Resim

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40. Yıldönümü

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
Komutan Logar
Süvariler

Mesaj gönderen Komutan Logar »

Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Barış Operasyonu gecesi yaptığı efsane konuşmayı youtube'dan buldum. Gazetelerle beraber gerçekten güzel bir şekilde işlenmiş;
[youtube]IaCyCV_tWgQ[/youtube]

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

balıkcı yazdı: 18 Tem 2014, 20:04 Benzer şeyler duymuştum ama, mesela ben böyle bir tarih yorumunda '' Kontrollü bir şekilde çarpıştirma'' diye bir kavramı ilk defa duyuyorum. Bu net bir tarih yorumudur, ama tarih yazımı farklıdır.
Yani biraz daha kontrol etmeseydiniz ABD istedi biz yaptık diyecektiniz bence. Kıbrıs konusu hassas bir konu. Yediğimiz ambargo askıya alınan ABD üslerini de hesaba katmanızı isterim.

Ayrıca babası hava indirmede yer alan bir gazi çocuğu olarak da belki yersiz ama benim de hassas olduğum bir konu.

Geçen İngiltere de yaşayan bir tanıdığım "gereksiz di" demişti. Ölen ailelerden bahsetmeden. Çok sevdiğiniz (evet kendisi kraliçe victoria'nın büstünü evinde bulunduruyor) İngiltere'nin Falkland adaları savaşından daha anlamlıydı dedim baktı kaldı. Sanırım o savaşı bilmiyor.

warrior
Akıncılar

Mesaj gönderen warrior »

Engin Alan?

rifat52
Süvariler

Mesaj gönderen rifat52 »

warrior yazdı: 18 Ağu 2019, 20:53Engin Alan?
Evet Engin Alan paşa

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Geçenlerde bir videoya rast geldim Maraş'ta Barış Harekatı esnasında güya Türk Hava Kuvvetleri tarafından bombalanan bir otel hakkında. Otelciler otel tepesine Birleşik Krallık bayrağı asmışlar ve dolayısıyla kendilerini güvende sanıyorlarmış. Bu bombalama hakkında bir bilgiye ulaşamadım yanlış istihbarat sonucunda mı vurulmuş yoksa içinde saklanan değerli bir hedef mi vardı?