Resim

Azerbaycan - Ermenistan Sınır Krizi - Güncel

mycyr
Üye
Re: Azerbaycan - Ermenistan Sınır Krizi - Güncel

Mesaj gönderen mycyr »

Nisan başındaki çatışmalarda Karabağ ordusundan Kyaram Sloyan'ın kafasını kesen cani hakkında bir işlem yapıldı mı, bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Türkistan
Süvariler

Mesaj gönderen Türkistan »

mycyr yazdı:Nisan başındaki çatışmalarda Karabağ ordusundan Kyaram Sloyan'ın kafasını kesen cani hakkında bir işlem yapıldı mı, bilgisi olan var mı?

Hocalıda , Beşikteki Bebeleri Katleden Caniler Hakkında İşlem Yapılsın Sonra Azerbaycan Gerekeni Yapar Merak Etme , İlla Cani Arıyorsan Hocalı Katliyamında Ki Canileri Dillendir ...

Yalquzaq
Süvariler

Mesaj gönderen Yalquzaq »

"Karabağ ordusu" mu?

Ermenistan'ın başında oturan ve Hocalı kırgınında bizzat sahada bulunan Sarkisyan için işlem yapılsın bir.
En son Yalquzaq tarafından 20 Haz 2016, 17:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yalquzaq
Süvariler

Sarkisyan ile repörtaj yapan Thomas de Waal'ın kendi kaleminden.

http://carnegieendowment.org/2012/02/24 ... rsary/9vpa

Before Khojaly, the Azerbaijanis thought that...the Armenians were people who could not raise their hands against the civilian population. We were able to break that [stereotype].”

Ermenilerin çıkıp da böyle şeylerden bahsetmesi tek kelimeyle absürtlük.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

Derdiniz buysa, aynı şeyi Hocalı Katliamı için de söylüyorum. Şimdi sorumu cevaplayacak olan?

AzTürk
Üye

Mesaj gönderen AzTürk »

ermeni askerinin kafasını kesenin Azerbaycan askeri olduğuna dair bir deliliniz varmı? Bu ermenilerin sosyal medya üzerinden Azerbaycana karşı propagandasından başka bir şey değil. O askerin kafasını ermeniler kendileri kesmiş ola bilir çünki cesetlerin iade edilmesinde iştirak eden Kızıl Haç örgütünün bu yönde her hangi bir raporu yok. Eger gerçekden Azerbaycan askeri böyle bir şey yapmış olsaydı o zamna ermeni yönetimi bunu mutlaka Kızıl Haça bildirirlerdi ve Azerbaycana karşı ciddi bir kampanya başlatırlardı.

AzTürk
Üye

Mesaj gönderen AzTürk »

Siz bu soruyu ermenilere sorun çünki öyle bir cani varsa ermenilerde vardır.Sarkisyan kendisi buna bir örnekdir.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

Anlaşılan, ciddi cevap verecek biri gelene kadar, yazım kurallarını bile bilmeyen kişilere katlanmak zorundayım.

AzTürk
Üye

Mesaj gönderen AzTürk »

Anlaşılan işinize gelmedi gerçekler.

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum »

mycyr yazdı:Nisan başındaki çatışmalarda Karabağ ordusundan Kyaram Sloyan'ın kafasını kesen cani hakkında bir işlem yapıldı mı, bilgisi olan var mı?
Ne anlatıyorsun sen değişik?!

Master Sergeant
Süvariler

Mesaj gönderen Master Sergeant »

Güzel bir Türkçe ile ismi TR olan bir forumda Ermeni propagandası.
Yok kafa kesilmişte bıdı bıdı.
Kesildiyse kesenin eline sağlık.
Hainliğin,ihanetin, kahpeliğin bu dünyadaki yegane temsilcisi ırktan gelen ermeni soysuzu..
Çok mu acıdı??

StrategyMaster
Süvariler

Mesaj gönderen StrategyMaster »

Yapılmadı yapılmasına da gerek yok. Asker savaşta vazifesini yapmış.

Kullanıcı avatarı
çıspıntır
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen çıspıntır »

Trollük mü yapıyor acaba.

Ne alaka şimdi kafası kesilen Ermeni askeri.

Phrasal26
Süvariler

Mesaj gönderen Phrasal26 »

Kriz Rusya sayesinde çözülmüş galiba Aliyev ile Sarkisyen el sıkışıyordu fotoğraflarda.

O kadar heyecan yaptık bir şey olmadı. :roll:

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

çıspıntır yazdı:Trollük mü yapıyor acaba.

Ne alaka şimdi kafası kesilen Ermeni askeri.
Ne trollüğü? Tam da konuyla alakalı bir soru sordum. Acaba bir Ermenistan veya Karabağ askeri, bir Azerbaycan askerinin kafasını kesseydi, bu başlık altında bahsi geçince, bahsedenleri trollükle suçlayacak mıydınız, merak ediyorum.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

StrategyMaster yazdı:
Yapılmadı yapılmasına da gerek yok. Asker savaşta vazifesini yapmış.
Haklısınız. Yalnız, olay sonrası çekilen fotoğraflar ve video, olayı cesede işkenceye götürdü. Bırakın Azerbaycan'ı, kendi askerim bile olsa, savaş suçlusunun hak ettiği cezayı almasını isterim.

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum »

Olm bak git..

1 senedir üyesin , durdun durdun bugünü ve bu konuyu mu buldun mesaj atacak.. yalan olmasın 2 mesaj da rusya konusuna atmışsın 1 sene evvel..

Hümanistliğin de bir zamanı var.

Mesela "eye in the sky" filminde , kadın savunma bakanının gereksiz hümanizmle operasyonu geciktirip anlamsız bir şekilde müdahale ettiği , vicdan yaptığı bir sahne var.

Devamında iha pilotunun emri dinlemeyip tetiğe basmadığı bir sahne var,

Olan garibim ajan somaliliye olacaktı da zor yırttı. Kız ise her halukarda öldü. Bakan baştan vır vır yapmasa yaşayacaktı halbuki sabi..

Kaynağını bilmiyorum, açıkçası gugıllamadım da.. olmuşsa da olmuştur. Toprağına biri basıyorsa, anana biri tecavüz etmişse, babanın kafa derisini birisi yüzmüşse, kardeşini biri işkence ile derisi yüzülmüş bir şekilde meydana asmışsa,; suratı tanınacak şekilde sadece kafasının kesilmesine dua etsin.

Af edersiniz bi gidiniz.

S ile.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

Bu gereksiz hümanizm ile bizim düşmana ihtiyacımız yok ...

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

BuLuT yazdı:Muhabbete bak
Hocalı katliamında çoluk çocuk,yaşlı hamile demeden öldürülen insanların hesabı sorulmuyorda işgal altındaki azerbeycan toprağındaki ermeni askerinin kafasımı soruluyor?
bas git kardeşim. O topraklar geri alana kadar daha çok ermeni askeri kanı dökülür oralarda
FDikkatini çekerim ermeni askeri kanı diyorum....!
ermenilerin yaptığı gibi sivil insanların kanına girilmez hiç merak etme.

Girilmiş ama?

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

Arkadaş "Şeytan'ın Avukatı" olmayı kafaya koymuş. Orada koskoca Belediye Çöplüğü durur iken , kapı önündeki çöp poşetine takmış kafayı.

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum »

Olum sen ananı bacını sevmiyor musun.. akşam akşam niye kulaklarını çınlattırıyorsun..

Sildim mesnetsiz resimleri.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

Forum yöneticisi tarafından sansüre uğrayacağım ve yine yönetici tarafından şahsıma ve aileme yönelik hakarette bulunulacağı aklıma gelmezdi.
Şeytanı meleği bilmem, önceki mesajımda dediğim gibi, savaş suçu işleyen kendi askerim bile olsa hak ettiği cezayı almasını isterim.
Bu kadar yazmam bile fazla. Üyeyi geçtim yönetici tarafından hakaret edilen, söylediklerim sansürlenen, hitap terbiyesinin dahi olmadığı bir bataklıkta sizlerle debelenmek istemiyorum.

Düzenleme: Paylaştığım fotoğraflar rahatsız edici olduğundan sadece linklerini verdim ki bakacak olan linke tıklasın. Linklerden hemen önce de kırmızı fontla, verdiğim linklerdeki görsellerin rahatsız edici olduğuna dair bir uyarı yazdım. Buna rağmen sansürlendi ve "olum" hitabıyla başlayan bir hakarete maruz kaldım.
En son mycyr tarafından 20 Haz 2016, 22:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

AVCI,
Kandaşınızı bilmem ama kullanıcı imzanızdaki, Modern Türkiye'nin kurucusu Atatürk'ün imzasının tasarımcısının Ermeni olduğunu biliyorsunuzdur herhalde.

Kullanıcı avatarı
waves
Üye

Mesaj gönderen waves »

Nereden bilelim kimin öldürdüğünü kahin miyiz. Her önümüze konulana inanacaksak vay halimize.

Kullanıcı avatarı
çıspıntır
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen çıspıntır »

Yahu yüzsüzmüsün sen. Hala yazıyor arkadaş.

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum »

O imza o imza değil.

Aynı Atatürk yaşarken 10.yıl marşı da bestelenmişti.

Sözlerini bi okuyun.

AzTürk
Üye

Mesaj gönderen AzTürk »

mycyr yazdı:Girilmiş ama?
Sivillerin kanına girmek demek kasıtlı olarak sivillere karşı uygulanan bir katliamdır onu da ermeniler yapmıştır Hocalıda ve onun gibi işgal etdikleri her köyde kasabada.Anlaşılan sizde ermenisiniz yoksa olmayan bir şeyi israrla olmuş gibi göstermeye çalışmazdınız.Bu ermenilerin adeti.

Size yukarda da yazdım,Kızıl Haç var AGİT ofisleri var Erivanda Baküde onların işi cephe hattındaki bu tip olayları takip etmek rapor tutmak.Öyle şey gerçekden olmuş olsaydı zaten ermeniler bir an tereddüt etmezdi,sosyal medya üzerinden propaganda yapacaklarına gidip uluslararası örgütlere gösterseydiler.Oysaki bu örgütlerin bu olayla bağlı her hangi bir raporu yok.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

Mesele kandaşlık meselesi yapıldığı için imza konusuna girdim. Atatürk, kandaş olmayan adama imzasını tasarlatmış, biz burada Atatürk'ü sahiplenirken kandaşlık işine giriyoruz.

Rus konusunda sizlerle bilgi paylaştım, çünkü konuda bilgiliydim. Düşmanınız olsam niye bilgilendireyim?

Bu meseleyi keşke açmasaydım. Hümanist filan da değilim. Suç işleyen dostumuz diye ses çıkarmamak beni rahatsız etti. Duygusal davranmış olabilirim, keşke insanca uyarsaydınız da hatamdan dönseydim. İlk kullanmaya başladığım dönemden bugüne kadar foruma hiç girmedim. Keşke bu konuyla geri başlamasaymışım, bundan sonra da devam ettirmem mümkün değil. Hesabımın kapatılmasını talep ediyorum. Lütfen beni linç etmeyi bırakın, forumu bırakıyorum.

İnanın bana, Kırım meselesinde elimden geleni yapan biriyim, zaten Ruslar hakkında bilgimden Kırımlılığımı anlayanlarınız vardır belki. Bir kere doğru olduğunu düşündüğümü söyleyeyim dedim, bi Ermeni ajanlığımız eksik kaldı.

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum »

Savaş zamanı doğrucu davutluk en zor şeydir kabul.

Ama , propagandaya alet olma pahasına doğrucu davutluklukta ısrar etmek en hafif tabiri ile ahmaklık oluyor.

Haliyle tepkiler sert gelir, gelecek. Mühim olan sert tepkilere rağmen dik kalabilmek.

Teori böyle.

Subjektif pratiğim ise şu: Konu eğer ermeni/Azerbaycan Türkü/Türk mevzusu ise tansiyon 160 ,kafa1500 , şeker 10 oluyor. İnsanca konuşmam ... o derece...

Üzgünüm ama böyle.. ve bu değişmeyecek. Bu kadar hoşgörülüp, bu kadar haince ve kinle hançerleyen ve bunu neredeyse tüm bireyleriyle yapmaktan çekinmeyen başka bir halk yoktur şahsi kanaatimce.

Yalquzaq
Süvariler

Ermeni de olabilirsiniz, şahsen beni zerre rahatsız etmiyor. Ama bu konuyu şimdi açmanın anlamı ne?

Ayrıca ısrarla "Karabağ ordusu/askeri" dediniz iki mesajınızda, nasıl bir "Karabağ ordusu" ki ordaki askerlerin %90 veya daha fazlası Ermenistan doğumlu. Onların askerliğine geldikte, Ermeniler veya başkaları için asker olabilirler ama bizim devlet hukukumuza göre illegal terörist her birisi.
En son Yalquzaq tarafından 21 Haz 2016, 00:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

Anlıyorum, lütfen hesabımı kapatın, hatta yapabiliyorsanız bu tartışmayı forumdan temizlemenizi rica ediyorum. Duygusal davrandım, siz de belirttiğiniz gibi bu konuda duygusal davrandınız, bundan sonra da böyle olacaksınız. Duygularla hareket edince anlaşamadık, anlaşamayız. Bu yüzden de forumdan ayrılmak istiyorum. Hesabım giderse Rus konusundaki bilgilendirici mesajlarım da gidecekse, herhangi bir forum üyesi kaynak belirtmeden paylaşabilir. Umarım bütün sözlerimde samimi olduģumu ve tollük filan amacında olmadığımı anlamışsınızdır.

Yalquzaq, önceki mesajlarımda dediğim gibi, olayı okuduğumda rahatsız oldum ve forumda yeniden aktif olmaya başlayacağım dönemde olduğumdan, hazır konusu da varken, tartışılmış mı diye baktım. Dediğim gibi, olay beni rahatsız ettiği için de kendimi yazmak zorunda hissettim. Keşke hiç girmeseydim de şu mesajlaşma hiç olmasaydı.

Düzenleme: Yalquzaq, Karabağ Ordusu dememdeki sebep tanımasak da orada böyle bir kurumun olması. Uluslararası statüsü KKTC ile aynı konumda olan bir devlet veya sözde devlet, ne denirse işte. Bu yüzden sakınca görmedim, zira GKK'ya Kuzey Kıbrıs ordusu demekle (şahsen de öyle diyorum) arasında fark yok. Personel açısından bakarsak evet haklısınız, ama uyruğu ne olursa olsun çalıştığı kuruma bakarak konuştum. Bundansonra forumu kullanmayacağım için bu konuyu tartışmamıza gerek de yok. Hatta bu tartışma forumdan silinirse o ifade de kalmayacak :)

AzTürk
Üye

Mesaj gönderen AzTürk »

mycyr yazdı:Anlıyorum, lütfen hesabımı kapatın, hatta yapabiliyorsanız bu tartışmayı forumdan temizlemenizi rica ediyorum. Duygusal davrandım, siz de belirttiğiniz gibi bu konuda duygusal davrandınız, bundan sonra da böyle olacaksınız. Duygularla hareket edince anlaşamadık, anlaşamayız. Bu yüzden de forumdan ayrılmak istiyorum. Hesabım giderse Rus konusundaki bilgilendirici mesajlarım da gidecekse, herhangi bir forum üyesi kaynak belirtmeden paylaşabilir. Umarım bütün sözlerimde samimi olduģumu ve tollük filan amacında olmadığımı anlamışsınızdır.

Yalquzaq, önceki mesajlarımda dediğim gibi, olayı okuduğumda rahatsız oldum ve forumda yeniden aktif olmaya başlayacağım dönemde olduğumdan, hazır konusu da varken, tartışılmış mı diye baktım. Dediğim gibi, olay beni rahatsız ettiği için de kendimi yazmak zorunda hissettim. Keşke hiç girmeseydim de şu mesajlaşma hiç olmasaydı.

Düzenleme: Yalquzaq, Karabağ Ordusu dememdeki sebep tanımasak da orada böyle bir kurumun olması. Uluslararası statüsü KKTC ile aynı konumda olan bir devlet veya sözde devlet, ne denirse işte. Bu yüzden sakınca görmedim, zira GKK'ya Kuzey Kıbrıs ordusu demekle (şahsen de öyle diyorum) arasında fark yok. Personel açısından bakarsak evet haklısınız, ama uyruğu ne olursa olsun çalıştığı kuruma bakarak konuştum. Bundansonra forumu kullanmayacağım için bu konuyu tartışmamıza gerek de yok. Hatta bu tartışma forumdan silinirse o ifade de kalmayacak :)
Sorun ne biliyormusunuz? Azerbaycanı savaş suçlusu ilan etmeyi kafaya koymanız. ermeniler çatışmalar başlayan ilk günden artık bu propagandaya başlamışlardı hattı guya suriyede savaşan 200 den fazla İŞİDlini Karabağa getirmiş ermenilere karşı savaşanda onlarmış. Kafa kesme meseleside bu propagandanın devamıdır aslında. Ezilen,zavallı ermeniler görüntüsü vermek için.

Ayrıca adı geçen ermeni askeri yezidi kürtüdür ve ermenistan vatandaşıdır. Yani sözde `Karabağ askeri` olamaz. İşgalci ermenistan askeridir.

gökbozkurt
Üye

Mesaj gönderen gökbozkurt »

Azerbaycan toprağı işgal edilirken süngülenen o kadar kadın çoluk çocuk için hesap sorulmadı, savaş için eğitilmiş öldürmek için yetiştirilmiş düşman ermeni askerini, vatanını muhafaza etmek gibi haklı nedenlerle Azerbaycan askeri öldürüyor, bunun hesabı sorulacak öyle mi? Kafa kesilmesi gibi bir olayı ancak ermeniler araplar iyi bilir. Erzurum da bırakın insanları, hayvanların bile kolunu bacağını hayvanı öldürmeden canlı canlı kesip götüren bir vahşi adamlar topluluğundan bahsediyoruz.

mycyr
Üye

Mesaj gönderen mycyr »

AzTürk,
İlk cümleniz kuruntu. Duygusal davrandığım için bu konuya değindiğimi daha önce defaatle yazdım. Ama hala bana aynı muameleyi yapıyorsunuz. Azerbaycan'ı savaş suçlusu ilan etmekle kendimi hiç şartlandırmadım, suç varsa işleyen askerin hukuki durumu nedir, bunu sordum. Sonrasında sivil katletmek Ermeni'lerin işi dendiğinde de vermem gereken cevabı verdim, inanmak istemesek de savaşın gerçeği bu. Mağara devrinden beri. Her savaşta düşman taraftan sivil katliamı ve tecavüz olayları maalesef yaşanıyor. İnkar etmemize gerek yok, sebep de yok.
Etnik kökeni ve dini bizi ilgilendirmez, sonuçta Ermenistan vatandaşı haklısınız ama sözde Karabağ Ordusu'nun da mensubu. Sizin mantığınızla düşünürsek KTBK personeli de işgalci Türkiye askeridir.

Kullanıcı avatarı
muhendus
Süvariler

Mesaj gönderen muhendus »

Merhaba mycyr, sizi tanımıyorum, düşüncelerinizi bilmiyorum, eğer varsa bir amacınız onu da bilemiyorum. Ancak durum şu ki öne sürdüğünüz argümanlarınız iki yüzlü batı algısına göre haklılık payı varmış gibi görünmekle birlikte tehlikeli ve suistimal edilmeye oldukça müsait düşüncelerdir.

Bir mühendis olarak durumlara en temel yaklaşımım konuları nedensellik bağıyla ele almamdır. Sözde karabağ ordusunu KTBK ile kıyaslamaya dair bir yaklaşımda oldukça tehlikelidir ve hatalıdır. Kıbrıs Türk yurdudur ve defalarca kez uyarılmasına rağmen sonlanmamış Rum zulmüne karşı Türkiye'nin garantörlük hakları dahilinde düzenlenmiş bir Barış Harekatıyla soydaşlarımızın can güvenliği sağlanmıştır. Ancak Karabağ'da zulme uğrayan herhangi bir kesim yoktu taa ki Ermeni işgali ve zulmüne kadar.

Adını zikrettiğiniz ölen asker hakkında eğer öne sürdüğünüz teziniz doğruysa şüphesiz gerek Kızılhaç, gerek Agit, gerekse gözlemci bulunduran diğer tüm organizasyonlar bunu dünyaya ilan ederlerdi. Kısaca yaptığım araştırmada ise bu konuyu sadece ermeni tarafının haberleştirdiğini gördüm. Kaldı ki konu Türk aleyhtarı olduğunda yalanları bile doğruymuş gibi dünyaya lanse etmeye pek hevesli medya ve ajanslar bu konuyu çok fazla ele almamışlar. Doğru olsa bile bunu yapan tarafın kim olduğuna dair somut ispatlar yok.

Sivillere kasti olarak zarar verildiği iddianızı ise reddediyorum, Türk askeri (Türkiye olsun Azerbaycan olsun) eli silah tutmayana zarar vermez. Eli silah tutan bile yeri geliyor affediliyor ki sivile nasıl katliam yapılsın.

Lütfen milletimize zarar verebilecek argümanları öne sürerken biraz daha dikkatli ve hassas olalım.
Son olarak eğer bir suç işlenmişse cezasız kalmamalıdır bu konuda katılıyorum, ancak savaş hali olduğunu unutmamalıyız. Amaç ölmemek için öldürmek ve vatanı korumaksa burada suça mevzu olacak pek fazla eylem oluşamaz.

Savaşlarda masumiyet kimin savaşı kazanıp kimin kaybettiğine göre de değişir, eğer ki 2.Dünya Savaşını Almanlar değil de Ruslar kaybetseydi şimdi Nazi toplama kamplarında ölen milyonlara değil de Sovyet "Gulag" larında ölen milyonlara ağlıyor olurdu dünya.
En son muhendus tarafından 21 Haz 2016, 01:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

AzTürk
Üye

Mesaj gönderen AzTürk »

mycyr yazdı:AzTürk,
İlk cümleniz kuruntu. Duygusal davrandığım için bu konuya değindiğimi daha önce defaatle yazdım. Ama hala bana aynı muameleyi yapıyorsunuz. Azerbaycan'ı savaş suçlusu ilan etmekle kendimi hiç şartlandırmadım, suç varsa işleyen askerin hukuki durumu nedir, bunu sordum. Sonrasında sivil katletmek Ermeni'lerin işi dendiğinde de vermem gereken cevabı verdim, inanmak istemesek de savaşın gerçeği bu. Mağara devrinden beri. Her savaşta düşman taraftan sivil katliamı ve tecavüz olayları maalesef yaşanıyor. İnkar etmemize gerek yok, sebep de yok.
Etnik kökeni ve dini bizi ilgilendirmez, sonuçta Ermenistan vatandaşı haklısınız ama sözde Karabağ Ordusu'nun da mensubu. Sizin mantığınızla düşünürsek KTBK personeli de işgalci Türkiye askeridir.
Ben şahsen duygusal davranmadım ve mantıklı soru sordum. Eğer gerçekden böyle bir şey vardırsa o zaman neden ilk günden olayları takip eden uluslararası örgütlerin raporlarında böyle bir şeyden bahs edilmiyor? Amma yok dedikce hep savaş suçu var deyip israrla fotoraf falan paylaşıp bunu ispatlamaya çalışanda sizdiniz.

Ermenistan ordusunun askeridir. Ayrıca Kuzey Kıprıs meselesi ile aynı mesele değil,Karabağın bağımsızlığını ermensitan bile tanımıyor. Yani farklı meseleler.

Yalquzaq
Süvariler

Ermeni olmadığınızı varsayıyorum, niye her kara propagandaya atlayıp sorgusuz sualsız kabul ediyorsunuz? Diğer türlüsü şartlandırılmış kafanızla ne tartışılır bilmiyorum.

gladyus
Üye

Mesaj gönderen gladyus »

Atatürk'ün, Çanakkale'de babasını öldürdüğü için kendisine ters ters bakan düşman askerine verdiği cevabı verelim o zaman. O öldürülen askerin Azerbaycan toprağında ne işi vardı?

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish »

Sizin hakkinizda bir islem yapildimi?

Tedavi yönden.

Yalquzaq
Süvariler

Hükumet sözcüsünün açıklamasına göre Rusya'da geçirilen görüş sırasında Karabağ sorunun aşamalı çözümü için prensipte anlaşmaya varıldı.
Əvvəlcə Azərbaycanın 5 rayonunun azad olunması, ondan sonra 2 rayonun azad olunması və dəhlizin müəyyən edilməsi. Daha sonra Dağlıq Qarabağın statusunun müəyyən edilməsi. Bu istiqamətdə tərəflər prinsip etibarilə razılığa gəldilər.
http://www.anspress.com/siyaset/22-06-2 ... lde-olundu

Açıkcası bana inandırıcı gelmiyor. Mesele Karabağ'ın statüsü, onda da Azerbaycan hükumeti taviz vermez, veremez. Ermeni hükumeti için de aynısı geçerli. Rusyan'ın yeni bir zaman kazandırma girişiminden başka bir şey görmüyorum.

dum
Akıncılar

Mesaj gönderen dum »

İleride bir gün bazı rayonlar ve belki de diğer rayonların da statüleri hakkında , bir karar verebilme maksadıyla , beraber çalışabileceklerine dair toplanabilme konusunda prensip olarak hemfikir olmuşlar sanırım.

Çok da şeetmemek lazım.

Emret başbakanım dizisinde bir "humphrey" vardı. O geldi aklıma. Liseliler ve üniversiteliler bilmez. Hatta y.lisanslılar da bilmeyebilir.

Resim

Kullanıcı avatarı
süvari_türk
Süvariler

Mesaj gönderen süvari_türk »

Azerbaycan ve Ermenistan Dağlık Karabağ için anlaştı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış İlişkiler Şube Müdürü ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Novruz Memmedov, Azerbaycan ve Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da aşamalı çözüm için prensip anlaşmasına vardığını bildirdi.

http://www.milliyet.com.tr/azerbaycan-v ... a-2266869/

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

"Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, cephe hattında çıkan çatışmada Agil Melikov isimli askerin şehit düştüğü bildirildi.

Bakanlık yetkilileri şehit askerin aile ve yakınlarına taziye dileklerini iletirken Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Melikov'a üçüncü dereceli "üstün askeri hizmet" madalyası verilmesi kararı aldı."
http://www.milliyet.com.tr/ermenistan-a ... a-2345569/

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

"Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattının Fuzuli bölgesinde, Azerbaycan mevzileri üzerinde uçan Ermenistan'a ait insansız hava aracının ateş açılarak imha edildiği bildirildi.

Azerbaycan ordusu, geçen ay da Ermenistan'a ait 2 insansız hava aracını düşürmüştü. "
http://www.milliyet.com.tr/azerbaycan-e ... a-2360422/

Yalquzaq
Süvariler

.....

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’da Ermenistan’a ait bir personel taşıyıcıyı imha ettiğini duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, perşembe akşam cephe hattının Ağdere-Terter bölgesinde Ermeni askerlerini taşıyan bir aracın vurularak imha edildiği bildirildi.

Açıklamada, vurulan araçta bulunan bazı askerlerin etkisiz hale getirildiği, fakat Erivan yönetiminin bunları kamuoyundan sakladığı belirtildi.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışmalar 7 Şubat’ta artmış, Ermenistan ordusunun top atışlarıyla yaptığı ateşkes ihlalinin ardından Azerbaycan ordusunu aynı şekilde karşılık vermişti.

[youtube]UgxFOam7d7Y[/youtube]
http://savunmaveteknoloji.com/azerbayca ... aci-vurdu/

Yalquzaq
Süvariler

Ermeni tarafı dün üç, bugün ise bir askerlerinin çatışmalarda öldüğünü açıkladı. Azerbaycan Ordusu ise dün bir şehit verdi.

Yalquzaq
Süvariler

Son dakika haberine göre Ermenilerin havan atışları sonucu Alhanlı köyünde iki sivil hayatını kaybetti.

Yalquzaq
Süvariler

Silinsin.

Yalquzaq
Süvariler

Savunma Bakanlığı açıklaması.
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin komandanlığı tərəfindən əldə olunan dəqiq məlumata əsasən, Ermənistan hərbi birləşmələri növbəti dəfə təxribat törətmək məqsədilə döyüşə hazırlıq vəziyyətinə gətirilib.

Ermənistan tərəfindən məqsədyönlü şəkildə yenidən planlaşdırılan təxribatın qarşısının və Alxanlı kəndində həlak olan dinc sakinlərin qisasının alınması üçün iyulun 7-də Azərbaycan Silahlı Qüvvələri Ermənistan ordusunun döyüşə hazırlıq vəziyyətinə gətirilən qüvvələrinə, xüsusilə də taborun müdafiə rayonunda yerləşən seçilmiş hədəflərinə dəqiq atəş zərbələri vurub.

Cəbhənin Füzuli-Xocavənd istiqamətindəki qoşunlarımızın həyata keçirdiyi bu fəaliyyət nəticəsində, ilkin məlumata görə, düşmənin tabor mərkəzinə daxil olan bölmələrin xeyli canlı qüvvəsi məhv edilib, bir neçə döyüş texnikası tamamilə sıradan çıxarılıb və digər hərbi infrastruktur obyektləri dağıdılaraq bərpa olunmaz vəziyyətə salınıb.

Dinc əhaliyə və şəxsi heyətə qarşı düşmənin istənilən fəaliyyətinin qarşısını dərhal almaq və onun atəş nöqtələrinə cavab zərbələri endirmək məqsədilə qoşun növləri və qismləri döyüş tətbiqi üçün hazır vəziyyətə gətirilib.
http://mod.gov.az/az/news/ermenistan-or ... 19180.html