JNG90
Üye

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen JNG90 »

Tulga yazdı: 09 Haz 2022, 17:32 @KARACI hocam, Abd'den gelen açıklamalar ağırlıklı olarak Münbiç ve Aynel Arab kısımlarına müdahale edilmemesi yönünde. Aksi taktirde Abd'nin Suriye'deki terör yapılanma zinciri tamamen kopmuş olacak. En azından bu noktaya gelmesini istemiyorlar. Beni düşündüren kısmı zaten burası. Bu nedenle bir önceki mesajimdaki olasılıkları dile getirmek durumunda kaldım.

İdlib konusunda aslında ben rejimden bir hata bekliyorum. Belki bu vasıta ile serakib. ve çevresi tekrar kontrol altına alınabilir. Serakib güvence altına alınmadan İdlib güvende olmayacaktır.
Fırat nehrinini iki yönünü de hakimiyet altına aldığımız zaman BTÖ'nün uzantısı ve sapık terör devleti fantezileri tamamen biter. Aynı zamanda Ayn El Arab Suruç civarına denk geliyor, bir dönem bu bölgeden çok sayıda BTÖ uzantılı tipler sınırdan sızdı. Psikolojik üstünlüğü alırız.

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

İsrail, Türkiye ve özellikle İstanbul'daki vatandaşlarını acil olarak geri dönmeleri konusunda uyarmış. Sebep olarak İran gosteriliyor ve bizimle istişare edilmiş bu konu. İran, Suriye operasyonuna en çok karşı çıkanlardan ve Lübnan tarafı da her an karışabilir. Tel Rıfat'da da yoğunlukla bunların adamlarını vuracağız çünkü...

TerörleMücadele
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen TerörleMücadele »

Düşmana istihbarat veriyor.

rifat52
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen rifat52 »

Bu IŞİD Terör Örgütü liderleri hep bizim kontrol ettiğimiz yerlerdemi barınıyorlar ? Cidden üst üste sürekli sınırımızın dibinde böyle operasyonlar yapılıyor iyice can sıkıcı olmaya başladı.

KARACI
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen KARACI »

Şimdi soru şu, rusya ve iran ile vurup mu oturacagiz yoksa gorustukten sonra mi vuracagiz ? Bir degisiklik olsa bu kez de biz once vurup sonra otursak masaya...

TerörleMücadele
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Suriye' den saldırı haberleri geliyor. Saldıran taraf hakkında terör örgütü diyen de var rejim de. Üslerimize topçu, Grad atışları yapılmış. Resmî açıklama henüz yok

trakya_forever
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen trakya_forever »

Maalesef bu gecenin bilancosu agir olacak gibi. İran/Rejim ve teror orgutunun ortaklasa saldirilari gibi duruyor. Cok organize ve devam ediyor.

BuLuT
Üye
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen BuLuT »

Bizimkiler ne yapıyor?
Armut mu oluyorlar?

trakya_forever
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Topcu atesiyle olmaz bu is. Oyle bir yanit gelmeli ki bir daha akillarina bile getirememeleri lazim. Tamam cephe hattinda tunellerde onda bunda saklaniyor da adamlar geri hatta, Suriyenin dogusunda resmi ordu gibi. Egitim alani, karargahi, karakolu, kislasi, muhimmat/lojistik/yakit deposu her seyi aleni belli. Vuracak muhimmatta var. Kendi hava sahandan da, topragindan da.
Onu gectim Firatin dogusundan delik desik et hava sahasini kim onleme atabilecek? Bugun bunu yapmassak samar oglanina dondururler bizi

hiasa89
Üye
İletişim:

Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen hiasa89 »

TerörleMücadele yazdı: 26 Tem 2022, 22:57 Suriye' den saldırı haberleri geliyor. Saldıran taraf hakkında terör örgütü diyen de var rejim de. Üslerimize topçu, Grad atışları yapılmış. Resmî açıklama henüz yok
Rica etsem link te paylasabilirmisiniz

TerörleMücadele
Süvariler
Suriye'de iç savaş

hiasa89 yazdı: 27 Tem 2022, 00:09 Rica etsem link te paylasabilirmisiniz
Twitter'da bundan bahseden hesaplar mevcut. " Suriye saldırı " diye aratırsanız bolca tweet var. Fakat bilgilerin hangilerinin doğru olduğunu bilmediğimden burada paylaşmadım.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Sanchez »

TerörleMücadele
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Musul elçiliğimiz yakınlarına Şii teröristlerin füze attığı, Kuzey Irak'ta askerî üssümüze saldırıldığı söyleniyor. Gel gel yapıyorlar resmen. Resmî açıklama yapılmamakla birlikte bu AKP'li vekil şehit haberini kendisi yapmış.

TerörleMücadele
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Sanchez yazdı: 27 Tem 2022, 01:09 Önemli bir okuma

https://www.ft.com/content/a14241de-8db ... 91f5992503

Üstadım yazıyı okutmuyor. Aylık abonelik istiyor.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Suriye'de iç savaş

Mesaj gönderen Sanchez »

trakya_forever
Süvariler
Suriye'de iç savaş

Tel Rifat bolgesindeki tunel agina operasyon sart. Zaptaki tunellere 160 bomba attigimiz soyleniyor. Tabi buradaki tuneller Zaptaki gibi dag icinde degil cok daha mukavemeti dusuk hedefler. Ulke sinirlari icinden F16 ile cogu bolgeye ulasabiliriz. Akinci da var. Bunlara bir gece vurmak farz. Azdilar iyice.