Resim

Türkiye'nin Göçmen/Sığınmacı/Mülteci Sorunu

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı
Suriyeli Mültecilerin Ülkelerine Geri Dönmesi ve Türkiyenin Rolü

Mesaj gönderen Sanchez »

Ana muhalefet bloğunun mülteci/sığınmacı/göçmen konularında kesin açıklamalardan kaçınmasının bir sebebinin, ülkede bu insan gruplarından kaç tane olduğunu bilmemeleri olduğunu akılda bulundurmak gerekiyor. Bu onların günahı değil, çünkü devletin işi.

Ama devlet ya sayıları gizliyor, ya eksik açıklıyor ya da daha kötüsü, devlet de bilmiyor.

Anketvari çalışmalar dışında şu anda ülkede kaç tane göçmen(yasal, yasadışı), sığınmacı ve mülteci(kayıtlı, kayıtsız) bulunduğunu bilmiyoruz. Böyle bir çalışma olduğunu da sanmıyorum.

Canan'ın konuşmasını dinlemedim ama transkriptini okudum. Söylediklerinin önemli bölümüne katılmıyorum, ama konunun hepsi gidecek'den daha karmaşık ve tek cevapsız bir mevzu olduğunun farkında olunması güzel.

-
Konu başlığını güncelledim, konu Suriyelileri aşalı çok oldu.

Kullanıcı avatarı
_Turkuaz_
Süvariler

Mesaj gönderen _Turkuaz_ »

Sanchez yazdı: 06 May 2022, 12:40 Ana muhalefet bloğunun mülteci/sığınmacı/göçmen konularında kesin açıklamalardan kaçınmasının bir sebebinin, ülkede bu insan gruplarından kaç tane olduğunu bilmemeleri olduğunu akılda bulundurmak gerekiyor. Bu onların günahı değil, çünkü devletin işi.

Ama devlet ya sayıları gizliyor, ya eksik açıklıyor ya da daha kötüsü, devlet de bilmiyor.

Anketvari çalışmalar dışında şu anda ülkede kaç tane göçmen(yasal, yasadışı), sığınmacı ve mülteci(kayıtlı, kayıtsız) bulunduğunu bilmiyoruz. Böyle bir çalışma olduğunu da sanmıyorum.

Canan'ın konuşmasını dinlemedim ama transkriptini okudum. Söylediklerinin önemli bölümüne katılmıyorum, ama konunun hepsi gidecek'den daha karmaşık ve tek cevapsız bir mevzu olduğunun farkında olunması güzel.

-
Muhalefetin bu konuda konuşmamasının ana nedeni Avrupa ile çoktan anlaşmış olmaları. Madem Canan hanıma göre bunların hepsini gönderemeceğiz. Kalanları Şırnak, Hakkari, Siirt, Van, Bitlis başta olmak üzere HDP'nin başat aktör olduğu illere yerleştirelim. Hatta toprakta verelim. Ondan sonra deneyelim bakalım gönderilebiliyor mu? Gönderelimiyor mu? 2-3 Ahıska Türkü aile için HDP'liler kıyamet kopardı demografik yapı değişiyor diye. Bugün onlar laf etmeyip, Kanas Canan konuşuyor ise yaşanan bu olayların tamamının ülkedeki Türkler üzerindeki negatif etkisinden kaynaklanıyor olması.

Hatta açık açık ortaya koymak gerekirse, siyasal islamcılar elde etmek istedikleri devrim için kendilerine cihatçı kardeşler ithal ediyor. Dünya tarihinde dünden bugüne bir ülkeyi istila etmenin en kolay yolu demografik yapıyı kökünden değiştirmektir. Siyasal islamcılarlar, liberaller el ele vermiş AB'den gelen parayı yiyerek ülkenin altına dinamit döşüyor. Bir yandan da ülkede belki milliyetçi ve medeni bir şekilde eğitim almış son kuşak olan Y kuşağını kaçırmak için elinden geleni yapıyor. Bayramda hangi arkadaşımla konuşsam ya Almanca kursuna gidiyor, ya bir ülkeye yüksek lisans başvurusu yapmış yada Green Card'a başvurmuş.

Tüm bunlar olurken, muhalefet ne ülkedeki ekonomik sıkıntılardan, ne FETÖ'yü el yordamıyla AKP'nin büyüttüğünden ne de sığınmacı ve yasadışı göçmenlerden bahsetmiyordu. Bahsettikleri şey TSK kuvvetlerine katil diyen sözde akademisyen özde teröristlere af, Siyasal İslamcılarla kucaklaşma, AKP tedrisatından geçip ülkenin kaynaklarını sömürenlere iktidar el değiştirdiğinde hesap sorulmamasının gerekliliği gibi saçma sapan konular. Allah'tan Ümit Özdağ ve sosyal medya var da ülkenin gerçek gündemi ortaya koyuluyor.

Kimse kendini kandırmasın, Cumhuriyet 100 sene içerisinde bu kadar uğraşla Anadolu insanını eğitemediyse, Orta Çağ'dan çıkagelen bu kişileri eğitip entegre edebilmesi mümkün değil. Bunun bir sonrası selefilerle iç savaş. Şanlı zaferlerle 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizi ve çocuklarımızın geleceğini, erkek çocuklarına bile bıyık burkan bu insan kaçkınlarının insafına bırakacak değiliz.

Kim gönderilemez diyorsa, 2014 yılında Bulgar hududunda asteğmen rütbesiyle görev yapmış biri olarak diyebilirim ki, bal gibi gönderilir. Bulgaristan, nasıl 10km içeride tespit edip yakaladığı kaçakları bizim sınırımıza atıyorsa biz de aynı muameleyi İran'a ve Suriye'ye yapmalıyız o kadar.

Kullanıcı avatarı
Alesta
Üye

Mesaj gönderen Alesta »

Suriyeli,Iraklı,Afgan,Pakistanlı,Özbek,kırgız kim varsa gitmeli. Ülkenin demografik yapısı zaten düzgün değil tamamen bozulacak...

rifat52
Süvariler

Mesaj gönderen rifat52 »

Sanchez yazdı: 06 May 2022, 12:40 Ana muhalefet bloğunun mülteci/sığınmacı/göçmen konularında kesin açıklamalardan kaçınmasının bir sebebinin, ülkede bu insan gruplarından kaç tane olduğunu bilmemeleri olduğunu akılda bulundurmak gerekiyor. Bu onların günahı değil, çünkü devletin işi.

-
Ana muhalefet mevcut iktidar ile aynı çizgide olduğundan çözüm beklemek abesle iştigaldir. Buyurun;

Kullanıcı avatarı
Alesta
Üye

Mesaj gönderen Alesta »

Suriye'de iç savaş çıkararak hem kürtlerin devlet kurabilmesinin önünü açtılar(engelliyoruz) hemde Türkiye'nin demografik yapısını ve ekonomisini etkilediler.

BuLuT
Üye

Mesaj gönderen BuLuT »

Ülkemizin milliyetçi bir eğitimi mi var? Andımızı okullarımızdan kaldırdık.
Ben milli eğitim bakanlığının eğitim müfredatından şüpheliyim.
İş ailede biter gönül bağı ile bu topraklara bağlı olmamış ,kendini bu milletten görmeyen her aile çocuğunuda ona göre yetiştirir.
İstediği kadar iyi türkçe bilsinler.
Güneydoğuda bölücü terör örgüt boşuna önce Öğretmenleri hedef almadı. Bir çok okulu o zamnlar güvenlik gerekçesiyle kapatmak zorunda kaldık.
Eğitimimiz değişti ben kendi çocuğumdan biliyorum.Bu eğitim sisteminde güzel türkçe biliyorlar diye ülkede tutamayız.
Evli evine Köylü köyüne

rifat52
Süvariler

Mesaj gönderen rifat52 »

BuLuT yazdı: 07 May 2022, 10:49 Ülkemizin milliyetçi bir eğitimi mi var? Andımızı okullarımızdan kaldırdık.
Ben milli eğitim bakanlığının eğitim müfredatından şüpheliyim.
İş ailede biter gönül bağı ile bu topraklara bağlı olmamış ,kendini bu milletten görmeyen her aile çocuğunuda ona göre yetiştirir.
İstediği kadar iyi türkçe bilsinler.
Güneydoğuda Bölücü Terör Örgütü boşuna önce Öğretmenleri hedef almadı. Bir çok okulu o zamnlar güvenlik gerekçesiyle kapatmak zorunda kaldık.
Eğitimimiz değişti ben kendi çocuğumdan biliyorum.Bu eğitim sisteminde güzel türkçe biliyorlar diye ülkede tutamayız.
Evli evine Köylü köyüne
Buyurun eğitim müfredatı,

Kullanıcı avatarı
BeyazKuvvet
Süvariler

Mesaj gönderen BeyazKuvvet »

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, Haseke’de Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG/YPG) kontrolündeki bölgelerde nüfus sayımına başladı. Sayım, yerel sakinleri, göçmenleri, yerlerinden edilmiş kapsıyor.

Kaynak:
Günlük Savunma Ve Strateji Bülteni - 10 Mayıs 2022
21.YY Türkiye Enstitüsü

hiasa89
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hiasa89 »

BeyazKuvvet yazdı: 10 May 2022, 10:15 Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, Haseke’de Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG/YPG) kontrolündeki bölgelerde nüfus sayımına başladı. Sayım, yerel sakinleri, göçmenleri, yerlerinden edilmiş kapsıyor.

Kaynak:
Günlük Savunma Ve Strateji Bülteni - 10 Mayıs 2022
21.YY Türkiye Enstitüsü
peki , bunun sonuclari neler olucaktir.

tesekkurler

ilker0101
Süvariler

Mesaj gönderen ilker0101 »

Pakistanlı ve Afganlı kaçaklar nereden çıktı, zaten Suriyeliler vardı bunlar da eklendi. Özellikle Pakistanlılar ciddi sorunlu tipler gibi duruyor.
Birde biraz politik olacak ama Pakistan Hindistan dolaylarındaki Müslümanlar arasında 2023'de hilafet geliyor Türkiye'de vb. gibi söylemler var. Türkiye'deki bazı dini yapıların oralarda bir takım işler yaptığına dair bir yazı gördüm Twitter'de ama çok güvenilir de bulmadım Twitter'de olduğu için.

Kullanıcı avatarı
sailor06
Süvariler

Mesaj gönderen sailor06 »

Küfürsüz yorum yapmak çok zor :((((

haka1
Üye

Mesaj gönderen haka1 »

Her şehrin girişinde polis ve jandarma noktaları oluşturuldu.Devlet gerçekten istese İstanbula'a bir kişi dahi ulaşmadan yakalar.Ben bir Türk vatandaşı olarak yolculuk yaptığımda, polis veya jandarma tarafından 20 dakika ara ile iki kimlik sorgusundan geçtiğimi hatırlıyorum.

hiasa89
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hiasa89 »

bu bomba patladiginda , biz ne yaptik diyecegiz o kesin.

commandos
Süvariler

Mesaj gönderen commandos »

Ve buna sebep olanlar da ellerini kollarını sallaya sallaya gezecekler…

Madinat
Üye

Mesaj gönderen Madinat »

Bu duruma sebep olanlar çekip gidip Avrupa'da Amerika'da yaşayacak ki tamamına yakınının çoluğu çocuğu oralarda zaten... Türkiyede vurgunu yapıp arkalarında çöplük gibi bırakacaklar. Amaçları bu Vatana hizmet değil cep doldurmak...

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

Şu muayenesi olmayan , farı kırık , yağ yakan , emniyet kemeri takmayan şöfördü tırdı arabaydı niye kimse durdurmaz da ben emniyet kemeri takılı 70-80 giden adam her yerde durup TC nu veririm halen merak ediyordum ki şu tır dolusu göçmen videosu çok açıklayıcı oldu. Arabaya 10 tane adam sıkıştırsam beni de durdurmayacaklar demek ki. Çözdüm olayı

commandos
Süvariler

Bir ülke nasıl harap edilir yaşayarak öğreniyoruz ne yazık ki!

Kullanıcı avatarı
KatipMaster
Süvariler

Mesaj gönderen KatipMaster »

Bu ihanetin izahı olamaz. Bilerek bilinçli yapıyorlar. Demografik yapıyı bozmak. İç isyan çıkartmak. Bu bir planın parçası. Böyle bir ihanet olamaz. Küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi. Çaresizim. Bu nasıl olur. Ülkeyi araplaştırmaya çalışıyorlar.

hiasa89
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hiasa89 »

istanbul barosu bunlarin burada kalmasi icin masa olusturdu,

@teori bilioyorum sizin isiniz degil fakat olabilecekler hakkinda senaryo yazabilirmisiniz ?

Ulus devleti kalmiyor kalmayacak bu gidis ile.

hiasa89
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hiasa89 »

Twiter`a bakmiyorum , kafayi yiyecegim , bu is oyle boyle yakinda isyan`a kadar gider.

Kullanıcı avatarı
Mec
Süvariler

Mesaj gönderen Mec »

Kalmasını isteyenler güruhlar;

Siyasal islamcılar,
bölücü terör örgüt yandaşları.

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

Üç kuruşa adam çalıştırma kafası olduğu sürece daha çok kaçak gelir. Gören insanlık namına sığınmacıları, kaçakları istiyorlar savunuyorlar sanacak. Adamlar güneş görmeden eşek gibi çalıştırılıyor. Hem kaçak, hem ucuz, hem bir şey talep edemiyor. Burada demografi kadar ülkeye ayak bağı olan bir ekonomik sistem söz konusu.

arsan_1111
Üye

Mesaj gönderen arsan_1111 »

Canti yazdı: 25 May 2022, 21:57 Üç kuruşa adam çalıştırma kafası olduğu sürece daha çok kaçak gelir. Gören insanlık namına sığınmacıları, kaçakları istiyorlar savunuyorlar sanacak. Adamlar güneş görmeden eşek gibi çalıştırılıyor. Hem kaçak, hem ucuz, hem bir şey talep edemiyor. Burada demografi kadar ülkeye ayak bağı olan bir ekonomik sistem söz konusu.
Aslında mesele 3 kuruş değil. Mesele gençlerin mavi yaka işleri yapmak istememesi. Ben kendi işim için bile normal çalışacak vasıfsız adam bulamıyorum.

commandos
Süvariler

Aydın üniversitesindeki olayı da gördükten sonra benim artık ümidim kalmadı. Bu kadar insanı artık kimse geri gönderemez. Daha seçime de 1 sene var. İktidar değişse de artık çok geç olduğunu düşünüyorum.
Geçmiş olsun.

Yazık memlekete!

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

arsan_1111 yazdı: 25 May 2022, 22:02 Aslında mesele 3 kuruş değil. Mesele gençlerin mavi yaka işleri yapmak istememesi. Ben kendi işim için bile normal çalışacak vasıfsız adam bulamıyorum.
Çok normal hocam. İş gücü talebi ve iş gücü arzı alakasız durumda. Herkes üniversite okusun, memur olsun diye her yana üniversite açtılar. Ee nerede meslek eğitimi?

Frost
Üye

Mesaj gönderen Frost »

Yunanistan'ın biti neden kanlandı sanıyorsunuz? İçeride yaşanacak karışıklıktan sonra batıdan onlar güneyden de malum yapılan girer. Buna dikkat çeken tek siyasetçiyi de ırkçı ilan edip zaten itibarsızlaştırdılar. Benim de ümidim sayın commandos gibi tükendi. Dileğim o dur ki bunların kalıcı olmasını isteyenlerin çocuklarının başına en beter işler gelir. İçim ancak o zaman soğur.

Kullanıcı avatarı
dr.911
Akıncılar

Mesaj gönderen dr.911 »

Eğer yeni gelecek hükümet sığınmacıları geri göndermek isterse ben ülkeye yerleşmiş olan bir çoğunun gönderilebileceğini düşünüyorum. Bu konuda irade oluşması ve hukuki zeminin oluşturulması yeterli olacaktır.Vatandaşlık verilenler için ise bir şey yapılabileceğini zannetmiyorum.

JNG90
Üye

Mesaj gönderen JNG90 »

dr.911 yazdı: 25 May 2022, 23:15 Eğer yeni gelecek hükümet sığınmacıları geri göndermek isterse ben ülkeye yerleşmiş olan bir çoğunun gönderilebileceğini düşünüyorum. Bu konuda irade oluşması ve hukuki zeminin oluşturulması yeterli olacaktır.Vatandaşlık verilenler için ise bir şey yapılabileceğini zannetmiyorum.
Bizim vatandaşımız iş bulamaz oldu artık. İnşaatlarda %80 yabancı kişiler çalışıyor.

Eskiden en azından mevsimlik işçi gibi gelen Doğu kökenli insanlar olurdu, sonuçta TC vatandaşı, sosyal güvencesi bir şekilde oluyor vs. ama mevcut durumda hastaneleri vergi ödemeyen ve sigortasız çalışanlar kullankullandığı için ciddi zararımız var.

Kendi vatandaşımız zarar görüyor. Konut sıkıntısında da 4-5 milyon multeci etkili oluyor, şu an 5 milyon kişiyi sınır dışı etsek enflasyon %35-40 düşer, ev-kira fiyatları EN AZ %25 ucuzlar.

Kullanıcı avatarı
baryshx
Üye

Mesaj gönderen baryshx »

Vatandaşta gönderme iradesi var, halka rağmen mülteci işi olmaz. Göreceğiz bakalım nasıl oluyormuş, halkta karşılığı varmıymış.

Seçim yakında olsaydı da bir görseydik. Neyse 1 sene kaldı, daha neler göreceğiz bakalım.

Isbara
Akıncılar

Mesaj gönderen Isbara »

dr.911 yazdı: 25 May 2022, 23:15 Eğer yeni gelecek hükümet sığınmacıları geri göndermek isterse ben ülkeye yerleşmiş olan bir çoğunun gönderilebileceğini düşünüyorum. Bu konuda irade oluşması ve hukuki zeminin oluşturulması yeterli olacaktır.Vatandaşlık verilenler için ise bir şey yapılabileceğini zannetmiyorum.
Usûlsüz verilen vatandaşlıkları geri alabilirsin.
Senin güvenlik soruşturman eksik, senin şuyun buyun eksik diye sudan bahanelerle de usulsüzlük yaratabilir bürokrat takımı eğer arkalarında yeterli siyasi irade olursa.

Kullanıcı avatarı
dr.911
Akıncılar

Mesaj gönderen dr.911 »

Halk gelecek olan hükümeti hepsini sınır dışı etmeye zorlamalı, Türk halkı çok bile sabretti sabrediyor ama her güzel şeyin bir sonu var Türk milletinin sabrı sınanmamalı zaten çok zor dönemden geçiyor halk kimsenin canı yanmadan bu iş son bulmalı. Bu sığınmacıları gönderecekse halk gönderecek.

Yörük Efe
Üye

Mesaj gönderen Yörük Efe »

dr.911 yazdı: 26 May 2022, 04:11 Halk gelecek olan hükümeti hepsini sınır dışı etmeye zorlamalı, Türk halkı çok bile sabretti sabrediyor ama her güzel şeyin bir sonu var Türk milletinin sabrı sınanmamalı zaten çok zor dönemden geçiyor halk kimsenin canı yanmadan bu iş son bulmalı. Bu sığınmacıları gönderecekse halk gönderecek.
Aksine bu taş misali patlamak bilmez sabır eşiğimizin azalması gerektiğini düşünüyorum. Sürekli kendimizi sabrımız bir taşarsa, bıçak kemiğe bir dayanırsa, kurdun dişine bir kan değerse gibi mastürbasyonvari boş sözlerle avutuyoruz. Sabır çoktan taşmış bu işin sonuçlarının sokaklarda görülüyor olması lazımdı.

hiasa89
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hiasa89 »

dr.911 yazdı: 26 May 2022, 04:11 Halk gelecek olan hükümeti hepsini sınır dışı etmeye zorlamalı, Türk halkı çok bile sabretti sabrediyor ama her güzel şeyin bir sonu var Türk milletinin sabrı sınanmamalı zaten çok zor dönemden geçiyor halk kimsenin canı yanmadan bu iş son bulmalı. Bu sığınmacıları gönderecekse halk gönderecek.
ne sabirmis bitmedi bir turlu . Bitsin su halkin sabri artik.

Metalürjist54
Süvariler

Mesaj gönderen Metalürjist54 »

Kendi yakın çevrelerine karşı husumet oluşursa iş yerlerinde suç işlemeye özen gösteriyorlar.
Kaçak oldukları için iş yerleri polise gidemiyor. Kendi whatsapp grupları var ve kendi fiyatlarını öyle belirliyorlar.
İş yerleri ile aralarında sorun olursa hepsi bir çıkmakla tehdit ediyorlar.
Dışarıda suç işledikleri zaman alkol almaya özen gösteriyorlar. Nedeni malum.
Göçü sürdürülebilir kılmak için çalışan Alman vakıfları ve fonladıkları ''Türk'' dernekleri.
Siyasal islamcılar kadar Alman yeşiller partisi ve onun izinden giden hilkat garibeleride bu işin içinde.
Şehirlerin en içinde oluşturulan göçmen ghettoları.
Belediyeler, siyasiler, bürokratlar, avukatlık danışma şirketleri, baro, dernek ve daha niceleri.
Şahsen ''sorun'' değil açıkca bir işgal olarak nitelendiriyorum.
Sorun bu kadar organize ve bilinçli olamaz.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Sığınmacıları ülke dışına çıkartırken unutulmaması gerekli husus bu kadar insanı bölücü terör örgüt nin kucağına atmamak olmalı. Barınma , yemek, guvenlik gibi temel ihtiyaçlarını bölücü terör örgüt soysuzunun insiyatifinde bırakırsak daha kalabalık bir grupla ileri zamanda karşımıza çıkabilir. Biriket evler projesi alternatiflerden biri. Yine oluşturulmak istenilen güvenli bölge de bu adımlardan. Kafi gelir mi? Umarım daha fazla halklarda kin oluşmadan ve bu durum manupile edilmeye devam etmeden herkes için sağlıklı bir yapı oluşturulur.

anafor2014
Süvariler

Mesaj gönderen anafor2014 »

iran sınırı mayınlanmalı insan kaçakçılığına ağır yaptirimlar getirilmeli. Kaçak çalistiran işyerleri mühürlenmeli.

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

İçeride duran sığınmacılarla uğraşacağımıza onlara Suriye ev yapmak için harcayacağımız birkaç milyar dolar para şu ana kadar yapılan harcamaları düşününce para bile değil. Bu iş kaba kuvvetle çözülebilir gibi düşünülebilir ama bu imkansız. Adam Suriye'ye nereye gidecek? Bir kere Suriye'de hem rejim hem bizim kontrol ettiğimiz yerlerde ekonomi iyi değil. Göndersen bu sefer ekonomik göçmen olarak gelecek. Nüfus kaldıracağı kadar daha fazlasını almaz. Aynı kanal açıp suyu yönlendirmek gibi Suriyeliler için Suriye'de yeni alanlar, imkanlar açılmalı ve ona göre burada kibarca hadi artık eve dönme vakti politikası izlenmeli. Her ne kadar ne doğulu ne batılı diğer milletlerden çok hazzeden birisi olmasam da işi tekmeleriz giderler şeklinde ırkçılığa döndürmeye gerek yok. Her şeyin yolu yordamı var. Bu açıdan büyük yerleşimlerin, sanayi bölgelerinin ve en önemlisi tarım alanlarının kontrol altına alınması lazım. Yeni yatırımlar yapılsın iş alanı açılsın ve insanlar dönsün. Zaten olacağı bu. Üstelik bu alanlardaki nüfuzumuz ileride bize yeni kurulacak düzende nüfuz kazandırır.

Metalürjist54
Süvariler

okeanos yazdı: 26 May 2022, 20:53 Sığınmacıları ülke dışına çıkartırken unutulmaması gerekli husus bu kadar insanı Bölücü Terör Örgütü nin kucağına atmamak olmalı. Barınma , yemek, guvenlik gibi temel ihtiyaçlarını Bölücü Terör Örgütü soysuzunun insiyatifinde bırakırsak daha kalabalık bir grupla ileri zamanda karşımıza çıkabilir. Biriket evler projesi alternatiflerden biri. Yine oluşturulmak istenilen güvenli bölge de bu adımlardan. Kafi gelir mi? Umarım daha fazla halklarda kin oluşmadan ve bu durum manupile edilmeye devam etmeden herkes için sağlıklı bir yapı oluşturulur.
Adamlar Arap. Onları bölücü örgütün hüküm sürdüğü yerlere yollasan atom bombası atsan bu kadar zararı olmaz örgüte. Tüm etnik bölücü sitemleri çöker.
Briket evler falan kimin parasıyla ödeniyor?
Briket evler alternatif değildir.
Bizi ilgilendirmiyor.
Kendi kaderlerini kendileri belirleyecek.
Karşı çıkan bir batılı varsa ülkesine alsın beslesin.
Pakistanlı ve Afkan kaçakların avrupada estirdiği organize tecavüzden bir bukle paylaşayım.
Herkesin okuması gereken bir makale.
''Bir süre önce, Viyana'da genç bir Türk değişim öğrencisi, üç Afgan mülteci tarafından umumi tuvalete kadar takip edilmişti. Kapıyı kapattılar ve vahşice ona saldırmaya başladılar. Onu boynundan yakalayıp bayıltmak için defalarca porselen klozete vurdular. Bu onun umutsuz direnişini kırmayı başaramayınca, sırayla onu tutup tecavüz ettiler. Genç kadının hastanede kalması gerekti, ardından eğitimine devam edemeyecek kadar travmatize olmuş halde Türkiye'ye kaçtı, burada depresif ve sefil olmaya devam ediyor, olanları algılayamıyor ve muhafazakar bir Müslüman toplumda hakkında konuşamıyor. deneyimini en iyi arkadaşı ve sırdaşı dışında herkese anlatabilir.
Kaynak;
https://nationalinterest.org/feature/iv ... mind-21506

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Metalürjist54 yazdı: 26 May 2022, 21:10 Adamlar Arap. Onları bölücü örgütün hüküm sürdüğü yerlere yollasan atom bombası atsan bu kadar zararı olmaz örgüte. Tüm etnik bölücü sitemleri çöker.
Briket evler falan kimin parasıyla ödeniyor?
Briket evler alternatif değildir.
Bizi ilgilendirmiyor.
Kendi kaderlerini kendileri belirleyecek.
Karşı çıkan bir batılı varsa ülkesine alsın beslesin.
Pakistanlı ve Afkan kaçakların avrupada estirdiği organize tecavüzden bir bukle paylaşayım.
Herkesin okuması gereken bir makale.
''Bir süre önce, Viyana'da genç bir Türk değişim öğrencisi, üç Afgan mülteci tarafından umumi tuvalete kadar takip edilmişti. Kapıyı kapattılar ve vahşice ona saldırmaya başladılar. Onu boynundan yakalayıp bayıltmak için defalarca porselen klozete vurdular. Bu onun umutsuz direnişini kırmayı başaramayınca, sırayla onu tutup tecavüz ettiler. Genç kadının hastanede kalması gerekti, ardından eğitimine devam edemeyecek kadar travmatize olmuş halde Türkiye'ye kaçtı, burada depresif ve sefil olmaya devam ediyor, olanları algılayamıyor ve muhafazakar bir Müslüman toplumda hakkında konuşamıyor. deneyimini en iyi arkadaşı ve sırdaşı dışında herkese anlatabilir.
Kaynak;
https://nationalinterest.org/feature/iv ... mind-21506
Üstadım bölücü terör örgüt, sadece Kürtlerden oluşan bir terör örgütü değil. İnsanları kucağına bırakırsanız bize karşı asimile edeceklerdir, emin olun. Bu kadar büyük bir kitle başı boş bırakılan atacak kadar tehlikelidir.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

anafor2014 yazdı: 26 May 2022, 21:08 iran sınırı mayınlanmalı insan kaçakçılığına ağır yaptirimlar getirilmeli. Kaçak çalistiran işyerleri mühürlenmeli.
Üstadım Ottawa anlaşmasına tarafız. Bu yüzden personel mayını sıkıntılı biraz.

Metalürjist54
Süvariler

okeanos yazdı: 26 May 2022, 21:16 Üstadım Bölücü Terör Örgütü, sadece Kürtlerden oluşan bir terör örgütü değil. İnsanları kucağına bırakırsanız bize karşı asimile edeceklerdir, emin olun. Bu kadar büyük bir kitle başı boş bırakılan atacak kadar tehlikelidir.
Bölücü terör örgütü yapısı gereği etnik bölücüdür.
Eğer dediğiniz gerçek olsaydı Hasekede'ki Arap kabilesi çile çekeceğine PYD'ye katılırdı.

Metalürjist54
Süvariler

okeanos yazdı: 26 May 2022, 21:17 Üstadım Ottawa anlaşmasına tarafız. Bu yüzden personel mayını sıkıntılı biraz.
İstanbul anlaşmasından yetkisi olmamasına rağmen tek imzayla çıktı.
Avrupa demokrasisinden mi bahsediyoruz burada?
İsterse tek parmağını şıklatmasıyla kavimler göçünden daha yıkıcı bir göç dalgası yaratabilecek potansiyeli var.
Sınıra mayın koymaktan mı çekinecek?
Bu işler sadece istemeyle olur.
Anlaşma falan hikaye.
20 yıldır kiminle yaşadığımızı unutuyoruz sanırım.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Metalürjist54 yazdı: 26 May 2022, 21:25 Bölücü terör örgütü yapısı gereği etnik bölücüdür.
Eğer dediğiniz gerçek olsaydı Hasekede'ki Arap kabilesi çile çekeceğine PYD'ye katılırdı.
Üstad şu an yerleşik olarak bölücü terör örgüt bölgesinde yaşayan etnik farklı insanlar kendi evlerinde ikame ediyorlar. Buradan gönderilecek insanlar nerede kalacak? Temel ihtiyaçlarını nasıl temin edecekler. Yurt içerisinde ki vatandaşları korumasını zaman devlet bunların elinde oyuncak oluyor. Hatırlayınız Diyarbakır'da röportaj veren yurttaşlarımızın. Asker gitmesin, burda kalsın. Asker gidince bunlar geri geliyor. Canla tehdit edip örgüte katılım sağlıyor demeclerini veriyordu insanımız.
En son okeanos tarafından 27 May 2022, 05:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Metalürjist54
Süvariler

okeanos yazdı: 26 May 2022, 23:08 Üstad şu an yerlesik olarak püf bolgesinde yaşayan etnik farklı insanlar kendi evlerinde ikame ediyorlar. Buradan gönderilecek insanlar nerede kalacak? Temel ihtiyaclarini nasıl temin edecekler. Yurt içerisinde ki vatandaşları korumasını zaman devlet bunların elinde oyuncak oluyor. Hatırlayınız Diyarbakır'da röportaj veren yurttaslarimizi. Asker gitmesin, burda kalsın. Asker gidince bunlar geri geliyor. Canla tehdit edip örgüte katılım sağlıyor demeclerini veriyordu insanımız.
1- Benim sorunum mu?
2-Banane?
3-Siz hala sorunu anlamıyorsunuz.
Bakın mevzu onları oraya göndermek değil. Mevzu onların burada kalması için ekstra çaba harcanıyor olması.
Kısa bir örnek; Avrupa'da nasıl para akıyor. Dün İstanbul barosunun açıklamasını hatırladınız mı?
Neden böyle bir açıklama geldi, biliyor musun?
https://www.coe.int/en/web/portal/home

2018 yılında başlayıp önümüzdeki ay bitecek milit... Pardon mülteci avukatı eğitimi. 5000 avukat bunun için fonlandı ve eğitildi.
Amaç ne?
Ya gidecekler, ya gidecekler.
Nasıl olur diye sormak için geç kaldın.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Metalürjist54 yazdı: 27 May 2022, 00:16 1- Benim sorunum mu?
2-Banane?
3-Siz hala sorunu anlamıyorsunuz.
Bakın mevzu onları oraya göndermek değil. Mevzu onların burada kalması için ekstra çaba harcanıyor olması.
Kısa bir örnek; Avrupa'da nasıl para akıyor. Dün İstanbul barosunun açıklamasını hatırladınız mı?
Neden böyle bir açıklama geldi, biliyor musun?
https://www.coe.int/en/web/portal/home

2018 yılında başlayıp önümüzdeki ay bitecek milit... Pardon mülteci avukatı eğitimi. 5000 avukat bunun için fonlandı ve eğitildi.
Amaç ne?
Ya gidecekler, ya gidecekler.
Nasıl olur diye sormak için geç kaldın.
Hocam 1 ve 2 nin cevabı aynı zaten. Evet bu gün bizim sorunumuz değil diyebilirsiniz ama 2 seneye kalmaz çok daha büyük bir terör örgütü ile uğraşırız. Bunu görebilmek için medyum olmaya gerek yok. Bu kadar insan kalır mı, gider mi başka mevzu bir yerde. Ama giderse ne olur? Biz yaşanabilir bir bölge oluşturalım bu insanlara, illa ki giden çok büyük bir yüzde olacaktır. Kalacağım diyenleri de vergi dilimine dahil edip hayatın güllük gülistanlık olmadığını anlamalarını sağlarsınız. Biriket evler için aktarılan ab fonlarının az ve zaman alması sebebi ile yavaş gidiyor proje. Tabi bir de masada verilip tutulmayan sözler. Sığınmacıların evlerine gönderilmemesi için ekstra bir çalışma dan ziyade gönderilmesi için bir çalışma var. Yapılması düşünülen olası 5. Harekatın amacı da bu tutulmayan sözlerin sahada sağlanma gayretidir.

anafor2014
Süvariler

Mesaj gönderen anafor2014 »

okeanos yazdı: 26 May 2022, 21:17 Üstadım Ottawa anlaşmasına tarafız. Bu yüzden personel mayını sıkıntılı biraz.
vazgeçeriz olur biter, anlasmalar bozulabilir.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

anafor2014 yazdı: 27 May 2022, 15:54 vazgeçeriz olur biter, anlasmalar bozulabilir.
Olabilir dediğiniz gibi. Ama o durum başka bir senaryo.

İZCİ
Üye

Mesaj gönderen İZCİ »

Biz istediğimiz kadar yırtınalım. İşadamları böyle istiyor.

Şu an tatil yaptığım oteldeki çalışanların yarısı orta asyalı. Kanaatkar bir yapıları var. Anladığım kadarıyla bunca mültecinin, sığınmacının, göçmenin sebebi ucuz işçi arayan patronlar.

Devletimiz belli ki sırf onları üzmemek için bu demografik değişime seyirci. İşsiz kalan vatandaşları umrunda değil.

Kazak kırgız türkmen vs hadi bir nebze anlarım ama Pakistanlısı Suriyelisi direkt farklı kültüre oynuyor.

Kullanıcı avatarı
Alesta
Üye

Mesaj gönderen Alesta »

İZCİ yazdı: 27 May 2022, 23:02 Biz istediğimiz kadar yırtınalım. İşadamları böyle istiyor.

Şu an tatil yaptığım oteldeki çalışanların yarısı orta asyalı. Kanaatkar bir yapıları var. Anladığım kadarıyla bunca mültecinin, sığınmacının, göçmenin sebebi ucuz işçi arayan patronlar.

Devletimiz belli ki sırf onları üzmemek için bu demografik değişime seyirci. İşsiz kalan vatandaşları umrunda değil.

Kazak kırgız türkmen vs hadi bir nebze anlarım ama Pakistanlısı Suriyelisi direkt farklı kültüre oynuyor.
Orta Asyalılarda'Türkler' şeytana pabucunu ters giydirir. Hiçbirinin ülkeye alınmaması en doğrusu. Alınacaksa ABD gibi kaliteli insanları alacaksın.

Canti
Süvariler

Mesaj gönderen Canti »

Döver misin sabaha mı bırakırsın tarzı bir haber.