Resim

Yunanlar Türk Adasını İşgal Etti!

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Shock and Awe
Üye
Re: Yunanlar Türk Adasını İşgal Etti!

Mesaj gönderen Shock and Awe »

assslan yazdı: 14 May 2020, 15:19 Galiba sıra Yunanistan' a da geliyor...
https://www.aksam.com.tr/guncel/atinaya ... er-1074085
Adaların silahlandırılması haricinde tamamen temelsiz ve boş bir iş.

Kullanıcı avatarı
assslan
Süvariler

Mesaj gönderen assslan »

Boş bir iş mi ???
Neyse...

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Mesaj gönderen Tigerfish »

Bunlar daha önceden halledilecek davamizdi. Artik zaman asimina ugradi diyebiliriz.

Acik ve net söyleyim bu saaten sonra adama gülerler.

anafor2014
Süvariler

Mesaj gönderen anafor2014 »

Yunanistana bir yerden vurulacaksa, terör örgütlerine destek vermesi üzerinden tazminat davaları açılabilir.

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

Tigerfish yazdı: 14 May 2020, 23:12 Bunlar daha önceden halledilecek davamizdi. Artik zaman asimina ugradi diyebiliriz.

Acik ve net söyleyim bu saaten sonra adama gülerler.
Son zamanlarda bu grecolar Türk savaş uçaklarının yıllarca kendi sahasını ihlal ettiğini söylemeye başlamışlar sanırım! Hani onlar da zararın neresinden dönersek kardır diye düşünüyorlar sanırım! Büyük bir ihtimalle mevcut hükümet karşı atak mantığında yapmakta. Yoksa ben adaların çok da ciddiye alındığını sanmıyorum ne yazık ki.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Yeni bir şey değil bu. Adamlarla sınırın nerede olduğu üzerine anlaşamıyoruz. Bizim için uluslararası hava sahası onlar için kendi FIR'larının içindeki hava sahası. Onların görüşlerine göre Türkiye her yıl binlerce kez Yunan hava sahasını ihlal ediyor, tehlikeli gördüklerine uçak kaldırıp önleme yapıyorlar. Biz ise o hava sahasının uluslararası olduğunu söylüyor ve aldırmıyoruz. Yaklaşık 35 yıllık olay.

Kullanıcı avatarı
witch_king
Üye

Mesaj gönderen witch_king »

Dostlar burada bir algı oluşturulmaya çalışılıyor bence. (Ermeniler nasıl sözde soykırım var diye algı oluşturdular yıllardır.)
Ben açıkçası desteklenmesini isterim bu tarz girişimlerin.

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

Biz şu Ege denizi konusunda hiç hakkımızı arayamıyoruz gibi geliyor. Bunu Kuvvet için demiyorum. Siyasi ve sosyal anlamda.

Mesela, Ege haritasını gösterin! Ege'de binlerce adası olan Yunanistan'ın neden hala Türkiye'nin dibindeki kayalıkların lafını ettiğinin altını biraz açmamız gerek! Ege denizinin tamamı neredeyse bu adamların. Bu noktada kim saldırgan oluyor? Bunu dünya kamuoyuna bol bol manşet etmemiz gerekiyor.

2. bir konu da kıta sahanlığı tartışması. Birader senin ne gibi bir alıp veremediğin var ki, küfreder gibi kıta sahanlığını artırıyorsun? Artırmasa Yunanistan ne kaybeder? Bunu böyle güzelce anlattığımız taktirde Dünya kamuoyundaki herhangi nesnel bir insan Yunanistan'ın kantarın topuzunu çoktan kaçırdığını bilir.

Ben olsam Ege de bu kadar adam olacak, karşı ülkenin dibinde adalarım olacak, bir gerginlik olmasın zaten avantajın dibi bende derdim! Türkiye kıta sahanlığında anlaşmamışmış ne kadar ana karama yaklaşabilir ki?

Ama bu Grecolar yemin ederim farklı kafada. Yani illa al şu 12 adayı diyor. Ve ben halkını bilemem ama Yunan siyaseti bizim ayağımız çukurda olsa bu fırsatı kaçırmaz! Adamlar açıkça düşman diyor da biz görmezden geliyoruz. Sanırım bizimkilerin de bir bildiği vardır herhalde dedim durdum.

Neyse yukarıdaki dediğim gibi bu Ege'nin bir yapısını belli etmek gerekiyor. İnsanlar bir baksın Yunanistan'nın daha neden doyamadığını bir görsün. O anlamda iyi bir atak bence.

Kullanıcı avatarı
Hayali
Üye

Mesaj gönderen Hayali »

Biz Navtex yayınlamışız. Lozan falan diye bir kaç gönderi vardı. Nedir aslı?

Bu arada Karadeniz'de hava savunma harbi icra edilmiş, F-16 laf low-passta , bir şeyler deniyoruz ama 😁

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

Hayali yazdı: 17 May 2020, 21:03 Biz Navtex yayınlamışız. Lozan falan diye bir kaç gönderi vardı. Nedir aslı?

Bu arada Karadeniz'de hava savunma harbi icra edilmiş, F-16 laf low-passta , bir şeyler deniyoruz ama 😁

Evet! O fotoğrafı ben de gördüm güzel bir kare olmuş!

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Hayali yazdı: 17 May 2020, 21:03 Biz Navtex yayınlamışız. Lozan falan diye bir kaç gönderi vardı. Nedir aslı?

Evet kanatta kırmızı bir şeyler var, hadi Sage-Kuzgun olsun... 🤣

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

Şu anda Yunan pilotları ile Türk pilotları arasındaki kalite farkı ne durumda az çok bilen biri aydınlatsın. Bir Yunan sitesinde Türklerin pilotları berbat bir savaş çıksın hemen hallederiz. Hava güzü olmayan Türkiye karşımızda olur içlere kadar gireriz gibi atıp tutuyorlar. Kafalar bir dünya.

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Antares yazdı: 31 May 2020, 22:50 Şu anda Yunan pilotları ile Türk pilotları arasındaki kalite farkı ne durumda az çok bilen biri aydınlatsın. Bir Yunan sitesinde Türklerin pilotları berbat bir savaş çıksın hemen hallederiz. Hava güzü olmayan Türkiye karşımızda olur içlere kadar gireriz gibi atıp tutuyorlar. Kafalar bir dünya.
Kolektiv olarak ne kadar gerizekali olduklari her gün bir yeni kanit getirirler. Nisan ayinda Türk Hava Kuvvetlerin gerceklestirdikleri tatbikaatan sonra bizim pilotlarimizin yetenek ve egitim acisindan bende kuskunun k´si bile kalmadi artik. Ama onlarin bu gibi palavralara artik alismamiz lazim. Ege gemileri kovalamaca sonucu kiclarina yedikleri deliklerin hatti hesabi yok. Bir yerden fakirler kendilerini avutmaya calisiyorlar.

Kullanıcı avatarı
Tigerfish
Süvariler

Allah sizin iyiliginizi versin. Ömrümde gördüm en büyük smiley.

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

İki ülkenin hava kuvvetleri de modern ve daha önemlisi NATO üyesi. İki ülkenin pilotları da çokça saat uçuyor ve 30 yıldır doğal olarak oluşmuş bir düşük yoğunluklu senaryoda yıl boyu birbirlerine karşı uçma fırsatı ediniyorlar. Bir gün onlar üstte bulur kendilerini, diğer gün biz.

Yunan pilotu kötü diyen Türk de, Türk pilotu kötü diyen Yunan da ya yalan söylüyordur, ya kendini kandırıyordur.

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

Sanırım benim baktığım sitedekiler bizim bazı malum forumlardaki kitlenin diğer renginden. Öyle saçmalıyorlar ki anlatamam. Yunan donanması tarihinde hiç yenilgi almamışmış da. Yunanistan hava kuvvetleri dünyanın en iyisiymiş de. F-16'ları bizimkilerden modern olduğu için hiç şansımız yokmuş da..

Ben de atışmak istemedim ama hiç mi Sun-Tzu okumadın ey düşman dedim. Sonra boşver böyle sansınlar dedim içimden. 8-)

celestial
Üye

Mesaj gönderen celestial »

Antares yazdı: 01 Haz 2020, 04:07 Yunan donanması tarihinde hiç yenilgi almamışmış da.
Kardak'ta yaşadıkları rezalet nelerine yetmiyormuş? Şu an Yunan hassas bir dönemde. Gerek Libya ve Doğu Akdeniz'de olanlar, gerekse İstanbul'un Fethi'nin yıldönümü olması sebebiyle aşırı milliyetçi kesimleri yaşlı gözlerini gurur maskesi takarak gizlemeye çalışıyorlar, bu sebeple de sürekli olarak sosyal medyada bize sarmaya yelteniyorlar.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros: “Bizi küçümseyerek ölümcül bir hata yapanları ezmeye hazırız.” Uzo' yu fazla kaçırmış galiba. Ya da bir tarafı fena acımış. Kendi haline baksa kimsenin bir şey dediği yok zaten. Kenarda oynasın.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

Uzo da fazla kaçırılmayacak birşey değil hani :)

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

Mesaj gönderen sailordream »

Normalde böyle şeyler paylaşmam ama dayının seminerde söyledikleri doğru.

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey »

sailordream yazdı: 11 Haz 2020, 15:58 Normalde böyle şeyler paylaşmam ama dayının seminerde söyledikleri doğru.

Üstat, adamla dalga filan geçiyorduk ama galiba bizi Yunanistan'da en iyi anlayan adam bu oldu. Belki'de AB'de de. :lol:

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

kabardey yazdı: 11 Haz 2020, 19:07 Üstat, adamla dalga filan geçiyorduk ama galiba bizi Yunanistan'da en iyi anlayan adam bu oldu. Belki'de AB'de de. :lol:
Daha önce de konuştuk kendisi emekl denizaltıcı kurmaydır farkındalığı yüksektir. Bizdeki 20 metreden F-16 ile bombayı bıraktı vs yorumcuları gibi değildir.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI »

Televizyondaki gazlı şovlarına aldanmamak gerekiyormuş. Açık açık mantıklı konuştuğunu duyduğum ilk video. Rakı içmeli bir ara bu adamla.

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

TEORI yazdı: 12 Haz 2020, 08:19 Televizyondaki gazlı şovlarına aldanmamak gerekiyormuş. Açık açık mantıklı konuştuğunu duyduğum ilk video. Rakı içmeli bir ara bu adamla.
Dayı çok yunan milliyetçisi, o kısımda içi boş helenik kibiri öne çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
assslan
Süvariler

Mesaj gönderen assslan »

Bence videolarında uyuyan halkı uyandırmak ve farkındalık yaratmak için absürd şeyler söylüyor. Yoksa çok da mantıklı bir adam. İyi analizleri var.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Yunanlılar bizden daha uyanık, AB fonlarını koköne kadar kazıyorlar ki Aleksi Zorba hayatı yaşıyorlar.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI »

Biri bu yunanlılara onların düşmanı olmadığımızı anlatsın.

Bir de eğer bu yunanlı muhterem buraları okuyorsa ki illa göz gezdirdiğini düşünüyorum, bizimle bir araya gelsin o uzo desin biz rakı, kuralım bir sofra ciddi ciddi konuşalım tartışalım. Bizi sömüren bize tehdit olan, ab(akbabalar birliği), amerika terör devleti ve rusya sömürge devletini masaya yatıralım. Bunlara karşı ortak projeler geliştirip gerçek özgürlüğü tadalım. Enerjini bize değil bizi sömürmeye and içmişlere yönelt. Eğer okuyorsan lütfen bizle temasa geç.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

TEORI yazdı: 12 Haz 2020, 11:32 Biri bu yunanlılara onların düşmanı olmadığımızı anlatsın.

Bir de eğer bu yunanlı muhterem buraları okuyorsa ki illa göz gezdirdiğini düşünüyorum, bizimle bir araya gelsin o uzo desin biz rakı, kuralım bir sofra ciddi ciddi konuşalım tartışalım. Bizi sömüren bize tehdit olan, ab(akbabalar birliği), amerika terör devleti ve rusya sömürge devletini masaya yatıralım. Bunlara karşı ortak projeler geliştirip gerçek özgürlüğü tadalım. Enerjini bize değil bizi sömürmeye and içmişlere yönelt. Eğer okuyorsan lütfen bizle temasa geç.
Yunanlılar, Bulgarlar, Sırplar Türklerleri düşman olarak görmek için çocukluktan yetiştiriliyor eğitim sistemleri düşman doktrini üzerine kuruludur.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

O düşmanlık biterse millet devlet olma olguları da biter. ABD’yi bir arada tutan yeşil dolar ise Yunanistan’ı da Türk düşmanlığı.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok »

TEORI yazdı: 12 Haz 2020, 11:32 Biri bu yunanlılara onların düşmanı olmadığımızı anlatsın.

Hocam bu mesajınız uzaya gönderilen mesajlara benziyor. Gidiyor ama nereye...

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI »

Ben zeytin dalını uzatayımda isteyen meyvesini isteyen sapını yer.

Kullanıcı avatarı
sailordream
Site Başkanı

kostok yazdı: 12 Haz 2020, 15:23 Hocam bu mesajınız uzaya gönderilen mesajlara benziyor. Gidiyor ama nereye...
En son Mustafa Kemal Atatürk vermişti o mesajı.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

igirgin yazdı: 12 Haz 2020, 14:13 Yunanlılar, Bulgarlar, Sırplar Türklerleri düşman olarak görmek için çocukluktan yetiştiriliyor eğitim sistemleri düşman doktrini üzerine kuruludur.
Hocam Bulgaristanı bu günün şartlarında o listeden çıkartmak gerekir diye düşünüyorum. Keza Sırplar' da fanatik kısımlar hariç bu listede olmamalı. Yunanlı dostlarım var, sohbet edip misafir olduğum ve evimde ağırladığım. Aslında listede bulnan veya bulunmayan devletlerde çok uç kısımlarda olanlar hariç kimsenin kimse ile derdi yok. Herkes kendi hayatının idamesinde. Politik biraz. Avusturya, bu düşüncemin haricinde.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

okeanos yazdı: 12 Haz 2020, 18:02 Hocam Bulgaristanı bu günün şartlarında o listeden çıkartmak gerekir diye düşünüyorum. Keza Sırplar' da fanatik kısımlar hariç bu listede olmamalı. Yunanlı dostlarım var, sohbet edip misafir olduğum ve evimde ağırladığım. Aslında listede bulnan veya bulunmayan devletlerde çok uç kısımlarda olanlar hariç kimsenin kimse ile derdi yok. Herkes kendi hayatının idamesinde. Politik biraz. Avusturya, bu düşüncemin haricinde.
Bulgaristan o listenin en başında neden çıkarmak istediğinizi anlamıyorum.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

igirgin yazdı: 12 Haz 2020, 18:15 Bulgaristan o listenin en başında neden çıkarmak istediğinizi anlamıyorum.
Son olaylarda AB-mülteci krizi, AB çevresinde lehte demeçler, ( 8 arkadaşım ve 2 kuzenim Sofyada okuyor. Yerel halk ile ilişkileri çok iyi) vs. Sizin düşünce sebebinizi merak ettim.

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar

Mesaj gönderen DELKU »

Bu yunanlı tayfası kurnaz sayıyor kendilerini aslında hiç de öyle değiller . Yıllar önce amaçlarına yan yoldan kolayca ulaşabilirlerdi, yapmaları gereken tek şey vardı sonra tüm Anadolu toprağı adeta onların olacaktı. Kendileri AB girdiklerinde Türkiye'yi de aldıracaktılar, sonrası zaten diledikleri gibi sınır olmadan girip çıkacaklar mal mülk edineceklerdi hatta bunun karşılığında Türk seçimlerinde oy hakları bile olacaktı. Düşünün tek kurşun atmadan tonla silah harcaması yapmadan. O zaman bu göçmen sorunu da olmayacaktı onlar için. Türkiyeden de kaç kişi yunan toprağına gidip yerleşip iş arayacaktı ki gidecek yine merkez Avrupaya üşüşecekti.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

okeanos yazdı: 12 Haz 2020, 18:20 Son olaylarda AB-mülteci krizi, AB çevresinde lehte demeçler, ( 8 arkadaşım ve 2 kuzenim Sofyada okuyor. Yerel halk ile ilişkileri çok iyi) vs. Sizin düşünce sebebinizi merak ettim.
Ömrünün 16 senesini Türk düşmanları arasında geçirmiş birisi olarak, sırf Türk olduğum için dayak yemiş, Naim kaçinca 14 yaşında poliste ifade vermiş, 6 yaşında iken 90 küsür yaşinda Balkan Savaşına katılmış bir kasabın ayakları altında gırtlağına bıçak dayanmış birisi olarak sebep aklıma gelmiyor nedense...
Tüm bu eğitim sisteminden geçmem de cabası...
Arkadaşlarına şu videoyu da örnek için izlettirebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Hocam dil sıkıntısından linki ben anlamıyorum. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şu an rkadaşlarım ve 2 kuzenimin düşüncelerine taban tabana zıt . 80 ve 90' larda göç eden soydaşlarımızın geldiği ülke olmadığı düüşüncesindeyim. Yaşadığınız olaylar için içten üzüldüğümü bilmenizi isterim.

Kullanıcı avatarı
Moon&star
Süvariler

Mesaj gönderen Moon&star »

Meslek icabı Bulgaristan'ın liman kentlerine ara sıra uğruyorum. Çok dostane karşılandığımızı söyleyemem. Bizzat kendi başıma gelmesede, sağdan soldan birden fazla menfur olay dinliyoruz. Daha batıda bulunan iç kesimler nasıldır bilemem ama...

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

okeanos yazdı: 12 Haz 2020, 20:08 Hocam dil sıkıntısından linki ben anlamıyorum. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şu an rkadaşlarım ve 2 kuzenimin düşüncelerine taban tabana zıt . 80 ve 90' larda göç eden soydaşlarımızın geldiği ülke olmadığı düüşüncesindeyim. Yaşadığınız olaylar için içten üzüldüğümü bilmenizi isterim.
Atalarım Niğbolu (Gazi işareti delikli gümüş Sizigmunt parası), Yemen, Şıpka, Balkan ve Çanakkale gazisi, Büyük dedem Ittihatçı ve komşu köylü Talat Paşa'yi şahsen tanımış birisidir zaten köy ağası ve eşrafı olarak gönüllüleri Çanakkale 'ye kendisi götürmüştür, bazıları yıllar sonra Hindistan esir kamplarından geri gelebilmiştir. Bunlar giriş olarak...
Türkiye'den yurtdışına giden öğrenciler ya ideolojik saplantılarla ya da daha liberal üniversite ortamlarından etkilenerek gerçekleri ya göremezler ya da görmek istemezler.
Arkadaşlarına şöyle Filibe'ye yolları düştüklerinde tren garının bekleme salonunun en sonuna kadar gidip mermer tabelayı okusunlar. Ya da göndermiş olduğum videoyu sonuna kadar izleyip yorumlarını da bir okusunlar.
Uzun lafın kısası arkadaşların ve kuzenlerin yurtdışında okuyup yaşamanın pembe rüyanınsalar henüz.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Moon&star yazdı: 12 Haz 2020, 20:18 Meslek icabı Bulgaristan'ın liman kentlerine ara sıra uğruyorum. Çok dostane karşılandığımızı söyleyemem. Bizzat kendi başıma gelmesede, sağdan soldan birden fazla menfur olay dinliyoruz. Daha batıda bulunan iç kesimler nasıldır bilemem ama...
Burgaz en fanatik noktalardan birisidir, geçen sene Filibe civarında Kırcaali plaka ile durdurdular aaaa ehliyet T.C. hadi babam 50 leva ceza...