Bayraktar Taktik İHA

Tüm Askeri Uçaklar,İnsansız Hava Araçları, haberler, yorumlar, projeler, analizler...
KARACI
Süvariler
Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen KARACI »

Savunma sanayi alaninda faaliyet gosteren kobiden, orta ve buyuk olcekli tum firmalara kadar hepsi devlet kontrolundedir. Devletin izni olmadan kimseye birsey satamazlar, kaldi ki fabrika kurulacak vs. Özel (!) firma olmak kimseye ayricalik tanimaz bu konuda. Baykar, ben özelim diyerek gidip Yunanistan'a Tb2 satabilir mi ? Satilan urunlerin, hangi ulkeye hangi kabiliyetlerde teslim edilecegi de dahil bu soyledigime.

Volkan2000
Üye

Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen Volkan2000 »

Benim dediğim birisi Bayraktar üretmek istiyor ise bunu Cumhurbaşkanına söylemez gidip ilk önce firmaya söyler sonra devlet devreye girer.

karli
Süvariler

Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen karli »

SametKomurcu yazdı: 26 Tem 2022, 11:26 Haber doğru mu bilmiyorum ama gerçekten böyle birşey olabilir mi? Rusya, Baykar ile neden çalışmak istesin? Yoksa Bayraktar SIHA'ları durdurabilmek için zayıf yönlerini mi aramaya çalışacaklar? BAE konusunun açıklamasını size bırakıyorum...
Haber doğrudur, gayet te mümkün. Yalnız bu konuyu sadece Baykar olarak bakmayınız. Baykar vermiyorum yahut veriyorum demek zorunda değil.
Bu işin içinde Anka, Aksungur pek ala olabilir. Yani özel şirketini harcamak zorunda değilsin.

Burada şahsi fikrim konu reklam, pazarlama değil. Açık ve net olarak ABD/AB` ye bir mesaj. "Bana ambargolar, yaptırımlar, F16/S400 hikayeleri devam ederse.. Benim alacak yerimde var, verecek te, çok ama çok teknolojim var." denilmiş.

Muhabere sistemlerinden tutunda, güdüm teknolojileri, sensörler, akıllı mühimmatlar, İHA lar, füzeler, say gitsin... Bu mesaj biz avam tabakasına değil, konuda "Baykar" hiç değil, muhtemeldirki muhatap ülkelerin kendisine, zannımca mesaj yerine gitmiştir.

KARACI
Süvariler
Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen KARACI »

Ya, herhalde yani. Bir hafta icinde once " acaba Ruslar isterse Baykar satar mi" gibi sorular, ardindan Haluk beyin asla boyle birsey olmaz aciklamasi, sonra da simdi bu. Bu kadar tesaduf olur mu bu islerde.

Volkan2000
Üye

Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen Volkan2000 »

Hem Ukrayna ya hem Rusya ya silah satarsak insan içine çıkacak yüzümüz kalmaz

Tugsat
Üye

Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen Tugsat »

KARACI yazdı: 26 Tem 2022, 17:57 Ya, herhalde yani. Bir hafta icinde once " acaba Ruslar isterse Baykar satar mi" gibi sorular, ardindan Haluk beyin asla boyle birsey olmaz aciklamasi, sonra da simdi bu. Bu kadar tesaduf olur mu bu islerde.
Bence Ruslar Baykar'a teklif ettiler veya nabız yokladılar. Olumsuz cevap alınca da emri yukarıdan verdirmek için hükümetin kapısını çaldılar. Anlamadığım nokta ise kuyruğu hep dik tutmaya çalışan Rusların anlayışıyla uyuşmuyan bu durumun esas amacı ne olabilir?

Canti
Süvariler
Bayraktar Taktik İHA

Mesaj gönderen Canti »

Böyle bir iş birliği olmaz diye bir şey yok. Neden derseniz işin içinde Ruslar varsa bizimkiler her zaman en yapılmaması gerekeni yaparlar mesela S-400. Böyle bir haberin adının geçmesi ve Erdoğan'ın övünerek söylemesi bile başlı başına bir yanlış. Baykar özelinde Türkiye'ye dair oluşacak bütün karizmayı çizer, Ukrayna meselesi dolayısıyla Türkiye aleyhinde konuşamayanları konuşturur.