Resim

Atmaca Gemisavar Füzesi

Güdümlü / güdümsüz roket ve füze sistemleri, hava ve füze savunması, patlayıcı, mühimmat ve mermiler, KBRN silah sistemleri ile ilgili haber ve analizler
Tugsat
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Tugsat »

Peki hareketli hedefe karşı da aynı başarıyı gösterir diyebilir miyiz yoksa onun testleri başka mı oluyor?

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen ZIRHLISUVARİ »

Mutlaka parametrelerinde fark olacaktir. Ancak Işın da bir römorkör ve kucuk bir hedef. Kimse de romorkore ssm atmaz. Bircok parametreyi asagi yukari karsiliyordur.

Tugsat
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Tugsat »

ZIRHLISUVARİ yazdı: 20 Haz 2021, 18:17 Mutlaka parametrelerinde fark olacaktir. Ancak Işın da bir römorkör ve kucuk bir hedef. Kimse de romorkore ssm atmaz. Bircok parametreyi asagi yukari karsiliyordur.
Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen İstiklalFM »

fontana2000 yazdı: 20 Haz 2021, 14:00 İçerde video çekildiğine göre demekki gemi füze ile batmadı daha sonra planlandığı gibi batırıldı.
Gemi kendi kendine ağır ağır battı. 1 saat kadar sürmüş olması lazım.

Bu arada şu da önemli:

robust
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen robust »

Sanirim bir cok kisi geminin omurgasinin kirilip, ikiye bolunmesini beklemis herhalde ama anti-gemi fuzelerin oyle direk vurus sonrasi gemiyi ikiye bolme gibi bir kabiliyeti yok. Bu tip fuzelerin temel ozelligi gemi ic bolmesine penetre ederek, harp basligini icerde patlatmaktir ve bu harp basligi yuksek infilak etkisi ile girdigi bolmede yangin cikarir. Ilave olarak fuzenin henuz kullanilmamis deposundaki yakit ilave olarak yanici etki yapar. Operasyonel bir geminin ic bolmeleri alet ekipman, elekronik sistemler, belki VLS, top mermisi vs haznesi, veya gemi yakit deposune isabti durumunda cikacak yangin gemiyi batmaktan daha perisan eder.

1980 yilinda Arjantin-Ingiltere Falkland savasinda bir adet AGM-39 EXOCET isabeti alan HMS Sheffield gemisi Exocet fuzenin harp basligi patlamadigi, fuzenin roket motorunun isabet sonrasi gemi icinde yanmaya devam etmesi nedeniyle yangin cikarmis ve sonucta yanginin kontrol edilememesi nedeniyle gemi tahliye edilmis ve 5-6 gun sonra cekilirken HMS Sheffield batmistir. Bunun tersi durum ise yine 1987 yilinda USS Stark (Perry sinifi)'in Irak HvK tarafindan iki adet Exocet fuzesi ile kazara vurulmasi sonrasi olmustur. Bu olayda iki fuze bir biri ardina ayni bolgeden gemiye (orta govdeden) isabet etmis (37 denizci vefat etmisti) ama gemideki yangin sondurulerek, limana cekilmistir. Gemi daha sonra onarilarak hizmete geri donmustur.

Bu iki olay en bilinen anti-gemi fuze saldiri oldugu icin buraya bir kac gorsel ekliyorum. Arkadaslara fikir vermesi acisindan. Atmaca bu gemilere vurus yapmis olsa verecegi hasar cok daha yukse seviyede olurdu. Atmaca vurusu( neredeyse su hizasindan) ve harp basligi etkisi oldukca iyi.

HSM Sheffield isabeti:
Resim

USS Stark isabeti:
Resim
Resim

igirgin
Süvariler

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen igirgin »

Tabi bu arada her iki gemi katı yakıtlı Exocet füzesi ile vurulmuştur.
Ya şimdi kaza ile bir Türk-Yunan savaşı çıkarsa bizim F-16 lar raf ömürleri dolmak üzere olan Maverick füzeleri haricinde helen gemilerini ne ile vuracak?

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Som ile ...slam er ile....

igirgin
Süvariler

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen igirgin »

SOM'un ilk videolarında gemi vuruluyordu fakat bu modeli ürettik mi emin değilim? Slam-Er ler aklımdan çıkmış, Popeye'ler man in the loop güdümlü değil miydi?

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Ayrica olunca som j de devreye girecek

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Ayrica namlulu ciws leri yok...

Antares
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Antares »

Falkland savaşında Arjantin pilotlarının okyanus akıntılarının neden olduğu deniz kabartılarını tepe olarak kullandığından bahsediliyordu. Olabildiğince deniz üzerinden İngiliz gemilerine yaklaşmışlar ve bu kabartı su kitlesini kullanarak radarlarda olabildiğince geç görünmeyi başarmışlar.

Exocet'i de kullanmayı biliyorlarmış kısacası..

Bu arada USS Stark aslında iki füze ile vurulmuş. Fakat ilk füze patlamamış. İki füzeyi de tek bir Irak uçağı ateşlemiş. İskele tarafında 3-4 mt lik delikten su girmemesi için kaptan, sancak tarafından gemiye su aldırılmasını emretmiş.

leventt
Akıncılar

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen leventt »

Burda çok önemli bir yazı var Falkland savaşı ile ilgili ,kısaca diyorki demir lady Fransaya exocet kodlarını eğer vermez ise Buenos Aires nükleer bomba atacağı tehdidinde bulunmuş. Miterand bu söylem karşısında füze kodlarını ingilizlere vermiş. Ali Magoudi isimli yazarın kitabına dayandırılan bir haber bu..

https://www.theguardian.com/world/2005/ ... oks.france

Kullanıcı avatarı
Footle
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Footle »

Savaş sırasında İngiltere'nin kendisi de Exocet kullanıcısıydı zaten. Bu tehdit ifadeleri bana hep şehir efsanesi olarak gelir. Arjantin elindeki uçaktan atılabilen 5 füzeden 4'ünü kesin olarak, 1'ini kesin olmamakla büyük ihtimalle kullandı. Kullanıldığı kesin olan 4 füzenin 3'ü isabet kaydetti, isabet edenlerden 1 tanesinin harp başlığı patlamasa da belki de en çok hasarı veren o oldu.

İngiltere'nin Fransa'ya asıl baskısı savaş sırasında ve sonrasında Arjantin'e yeni füze teslimi yapılmaması yönünde oldu. Öyle ki Arjantin'in eline geçebileceği kaygısıyla Peru'ya yapılan satışları dahi iptal ettirdiler. İngiltere savaş sürerken kodlara sahip olup, füzeleri dert etmeyecek kadar rahat olsaydı eğer füzeleri ve uçakları yok edip pilotları öldürmek için Rio Grande'ye özel kuvvet operasyonu planlamazdı diye düşünüyorum.

leventt
Akıncılar

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen leventt »

Footle yazdı: 21 Haz 2021, 23:58 Savaş sırasında İngiltere'nin kendisi de Exocet kullanıcısıydı zaten. Bu tehdit ifadeleri bana hep şehir efsanesi olarak gelir. Arjantin elindeki uçaktan atılabilen 5 füzeden 4'ünü kesin olarak, 1'ini kesin olmamakla büyük ihtimalle kullandı. Kullanıldığı kesin olan 4 füzenin 3'ü isabet kaydetti, isabet edenlerden 1 tanesinin harp başlığı patlamasa da belki de en çok hasarı veren o oldu.

İngiltere'nin Fransa'ya asıl baskısı savaş sırasında ve sonrasında Arjantin'e yeni füze teslimi yapılmaması yönünde oldu. Öyle ki Arjantin'in eline geçebileceği kaygısıyla Peru'ya yapılan satışları dahi iptal ettirdiler. İngiltere savaş sürerken kodlara sahip olup, füzeleri dert etmeyecek kadar rahat olsaydı eğer füzeleri ve uçakları yok edip pilotları öldürmek için Rio Grande'ye özel kuvvet operasyonu planlamazdı diye düşünüyorum.
Kaynak kodlar ile ilgili bu söylentinin hep efsane olduğu söylendi bizlere. Halada aramızda inanmak istemeyenler vardır. İngilizler data linklere bir şekilde ulaşmış ve tehlikeyi bertaraf etmiş anladığım kadarıyla.Bu exocet ler at unut tarzı bir sistemmiydi o zamanlar onuda araştırmak lazım.

Kullanıcı avatarı
Footle
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Footle »

leventt yazdı: 22 Haz 2021, 00:18 Kaynak kodlar ile ilgili bu söylentinin hep efsane olduğu söylendi bizlere. Halada aramızda inanmak istemeyenler vardır. İngilizler data linklere bir şekilde ulaşmış ve tehlikeyi bertaraf etmiş anladığım kadarıyla.Bu exocet ler at unut tarzı bir sistemmiydi o zamanlar onuda araştırmak lazım.
Hocam İngiltere bir şekilde bu kodlara ulaşmışsa bile Arjantin füzeleri çoktan tüketmişti. İngiltere'nin tehlikeyi bu sayede bertaraf ettiğini söyleyemeyiz, onları daha çok kayıp vermekten alıkoyan Arjantin'in elindeki füze sayısının azlığı oldu bana göre. Unutmayın bunlar ilk jenarasyon gemisavar füzeler. Ne tapa ne de arayıcı başlık olarak günümüz versiyonları kadar gelişmiş değillerdi. Buna rağmen elindeki 5 havadan atılan, 2 gemiden sökülüp sahil bataryası olarak kullanılan füze ile 3 gemi vurdu, 2'sinin savaş dışı kalıp sonradan batmasına neden olmayı başardı.

bekro
Üye
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen bekro »

Yalnız bu hikayenin modern savaş alanında ne kadar geçerliliği var? CIWS sistemleri eskisi gibi değil. SM-2, ESSM ve Phalanx ile korunan bir hava savunma fırkateynini alt edebilmek için kaç tane Atmaca gerekli? Çok etkili ve modern bir füze ama savaş gemilerinin korunma yöntemleri çok gelişti geçen zaman içinde. Benim sea skimming harici gözüme çarpana en etkili özellikleri adaların etrafında dolaşabilmeleri ve aynı anda aynı zamanda çoklu angajman kabiliyeti bence bu iki özellik oyunun kurallarını sertleştirir Ege'de.

trakya_forever
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen trakya_forever »

Hocam 1 milyar dolarlık gemiyi saf dışı bırakmak için ne kadar füze gerekiyorsa o kadarı harcanır. Bir kaç yıl sonra elimizde deniz üstü hedeflere karşı kullanmak için Harpoon, Som C, Som J, Slam ER, Atmaca, OMGS, Kamikaze İHA varyantları, Kuzgun, (belki anti ship Bora) gibi seçenekler olacak. Denizaltı kısmını ayrı tutuyorum.Elde mühimmat ve bunları atacak çeşitli platformlar(kara, hava, deniz) olduktan sonra düşman yüzer unsurunun kabiliyetlerine göre, düşman unsuru satüre edebilecek bir saldırı paketi hazırlanıp bu şekilde harekete geçilir.

Tabi işin elektronik harp kısmı da var. O konuda neredeyiz, imkan ve kabiliyetler ne durumda net bir bilgimiz yok. İyi olduğumuz söyleniyor sadece. EH sistemlerinin de mümkün olduğunca milli olması, kabiliyetini sadece bizim bilmemiz çok önemli.

qtq
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen qtq »

bekro yazdı: 22 Haz 2021, 01:12 Yalnız bu hikayenin modern savaş alanında ne kadar geçerliliği var? CIWS sistemleri eskisi gibi değil. SM-2, ESSM ve Phalanx ile korunan bir hava savunma fırkateynini alt edebilmek için kaç tane Atmaca gerekli? Çok etkili ve modern bir füze ama savaş gemilerinin korunma yöntemleri çok gelişti geçen zaman içinde. Benim sea skimming harici gözüme çarpana en etkili özellikleri adaların etrafında dolaşabilmeleri ve aynı anda aynı zamanda çoklu angajman kabiliyeti bence bu iki özellik oyunun kurallarını sertleştirir Ege'de.
Atmacayı bilmem ama radarın kafasını bulandırılacak sayıda "dummy" füze ya da aynı işlevde şeyler gönderilebilir. Taşıyıcı füzeden çıkan onlarca minik füze, drone vs.

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Bu atmaca azami menzilde heli ya da diger bir radardan ya da sensorden aldigi iz bilgisi ile ufuk otesi vurus yapsin. O zaman tam olacak. Once eldekini tamamlayalim. O fantastik islere de bakariz gerekirse...

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Daha bunun hedef iptali var self destruct i var hedef degistirmesi var.

igirgin
Süvariler

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen igirgin »

Broşürde bunların hepsi var fakat gerçekte var mı bilen yok. Bu özellikler var olduğu zaman zaten tam bir ağa merkezli füze olur.

ZIRHLISUVARİ
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Oyle olmasi gerek mantik olarak. Teknik kismini bilmiyorum tabii...

parallax
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen parallax »

atak09 yazdı: 23 Haz 2021, 02:32 Füzelerde bu görev iptal " mulfunction" yada "abort" kodu falan mı var ?
Link var ise, yani man-in-the-loop şeklinde görev yapıyorsa mümkün.

igirgin
Süvariler

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen igirgin »

Israilli Rafael bizim SOM 'u gemiye ve kamyona yüklemiş...

trakya_forever
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Bir ara bizimkilerin de Somu karadan ve gemiden atma fikri vardı ama sonra vazgeçtiler sanırsam. Atmacaya kara saldırı özelliğini kazandırmakta karar kılıındı.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen İstiklalFM »

SAGE vs Roketsan....

Canti
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Canti »

Her ne kadar LRASM gibi bir gerçek önümüzde durmakla beraber ben geometri olarak Atmaca'nın bu işler için Som'dan daha uygun olduğunu düşünüyorum.

trakya_forever
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Hocam bunlar devletin milletin kurumu. Bu aradaki cekisme hiç hoş değil.

SametKomurcu
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen SametKomurcu »

.....
En son SametKomurcu tarafından 30 Mar 2022, 23:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

SametKomurcu yazdı: 30 Mar 2022, 22:39
ÇAKIR füzesi Atmaca`ya benziyor bana mı öyle geldi? Norveç yapımı Penguin füzesi yerine ÇAKIR kullanacağız. Güzel haber.
Forumda Orta Menzilli Gemisavar Füze Sistemi için ayrıca bir konu var. Çakır'ın daha adı sanı belli değilken orada tartışmaya başlamıştık. Ayrıca tweetini attığınız arkadaş kim bilmiyorum ama affedersiniz oturduğu organın üzerinden yazmış gibi duruyor. Lütfen savunma sanayi alanında sosyal medyada birilerini takip ederken biraz daha seçici olun. Hatta size tavsiyem ''insider'' bilgi aldığını söyleyen adı sanı belli olmayan kişilerden özellikle uzak durun. Başlangıç olarak DefenceTurkey, DefenceTurk, SavunmaSanayist gibi editoryal içerikler çıkaran basın kuruluşlarını takip etmeniz yerinde olacaktır.

Çakır OMGFS konusu için: https://trmilitary.org/viewtopic.php?t=8777

SametKomurcu
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

_Turkuaz_ yazdı: 30 Mar 2022, 23:06 Forumda Orta Menzilli Gemisavar Füze Sistemi için ayrıca bir konu var. Çakır'ın daha adı sanı belli değilken orada tartışmaya başlamıştık. Ayrıca tweetini attığınız arkadaş kim bilmiyorum ama affedersiniz oturduğu organın üzerinden yazmış gibi duruyor. Lütfen savunma sanayi alanında sosyal medyada birilerini takip ederken biraz daha seçici olun. Hatta size tavsiyem ''insider'' bilgi aldığını söyleyen adı sanı belli olmayan kişilerden özellikle uzak durun. Başlangıç olarak DefenceTurkey, DefenceTurk, SavunmaSanayist gibi editoryal içerikler çıkaran basın kuruluşlarını takip etmeniz yerinde olacaktır.

Çakır OMGFS konusu için: https://trmilitary.org/viewtopic.php?t=8777
Ben sadece ÇAKIR füzesinin resmini atacaktım ama Twitter`da güvenilir Savunma Sanayi`nin sayfasında bulamadım. Onun için o arkadaşın Twitini aldım buraya attım. Ayrıca uyardığınız iyi oldu. Ben yeni olduğum için bu form sitesinin kurallarını pek bilmiyorum.

murattekin
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen murattekin »

Sayfa bulunamıyor.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Sanchez »

Tekzip saymak lazım zahir, doğru mu değil mi belli değil çünkü. Pakistan'ın kendi projesi var Pn Milgem'ler için.

The Qonqueror
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen The Qonqueror »

Sanchez yazdı: 11 May 2022, 19:39 Tekzip saymak lazım zahir, doğru mu değil mi belli değil çünkü. Pakistan'ın kendi projesi var Pn Milgem'ler için.
Haklısınız, haber hatalı olduğu için kaldırılmış görünüyor. İbrahim Bey de bu yönde görüş bildirmiş.

The Qonqueror
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen The Qonqueror »

Silinebilir

Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen baryshx »

SametKomurcu
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen baryshx »

Cezayir, ATMACA gemisavar füzeleri tedarik etmek istiyor.
https://www.defenceturk.net/cezayir-atm ... lgileniyor

Tacticalreport ne kadar güvenilir bir kaynak bilemiyorum da, haber değeri taşıyor sonuçta. Yakında belli olur gerçekliği
https://www.tacticalreport.com/news/art ... a-missiles

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen DELKU »

Ben karar verici merci olsam satmam, bazı silahların gizemi saklanmalı.

Tulga
Süvariler

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Tulga »

DELKU yazdı: 08 Haz 2022, 11:05 Ben karar verici merci olsam satmam, bazı silahların gizemi saklanmalı.
Hocam savunma sektörü ihracatına üzerine koyarak ilerlemekte olan bir ülke için gemisavar füze ihracı çok önemli bir basamak olmaz mı? Sonuçta her ülke sattığı silah sistemi veya mühimmatı belirli askeri sırlarını güvence altına alacak uygulamalarla pazarlamakta. Bu prosedürü biz de uyguluyor düşüncesindeyim.

Üstelik Cezayir Donanma envanterinde Çin YJ -83 , Rus 3M-54 ile Kh-31, İsveç RBS 15 gibi gemisavar füzeleri mevcut iken Atmaca ile ilgilenmeleri önemli bir gelişmedir. Bu kadar çeşitte gemisavar füze olan bir envanterde, satan ülkelerin ürünlerinin gizemi mutlaka korunuyordur.

Savunma sektörü ürünlerini ihraç ettiğimiz sürece sektörel döngü sağlanmaya devam edecektir. Mühim olan kritik teknolojilerin içinin açılıp bakilamayacak, çözümlenemeyecek şekilde sisteme uyarlanmasıdır.

KARACI
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen KARACI »

Verilirse 90'larin Harpoon'undan belki bir tık hallice hali ile verilir, bu fuzelerde menzilden daha onemli kabiliyetler var, zekasından ciddi oranda kısma olacaktır. SSB gecenlerde benzer bir soruya bu minvalde aciklik getirmisti. Biz ki yillarca vidasina bile dokunamadigimiz, düzenli içtimaya çıkan ürünleri pamuklara sarıp bekletmis orduyuz. Boyle bir enayilige ihtimal bile vermiyorum...

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen DELKU »

Uçuş karakteristiğini öğrenmeleri bile bir dezavantajdır, içi sorun değil

Canti
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Canti »

DELKU yazdı: 08 Haz 2022, 11:05 Ben karar verici merci olsam satmam, bazı silahların gizemi saklanmalı.
Kesinlikle doğru. Her şeyi satma merakı çıktı. Başımıza iş açacak. Bir ara kendimize üretemedğimiz Altay'ı yüzerli yüzerli ihraç etmeye çalışıyorduk...

murattekin
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen murattekin »

Canti yazdı: 08 Haz 2022, 12:08 Altay'ı yüzerli yüzerli ihraç etmeye çalışıyorduk...
Siyasi propaganda malzemesiydi o. Ayrıca Altay bu ülkenin gördüğü en büyük siyasi propaganda aracıdır. Yapılamayacağı ihalenin yapıldığı andan beri belliydi.
Bu sayede kamuoyunun dikkati uzun süre ekonomi ve geçimden uzaklaştı.

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen baryshx »

Hayırlı olsun, Kara Atmaca hız ve menzil ne kadar olur acaba. 3700'lük motor klasik Atmaca için de düşünülür mü ki?

karaden
Üye

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen karaden »

baryshx yazdı: 08 Haz 2022, 18:59 Hayırlı olsun, Kara Atmaca hız ve menzil ne kadar olur acaba. 3700'lük motor klasik Atmaca için de düşünülür mü ki?
Subsonic olacaktır, 800km/s filan.

Sitesinde yazan 280km menzil gerçekçi duruyor hatta fazla bile olabilir.700kg civarında ağırlığı olan 250kg harp başlıklı nispeten küçük bir seyir füzesinden bahsediyoruz ve turbojet motorlu.Sürekli alçak irtifa da bu kadar gidebilir.

igirgin
Süvariler

Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen igirgin »

Sub Atmaca mı gördüm yoksa kedi mıydı o? Dakika 1:24

Kullanıcı avatarı
Footle
Süvariler
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen Footle »

igirgin yazdı: 23 Haz 2022, 00:07 Sub Atmaca mı gördüm yoksa kedi mıydı o? Dakika 1:24

SubHarpoon

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar
Atmaca Gemisavar Füzesi

Mesaj gönderen DELKU »

Torpido atış tüplerinin test amaçlı kullanılmasına yönelik yerlisini yapmışlar, üzgünüm kedi değil