Resim

Rusya-Belarus Gerilimi

Türk ve Dünya Savunma Sanayii ile ilgili genel konular, tartışmalar, haberler, görüşleriniz...
Kullanıcı avatarı
Grenadier
Üye
Re: Rusya-Belarus Gerilimi

Mesaj gönderen Grenadier »

Hunter yazdı: 27 Ağu 2020, 18:06 İyide Grodno zaten Belarusta bir bölge değil mi. Bu bölgenin farklı bir yönetim şekli mi var. Haberde bir yanlışlık olmasın.
Polonyalılar, Belarus dağılırsa Grodno'yu ilhak etmenin hayalini kuruyor dedi Lukaşenko.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Hunter yazdı: 27 Ağu 2020, 18:06 İyide Grodno zaten Belarusta bir bölge değil mi. Bu bölgenin farklı bir yönetim şekli mi var. Haberde bir yanlışlık olmasın.
Polonya' nın el koyacağını iddea etti. Etnik olarak %63 Belaruslu' nun yaşadığı Litvanya ve Polonya sınırında yaklaşık 300bin+ nufüslü bir yerleşim yeri.

Belarus Devlet Başkanı: Batı’dan bir tehdit gelmesi durumunda ortak birliklerin kullanılması konusunda Rusya ile anlaştık.

Kullanıcı avatarı
swat
Genel Yetkili

Mesaj gönderen swat »

Putin etki alanını yavaş yavaş ve mevcut gücü ile (vasat denebilir) arttırabiliyor.

Kullanıcı avatarı
okeanos
Süvariler

Mesaj gönderen okeanos »

Litvanya, Letonya ve Estonya, aralarında Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun da bulunduğu 30 Belaruslu yetkiliye yaptırım uygulama kararı aldı.

Mermi
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Mermi »

Lukaşenko'nun, Putin karşısındaki şu hâline bakın. Ülkeyi ne hale getirdi. Bu devrilse yeni kurulan hükümetin bizle daha iyi ilişkiler içinde olabilir. Ukrayna bizim lehimize oldu. Devrilme gibi bir ihtimal var mı sizce ?

kabardey
Akıncılar

Mesaj gönderen kabardey »

Mermi yazdı: 14 Eyl 2020, 18:03 Lukaşenko'nun, Putin karşısındaki şu hâline bakın. Ülkeyi ne hale getirdi. Bu devrilse yeni kurulan hükümetin bizle daha iyi ilişkiler içinde olabilir. Ukrayna bizim lehimize oldu. Devrilme gibi bir ihtimal var mı sizce ?

Yahu şu fetöcüyü burada paylaşmayın bari.

Mermi
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen Mermi »

kabardey yazdı: 14 Eyl 2020, 18:31 Yahu şu fetöcüyü burada paylaşmayın bari.
Fetö'cü olduğunu bilmiyordum. Emin miyiz Rusya' da yaşıyor bu puşt

Kullanıcı avatarı
İstiklalFM
Genel Yetkili

Mesaj gönderen İstiklalFM »

Mermi yazdı: 14 Eyl 2020, 18:54 Fetö'cü olduğunu bilmiyordum. Emin miyiz Rusya' da yaşıyor bu puşt
Ağa babası olmasa da ayak takımındandır ...