Resim

Libya'da İç Savaş (İkinci Libya İç Savaşı)

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
Punish
Süvariler
Re: Libya'da İç Savaş (İkinci Libya İç Savaşı)

Mesaj gönderen Punish »

Libya'da beton lobimiz cebini doldurmaya başladı. Türk halkına yine yararı yok.

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey »

Birileri Osmanlı-Cumhuriyet-Padişah yarışında, diğerleri siyasi kavgasını buraya taşımış, şimdi de beton lobimiz çıktı, hayırlı olsun. Yahu adam ABD'den, gelip Afrika'ya Libya üstünden birlikte açılalım diye teklifte bulunuyor, biz burada sidik yarıştırıyoruz. Şu siyaseti bir bırakın da önümüzdeki imkanlara bir bakın. Libya projesine ne CB'nin, nede hükumetin bir projesi. Sürekli tekrar ettiğim, ortak çalışmanın bir sonucu. Afrika'ya çok düzgün şekilde açılan gelişmiş limanlara sahip, pazara bodoslama girilebilecek bir yerde Libya. Üstüne birde ülkeyi kalkındırmak için Türk firmaları da oraya girebilirse, şu 5-7 yılda kaybettiğimiz yıllık ortalama $300 milyar hacim minimuma inecektir. Bu sadece beton değil, bin bir çeşit ürünün satılması demek. Birde oradan sahra altı Afrika'ya indik mi, çok çok önemli bir pazara giriş yapmış oluyoruz.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Elin Çinlisi boşuns yer kapmıyor. Yada Fransa' nın çabaları da burada pazarı olduğu için. Yeniden imar, aynı zamanda ticari faliyetleride beraberiinde getiri. Askeri üs olması, çevre ülkelere tesir,Liman elde edilmesi ise dağılım istasyonu teşkil eder. Bu gün imara başlarız, derken alt yapı, telekominikasyon. Arkasından silah sanayi, petrol. Daha ne istenir ki? Biz Libya' da neden varız idrak zamanı. Burası ve Somali bize giriş kapısı. Ama Libya' da elde edeceğimiz kazanımlar Somali ile mukayese edilemeyecek kadar kıymetli.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Libya Başbakanı El-Sarrac’ı Paris’e davet etti - Libya Başbakanı daveti kabul etti.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Sirte' de haberleşme tamamen durmuş Hafter ciddi saldırı bekliyor ama UHM' de hareketlilik yok. Ortam germeye çalışıyor galiba.

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

okeanos yazdı: 23 Ağu 2020, 20:31 Sirte' de haberleşme tamamen durmuş Hafter ciddi saldırı bekliyor ama UHM' de hareketlilik yok. Ortam germeye çalışıyor galiba.
Kim ortamı germeye çalışıyor? Hafter mi, UMH mi? Sanırım Hafter'in işine gelir bu şekilde olsa.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Hafter adına Mismari Sirte savaşının başlamasının an meselesi olduğunu açıkladı. Olası ateşkese Hafterin rolü yok. Bae' nin kışkırtması muhtemel. Ama Sirte' de şu an elektronik anlamda hayat durmuş durumda.

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

Yani Hafter anlaşmayı kabul etmemiş ? Bir de Sirte Hafter’in elinde değil mi ? Karartma mı yapmışlar ?

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Hafter'in anlaşmayı kabul etmesi için hiç bir sebep yok. Anlaşılırsa ülkeyi terk etmesi gerekecek ve aleyhine ABD'de açılan insan hakları ihlali davaları epey başını ağrıtacak.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok »

goldenwings yazdı: 23 Ağu 2020, 23:01 Yani Hafter anlaşmayı kabul etmemiş ? Bir de Sirte Hafter’in elinde değil mi ? Karartma mı yapmışlar ?
İki taraf Haftersiz bir Libya’yı görüşelim dedikten sonra Hafter anlaşmayı bozmak için elinden geleni yapacaktır. Tabi bakalım, görelim bu anlaşma ihtimali kime yaramayacak, Hafteri kim kışkırtacak.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Sirte ve Jufra Operasyon Odası: Hafter milisleri ve Wagner paralı askerleri 12'den fazla Grad füzesi ile Sirte’nin batısında bulunan güçlerimizi hedef aldı.
***Libya Ordusu Sözcüsü Kanunu: Operasyon liderleri, Sirte'nin batısındaki Hafter milislerinin ateşkes ihlallerine karşılık vermek için Başkomutandan talimat bekliyorlar.

Kullanıcı avatarı
Karasu
Üye

Mesaj gönderen Karasu »

BBC (yasaklı kaynak mı bilmiyorum) zaten apaçık olan bir şeyi çok güzel video haline getirmiş.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Buna alet olan kadar destek olan da aynı suçun azmettiricisidir.

Kullanıcı avatarı
kalyonkaptanı
Üye

Mesaj gönderen kalyonkaptanı »

Haydaa

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Başağa'nın altındaki bazı adamlar Fransa ile iş tutuyordu. Nasıl oluyormuşta Başağa'ya karşı Fransızlar ile iş birliği yapıyormuş Serrac. Henüz ortalık karışık ne olduğu belli değil.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok »

İstiklalFM yazdı: 29 Ağu 2020, 09:08 Başağa'nın altındaki bazı adamlar Fransa ile iş tutuyordu. Nasıl oluyormuşta Başağa'ya karşı Fransızlar ile iş birliği yapıyormuş Serrac. Henüz ortalık karışık ne olduğu belli değil.
Fransız bir yetkili, adını ve mevkisini hatırlamıyorum, içişleri bakanlığından onayla Libya'ya gelmişti. Onun faturası da olabilir belki.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Hala ortalık karışık.... Başağa'yı sivil destekçileri karşılamış.

Türkiye'deki bir kesim sosyal medya hesapları da Başağa'yı savunuyor.

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr »

Bu analizde, Libya'daki Hawk bataryalarına saldırının Çad'da konuşlı Fransız Rafale'leri tarafından yapıldığı yazılıyor.

Yani UAE boşuna mı suçlanıyor?

France may try to push back against Turkey in North Africa by leveraging its formidable resources south of the Maghreb. France maintains a double ring of hard power around Libya and Algeria – an inner ring of operational facilities in Mauritania, Mali, Burkina Faso, Niger and Chad, supported by an outer ring of permanent bases in Senegal, Cote D'Ivoire, and Gabon. When unidentified Rafale jets carried out the July 6, 2020 air strike on the Watiyah air base causing significant damage to newly stationed Turkish air defense assets, speculation was raised that one of France's African facilities, such as its air base in Chad, may have been involved in the operation.
https://turkeyanalyst.org/publications/ ... tente.html

Kullanıcı avatarı
Sanchez
Site Başkanı

Mesaj gönderen Sanchez »

Yaptığı değil, parmağının olmuş olabileceğinin iddia edildiği yazılıyor.

delikpr
Süvariler

Mesaj gönderen delikpr »

Sanchez yazdı: 04 Eyl 2020, 04:21 Yaptığı değil, parmağının olmuş olabileceğinin iddia edildiği yazılıyor.
Evet ben de anladım tabii ki, benim vurgulamak istediğim bizim tarafta muhtemel suçlu olarak sadece BAE'ye işaret edilmesi ve Fransanın adının geçmemesi.

kostok
Üye

Mesaj gönderen kostok »

Ben videoyu daha önce izlemedim. Yeni olsa gerek.

trakya_forever
Süvariler

Mesaj gönderen trakya_forever »

kostok yazdı: 08 Eyl 2020, 13:13

Ben videoyu daha önce izlemedim. Yeni olsa gerek.
Rusça bilen var mı? Ne diyor acaba? Teknik arıza mı yoksa bana bilezik gibi geçirdiler mi diyor?

Kullanıcı avatarı
Wolverine
Akıncılar

Mesaj gönderen Wolverine »

Havaalanına 45km kala katapult ile atladım, kısım 70 (bu kısmı tam anlayamadık.) kaybettim diyor. Taşların üstüne sert iniş yapmış canı oldukça yanıyormuş. Sinyalizasyonu çalıştırıp yardım bekliyorum diyor. Hava alanı 45km şu yönde, uçak enkazı 200,300mt şu yönde diyor. Sonra zaten kurtarma helikopteri geliyor. Benim anladığım kadarı ile arıza sonucu kontrolü kaybetmiş. Kullandığı askeri bir terim olduğu için ben ve buradaki rus arkadaşlarım o terimi anlamadılar.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

trakya_forever yazdı: 08 Eyl 2020, 13:44 Rusça bilen var mı? Ne diyor acaba? Teknik arıza mı yoksa bana bilezik gibi geçirdiler mi diyor?
Ölüm korkusu ile ölmeden önce son videosunu rapor yazar gibi çekmiş...
Çevreyi anlatıyor, hava alanına 45 km kala düştüm 70 km kala "VURULDUM" , 700 metreden atladım, paraşütü açtım, bacağımı yaraladım v.s. düşman jipleri etrafta yok. Mi 24 gelince kurtuldum diyor, mutluyum beni koruyorlar diyor şimdi Mi8 beni alır, bu "IBNELER" :lol: inemiyorlar diyor.

Kullanıcı avatarı
Grenadier
Üye

Mesaj gönderen Grenadier »

İlaveten, dediğine göre, uçak enkazının dumanını hala görmek mümkünmüş. Yorumlara göre, gelen helikopterin kamuflajı Hafter ordusuna ait olduğunu işaret ediyor.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Üçak benden 200-300 metre ötede hala duman çıkıyor diyor ama düşük çözünürlükten dolayı pek duman da görünmüyor.
P.s.
Aslında bacağımı yaraladım demiyor etraftaki taşlara bakarak öyle ima ediyor gibi geldi bana, fakat iyi ki koruma başlığım vardı dediği için belki kafasını da vurmuş olabilir.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Şahi "biz" bu Mig29 'lu elemanı hangi hava alanına 70 km kala ne ile vurduk? 25 km daha uçabildiğine göre . Ayrıca pilot "olan oldu" diyor belli ki bir risk almış ve bedelini ödemiş düşman jiplerini beklediğine göre ve Mi 24-35 geldiğine göre ciddi bir saldırı planlamışlar.

Mig 29 uçağı hava alanına yaklaşan bir konvoya saldırmış olabilir, konvoyda KMS , Korkut veya Hisar -A olabilir.

Kullanıcı avatarı
Grenadier
Üye

Rus ve Hafter sempatizanları bunun pilot kurtarma eğitimi olduğuna inandırmaya çalışıyor. Açıkçası, bu iddia bana pek inandırıcı gelmiyor.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Grenadier yazdı: 08 Eyl 2020, 17:10 Rus ve Hafter sempatizanları bunun pilot kurtarma eğitimi olduğuna inandırmaya çalışıyor. Açıkçası, bu iddia bana pek inandırıcı gelmiyor.
Tabi tabi, eleman diyorki elimde 10 tane draje şekerim var ve kendisini bulan Mi 24-35 pilotlarına inip de beni alamadılar "ibneler" Mi8 gelecek diyor. Oysa ki Mi24-35 lerde yeterince yer var.

Kullanıcı avatarı
Grenadier
Üye

'Draje' dediği teknik jargonda başka bir şey olabilir, bilmiyorum. Ama 'vuruldum, atladım, henüz düşman ciplerini görmüyorum, uçak orada düştü, dumanı tütüyor (videoda 1.22), olan oldu' vs. demesi eğitim olmadığını düşündürüyor.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Ruşcası "konfetıy" bonbon yani şeker.
"Desyat konfetok blago moe, komu to otdat"
"On tane şeker sağlığıma birilerine vermek lazım" diyor. Emekli savaş pilotu tanıdığım var ona sormak lazım uçak kazalarında sağ çıkan pilotların böyle bir adetleri olup olmadığı.

P.s. pilot arkadaşı aradım, kanser tedavisi görmüş sağılığını ve hatırını sorarken böyle bir soru sormaya utandım doğrusu. Hey gidi hayat...
En son igirgin tarafından 08 Eyl 2020, 20:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI »

Eğer düşürüldüyse kendi savunma sistemlerinin işidir. Hava alanına 45 km mesafe uçak için hiç bir şey. Onu orada vurup düşürecek menzilde sistemimiz yok. Yine tekrarlayayım eğer vurularak düşürüldüyse kendi savunma sistemlerinin işidir.

igirgin
Süvariler

Mesaj gönderen igirgin »

Yok 70 km kala vurulmuş 45 km kala düşmüş

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI »

Yine uzun sayılmaz. Sonuçta dönüş yolunda.

Kullanıcı avatarı
DELKU
Akıncılar

Mesaj gönderen DELKU »

fontana2000 yazdı: 08 Eyl 2020, 20:17 Tabanca mermisi
Bravo , bir kişi sonunda doğrusunu yazmış. Adamın şarjöründe 10 mermi varmış.

Tahminim adamın tabancası ya P96S ya da makarov un uzun şarjör modeli, P96S u rus devlet görevlileri kullanır.

Antares
Süvariler

Mesaj gönderen Antares »

Hafter tarafında hareketlenmeler var deniliyor. Sanırım Hafter'i zıbartana kadar orada barış sağlanmayacak.

Madinat
Üye

Mesaj gönderen Madinat »

Libya treni kaçtı... Harekat devam ederken Sirte ve Jufra'ya girilmeliydi.

kabardey
Akıncılar

Madinat yazdı: 10 Eyl 2020, 13:16 Libya treni kaçtı... Harekat devam ederken Sirte ve Jufra'ya girilmeliydi.
Böyle bir laf ancak bu siteden çıkardı tebrik ederim. :lol: Yahu bir kaç ay önce Hafter bütün ülkeyi ele geçirecekken, bütün büyük devletler kapısında, aslında Hafter kötü adam değildir, diye beklerken, şuan Hafter'in adına anan yok. Hatta, savaş suçları işledi bu adam, diye sağda solda millet kendine yol bile yapmaya başladı. Serrac hükumetinin muhatap olduğu ülkelere baksanız, hadi onun geçin Hafter'e destek veren Fransa'nın şimdi Hafter'i unutup Serrac'a koşmasına bakma bile yeterli, Libya'da bir trenin kaçmadığını görmek için. Artık bütün hesap tam da bizim istediğimiz gibi masaya döküldü. Libya'da çözüm çıkma ihtimali her zamankinden daha iyi durumda.

Madinat
Üye

Mesaj gönderen Madinat »

Dikkat ederseniz ben bu sözü Sirte ve Jufra harekatları yapılması gereken zamanda yapılmadığı için söyledim. O tren kaçtı al bakalım şimdi o kadar kolay alabiliyor musun ? Hava desteği binbir çeşit silahı , ekipmanı yığılmış iken kayıplar çok daha fazla olacak.

Yoksa Türkiye'nin Libya'da yaptıkları ortadadır fakat pastayı yapıp krema aşamasında bıraktık ne yazık ki.

Libya'da bir çözüm olabilir ama o anda alınsaydı buralar bu çözümün %70'i biz olabilecek ve masada en geniş alanı biz kaplayacak iken şimdi alakalı alakasız tüm ülkeler ve kuklalar masada karşımıza oturacaklar. Biz durdukça karşı tarafı da besledikleri için de elleri o zaman göre çok daha dolu ve güçlü olacak. Hatta bir son dakika saldırısı ile puan kazanmaya çalışacaklarına da eminim.

Bir şekilde durmamamız gereken yerde duruyoruz hep , Suriyede öyle , Libyada öyle yarın Yemen falan olsa eminim ki orada da aynısı olacak.

Ben bu durumu her ne kadar büyük hayallerimiz olsa da henüz bunları gerçekleştirebilecek siyasi irade'nin yetersiz oluşuna ve gidilen coğrafyalarda bol bol götürülüp kullanılabilecek silah , ekipman ve imkan eksikliğine bağlıyorum.

Daha kendine yetecek hava savunma sistemin yok iken oralarda hangi üssü kime karşı koruyacaksın.Uçak götürsen anca sınırlı sayıda , gemi desen zaten öyle bakıyoruz Oruç reis Burak sınıflarıyla geziyor. Buraklar önce kendini korusun Oruç reisten önce , Tank diyeceğim o durum çok daha karanlık. Piyade Tüfeklerini bile çok yakın zamanda yenilemeye başladık...

Ciddi bir saldırı gelirse ne olacağını malesef Suriye'de acı olarak tecrübe ettik.

El şeyiyle gerdek de bir yere kadar... Yabancıdan alıp binbir sorunla ve engelle uğraşmak yerine , yerli üretip olması gereken adetlere ulaşamadıkça ve bunları da dünya'nın heryerine götürüp istediğimiz gibi kullanmadıkça kısıtlı başarılara çok şükür der otururuz yerimize.

Bugün Türkiye gerçekten bölgesel süper güç olmak istiyorsa donanmayı 2 katina çıkarmalı , uçak sayını en az 100 adet daha artırmalıdır. Bunlara ek olarak her çeşit füzeye yatırım yapıp bunların da sayısını günümüz adetlerine göre 10'a falan katlaması gerekiyor.

Yoksa Fransa'nın Libya saldırısı gibi gösterimiz kısa sürüp nefesimiz erkenden tükenebilir.

Isbara
Akıncılar

Mesaj gönderen Isbara »

kabardey yazdı: 10 Eyl 2020, 18:14 Böyle bir laf ancak bu siteden çıkardı tebrik ederim. :lol: Yahu bir kaç ay önce Hafter bütün ülkeyi ele geçirecekken, bütün büyük devletler kapısında, aslında Hafter kötü adam değildir, diye beklerken, şuan Hafter'in adına anan yok. Hatta, savaş suçları işledi bu adam, diye sağda solda millet kendine yol bile yapmaya başladı. Serrac hükumetinin muhatap olduğu ülkelere baksanız, hadi onun geçin Hafter'e destek veren Fransa'nın şimdi Hafter'i unutup Serrac'a koşmasına bakma bile yeterli, Libya'da bir trenin kaçmadığını görmek için. Artık bütün hesap tam da bizim istediğimiz gibi masaya döküldü. Libya'da çözüm çıkma ihtimali her zamankinden daha iyi durumda.
"Libya'da tren kaçtı" lafından kastı sanırım Sirte ve Cufra'ya askeri operasyon için trenin kaçtığı olsa gerek üstadım. Ben öyle anladım en azından. Yoksa yok olmak üzereyken savaşa müdehale edip, savaşın seyrini değiştirdiğimizi herkes görmüştür. Yaani... Görmüşlerdir değil mi ? :roll:

karli
Süvariler

Mesaj gönderen karli »

Azizim tren kaçmadı. Bizim oraları işgal gibi bir niyetimiz yok, topraklarımızada toprak katmıyoruz. Bahsettiğiniz askeri operasyon ile Sirte hattına girmekse, maalesef oraya girecek olanlar TSK unsurları değil Libya Hükümetinin silahlı unsurları idi. Sirte, cufra hattına onlarla hazırlıksız girseydik onların hali harap olurdu. Zaten girenlerde o anda tepelerine bombaları yeyip geri kaçtılar. Maalesef askeri harekatlar öyle kaçanı kovala tarzı yürümüyor. Türkiye büyük bir iş başardı, siyasi olarak ta sonuçlara yakınız. Karşı taraf yığınak yapıyor bizlerde boş durmuyoruz.

Siyasi konularada arkadaşlar zaten yukarıda değinmişler

kabardey
Akıncılar

Peki ben yanlış anladım, kusura bakmayın.

Öyleyse şunu da ekleyelim, bizim gibi bilgisayar başında Sirte, Jufra diye asıp kesmek kolay da, saha da olana bir baktınız mı? Daha öncede yazdım, UMH hala ele geçirdiği bölgelerde bile tam güvenliği sağlayacak insan gücüne sahip değil. Uzayan, yetersiz ikmal hatlarına girmiyorum bile. Sirte ve Jufra'ya nefes yetmedi. Zaten Rusya Suriye'de huzursuzluğunu sivil bombalayarak belli ederek, bizimde işimize gelen bu hattın sağlanması gerçekleşti. Şuan herkes takviye yapıyor. Hafter bütün üstünlüğünü kaybetti. Bundan sonraki bütün askeri hamleleri UHM belirleyecek. Sirte ve Jufra köşede dursun şuan bize ne yararı ne zararı var.

Madinat
Üye

Mesaj gönderen Madinat »

Benim Sirte ve Jufra konusundaki endişem yarın bir çatışma başlar ve bu arada bir oldu bitti ile Libya'nın çeşitli yerlerinde Türk askeri ve hedef alınırsa ne olacak ? İnşallah olmaz ama Watiya saldırısı gibi olabilir , gemilere yahut askerlerimizin bulunduğu mevkilere olabilir bir anda saldırı alır ve şehitler verirsek ne yapacağız ? Bir şekilde bu bataklığa çekilmemizden korkuyorum.

kabardey
Akıncılar

Madinat yazdı: 11 Eyl 2020, 21:10 Benim Sirte ve Jufra konusundaki endişem yarın bir çatışma başlar ve bu arada bir oldu bitti ile Libya'nın çeşitli yerlerinde Türk askeri ve hedef alınırsa ne olacak ? İnşallah olmaz ama Watiya saldırısı gibi olabilir , gemilere yahut askerlerimizin bulunduğu mevkilere olabilir bir anda saldırı alır ve şehitler verirsek ne yapacağız ? Bir şekilde bu bataklığa çekilmemizden korkuyorum.
Hangi askerler?

Madinat
Üye

Mesaj gönderen Madinat »

Gemiler , danışmanlar , watiya'dakiler vs... Bir şekilde bizimle bağlantılı herhangi bir personel yada ekipman. Karşıda bu kadar düşman devlet var iken , watiya'ya bile saldırma cüreti gösterirler iken , yarın neden tekrar yapmasınlar. Bu şerefsizler Türkiye'yi kötü yada zayıf gösterebilmek adına her şeyi yaparlar. Sirte'de kıvılcım çaktı diye illa oradan bir saldırı gelecek değil , bir anda oldu bittiyle Libya'nin herhangi bir yerinde bize zarar vermeye çalışabilirler.

Hep zaferi konuşmak hoşumuza gidiyor ,kimse de demiyor ki yahu olur ya bir şekilde Israil örneği gibi , gemilerden birine bir füze isabet eder ve şehit verirsek ne yapıcaz.

Suriye'de Rus bize saldırcı hıncımızı Suriye ordusundan çikardık Rus çekilip izledi kenardan , Libyada da böyle bir saldırı yapılır (gerçek yada danışıklı dövüş orasını bilemeyiz) ise bunun yüzünden Tsk'yı oraya götürmek zorunda kalırmıyız.

Ya da böyle bir senaryo ile bizi bataklığa çekebilirler mi ? Başka bir açıdan biz böyle bir olayı bahane ederek Libyaya askerimizle çökermiyiz böyle senaryoları da konuşalım.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Site Başkanı

Mesaj gönderen TEORI »

Asıl mevzu zaten oraya askeri olarak çöktük(yerleştik anlamında) arada olacak çimdiklemelerle (düşen birkaç iha ve vurulan i hawk gibi) ordan gidecek değiliz. Ortada bataklıkta yok sadece orayı bataklık haline getirenlere karşı ıslah çalışmaları sürecekte. Bir de ekleyeyim her kim ki orada ne işimiz var diye çıkışırsa bilinki ya bunu diyen vatan hainidir ya da katıksız gerizekalı bir sığırdır. Ortası yok.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

İstiklalFM yazdı: 29 Ağu 2020, 09:08 Başağa'nın altındaki bazı adamlar Fransa ile iş tutuyordu. Nasıl oluyormuşta Başağa'ya karşı Fransızlar ile iş birliği yapıyormuş Serrac. Henüz ortalık karışık ne olduğu belli değil.
Şunu düzeltelim. Başağa altındaki adamların Fransız eleman ile görüşmesini engellemeye çalışmış.

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Bloomberg'e göre Serrac istifa etmeye niyetliymiş. Ancak Cenevre'ye katılacakmış.
https://www.bloomberg.com/news/articles ... icials-say

goldenwings
Süvariler

Mesaj gönderen goldenwings »

Şimdi acaba Fransa ile görüştükten sonra baskı sonucu bu kararı almış olabilir mi ? Masa başında yine mi kaybetme riski demek bu ?

warrior
Akıncılar

Mesaj gönderen warrior »

Fransa'ya gitmedi ki daha!...